MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Neregulérní závody bez losování

Taky si rádi zazávodíte a máte málo času. Taky když už ten čas máte, nechcete jezdit daleko? Štve mě, že když už najdu závody ve vhodný termín a přiměřeně daleko, zjistím, že se místa nelosují. Kdo má se závoděním co dočinění, tomu je jasné, že jde o podvod a neúčastní se. Ti méně bystří platí startovné jako ovce na porážku. Nemyslíte si, že by pravidla pro pořádání závodů, měla mít zákonou úpravu, aby k evidentním podvodům nemohlo docházet?
Asi není moc věcí, které by se proti tomu dali dělat, ale jedna mě napadá. Zapisujte prosím do této otázky zkušenosti s podobnými závody, popř. i jen upozornění na závody, kde se nelosuje. Ať těm darebákům naletí co nejméně slušných rybářů.

Autor diskuse: Juraj ®
Zařazeno do: plavaná - závodní sektor, 10.4.2010

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 74 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N RK - ® Pá 10.6.2016 18:31:23
jaroslavstehlikst >> to máš pravdu,clovek se nechce vyvyšovat,ale to jsou kolikrát elementární věci,ktere dá zdravej rozum.Chlap vedle mne nakrmí tréma pikslama bondulky a pak teprve nahodi s pevným o 10m dál.Pytel na hladině má jak vysloužilej pornoherec,takze v důsledku chytá nejen jinde na dálku,ale i mimo osu.To už by mohlo zajímat kriminálku Anděl.A veselé krmí dál.Pak zjistíš,ze chytá třicet let a že základy mu dával otec,fajnovej rybář. Prostě to už je snad ignorace základních principů a absence jakého koliv přemýšlení.
N jaroslavstehlikst - ® Pá 10.6.2016 18:18:17
RK >> to ale není jen na závodech
N RK - ® Pá 10.6.2016 18:17:10
jaroslavstehlikst >> tak dobrá atmosféra je skoro vždy.Ja byl na závodech před 14 dny.Kdyz ale vidíš,co někteří blázni začnou házet do vody,tak si fakt pripadas,jak Alenka v říši divů.A když po hodině je jasné,ze to o rybách nebude, tak do té vody zahuči další mraky pelet, šrotu,komerce atd. Ve většině případů ještě mimo konkrétní místo lovu.A když je jasné definitivne,ze je to v prdeli,tak přijdou na řadu další ,,metraky,,No prostě fakt extra komedie.......a do toho ty oči šílenců
N jaroslavstehlikst - ® Pá 10.6.2016 14:26:10
Mě jde o to si jít posedět do "dobré" atmosféry .
To jestli berou , je vedlejší
N HP - ® Čt 9.6.2016 21:02:55
jaroslavstehlikst >> Konkurence na gulašových závodech je velká a místo je jednou z nejdůležitějších věcí, která rozhoduje o umístění. Když tam ryba není, nemůžeš ji chytit.
N Knecht - ® Čt 9.6.2016 20:35:30
jaroslavstehlikst >> dovolim si nesouhlasit - rovnice "neni ryba = neni zaber" stale plati! kdyz tam rybu nemas, tak ji nejspis nechytis.
proto se take rozebira to losovani - udelat vysledek ze spatneho fleku je proste drina ;)
N jaroslavstehlikst - ® Čt 9.6.2016 19:52:44
nevim no , podle me dobry rybar chytne vsude :/
N pslany - ® Út 7.6.2016 13:43:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Ahoj,
Litultovice 21.5.2016, predchozi rocniky s losovanim a v pulce vymenou mista, letos vse od tmy obsazeno domacimi bez losovani, Dle slov jednoho z clenu nebylo letos ani hajeni a krmilo se den predem. Tam kde sedeli si jeste zrusili ochranne pasmo Otocka.
Pavel
N splávkař - ® Út 7.6.2016 12:56:01
Loni jsem tu upozorňoval na neseriózní přístupu pořadatele závodů MO Opočno. Pořadatel, za tiché podpory parazitujícího poradce, tu ukazoval ramena, namísto aby se poučil.
Dopadlo to tak, že o víkendu proběhl smutný pohřeb desetileté tradice závodů které v regionu patřily k těm nejlepším.
Budiž tato zkušenost ponaučením pro ostatní pořadatele a jejich rádce.
N splávkař - ® Pá 26.6.2015 12:10:07
Zdenda Opočno >> Měnit, přepisovat či doplňovat v tichosti pravidla týden před závodem považuju za neseriozní jak jsem napsal níže, a jako přihlášený bych očekával, že budu o změně informován.
Pokud jsi tím chtěl komukoli kazit jeho plány tak je to jen a jen tvoje vizitka, pokud tě to těší, tak si to užívej!
Osobně patřím k těm, které to už nijak nepřekvapí. V reálu se ti povedlo jen to, že pár kilo pracně a draze sehnaných patentek skončilo v popelnici a jen co vím já tak v tom bylo 6 lidí celkem asi za tři tisíce.
Dovolím si ti připomenout, že jsem pro organizaci léta nezištně pracoval, byl jsem u zrodu tradice Zámeckého poháru a léta jsem ho nezanedbatelným způsobem podporoval, donedávna jsem poskytoval materiál na podporu závodní mládeže .
O to smutněji mi je když přijdu na závody kde pomalu nenajdu nikoho z těch, díky kterým to celý vzniklo, atmosféra na kterou se nezapomíná je tatam stejně jako většina závodníků z domácí a sousedních MO kteří to skoro svorně bojkotují.
Pohled na výsledkovou listinu kategorie dětí kde takřka nenajdeš člena místní MO je vizitkou kam jsi to za těch pár let dovedl neb i ty si jistě vzpomeneš na dětské závody, které ač byly pořádány partou vedoucích a zapálených rodičů, bez jakékoli podpory MO, vytáhly k vodě ke 40 dětí z místních kroužků.
Jsem rád, že jsi se konečně zapojil do veřejné diskuse a těším se, že se brzy veřejně pochlubíš, že MO už zase není spolkem na projídání společné kasy, že se zmůže na víc než převezení pár metráků nakoupených vánočních kaprů, že slovo hospodáře nebude mít váhu jednorázové hygienické pomůcky.
Pak třeba ještě přijdu s prosíkem, zda bych zase mohl přidat ruku k dílu.
N Zdenda Opočno - ® Čt 25.6.2015 22:57:16
Reakce na článek o neseriózním přístupu pořadatele: Letos v Opočně nebyly patentky zakázány v krmení poprvé. Bohužel-moje chyba - ne všude jsem na to v propozicích vzpomněl a toto uvedl.. Týden před závody jsem však udělal "revizi" pravidel a tam, kde mi toto chybělo, jsem zmíněné doplnil.. Jsem si vědom toho, že jsem někomu mohl pokazit "plány", za což jsem se omluvil a omluvu přikládám i zde.. Nicméně - těší mě, že jediný, kdo s tím měl problém, je závodník (a bývalý člen organizace), který je široko daleko proslaven svou "férovou a poctivou" pověstí a vždy si jako člen MO ČRS "včas a řádně" plnil své povinnosti.. Zbývajících cca 85 závodníků bylo spokojeno a jako již osm předchozích ročníků, ani letos nešetřili chválou celkové úrovně a kvality Zámeckého poháru..
Nemám v úmyslu se zde hádat, o tom by rybařina (ani ta závodní) být neměla.. Bez reakce jsem však nemohl nechat.. O aroganci, podvodech (a nespisovné češtině) by tu mohl asi někdo vyprávět..
N splávkař - ® Ne 14.6.2015 22:30:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Dnešní zápis nebude o neregulérních závodech ale o neseriozním přístupu pořadatele.
Týká se to závodů v Opočně na které jsem se hlásil s několikatýdenním předstihem stejně jako desítky dalších. Než jsem tak učinil, přečetl jsem si raději dvakrát vypsané propozice aby pak na místě nebylo překvápko. Propozice jsem četl i cca týden před závody a vše se zdálo být v pořádku až do okamžiku kdy mi půl dne před závody zazvonil telefon a kamarád co pro mě i několik dalších objednával patentku se zděšením v hlase hlásil, že je tam patentka do krmení zakázaná. Přesvědčen, že jde o žert či nedorozumění jsem volal řediteli závodu který mi s notnou dávkou arogance tuto informaci potvrdil s tím, že to tam dopsal v okamžiku když už bylo přihlášeno cca 80 lidí a necítil potřebu o tom kohokoli informovat.
N splávkař - ® Ne 17.5.2015 19:33:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Dnes jsem se účastnil závodů v Kunčí u Slatiňan, na které jsem se po loňské zkušenosti docela těšil. Loni na podzim jsem tam byl prvně a bylo to asi nejmilejší závodní překvapení loňské sezony.
Byly to typické guláše pořádané MO na svém revíru bez neduhů, o kterých je i tady často řeč. O losování nebyl důvod pochybovat, jednoduché bodování trefně přizpůsobené obsádce rybníka, perfektní zázemí a servis ze strany pořadatele a ve finále ceny, které se dnes už tak často nevidí. Dnes se potvrdilo, že dobré reference jsou tou nejlepší reklamou, na závody dorazilo o pár desítek lidí víc, čímž se stejně velký ,,závodní,, úsek značně zahustil a nešlo si nevšimnout, že kdekdo byl z celého klání značně otráven neb v tom, kde "je rovně" se ne každý shodne a vymotávání své montáže ze sousedovic vlasců rychle omrzí. Kontrastem k přelidněným rovinkám byly konce a místa s hustou vegetací, kde si šťastlivci užívali klid i zahuštěnou rybí obsádku, což se v konečném hodnocení projevilo mnohdy víc, než schopnosti toho či onoho rybáře.
Věřím, že pořadatelé napříště vyslyší nepřeslechnutelné připomínky dnešních účastníků a buď rozšíří závodní úsek nebo omezí max. počet účastníků, čímž by si v dnešním přetlaku nabídky závodů mohli vybudovat pověst prestižní akce, kde je o co a s kým skutečně závodit.
N Juraj - ® Pá 17.4.2015 19:48:05
mira křovák >> Pajagogo už ti to napsal. Veškeré podněty jsou tu vítány ale: Kdo, co, kdy, kde,proč, s kým, jak a za kolik. Ostatní ti příště mažu.
N pajagogo - ® Čt 16.4.2015 18:15:28
mira křovák >> pokud nenapíšeš konkrétně kde, tak je tvůj příspěvek, naprosto bez hodnoty, jak se u nás říká "jen plácnutím do vody" a zde naprosto o ničem, ale to ti jistě napíše i zadavatel diskuze.
N mira křovák - ® Čt 16.4.2015 18:00:11
Zažil jsem už závod kde se sice losovalo,ale zkrátka tak jak bylo potřeba.
Kdo bude chtít podvádět tak si cestu najde vždycky.
N Rade - ® Čt 16.4.2015 17:26:54
Ahoj,
smutná zpráva: dnes nás opustil Áda Doležal. Čest jeho památce.
N Knecht - ® Po 6.4.2015 10:34:21
Juraj >> ceny byly myslim presne, jak poradatel slibil - tri pekne pohary, 2000 a 1500 pro prvni dva a pak 25 cen za 15000. Jestli jsem dobre pocital tak 5 prutu (byla tam i 4,5m matchka Evergreen), 5 urcite pouzitelnych navijaku a pekny vyhrad krmeni a "zasklenych hroznu". Tusim, ze Peta Sramek tam nasekal dost fotek, takze se mu to asi casem objevi na Facebooku nebo na strankach. Jo a byl tam i poharek a pullitrovka zlate slivovice pro nejuspesnejsiho "odrybnovace" - udelal tusim 11 ryb za kolo. Ze to ale byl hardcore, to se neda zpochybnit... a delsi pauza? Nevim, ja byl rad, ze jsem to pretahal a nameril. Polivku jsem si dal az pri pocitani. Ono spocitat pres 120 listku (a vubec se jich dopocitat, kdyz to "nulaci" s oblibou nevrati) ve trech blocich neni na pul hodiny. A udelat to bez chyb v jednom - ve dvou??? No byl jsem rad, ze jsem to nedelal. Nicmene chapu, ze to par lidi nevydrzelo a na vyhlaseni necekalo. Nicmene za sebe bych to urcite hodnotil A+ ;) Ono kdyby bylo lepsi pocasi, tak si zase nedokazu predstavit, jak by to poradetele davali s temi kapriky. Vezirky tam moc lidi nemelo. A dovedu si predstavit, co by to bylo za mlecku pri nejakem normalnim brani, kdyz se i ve ctyri stupne studene vode nachytalo pres 300 kusu...
N Brčko - ® Ne 5.4.2015 16:06:10
Juraj >> tak doufám,že i ostatní přidají nějaké zápisy.Jinak mám dojem,že i v Lukově bývají sektory.Ale nevím přesně,je to už pár roků co jsem tam byl.
N Juraj - ® Ne 5.4.2015 15:48:31
Tak dnes Dobrá Voda - Letny. Přestože jsem se koukal na špic, která se za 5 hodin jednou zachvěla, tak to byly závody, na které rád pojedu zas. Počasí vypadalo jak vypadalo a tomu odpovídaly výsledky.

Jinak perfektní organizace, losování, rybník rozdělen na sektory, což jsem v žádné neoficiální soutěži nikdy nezaznamenal, takže mi fakt spadla čelist. Před organizátory klobouk dolů. Jediná poznámka, že snad vzhledem k rozlehlosti revíru bych na přestávku přidal 20 min. Když si někdo nalosoval na druhou stranu a nebyl to děda s batůžkem a teleskopem, tak tu klobásu prostě nemohl stihnout.

Ceny nevím, bo jsem byl zmrzlej jak drozd. Se dvěma zerama se u nás dává solvina a tou jsem zásobenej jak drogerka, tak jsem okamžitě prásknul do koní a jel domů. :-)
N Juraj - ® So 16.8.2014 23:43:25
Knecht >> Ta červená vysela ve vzduchu, ale je to až to poslední řešení.
N Knecht - ® So 16.8.2014 22:45:24
kluci, kluci, kluci...
s&f ma evidentne problem (zdraham se to nazvat pravym nazvem - zrejme jakysi mindracek) a vylil si tu srdicko, ci jiny duty organ, jakkoliv to bylo ve vazbe na tema diskuse uplne mimo misu a proste klasicky tu kali vodu... a vy mu na to skocite a delate mu zadarmo terapii...
na takove plati jediny recept - politovat a ignorovat. A pokud se neuklidni, tak cervena je take reseni :) Vzdyt ma tolik jinych virtualnich prostoru, kde se muze realizovat. Jako byste to neznali.
N Juraj - ® Pá 15.8.2014 22:21:25
S&F - pescador >> Už mě unavuješ synku. Na rozdíl od většiny zdejších diskutujících si ani neumíš vyplnit jméno a věk, a ze své anonymity tu vytrubuješ absurdity. Na to si založ svou otázku a nezasírej nám to tu svými bludy.
Díky za pochopení.
N splávkař - ® Pá 15.8.2014 17:47:40
S&F - pescador >> Vymlouvat se na hrstku vyvolených šlo snad v dobách minulých. Jsi tam dobrovolně členem, finančně to podporuješ a na druhou stranu to tady na MRKu haníš......,docela smutný ,docela Český:-(
Na to co se ptáš ti řečí paragrafů neodpovím, neb natolik znalý nejsem, ale z mé cca 20 leté zkušenosti ti mohu potvrdit, že pokud splní závodník vypsané podmínky, zaplatí startovné a dodržuje vypsaná pravidla tak nemá problém... Toť zkušenost z několika stovek navštívených závodů.
Promiň, ale takových štěknutí jako bylo to tvoje dnes ráno tu už byly stovky, většinou jsou jakýmsi maximem nač se daný autor zmůže a podle toho to i většinou dopadá...
Sám píšeš, jak ubývá členů- to je jistě vážný problém, ale zkus se s nadhledem podívat na závodění jako na referenci svazu v situaci kdy by majitel vod řešil, zda ho nechá jako hospodáře na svých vodách. Závodění je navíc úzce spojený s prací s mládeží a třeba v mým okolí pro spoustu dětí i vstupní branou rybaření, do svazu.
Pokud jsi se zůčastnil třeba onoho ME a nenašel jsi pro MO, UH, ČRS, řeku Moravu přínos převyšující hodnotu několika přichcíplých ouklejí tak je mi tě opravdu líto.
N S&F - pescador - ® Pá 15.8.2014 17:01:14
unudle >> A kdo závodní řád tedy vystavuje ? ..... pořadatelé ? Svatá prostoto ..
....
Petr Havlíček >> co to zase meleš závodníku .... rybářským řádem alias bližší podmínky RŘ platí pro všechny, včetně závodníků. Taktéž musí mít platný ryb. lístek a podobně.
Opravdu je to tak nepochopitelné. Končím ... nebudu si kazit víkend.
N Petr Havlíček - ® Pá 15.8.2014 17:00:19
S&F - pescador >> já teda nevím, ale i ty sám cituješ základní povinnosti člena ...

... Taky se tam píše - 2) Člen má tyto základní povinnosti:
a) dodržovat stanovy Svazu ČRS, Jednací řád ČRS, obecně závazné právní předpisy
o rybářství a ochraně přírody, bližší podmínky výkonu rybářského práva (rybářské řády) a plnit rozhodnutí orgánů Svazu

.... tak mají se ty stanovy dodržovat, nebo nemají :-)) a nebo jenom to, co se mě hodí?
N unudle - ® Pá 15.8.2014 16:57:15
S&F - pescador >> Jestli je nadřazen, nebo není, může být závodníkovi jedno. Pro něj platí závodní řád, protože při jeho porušování bude ze závodu vyloučen.
N S&F - pescador - ® Pá 15.8.2014 16:02:39
Petr Havlíček >> Já vím co stanovy obsahují neboj :-)) .... tam ale o pořušování BP nic není a stačí mě v danné stati bod 1 a 2 ....
Taky se tam píše - 2) Člen má tyto základní povinnosti:
a) dodržovat stanovy Svazu ČRS, Jednací řád ČRS, obecně závazné právní předpisy
o rybářství a ochraně přírody, bližší podmínky výkonu rybářského práva (rybářské řády) a plnit rozhodnutí orgánů Svazu
o sakování hájených ryb,ryb nedosahující zákonné míry tam nic není. .... Tečka.
edit: ... ohánět se stanovama je v daném případě tristní

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 74 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | plavaná | závodní sektor ]

Co je nového - plavaná + obecné
Oznámení - plavaná
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - plavaná
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPreston PRC1

Za 56
Pevný háček s očkem bez protihrotu se širokým obloučkem. Výborný háček pro nastražení pelet, kukučice, boilies pod háček. Vyhnuté očko zajišťuje, že háček visí po navázání přímo bez vyhnutí. Barva niklová. Balení: 10 ks


akce, rybareniNash Key Cray 2017

Nová vlajková loď Nash v krmení Key Cray již skladem , boilies, pop ups, wafters, hard-on, cultured, pellets, bait soyak a jiné.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Agency INTERBOHEMIA Agency INTERBOHEMIA

Nabízíme pronájem chat a chalup v oblíbených rybářských revírech (Lipno, Třeboň atd.) - prověřené objekty, rozsáhlý katalog, nízké ceny.