Boilie z- psích granulí

Celou zimu jsem strávil čtením všech dostupných metriálů ohledně výrovy a hlavně složení boilie. Když to vemu hoedně ze široka, tak boilie se skládá ze šrotů, různých mouk, masných produktů na různé bázi, nějakých čmuchů, oleje a vajec.
Když jsem si vzal složení dobrých psích granulí pro štěňata, tak je tam všechno. Stačilo by dodat vejce a čmuch.
Má někdo s tím nějaké zkušenosti?
Autor diskuse: avaknip - Profil , 17.3.2010 všeobecné - nástrahy, návnady
41 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Ncolek - Profil | Čt 18.3.2010 17:57:44

ERV. >> moc bych to nemáčel, spíš bych to pomlel a přidal vejce

    Nfoglos - Profil | Čt 18.3.2010 17:51:57

    DADE >> diky za info,par kilicek si prikoupim

      NDADE - Profil | Čt 18.3.2010 17:43:57

      foglos >> Nemám,iba túto fotku,no nájdeš to v Nemecku v obchodnom dome Aldy a nielen tam,každý väčší super market ich tam má

        Nfoglos - Profil | Čt 18.3.2010 17:40:20

        aligator >> diky moc...

          Naligator - Profil | Čt 18.3.2010 17:39:35

          foglos >> stačí zadat na seznamu frolic a vyskočí ti spousta obchodů

            Nfoglos - Profil | Čt 18.3.2010 17:36:23

            DADE >> nemas pane nahodou nake www stranky na ty froliky???

              NDADE - Profil | Čt 18.3.2010 16:26:43

              avaknip - >> Minulú sezónu som mal na jednej palici práve pomletý Frolik s kadečím a verdikt je taký,že raz perfektne a inokedy slabota

                NDADE - Profil | Čt 18.3.2010 16:15:44

                foglos >> Ak máš na mysli ten Nemecky Frolic,ktorý je ozaj lepší,tak 5 eur za 2,5 kg , sú potápavé.

                  Nrices - Profil | St 17.3.2010 22:13:36

                  foglos >> neviem nepoužívam to

                    Nfoglos - Profil | St 17.3.2010 22:07:08

                    rices >> jaka je cena prosim te???

                      Nrices - Profil | St 17.3.2010 22:05:47

                      foglos >> a tuje ten druhy bol som si dva krát pred lovom prkrmiť tak kilo gúl

                        NSalmon - Profil | St 17.3.2010 22:05:25

                        Určitě to funguje, ale mně se zatím nepodařilo udělat tu správnou směs:-( Vždy jsem měl s sebou i "rybinu" a ta měla větší úspěch. Zkoušel jsem to hlavně s psími granulemi FROLIC na hodně způsobů.
                        Ale pár mých známých s boilies ze psích granulí má úspěchy.
                        EDIT: dost důležitá poznámka - polské nejsou tak dobré, jako ty německé nebo snad rakouské. Prostě Poláky NE.

                          Nrices - Profil | St 17.3.2010 22:04:17

                          foglos >> no vraj froliky no musia byť vyrobené v nemecku polské plávu !!!

                            Nfoglos - Profil | St 17.3.2010 22:02:39

                            rices >> nadhernej kapr.zvedam pravy palec

                              Nfoglos - Profil | St 17.3.2010 22:01:45

                              panevo znate nake psi granule co jdou ke dnu???

                                Nrices - Profil | St 17.3.2010 22:00:37

                                30percent pomletých psačích granul , 10 %ryb .mučky dáky vtáčak +dáke dobroty na ktoré si už moc nespomínam rok 2006 , môj naj šupinač 104cm 21,20kg ,druhá ryba tu istu noc 14.20kg

                                  Nlungen - Profil | St 17.3.2010 21:52:30

                                  avaknip - >>já použivám floric oba druhy pomeluje v mlýnku na maso, de to dobře pak to používám jako směs na boilí kombinuji to s rybími moučkami nebo s pztružími granulemi atd, přidavám tekuté potravy skratka dle své fantazie a určitých skušeností mužu za sebe 100% potvrdit že to funguje, dělám to už 3 rok sou to pro kapry neokoukané boilí. tady také něco najdeš přeju hodně uspěchu.

                                    Nštikobijec - Profil | St 17.3.2010 20:27:46

                                    ja je měl namočene i přes noc ve sklenici s vodou , rano byli stale na dně sklenice, měkke polonaboptnane, ale neplavali, mam odzkoušene ,že po zakrmeni tam dlouho ve vodě nic nezustane, hlavně cejni si davají pochutnat, ale na druhou stranu to přilaka kapry.

                                      Nštikobijec - Profil | St 17.3.2010 20:21:38

                                      PŘI zakrmovaní přidavam pelety HALIBUT 21 ,BOILÍ ryba, krab, k tomu kukuřici a je prostřeno pro kapříky,

                                        NDanX - Profil | St 17.3.2010 20:18:12

                                        No já kdysi zkoušel taky jedny kroužky z kaufu ,hodil jsem je do vody neplavali řekl jsem si ok, týden jsem s nimi krmil na řece, pak jsem šel chytat a nic doma jsem pak testoval za jak dlouho se rozpustí nebo spíš naboptnají a rozpadnou jaký div že po hodině namočení začal suchar plavat.........to se to pak krmí .............

                                          Nštikobijec - Profil | St 17.3.2010 20:16:54

                                          ty granule jsou země puvodu FRANCIE ,TAKŽE ŽADNY ŠMEJD POLSKO

                                            Nštikobijec - Profil | St 17.3.2010 20:13:55

                                            AHOJ PŘIDAM SE K VAM DO DISKUZE, JA JSEM CHYTAL NA PSÍ GRANULE FLORICK PRAVĚ TY NĚMECKE, ALE JE DOST PROBLEM JE SEHNAT, LONI JSEM NRAZIL NA NĚCO PODOBNEHO V KAUFLANDĚ DANTE DUOLIFE 1,5 KG balení ,měkke kroužky pro psy, ted je maji za necelych 70 kč. hodně s němi zakrmuji a mam zkušenost,ze s boilím se to osvědčilo.

                                              NPetr.J - Profil | St 17.3.2010 19:57:42

                                              avaknip - >> Klidně to boiles z mletých granulí udělej, stačí granule a trochu pšeničných klíčků, aby to dobře pojilo, můžeš to trochu dotunit rybí moučkou a třeba lososovim olejem, rybám to chutná. Neplave to a na háčku to drží.

                                                Njarda 2004 - Profil | St 17.3.2010 19:49:57

                                                avaknip - >>Pokud chceš udělat kompletní směs z granulí tak není nic jednoduššího než tam pověsit celou granuli. Ale velký pozor na to co tam věšíš hodně jich plave a rozpouštění není vždy stejné. Ideálem je odzkoušený Frolich ale německé provenience Polský plave a nemá zdaleka takové úspěchy jako orego granule. Jestli ale chceš jako přídavek do směsi tak to jen na testování.

                                                  NERV. - Profil | St 17.3.2010 19:33:37

                                                  Ge-MA >> V lednu měla 1.rok! Použiju ty její granule.ERV.

                                                    NGe-MA - Profil | St 17.3.2010 19:19:11

                                                    ERV. >> ten pes je nádherný

                                                      NERV. - Profil | St 17.3.2010 19:12:56

                                                      avaknip - >> Zkušenosti nemám, ale máme doma mladou -Tybetskou dogu , a ta má předepsané krmivo z chovné stanice a mohu Vám říct ,že to krmení opravdu voní a je nabušené vitamíny, od Fa-ROYAL CANIN.1kg vyjde na 100kč!Jsou to takové malé pecky 1cm.v průměru,a pokusím je navrtat, a dat pod háček ! Pár namočím, namačkám a přidám vejce -dochutit to asi nebudu muset.Boilí je větší a bude mi eliminovat záběry menších kaprů!Bude to zkouška! ERV.

                                                        Nmaty! - Profil | St 17.3.2010 18:38:25

                                                        možná skus jen chytat na granule(floric)si jsou dražší ale fungují, normálne jsem s nimy zakrmil a nastražil pod háček jako peletu.Ale šli kapríci cca do 70cm.

                                                          NCHYŤ-PUSŤ - Profil | St 17.3.2010 15:32:17

                                                          Zkoušel jsem to... granule nemel ale namoč až se rozpustí. Pak to rozmíchej a přidej ingredience a vejce, kdyžtak kapku oleje. Potom zahušťuj moukou a strouhankou až ti vznikne tuhý a nelepivý těsto. Potom naválej boilies a vhoď ho do vařící vody. Až vyplave je uvařeno... nech lechce oschnout a dej do mrazáku. Hotovo! To boilies má tuhost jako klasický boilies. Můžeš to i usušit, pak je to tvrdý jak beton. Krásně se to potápí, není v tom problém...

                                                            NSalamanterus - Profil | St 17.3.2010 15:26:48

                                                            Já osobně dávám psí granule přímo do krmení. -buď je tam dám rovnou a krmné koule zatížím, aby stihly částečně nasát a nevyplavaly na hladinu. -nebo je rozmočím ve větším množství, přidám dip a ve formě koupí naházím na lovné místo. Psí a hlavě kočičí granule s více bílkovinami jsou dobré na proudnou vodu na parma a na cejny na stojácích. S výrobou boilií nemám zkušenosti.

                                                              Nfranto1231 - Profil | St 17.3.2010 15:26:47

                                                              bart.bm >> podla toho ake si kupil...tieto co maju v tescach a hypermarketoch su len sama soja...velmi dobre su kanadske, tam sa bat nemusis ale zas si priplatis...a tak isto je dobry aj frolic...asi by som povedal ze je najlepsi...boli casi kedy som chytal cisto len na granule pod hacikom alebo frolic, na jesen som to skusal klasika na olovko method mix...pod hacik granulku dipnutu v tekutej a ryby do 70cm...a to je co povedat na nasej vode...

                                                                Nbart.bm - Profil | St 17.3.2010 15:22:09

                                                                franto1231 >> mě se nestalo a to jsem míchal i ze 100% asi fakt záleží na výrobci.Tak to se omlouvám mám jiné zkušenosti.

                                                                  Nfranto1231 - Profil | St 17.3.2010 15:19:35

                                                                  bart.bm >> no tak ked sme davali vecsi podiel granul lacnich tak plavali...nie hned ale po case ich vyplavilo...potom sme ubrali tak sme davali max. 35% a bol to v pohode...

                                                                    Nbart.bm - Profil | St 17.3.2010 15:15:15

                                                                    franto1231 >> koule z granulí by neměli vůbec plavat.Toto ovlivňuje výrobní proces granulí

                                                                      Nbart.bm - Profil | St 17.3.2010 15:14:11

                                                                      avaknip - >> Kdysi jsem to dělal a docela z úspěchem jsem je i testoval.Sice kapři kolem 50-55cm ale to už se na tom rybníku dá povžovat za úspěch.Dával jsem do toho čmuch tuším že játra nebo oliheň a pouze vejce.Dávej pouze pozor na granule s vysokým obsahem oleje to pak je lepší delat 50:50 s nějakým ptáčákem.

                                                                        Nfranto1231 - Profil | St 17.3.2010 15:05:32

                                                                        S tými psími granulami pozor, aby ti neplávalo boilies, radšej pomel menšie množstvo. Výborné su kanadské granule pre psov, pridaj do toho nejaky method mix robin - redovo - rybaci, nalej nejaku tekutu potravu ochutenu a mas to. Lacne a dobre boilies

                                                                          NSla - Profil | St 17.3.2010 14:56:02

                                                                          avaknip - >> čmuch? co to je-nejaka novinka?

                                                                            Ngx1 - Profil | St 17.3.2010 14:54:54

                                                                            Zdaleka ne všechny psí granule plavou,např.pokud seženeš granule Frolic,Německé nebo Rakouské výroby(ne ty Polské,co se tady většinou prodávají)tak ty jsou potápivé a podle mne i docela učinné.Ty Polské neber,nejenom,že plavou ale ještě ani rybám moc nechutnaj.Jinak moučka z granulí se určitě dá použít.Podívej se do receptů,protože když dodáš jenom vejce a nějakou příchut,tak vyrobíš téměř to samé co jsi předtím pracně rozemlel.

                                                                              Navaknip - Profil | St 17.3.2010 14:43:56

                                                                              Doplňuji otázku
                                                                              Psí granule plavou. Tak jsem si myslel, že je rozemelu na mouku a pomocí vajec, oleje a čmuchu znich vyrobím boilie

                                                                                NVenca888 - Profil | St 17.3.2010 14:28:57

                                                                                proč vejce? pověs pod háček to granuli a máš to

                                                                                  NKurka - Profil | St 17.3.2010 14:26:51

                                                                                  Jako že bys pomlel granule na moučku a pak válel těsto ?