MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Neregulérní závody bez losování

Taky si rádi zazávodíte a máte málo času. Taky když už ten čas máte, nechcete jezdit daleko? Štve mě, že když už najdu závody ve vhodný termín a přiměřeně daleko, zjistím, že se místa nelosují. Kdo má se závoděním co dočinění, tomu je jasné, že jde o podvod a neúčastní se. Ti méně bystří platí startovné jako ovce na porážku. Nemyslíte si, že by pravidla pro pořádání závodů, měla mít zákonou úpravu, aby k evidentním podvodům nemohlo docházet?
Asi není moc věcí, které by se proti tomu dali dělat, ale jedna mě napadá. Zapisujte prosím do této otázky zkušenosti s podobnými závody, popř. i jen upozornění na závody, kde se nelosuje. Ať těm darebákům naletí co nejméně slušných rybářů.

Autor diskuse: Juraj ®
Zařazeno do: plavaná - závodní sektor, 10.4.2010

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 75 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N PRAVARUKA - ® Út 29.5.2018 19:48:37
tak byl sem tu naposled 20.8 17 a koukam že ten kretén splavkař zas jen kecá a reje a píše že jezdí se svojí přítelkyní na závody protože jeho upozornˇuji jeho už nikdo nikde nechce!!!!! je to kretén splavkař-FALTA OPOČNO čtěte niže vše kde on děla podvody a jen rejpe jeto idiot klidně mě vyhod juraj ale jinak se to neda už číst jak on si hraje na boha když on už na jiné závody ani nemuže jinak ho vyhoděj --FALTU -OPOČNO !!!!!
N splávkař - ® St 11.4.2018 12:32:37
Juraj >> Jinou reakci jsem od Václava po létech co ho znám ani nečekal. On je to totiž starší, vysokoškolsky vzdělaný pán, celoživotní předseda (vejžírka) kterému se může platit, děkovat a tleskat, ostatní je pro něho pod čarou.
Ve stejném duchu vystupuje i většina z jeho stádečka oveček kteří k němu vzhlížejí jak ke svému Kimovi v naději, že Václav pokyne a pověsí jim na krk některou z těch jeho nejprestižnějších trofejí.
Velice neradi slyší, že je jejich předseda podvodník, pijavice a pod. a jak mohou tak si ho zuby nehty brání. Proto spíš než reakci samotného Václava jsem čekal jejich reakci s argumenty proti mému nařčení a zejména spoustu nominací jiných podvodníků na titul Krále Východočeských Podvodníků aby Václava této korunky zbavili. Zdá se ale, že žádného většího podvodníka ve Východních Čechách stejně jako já neznají a titul je ve správných rukou. Nakonec, každá pochvala, body, trofej od samotného krále se přeci počítá!:-)

N pavel12 - ® Ne 8.4.2018 10:36:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
já nejsem žádnej velkej závodník, navštívím za rok pouze pár gulášovek v okolí, co se týká podvodů ze strany pořadatele nikdy jsem nic nezaznamenal, na akce typu zákaz krmení a výběr místa podle závodníka a podobně vůbec nejezdím, u závodníků už jsem párkrát viděl pokusy o podvádění, nutno ale říci že to byli vždy závodníci kteří na lepší umístění nemají ani náhodou
ohledně zde probíraných rybářských žebříčků, můj názor je že jediné pozitivum tohoto projektu je přehledný výpis termínů závodů, všechno okolo bodování a žebříčků mi přijde úplně scestné, nerovná pravidla hodnocení (viz příklad z vlastní zkušenosti, v lonském roce jsem na závodech v Počátkách obsadil 23. místo z 59 závodících, do rž mi připočítali 28 bodů, pozdeji toho roku jsem navštívil závody v Bohdalíně, vybojoval jsem 1. příčku, ale na rž jsou uvedeni pouze první 3 z cca 40 lovících, tím pádem mám pouze 3 body) to je jen jeden z příkladů rozdílných podmínek pro závodníky
dokázal bych to ještě pochopit kdyby to byl projekt nějakého nadšence, financovaný sponzory nebo reklamou na webu, ale platit 400 korun na sezonu jakožto členství v klubu je naprostá vychcanost, oplátkou dostanu na webu označení člen klubu a můžu využívat určité "benefity"
ať si každý udělá svůj názor, ale já jezdím na gulášovky odpočinout, setkat se s přáteli a samozřejmě si i zasoutěžit ale nemám potřebu honit si ego v nějakých žebříčcích
N Juraj - ® Ne 8.4.2018 7:29:11
splávkař >> Tak jeho odpověď na mou pozvánku byla přesně takováhle: "Nevím kdo jsi, ale do diskuse s tímto člověkem mě už nezvi."

Odepsal jsem mu toto: "Padlo tam nějaké obvinění a měl by jsi mít možnost se k tomu vyjádřit. Jde o to potvrdit, nebo popřít konkrétní věc. Takhle mi z toho vychází, že se toho bojíš a v tom případě máš nejspíš proč. Ale je to tvůj boj."

Na to už samozřejmě dělá mrtvého brouka. Nad první částí jeho odpovědí mi zůstává rozum stát. I mírně retardovaná osoba z karty zjistí mé jméno a jen pouhým projetím svých žebříčků zjistí, že nejspíš závodník, který má občas čas a rád si zazávodí. Pak v mé kartě může projít pár mých zápisů tady (a že je z čeho vybírat) a udělá si slušný obrázek, pro dané téma a účel více než postačující.

Taky mě napadá, že když se takhle staví k věcem, tak jsem mu nedal žádný souhlas mě hodnotit nějakými body a cpát mě do těch jeho žebříčků. Protože jestli se chová opravdu jak píšeš a místo čelem se k tomu staví tak, že to má u prdele, tak vůbec nestojím o to figurovat v nějaké jeho aktivitě a vlastně ho tak podporovat.....
N Juraj - ® Čt 5.4.2018 15:04:34
splávkař >> To teda čučím. Pozval jsem sem i druhou stranu, ať má možnost se k tomuto vyjádřit, tak uvidíme.
N splávkař - ® Po 2.4.2018 0:45:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Jelikož jsem byl poslední dobou kárán, že to tu flákám či dokonce kryju podvodníky na které jsem narazil doplním zdejší galerii podvodů a podvodníků o některé další ,,vejlupky".
První z nich je Václav Staněk, zakladatel a předseda Rybářských žebříčků (RŽ) kterého jsem znal dlouhé roky jako návštěvníka a častého kritika východočeských gulášovek a proto jsem s napětím očekával jak se předvede v roli pořadatele když začal spřádat a propagovat projekt RŽ ve jménu kterého sliboval že zatočí s podvodníky, příživníky, zkvalitní pro nás rozběhlé závody, uspořádá spoustu ještě lepších a kdo do toho půjde s ním ještě ušetří vydělá a bude děsně slavnej, když bude dobrej.
První akci s pořadatelem : Löwen HK a Rybářské žebříčky z.s. vyhlásil na 8.6. 2016 do Lejšovky. Já jsem na to jak se Václav předvede v nové roli byl velmi zvědavý ale nechtěl jsem svojí přímou účastí vyjádřit podporu projektu RŽ neb jsem v jeho schopnost k plnění toho co sliboval příliš nevěřil. Lejšovka je navíc typicky forhondovej rybník kde čtyři kopyta na forhondech mohou nachytat co zbylých 70 závodníků dohromady. Los je v Lejšovce tedy víc než jakékoli rybářské mistrovství a proto jsem byl velmi zvědavej jak se k losování pořadatel postaví.
Na závod jsem nakonec jel jako doprovod přítelkyně co byla dvakrát na rybách a chtěla si zkusit co to moje závodění obnáší. Přijeli jsme včas, před začátkem losování ke kterému jsem upíral veškerou pozornost. Před jeho začátkem jsem se Václava ptal, zda se bude losovat skutečně poctivě a byl jsem o tom ujištěn. Losovaly se ruličky, losoval si opravdu každý příchozí a o poctivosti losu jsem neměl pochyb. Potěšilo mě i to, že čísla byly napíchány dostatečně daleko od top forhondu. Sám Václav si nelosoval, že prý závodit nebude což mě překvapilo, neb jsem ho viděl vykládat z auta svůj cajk.
Vše probíhalo hladce a až pár minut po začátku se na schodech objevil Václav, nakrmil a začal rozdělávat pruty. Šel jsem za ním abych se dozvěděl, že si tam jen zachytá mimo závod, což mi přišlo docela neobvyklé, ale..... Po první rybě si povolal rozhodčího, ten mu přinesl obratem úlovkáč a bylo vymalováno. V poločase se všichni stěhovali na jiné místo, jen Václav se ze svý lavičky nehnul a odchytal tam i druhé kolo. Po závodě si nechal zatleskat jak báječnej byl pořadatel a běžel si do toho svého žebříčku zapsat své drahocenný a prestižní body.
Za 25 let po závodech jsem zažil ledasco, ale za tohle si u mě Václav vysloužil titul Král východočeských podvodníků neb větší lumpárnu tu nepamatuji! Mě tento závod sebral zbylé iluze o tom, jak to Václav s RŽ zamýšlí a napovědělo v tom, kam budou RŽ směřovat. S odstupem času musím říct, že zmar a bída kterou Václav s RŽ do Východočeských gulášů přivedl předčila i ty nejhorší očekávání.....
Pro ty co by nechtěli věřit přidávám odkaz s důkazy i s seznamem svědků:-). http://rybarskezebricky.cz/vysledky.php?vysledek=54​8
N splávkař - ® Ne 20.8.2017 16:17:32
PRAVARUKA >>
Nevím kdo jsi, zda jsme se kdy potkali či jsi byl na nočních v Hostinném někdy mezi roky 2003 - 2013 stejně jako já přítomen ale co vím naprosto přesně je snadno ověřitelný fakt, že jsem tam všechny závody na které jsem se zapsal bez prohřešku dochytal až do konce a z většiny jsem si odvezl i nějakou tu plechovku či jiný suvenýr ke kterému mi sám pan Jaroš blahopřál. Že tomu bylo tak i při mé poslední účasti (2013), kdy jsem tam jel z nostalgie abych se kouknul zda se pan Jaroš z ostudy r. 2012 poučil ( to, jak losovalo jen 56 poctivých pitomců zatímco 4 vyvolení borci místo k losování hned po příjezdu zamířili na forhondy jsem tu popsal do detailu dříve a většina přítomných o podvodu dodnes nepochybuje) dokládá třeba sestřih akce zde:
. Krom toho, že z videa poznáš, že se žádné chycení, vyhození ze závodu nekonalo je ze záznamu patrné, že jsem byl pořadatelem ojebán změnou pravidel v průběhu závodu o cca polovinu bodů a největší rybu.(chápu, že to už by káčula se svou družinou nerozchodil).
Pro pořádek dodám, že jsem za chytání na tři nebyl vyhozen ani z žádných dalších závodů ani nevím o tom, že by mě nějaký pořadatel na svých závodech nechtěl.
Co musím uznat je fakt, že tomu jak od rybníka v Hostinném káčulu i se svou družinou hnali se rád pousměju a třeba pro děti je to krásný příklad ze života , že lež má krátký nohy a boží mlýny melou..... Vždyť holky rády říkají, že kdo lže, ten krade, do pekla se hrabe a všechny ty zápisy obhajoby káčuly zde,všechny ty anonymy na jeho podporu a pošpinění nástupců a oponentů které se vyrojily po otevření sporu o nájmu byly vskutku pekelné, podobně jako tvůj poslední zápis zde!!!
N Juraj - ® Čt 17.8.2017 16:37:41
PRAVARUKA >> Nejsem Splávkařův kamarád a nikdy jsem tam nebyl. Ještě ti asi nikdo při tvém stylu psaní nepoděkoval, ale lidi si mají dělat radost a tak ho máš.
Nevím kolik je pravdy na každém zápisu a tak mi nezbývá, než vám všem věřit, pokud se v tom nemotá někdo jak nudle v bandě a je očividné, že lže. Jde tady primárně o to, kde pořadatelé podvádí při losování a kde je to naopak cajk. Pokud někdo podvádí jako závodník, je věcí soutěžících, aby podali protest.
Sám mám v tomto směru máslo na hlavě, kdy jsem neprásknul závodníka, který podseknul polomrtvého jesetera a řekl jsem to pořadateli až po vyhlášení. Je to nějaký pátek zpátky. Smutné, je, že je to závodník obrážející guláše doslova každý víkend a celé auto má polepené svými trofejemi, takže nechápu, proč právě on má něco takového zapotřebí.
To je ale jiná kapitola...
N Knecht - ® St 16.8.2017 19:28:54
PRAVARUKA >> clovece, kde a jak pilujes tenhle styl a sloh? myslim, ze za formu si jako jiste nejakou tu 'pochvalu' zaslouzis... tohle je fakt silny sumak!!! nejsem si uplne jisty jestli jsem tve sdeleni uplne rozlustil...a zkousel jsem to trikrat... slo by to pro nas pamalejsi jeste jednou ve dvou-trech nerozvitych vetach? dik!
N PRAVARUKA - ® St 16.8.2017 19:24:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
rád bych se vyjadřil i já k závodům v mo hostinném za učasti p jaroše (kačula) se vždy chytalo -nachytalo -jezdil tam i (splavkař)-falta-opočno) než ho tam chytly jak na nočních závodech chytáT na tři pruty byl vyhozen!!!! a myslim že už byl vyhozen i z jiních závodů kde ho už prokoukli a ted se jen mstí a uraží pořadatelé!!!!!!! myslím si že i vtom že jak píše že byl pán jaroš nucen odejít a ujala se toho mo hostinné ma prsty splavkař-kamil falta a jen se ted posmívá!!! větší propadák co ted ukázala skupina mo hostinné sem neviděl a nikdy už tam nepojedu!!! doufam že dostanu skvělý zápis vždy sem si všiml že ho dostane jen -splávkař ---že !!! asi kámoš !! pán jaroš pořadá zavody na rybníku ve vrchlabí na podzim doufam že přijede 80 rybařů !!! a zavře už hubu takovým jako je pán falta děkuji a čekam jak se falta zas bude rozepisovat a hájit a uražet okolí a ostatni už to tu nemohu číst abych se nevyjadřil ty jeho kecy a urážky děkuji a zas se někdy ozvu.na mrk- jinak krásné stránky.
N splávkař - ® St 2.8.2017 11:59:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Knecht >> Už asi 3 roky zpátky jsem na závodech MO Hostinné při cca 80 závodnících dostal za bednu nedbale vymytý 15 litrový kýbl od tiskařské barvy ze 2/3 naplněný nějakým ječným šrotem, za bramboru už nebylo nic, a to jsem při zápisu předal pořadatelům několik pytlíků splávků aby je dali do cen, což se nestalo.
V Hostinném to asi mají postavený jinak, a když se sečtou léta Káčulova losování a obdarovávání alá malá domů s přístupem nástupce tak jsme tam kde jsme.
Nejsmutnější na tom je ale to, že se nedostavila ani většina VIP hrdinů let minulých co tam jezdili se 100% jistotou místa v koutě, přitom jim letos pravděpodobnost , že budou sedět na svém klesla zhruba jen na polovinu :-).
N Knecht - ® Po 31.7.2017 23:05:18
splávkař >> videl jsi vysledky z Hostinneho? Jak to tak vypada, tak se to na fronty asi nechysta. Zel si Hostinnaci udelali "jmeno" uz na jarnich zavodech, kde byly ceny pro nejlepsi zavodniky jednim slovem ostudne. A kdyz se k tomu pricte dost nestastne bodovani (uplna ignorance k bile rybe - cimz se ze zavodu do znacne miry stava tombola) tak se obavam, ze dalsi rocnik uz ani nebude. Skoda. Ale komu neni rady....
N splávkař - ® Čt 13.7.2017 22:39:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Pro kolegy co sledovali, diskutovali o rybářských závodech pořádané místní skupinou MO Vrchlabí na Labském Mlýně v Hostinném ze které si udělal takový soukromý podnik pan Jaroš Zdeněk ( Káčula) tu mám dobrý konec celé anabáze těchto podvody opředených závodů.
Pan Jaroš byl z této vody spolu s celou svoji skupinou i přes veškerou podporu všemožných anonymů odejit a vody se ujmula MO Hostinné. Rozhodli se vzkřísit kdysi slavnou tradici vyhlášených nočních závodů a tuto sobotu pořádají první. Ač jsem byl osobně zástupcem MO pozván, nemohu se v tento datum zúčastnit ale přeju jim, aby se toho chopili za správný konec, nepodlehli vábení a brzy měli ve své režii akci na kterou se stejně jako dřív bude stát fronta.
Poctivým pořadatelům ZDAR !!
N RK - ® Pá 10.6.2016 18:31:23
jaroslavstehlikst >> to máš pravdu,clovek se nechce vyvyšovat,ale to jsou kolikrát elementární věci,ktere dá zdravej rozum.Chlap vedle mne nakrmí tréma pikslama bondulky a pak teprve nahodi s pevným o 10m dál.Pytel na hladině má jak vysloužilej pornoherec,takze v důsledku chytá nejen jinde na dálku,ale i mimo osu.To už by mohlo zajímat kriminálku Anděl.A veselé krmí dál.Pak zjistíš,ze chytá třicet let a že základy mu dával otec,fajnovej rybář. Prostě to už je snad ignorace základních principů a absence jakého koliv přemýšlení.
N jaroslavstehlikst - ® Pá 10.6.2016 18:18:17
RK >> to ale není jen na závodech
N RK - ® Pá 10.6.2016 18:17:10
jaroslavstehlikst >> tak dobrá atmosféra je skoro vždy.Ja byl na závodech před 14 dny.Kdyz ale vidíš,co někteří blázni začnou házet do vody,tak si fakt pripadas,jak Alenka v říši divů.A když po hodině je jasné,ze to o rybách nebude, tak do té vody zahuči další mraky pelet, šrotu,komerce atd. Ve většině případů ještě mimo konkrétní místo lovu.A když je jasné definitivne,ze je to v prdeli,tak přijdou na řadu další ,,metraky,,No prostě fakt extra komedie.......a do toho ty oči šílenců
N jaroslavstehlikst - ® Pá 10.6.2016 14:26:10
Mě jde o to si jít posedět do "dobré" atmosféry .
To jestli berou , je vedlejší
N HP - ® Čt 9.6.2016 21:02:55
jaroslavstehlikst >> Konkurence na gulašových závodech je velká a místo je jednou z nejdůležitějších věcí, která rozhoduje o umístění. Když tam ryba není, nemůžeš ji chytit.
N Knecht - ® Čt 9.6.2016 20:35:30
jaroslavstehlikst >> dovolim si nesouhlasit - rovnice "neni ryba = neni zaber" stale plati! kdyz tam rybu nemas, tak ji nejspis nechytis.
proto se take rozebira to losovani - udelat vysledek ze spatneho fleku je proste drina ;)
N jaroslavstehlikst - ® Čt 9.6.2016 19:52:44
nevim no , podle me dobry rybar chytne vsude :/
N pslany - ® Út 7.6.2016 13:43:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Ahoj,
Litultovice 21.5.2016, predchozi rocniky s losovanim a v pulce vymenou mista, letos vse od tmy obsazeno domacimi bez losovani, Dle slov jednoho z clenu nebylo letos ani hajeni a krmilo se den predem. Tam kde sedeli si jeste zrusili ochranne pasmo Otocka.
Pavel

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 75 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | plavaná | závodní sektor ]

Co je nového - plavaná + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKORUM skládací podběrákové hlavy

Za 588
OPĚT SKLADEM - Inovované provedení oblíbené skládací podběrákové hlavy. Tři velikosti - 55 cm, 66 cm a 76 cm. Rozklikněte pro podrobnosti na www.chytiljsem.cz

akce, rybareniPRESTON formičky - 3 velikosti

Za 129
Method feederové formičky různé velikosti - Small - červená / Large - žlutá / XLarge - oranžová. Ucelený systém s krmítky Preston In-line feeder nebo ICS Dura Flat Feeder.

Oznámení - plavaná
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - plavaná
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING

Mezi rybáři z celého světa se už ví, že otevřené moře za průlivem mezi ostrovy Santo Antao a Sao Vicente a otevřené moře za ostrovem Sal je...