MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Brodenie v búrke - nebezpečie blesku

Ak sa budem brodit vo vode pocas burky a do vody udrie blesk moze sa nieco stat ? nylon alebo neopren by mali byt sice izolanty ale vynimka potvrdzuje pravidlo. A tiež by ma zaujimalo ako pôsobi uder blesku do vody na ryby, či ich neomráči.

Autor diskuse: KryZek ®
Zařazeno do: všeobecné - techniky lovu, 6.5.2010

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Venca888 - ® Čt 6.5.2010 16:34:32
GRUPA >> to jedině... :-)
N Venca888 - ® Čt 6.5.2010 16:27:41
kdysi jsem byl svědkem toho, jak blesk uhodil do zahradního bazénu... strašná rána, začoudilo se z něj, voda vyšplouchla... rozhodně bych tam v tu chvíli plavat nechtěl...
N GRUPA - ® Čt 6.5.2010 16:24:14
Venca888 >> možná jen k jeho pozdější identifikaci...:-)
N levhan - ® Čt 6.5.2010 16:23:07
Chtěl jsem se zeptat, jak to, že při bouřce, zuřící nad mořem, nezabijí blesky ryby ve vodě?
5. 1. 2010 | Jan Pernica
blesk nad mořem

Blesky při bouřce nad mořem ryby zabijí, ale ne všechny ryby, to už by asi v moři žádné nežily. Vodou se blesk šíří všemi směry od místa úderu a síla ve výboji se pohybuje v řádu desítek kA. „Proud může mít docela komplikovaný průběh,“ říká RNDr. Jiří Dolejší, CSc., zástupce ředitele Ústavu částicové a jaderné fyziky UK. „Rybou nebo plavcem bude ve vodě protékat asi srovnatelný proud jako okolní vodou.

Tedy v blízkosti výboje značný, ve větší vzdálenosti menší.“ Člověkem, který by plaval v akčním rádiu blesku udeřivšího do hladiny vody, by odhadem mohlo protékat asi tak 0,8 A – sice po „kraťounkou dobu několika milisekund, ale mohlo by to stačit“. Vše nasvědčuje tomu, že v okolí místa úderu blesku bude kruh, ve kterém budou ryby mrtvé, ve větší vzdálenosti by mohly být jen omráčené a tak dále.
N GRUPA - ® Čt 6.5.2010 16:19:15
KryZek - >> Já si myslím že být ve vodě při bouřce je normální pokus o sebevraždu. Ryby to určitě nejenom omráčí, ale i asi zabije. Aspoň ty co jsou v těsné blízkosti. Možná by tě to taky jenom omráčilo, ale hrozilo by ti zase utopení, no prostě, já bych do toho určitě nešel i kdyby tam byla nažhavená 18-náctka......, no, to bych možná riskl....:-)))
N Venca888 - ® Čt 6.5.2010 16:15:52
to bych určitě nedělal. grafitovej prut je pro blesk takový lákadlo jako pro žíznivýho turistu hospoda... :-) a věř, že gumovky ti v tomhle případě moc nepomůžou...

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | techniky lovu ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKvalitní pouzdro za 210 Kč? Ano je to možné!

Za 210
Univerzální rybářské pouzdro pro pohodlný transport prutů i s navijáky. Kvalitní model, který je navíc vybaven boční kapsou!

akce, rybareniPrologic set hrazd a vidliček (SLEVA 53%)

Za 999
Skvělý set od firmy Prologic ve kterém získáte čtyři vidličky a dvě hrazdy na tři pruty! Dali jsme dohromady naše vidličky a hrazdy a vytvořili tak perfektní lehký a kompaktní set, který je dodáván v elegantním pevném přepravním obalu. Tato verze pojme tři pruty.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RS Fish rybářské potřeby s.r.o RS Fish rybářské potřeby s.r.o

Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73