NSalamanterus - Profil | St 17.3.2010 0:24:13
SNOW >> to znamená, že dlouhodobý projev na ni nemoc asi neměla. Může to být tedy spíše ta otrava, ale teď už polemikujeme. I tak se budu snažit nadále pomoct.
NSalamanterus - Profil | St 17.3.2010 0:22:28
R.P. >> panebože! promiň, že se tě dovolávám... co si tím potřebuješ dokázat... Jsou li ty ryby kremené, pak při ochabení organismu v obou případech zpomalí metabolismus a to i s teplotou, která klesá ! Máš místní šetření a to... jeli místní pak je místní :-) a ryby když jsou napadené nebo nemocné mohou reagovat na monotip změny úhynem. Vedš útok,tím že mě chceš porazit? Já se snažím radit ne na tobě hledat chyby!
NSNOW - Profil | St 17.3.2010 0:21:40
R.P. >> prave ze ryby uz se pomalu ale jiste rozkladaji.. ale kdyz sem na to prisel tak jsem vytahnul plotici okolo 40 cm a ta byla jako by chcipla pred tim nez sem prijel.. vypadala jako kdyz snehurka usnula.. kdybych ji videl an fotce tak bych rekl ze ji ted nekdo chytil..
NSalamanterus - Profil | St 17.3.2010 0:19:05
SNOW >> no ja myslel s těmi ryby jako prevence a částečná pomoc, ale chtělo by to sčistit dno a s těmi stromy to je ošemetný, bude se ti to vracet... rybam by to vadit coby prostredi nemelo ale v pozdejsi dobe ty latky z toho uz jo.
NR.P. - Profil | St 17.3.2010 0:15:39
Salamanterus >> trochu nepřesně
NSNOW - Profil | St 17.3.2010 0:15:01
Salamanterus >> hele sinice sem tam naposled registroval predminulej rok.. ale bylo to poprve za 10 let.. bylo to na konci leta a jaks e ochladilo zmizeli i sinice... nasadu amuru i tolstolobiku tam mam.. tolstoju je tam 20 a uz maji okolo 15 kil a amury tam mam 4 ale vsichni pres 80 .. ale nefim jestli by jim chytnalo rozkladajici se listi.potrebuji vymyslet reseni ktere bude fungovat aby se to neopakovalo..
NSalamanterus - Profil | St 17.3.2010 0:11:10
R.P. >> byla li to otrava čekej ryby lapající po dechu, malátné a naráz úhyn. Jsou li nemocné, čekej zvětšená břicha, s nestrávenou potravou. Alenaráz úhyn nevypovídá nic, jelikož to může být varianta a a v variantě b by je mohla dlouha zima dorazit
NSalamanterus - Profil | St 17.3.2010 0:08:27
SNOW >> no tak jeli to takhle... pak si myslím, že ti ten mlýnek nebo co nepomůže. Tvůj problém tedy není v kyslíku. Máš s tímto problémem už zážitky z minulých zim? Je to zajímavé. Podloží, které si zmínil vodu filtruje... Listí se však rozpadá právě na dusíkaté sloučeniny a uvolňuje se i methan. Jestli je to vzkutku on, zkus při provrtání té dírky, při uvolnění plynu škrtnout a uvidíš... jeli to koncentrovaný plyn bude to menší ohňostroj. Ne doopravdy, radši to nezkoušej. Methan ale rybam neubliži. Stoupa k hladině a vypaří se... Jestli je dole již hodně velká vrstva listů, začne se přeměňovat na bahínko. Zkus tam dát amury, nevěřím, že by to pomohlo, ale žerou trávu, nebo jestli ty ryby krmíš, zkus to co nejvíce omezit a sledovat jakkost vody a je li to plyn a dusík vytvořený bakteriím díky tlení... pomůžou částečně i tolstolobici... řekni mi ještě, máte tam zelený sinice, povlak na konci léta?
NR.P. - Profil | St 17.3.2010 0:07:57
SNOW >> ono je těžko teď něco vymýšlet, pokud nejsou ryby čerstvě uhynulý nepoznáš z nich nic, u čerstvých se dá už podle vzhledu odhadnou jestli je to otrava nebo nemoc, na otravu může ukázat i to že uhyne více druhů a věkových skupin
NR.P. - Profil | St 17.3.2010 0:04:20
Salamanterus >> psal sem že obsah volného amoniaku ovlivňuje pH, teplota a obsah vápníku, amoniak ovlivňuje pH nepatrně, naopak je jím ovlivňován protože pH určuje podíl NH4 a NH3, pokud bys přidal kyselinu ovlivníš tím pH takže nepřímo i amoniak
NSNOW - Profil | St 17.3.2010 0:02:47
bez hadek panove.. tim ze se tu budete dohadovat mi moc nepomuzete :-)
NSNOW - Profil | St 17.3.2010 0:00:52
Salamanterus >> nalistuj v tehle otazce niz. daval jsem sem fotky jak lom vypada.. je to stary zatopeny zulovy lom ktery ma v nejhlubsim miste 17metru, obrostlej akatem.. vsechny listy okolo lomu napadaji na vodni hladinu a posleze padnou na dno.. lom nema pritok.. mam to tam 20 kilometru autem.. nemuzu nechat bezet cerpadlo celou zimu nonstop.. za a by to bylo financne narocne a kdyz bych ho pustene nechal tak bych zaroven nechal i odemcenou elektriku a to je risk. doufam ze vetrny rozmrazovac pomuze.. jestli ne.. jsem bez sance.. kdyz ryby rejou tak bublinek je pozehnane ,, ,byl jich i plny led kdyz sem sekal diru.. Lom nema odtok a ani pritok.jen nejake spodni prameny.Listi jsem zkousel sbirat z hladiny podberakem.. ale po celem dni prace vysledek nula.. to co seberu tam behem hodiny nadapa znovu.
NSalamanterus - Profil | Út 16.3.2010 23:59:38
R.P. >> no hádat se s tebou nebudu, meleš nesmysly, jen očistím své jméno. NH3 i NH4 zásaditě ovlivňují vodu. Amoniak se dá neutralizovat absolutní hodnotou stejné kyseliny kyselina by neotrávila ryby ale leptala by je a navíc mi najdi kde jsem řekl použít kyselinu, asi neumíš poznat ironii, teplota se nemění se zásaditostí a kyselostí ale s jejími reakcemi a bakteriální činností. Vápník je v uhličitanech a my se bavíme o amoniaku a monném kationtu ne?!!!
NR.P. - Profil | Út 16.3.2010 23:54:57
Salamanterus >> nemůžeš motat dohromady jedovatý NH3 a nejedovatý iont NH4, taky je blbost něčím neutralizovat amoniak, za prvé to nejde a za druhé můžeš tou kyselinou otrávit ryby, obsah amoniaku ovlivňuje hlavně pH, čím vyšší tím více NH3, taky teplota a obsah vápníku
NR.P. - Profil | Út 16.3.2010 23:52:34
SNOW >> jednoduše schopnost vody vyrovnat se s přítokem kyselé nebo zásadité vody bez výraznější změny pH
NSalamanterus - Profil | Út 16.3.2010 23:52:23
ano čpaken neboli NH3 někdy NH4 je látka jedovatá a zásaditá. To znamená, že se bude dat zneutralizovat kyselinou. Ty tysty vody bych doporučil udělat a máš li možnost tak si chyť potočáka, doporučuji alespon pet a dej je sem. Ted v zime se metamorfují na jezerní formu což znamená, že mohou vyloučit nedostatek kyslíku, nezemřou li. Přes léto nevim, nevim, ale jed by je zabil . Jak zreagovat čpavek... kyselinu sírovou použít nemůžeš a přírodní kyseliny jsou v jehličí u stromů, ale jejich rozklad ve stojaté vodě by mohl způsobit další problémy. Doporučuji udělat jakýsi vodní cirkulátor - vodu měnit, přítokem, odtokem, letnění vypouštění za bouřek atd. Tyto látky mohou ale vznikat i kvašením a to např. starým bahnem nebo podložím. Je-li to tak , že je tvůj rybník zanešený měly by se však dělat bublinky, když ryby "rejou". Máš-li blizší informace tak mi je dej a já se pokusím něco vymyslet :-)
NSNOW - Profil | Út 16.3.2010 23:50:51
R.P. >> a co to znamena v prekladu.. jsem jen obycejny delnik a tyhle slova co jsi napsal nemam ve slovniku :-)
NR.P. - Profil | Út 16.3.2010 23:47:57
Salamanterus >> myslim že se trochu pleteš, není to alkalinita ale alkalita a určitě to není suma rozpuštěných kovů a už vůbec ne rtuti a olova, je to suma uhličitanů která udává schopnost vod vyrovnávat výkyvy pH
NSNOW - Profil | Út 16.3.2010 23:45:16
Salamanterus >> ... jo tak mam to ktobe necelejch 300 kilaku..takze si je skocim zitra koupit nekam kde prodavaji chemii k bazenum.. jeste otazka.. sice hloupa le otazka... da se necim zneutralizovat cpavek?... :-D
NSalamanterus - Profil | Út 16.3.2010 23:40:52
SNOW >> ano, jsou to bazénové testy, volně prodejné v drogeriích, pro bazény, jsou to proužky, na které do okýnek nakapeš vodu a počkáš. Mám jedny doma kdybys bydlel někdo poblíž. Nestojí více jak 150kč Můžu vymyslet jak jinak to zjistiit chemie mi docela jde.