Pajkovanie trojhacikov z BL jednohacikov

ako na pajkovanie kalenej vysokouhlikovej ocele? jedna sa o pajkovanie trojhakov z muskarskych bl jednohakov. normalna pajka to nechyti, resp nezmaca. uvitam tipy a triky z praxe. vdaka
Autor diskuse: ivanv - Profil , 24.5.2010 dravci - závodní sektor

NTatoo - Profil | Út 24.4.2012 12:54:28

takto vyzerajú moje háčiky Ivan.
Len musím nájsť lepší materiál na očká, tento medený drôtik nevydrží dlho..

    NTatoo - Profil | Út 24.4.2012 12:44:40

    ivanv 25,59 >> ivanv - 25.5.2010 0:20:50 >> Ja letujem plameňom.
    najprv si háky dám do trubičky, aby boli vyrovnané a uchytávam ich do hlavičky mikrovrtačky. Tým, že ich dávam trubičkou, tak nožičky sú pekne rovnobežne navzájom (niekedy ich treba trocha poupraviť) potom ich pokvapkám tekutinou na báze kyseliny, aby bola narušená ochranná vrstva a nahrejem (niekedy treba toto urobiť viackrát) potom priložím pripravené očko a znova nahrejem.
    A hotovo...
    je to rýchle a efektívne a háky nestrácajú na kvalite

      Nvlastec - Profil | Ne 26.9.2010 23:04:11

      ivanv 25,59 >> ivanv - 26.9.2010 23:00:58 >> Aha tak to jo , ale i tak zítra zkusím .

        Nivanv - Profil | Ne 26.9.2010 23:00:58

        vlastec >> v case, ked som to zakladal, to este pre mna bolo aktualne. uz som nasiel lepsi sposob ako pajkovanie :-)

          Nvlastec - Profil | Ne 26.9.2010 22:56:06

          ivanv 25,59 >> ivanv - 26.9.2010 22:54:30 >> Tak potom nechápu , proč jsi tuto otázku založil .Ptáš se na pájení , nebo ne?

            Nivanv - Profil | Ne 26.9.2010 22:54:30

            vlastec >> uz som od toho upustil. jednoducho to nejde. nemam na to cas, aby som takej malej sucasti vybavy venoval tolko casu a usilia. a snazil som sa fakt dost dlho :-)

            prehriate haciky zvykli praskat pri love v obluciku

              Nvlastec - Profil | Ne 26.9.2010 22:52:17

              ivanv 25,59 >> ivanv - 26.9.2010 22:44:57 >> Ještě jedna věc . Podle fotky to vypadá málo prohřáté , studený spoj .

                Nvlastec - Profil | Ne 26.9.2010 22:51:07

                ivanv 25,59 >> ivanv - 26.9.2010 22:44:57 >> Kyselina chlorovodíková a do ní nastříhat kousky zinku , nechat převařit . Potom s tím sletuješ opravdu kde co . Jsem klempíř a pájím víc jak moc . Zkus to a uvidíš .

                  Nivanv - Profil | Ne 26.9.2010 22:44:57

                  vlastec >> skusal som vsetko, pajkovat na acyplirine, s kyselinou sirovou a j chlorovodikovou, prehriet, kadeco. proste niektore haky nezletujes

                    Nvlastec - Profil | Ne 26.9.2010 22:42:15

                    ivanv 25,59 >> ivanv - 25.5.2010 22:32:39 >> Ahoj . Zkoušel jsi klasickou převařenou kyselinu ? Pasta je ku hovnu . Ta je dobrá na měď .

                      NPawell - Profil | Ne 26.9.2010 22:33:44

                      Mysho22 >> + ivanv: Tak, to jsem tedy netušil. Díky.

                        Nivanv - Profil | Ne 26.9.2010 22:12:25

                        Pawell >> ano, je to tak. su situacie, kedy pretekar sa bez mensieho hacika nezaobide

                          NMysho22 - Profil | Ne 26.9.2010 22:06:43

                          Šlapeto >> to hej hlavne ked ti háčik vletí pod nech alebo sa krásne zapichne do kože a o dalších výhodách ani nehovorím :-D
                          Pawell:JE!! A ešte aj tlstý

                            NMysho22 - Profil | Ne 26.9.2010 22:04:56

                            ivanv 25,59 >> ivanv - 26.9.2010 21:24:52 >> hej hej ako vravíš už som si to overil a všetko sedí.Nejako som to neštudoval keď som kupoval tie háky po 50ks som ich vysypal do jednej krabice a tým to pre mňa skončilo.

                              NPawell - Profil | Ne 26.9.2010 21:56:04

                              Jenom otázka. To jako tovární trojháček velikost 20 je pro vaše potřeby ještě příliš velký?

                                Nivanv - Profil | Ne 26.9.2010 21:55:10

                                Šlapeto >> takuto velkost si v obchode nekupis. su to vysostne pretekarske vecicky na mikromrdky

                                  NŠlapeto - Profil | Ne 26.9.2010 21:48:45

                                  ivanv 25,59 >> ivanv - 26.9.2010 21:23:54 >> Já to nemyslím zle, něco už jsem v práci, škole a doma napájel a vím, že to není žádná sranda :)
                                  Proto si háček raději koupím a zkoušet to radši ani nebudu. Samozřejmě vím, že když to vydrží a rybu na to vytáhneš, tak je to obravská radost, ale abych o tu rybu přišel, za to mi to nestojí.

                                  btw.: jsem taky takový domácí kutil a v žádném případě proti tomu nic nemám, jen mi to příjde extrémní :)

                                    Nivanv - Profil | Ne 26.9.2010 21:24:52

                                    Mysho22 >> owner velkost 22 sa vyraba z hrubsieho drotu a je v modrej krabicke. tie st ul su v cervenej

                                      Nivanv - Profil | Ne 26.9.2010 21:23:54

                                      Šlapeto >> ono sa to lahko ohodnoti, ale treba si uvedomit, ze je to casto kaleny velmi tvrdy material a velkost jednohacikov je cca 6-8 mm. je to velke umenie spravit to,aby to vobec drzalo, nie to este, aby to aj vyzeralo.
                                      viem, dal si tam smajlika, ale skus sa nad tym zamysliet z tohto pohladu. poznam ludi,co to po par hodinach s dopichanymi prstami vzdali a neurobili ani jeden pouzitelny 3 hacik

                                        NRybkin - Profil | Ne 26.9.2010 20:43:21

                                        Nerez normálně letujeme jen je potřeba použít kyselinu fosforečnou a ne obyč solnou a musí to jít