- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Spacák JAF Siberic Fleece
Ahoj. Zvažuji koupi tohoto spacáku. Jaké sním máte zkušenosti? Odolá tento spacák dešti (nemyslím nějakou průtrž)? A co teploty kolem -5 °C? Mám lehátko JRC Defender 3 Leg, půjde na tohle lehátko přidělat?
Nemůžu se rozhodnout mezi tímto a spacákem Trakker Big Snooze Sleeping Bag. Měřím 183 cm a bojím se, že ten Trakker (má 203 cm), kdybych si ho přetáhl přes hlavu třeba při mírném dešti, že bych v něm byl skrčenej. Ten Jaf má 230 cm.
Poraďte prosím. Díkes
Nemůžu se rozhodnout mezi tímto a spacákem Trakker Big Snooze Sleeping Bag. Měřím 183 cm a bojím se, že ten Trakker (má 203 cm), kdybych si ho přetáhl přes hlavu třeba při mírném dešti, že bych v něm byl skrčenej. Ten Jaf má 230 cm.
Poraďte prosím. Díkes
Autor diskuse: Martas7 - Profil , 21.3.2010 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
15 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NPikess - Profil | St 9.2.2011 14:14:22
chlapi jak je to tedy s tou odolností proti dešti (vlhkosti) Taky se rozhoduji mezi těmato dvěma a mám stejný problém. Velikost nahrává JAFu, ale nevím jak je to tedy s tou voděodolností ?
NKlpartner - Profil | Út 23.3.2010 19:31:31
Martas7-vím ,ale hned jak budou k mání,tak je budeme mít na stránkách.Snad 14dnů??!!.
NFranta H - Profil | Út 23.3.2010 14:49:25
Hodnota 12 metrů je hodnota vodního sloupce u kvalitního stanu, například firma Jurek S+R, myslím, že seriozní tuzemský výrobce stanů udává 13 metrů vodního sloupce pro výrobky řady extrém. U takových výrobků už bývají zalepené švy.
Nevím jak moc jde tahle hodnota dohromady s udávanou prodyšností.
Nevím jak moc jde tahle hodnota dohromady s udávanou prodyšností.
NMartas7 - Profil | Út 23.3.2010 14:07:02
Jasně. Díky. Já jenom že třeba u toho trakerru udávaj vodní sloupec 12000mm a u toho Sibericu nic. Tak se bojím kdyby náhodou sprchlo abych nebyl mokrej na kost.
http://www.nasoutokushop.cz/trakkar-big-snooze-sleeping-bag--d3050
http://www.nasoutokushop.cz/trakkar-big-snooze-sleeping-bag--d3050
NFranta H - Profil | Út 23.3.2010 13:44:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Voděodolný výrobek by měl mít uvedenou hodnotu výšky vodního sloupce který je schopný nepropustit, což samo o sobě je u spacáku blbost.
Vybrat spacák pro rybáře, navíc ještě dlouhého nebude věc jednoduchá. Vzhleden k tomu, že se výbava vozí v naprosté většině případů v autě není hmotnost spacáku zase takovou překážkou. I když já mám raději menší a lehčí.
Univerzální spacák ve kterém bude v létě i zimě za třeskutého mrazu tak akorát neexistuje. I když u některých výrobců a spíš prodejců tě budou přesvědčovat o opaku. Otázkou je také uváděný komfort. Ten je v podtsatě úměrný váze spacáku. U toho siberianu vypadá uváděná hodnota reálně.
Obecně spacá k který bude vážit dvě kila,bude plněnej dutým vláknem a bude mít uvedýný komfort -20 °C nebude budit příliš velkou důvěru.
Pokud nechceš tahat všechnu výbavu v batohu na zádech tak se klidně drž toho v nadpisu uvedeného typu, zvlášť když jsou s ním dobré zkušenosti.
Vybrat spacák pro rybáře, navíc ještě dlouhého nebude věc jednoduchá. Vzhleden k tomu, že se výbava vozí v naprosté většině případů v autě není hmotnost spacáku zase takovou překážkou. I když já mám raději menší a lehčí.
Univerzální spacák ve kterém bude v létě i zimě za třeskutého mrazu tak akorát neexistuje. I když u některých výrobců a spíš prodejců tě budou přesvědčovat o opaku. Otázkou je také uváděný komfort. Ten je v podtsatě úměrný váze spacáku. U toho siberianu vypadá uváděná hodnota reálně.
Obecně spacá k který bude vážit dvě kila,bude plněnej dutým vláknem a bude mít uvedýný komfort -20 °C nebude budit příliš velkou důvěru.
Pokud nechceš tahat všechnu výbavu v batohu na zádech tak se klidně drž toho v nadpisu uvedeného typu, zvlášť když jsou s ním dobré zkušenosti.
NMartas7 - Profil | Út 23.3.2010 13:22:29
A rozumim tomu dobře že když je to WP-větrovzdorná takže voduodpudivej nebude?
NMartas7 - Profil | Út 23.3.2010 13:14:44
Franta H: A co by jsi mi poradil za lehčí spacák do 2000kč podobné kvality?
NFranta H - Profil | Út 23.3.2010 13:03:50
Zkratky vlastností materiálů:
WR = vodoodpudivá úprava tkaniny,
WP = větruvzdorná úprava tkaniny,
DP = nepropouští prachové peří
Tak s ním můžeš spát ve větru a proto, že je flísovej tak se ti nerozfouká prachové peří.
Jinak spacák který važí skoro pět kilo považuju tak trochu za blbost.
WR = vodoodpudivá úprava tkaniny,
WP = větruvzdorná úprava tkaniny,
DP = nepropouští prachové peří
Tak s ním můžeš spát ve větru a proto, že je flísovej tak se ti nerozfouká prachové peří.
Jinak spacák který važí skoro pět kilo považuju tak trochu za blbost.
Nkuman & JRT - Profil | Út 23.3.2010 12:57:10
Martas7 >> vlastním oba dva spacáky - Siberic bez flísu - nechtěl jsem flís kvůli chytání bordelu . Spacák je to obrovskej - i v tašce ,která je dost velká. Používám ho celoročně. Lehký deštík nebo rosu neropustí ale zmoknout v něm ...nevim. Trakker je trošku menší - používá ho pani. Je tam trošku problem se zipem - někdy se zasekává latka jak při zapínání tak i obráceně - ale s tím se žít dá:))) Za ty peníze jsou tohle celkem slušný spacáky - záleží kdy hodláš spát venku. Oba jsou dostatečně prostorný a postačující.V obou typech si klidně pokrčíš i nohy:)))
NKlpartner - Profil | Út 23.3.2010 12:40:56
Martas7-během velmi krátké doby bude na trhu s odpínacím vrchním dílem z fleecu.J
NMartas7 - Profil | Út 23.3.2010 12:03:16
Chytám i tak kolem těch -5. Škoda že u těch spacáků nedělaj tu fleece vložku odepínací. Nebo já sem teda žádnej takovej spacák nenašel
Nfoxxx - Profil | Út 23.3.2010 11:55:49
Martas7 >> Ano,s fleece vnitřkem je celkově spacák teplejší,ale zas se uvnitř spacáku dost chytá bordel a trochu omezuje v "pohybu".Pokud chytáš jen jaro-podzim,volil bych osobně bez fleece.
Já měl dřív taky celo fleece spacák,ale v létě to bylo moc,někdy opravdu hrozný horko...
Já měl dřív taky celo fleece spacák,ale v létě to bylo moc,někdy opravdu hrozný horko...
NMartas7 - Profil | Út 23.3.2010 11:53:27
Jasný. Mě by zajímalo jaký je zozdíl mezi spacáky které mají oba psaný komfort -5 a jeden má fleecovou vložku a druhý nemá. Jestli je v tom bez vložky větší zima nebo ne.
Mám na mysly přesně tyto:
http://www.red-fish.cz/as013-jaf-spacak-siberic.html bez fleece
http://www.red-fish.cz/as1009-jaf-spaci-pytel-siberic-fleece.htm
a nebo ještě tento o něco větší a taky bez fleece
http://www.carpproduct.cz/spacaky-prehozy-polstarky/jaf-spacak-dekovy-5c-siberic.html
Jde mi o to, že si myslím že v tom bez fleec vložky bude v létě menší vedro. Ale třeba se pletu
Mám na mysly přesně tyto:
http://www.red-fish.cz/as013-jaf-spacak-siberic.html bez fleece
http://www.red-fish.cz/as1009-jaf-spaci-pytel-siberic-fleece.htm
a nebo ještě tento o něco větší a taky bez fleece
http://www.carpproduct.cz/spacaky-prehozy-polstarky/jaf-spacak-dekovy-5c-siberic.html
Jde mi o to, že si myslím že v tom bez fleec vložky bude v létě menší vedro. Ale třeba se pletu
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:40NRybáři vs ochránci přirody 83
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
13:13NDivoký potočák nebo granulák? 61
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic











