- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Proč se mi netřou kapři?
Jestli se nepletu-kapři se třou později při teplejší vodě...
předpokládám 23-25 stupňů, to je konec červen, červenec.
Včera jsem kontroloval kapry, několik 50,60tek je slušně zakulaceno, ale zase,opět, z toho nic nebude.
Popis prostředí: stav vody zásadně nekolísá, při březích zatopená tráva, zejména v mělčině, a v rozích rybníka. Dno pravidelné, bahnité. občas kameny, spadlé větve (zejména olší).
V rybníce nejsou, resp. minimálně okouni...
Nikdy jsem nezaregistroval žádný kapří potěr, nicméně bílá (plotice, cejni, hrouzek, perlíni) se vytírá celkem pravidelně...
Dále bych se chtěl zepta na lekníny, kde sehnat-a jak zimovat...
Případně doporučit jinou travinu, vodní-kdysi tam byly tkz. doutníky (rákos?)
Letos zjara jsem se pokusil do břehů zapíchat vrbu, zatim bez výsledku, uschly, ale nechávám je tam... třeba obrazí...
Předem všem děkuji...
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nzamilovanejboy - Profil | Po 28.6.2010 16:35:43
Přítok 7,7
Odtok (v rybníce) 8,0
přibližně, měřeno měřidlem o zahradního bazénu, ale mělo by to být v pořádku, barvy byly jasné a zřetelné...
Teplota vody včera - poledne 22, navečer 20
Zasázel jsem vrby, do břehu pro tvorbu kořenů...
Jak změřit obsah kyslíku?
Nzamilovanejboy - Profil | Út 8.6.2010 0:52:28
letos v létě udělam vyšší hráz, zvednu o půl metru vodu, a bude!
Nzamilovanejboy - Profil | Út 8.6.2010 0:49:12
to tření by se mi líbilo-obnovavala se obsádka, něco lidi ukradnou, něco se narodí...
zkusím někde nějaký ten vodní porost, do mělčiny, v létě je dost teplá voda, průměr 1,5 m, tak to je dělaný na lekníny, stulíky (ale kde je vzít....)
NSOPTIK 52 - Profil | Po 7.6.2010 19:46:14
NMartin... - Profil | Po 7.6.2010 19:33:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NSOPTIK 52 - Profil | Po 7.6.2010 19:25:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NMartin... - Profil | Po 7.6.2010 18:59:33
NMartin... - Profil | Po 7.6.2010 18:58:41
NPvl - Profil | Po 7.6.2010 18:56:58
Nzamilovanejboy - Profil | Po 7.6.2010 18:53:56
Jinak já opravdu myslel že se třou při vyšší teplotě, 18stupňů mě překvapilo...
Ok, PH změřím i ten kyslík ale až o víkendu, teď jsem mimo, vezmu si věci kterým měří PH bazénu, snad to půjde...
Jinak obsádka je dobrá, jikernačky, mlíčňaci, to by mělo být vše v pohodě. A kondice výborná, jsou krmený,
Loni jsem dělal dokonce vrbové a olšové vazby (na způsob candátových vazeb pro tření), a naházel do rybníky-a loni taky nic.
A teplota vody, přítok slabý, ale na kyslík vydatný-v létě je rybník teplý, kolem 22-24, o víkendu mohl mít 17,18 určitě. Ale neměřil jsem.
A leknín (není chráněný?) ten bych bral, ale jsem z Příbramska, tak co s tím...
NMartin... - Profil | Po 7.6.2010 18:36:04
NPvl - Profil | Po 7.6.2010 18:33:48
NMartin... - Profil | Po 7.6.2010 18:30:31
Jinak pokud bys chtěl leknín, tak mám možnost sehnat leknín bílý, je to z okolí Olomouce. Přezimování je jednoduchý, nech to ve vodě. hlavně to chce, aby ti to nepromrzlo až na dno. Jinak pokud bys chtěl vytírat kapry každý rok, tak bych doporučil na jaře vodu trochu upustit, aby byly mělčiny holé, vysel pšenici či jinou travinu, nechal vyrůst cca 20-40cm do výšky a postupně bych to zaplavoval, nejlépe tak, aby to bylo zaplavené v době, kdy by se ryby chystaly na výtěr. Rybáři to tak dělají léta a bez problémů, takže bych v tom neviděl problém. Pokud bys měl jakýkoliv dotaz, tak se mě zeptej.
NPvl - Profil | Po 7.6.2010 18:17:40
NBlažík - Profil | Po 7.6.2010 18:01:20
Nšpaky - Profil | Po 7.6.2010 17:56:43
NSOPTIK 52 - Profil | Po 7.6.2010 17:37:29
Nevím,kde žiješ,jestli jsi měřil teplotu.Jestli tam nemáš nějaký studený přítok,nebo pramen.Těch možností je víc.To potom může zkreslovat měřené teploty.
Jinak,ten rákos s těmi doutníky,se jmenuje OROBINEC,rákos je něco obdobného,ale bez Těch doutníků.Proto i má zmínka o změně PH,že se tam zmiňuješ v minulém čase.Ale ten orobinec ,nebo rákos nzatracuj.Dokáže být až moc užitečný.Vlastně ta voda dokáže přes něj dýchat..
S lekníny nemám zkušenosti,jen když mi tam zajela ryba.Ale to je jiná otazka.
Ať se daří,ahoj.
Kde to žije - všechna témata
10:43NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 32
10:36NATTs hlásiče a ATTx příposlech 522
10:31NRybáři vs ochránci přirody 41
10:16NKurz Teo Daška pro Otoše 300
10:06NLabe fishing store 14
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...











