Rychlost zdolání parmy

moje otazka zní jak velkou parmu jste chytli a jak dlouho vám trvalo něž jte jí vytáhly ja osobně 53cm a vytaholala jsem jí více než 5 minut
Autor diskuse: Bilča - Profil , 22.2.2010 všeobecné - ostatní

Best Carp - Profil | Po 22.2.2010 18:58:52

ŽabkaTerezka... >> Bilča >> já mám jednu 62cm byla podseklá neúmyslně při vláčení za hřebetní ploutev zdolával jsem jí na pětadvacítku asi 5 minut proud byl silnější

    románek - Profil | Po 22.2.2010 18:50:07

    ladikxxx >> spíš jak sešlapanej rejč umím tak čubičku a to stěží ale když je zle kopu i nohama:-)))

      ladikxxx - Profil | Po 22.2.2010 18:48:28

      románek >> Jestli máš ramena jak závodní pstruh tak proč nééé

        románek - Profil | Po 22.2.2010 18:31:12

        ladikxxx >> ty taky učíš parmy plavat:-)) to mě musíš naučit:-))

          splavek - Profil | Po 22.2.2010 18:27:39

          já jsem největší parmu měl 68cm,vytáhl jsem ji na boloňku a 0.12 návazec.Nešel jsem cíleně na parmy,při zvedlé jarní vodě jsem chytal v ústí jednoho přítoku a ejhle parma.Sjela mi do silného proudu a abych ji vůbec otočil tak jsem musel natvrdo chytit civku do ruky .Vše vydrželo a parmu jsem,asi po pěti minutách dostal na břeh.Většinou chytám parmy tak do 55cm a do pár minut je mám z vody i na poměrně jemnej cajk.

            ladikxxx - Profil | Po 22.2.2010 18:09:12

            ŽabkaTerezka... >> Bilča >> máme chycený parmy i přes 80cm,nádherný souboje asi 10-15 minut,při vracení vodě jsme je museli i rozplavávat

              Netipa - Profil | Po 22.2.2010 17:27:01

              Ony parmy dávají do souboje opravdu všechno a navíc bravurně využívají proudy. Většina ryb kolem 60 cm se unaví do pěti minut (chytám s návazcem 0,16mm) Navíc jsou to ryby celkem lehké, takže se daj s přehledem odlepit ode dna a dostat do proudu, kde se unaví samy.

                fofo - Profil | Po 22.2.2010 17:23:45

                Jsem na tom jako Rex2 - jemný náčiní,slabý vlasec a zdolávačka v proudu a peřejích.
                Nádhera

                  Homer - Profil | Po 22.2.2010 17:23:40

                  72 cm na přívlač, vlasec 0,18 na břehu asi za 5 min.

                    henry7 - Profil | Po 22.2.2010 17:22:19

                    nej parmu mam 65cm zdolana do 10 minut.jinak parmy od 60 do 65cm zdolavam 5-10min.ty bojovnice znich dela proud,jednou jsem zdolaval parmu 56cm na skoro stojate vode a bojovala asi jako 40cm kaprik.do 3 min byla venku.

                      kodet - Profil | Po 22.2.2010 16:56:34

                      Mám z loňského podzimu několik zážitků v krátkém období a jelikož používám jemný feedrový prut se slabším vlascem, boj s parmou si vysloveně užívám. I tak jsem zdolal svoji největší 66cm asi za 10min. Myslím, že jsem byl až přespříliš opatrný, protože to je ryba, která se nechytá každý den. Krásně táhne u dna a proti proudu.

                        Mirek B. - Profil | Po 22.2.2010 16:49:50

                        wendyo >> souhlas, mám z Hřenska stejnou zkušenost - žádné extra bojovnice na dolním Labi parmy nejsou. Na prutu není nijak poznat, jestli tam je dvoukilový tloušť nebo stejně těžká parma.

                          kamil666666666 - Profil | Po 22.2.2010 16:49:46

                          ja jsem parmu 55vytahoval z vody tak 7-10 minut

                            Rex2 - Profil | Po 22.2.2010 16:49:29

                            Já vytáhl parmu 66 cm v proudu zhruba za 8 minut na 14 vlasec a to jsem byl ještě zabrozenej, Bylo to v Táboře na Lužnici pod jezem a tam je proud celkem dost silnej.

                              basset - Profil | Po 22.2.2010 16:32:08

                              Zaleží nato kde pokud v silnem proudu tak je to delsí měl jsem jednu 70cm a zhruba tak 20-30 min a pak jsem chytil jednu v klidoví casti řeky kde tota měla 65 a 10min

                                usak - Profil | Po 22.2.2010 16:31:35

                                Ono asi taky zalezi za jakych okolnosti, v jakem "terenu" a na jaky nacini se ta parmice doluje. Obecne je to rybka vcelku bojovna, ktera hlavne umne vyuziva proudu a vubec podminek pod vodou. Na stojaku bez prekazek by to asi bylo o necem jinem (v porovnani s stejne rostlym kaprikem by to asi nebyl velky rozdil-a kdyz, dle myho, tak ve prospech ryby domaci:-) Mne uz se podarilo nekolik parem i "nevytahnout".

                                  Kony94 - Profil | Po 22.2.2010 16:26:37

                                  72 cm asi 20 minut v proudu

                                    sláveček - Profil | Po 22.2.2010 16:25:24

                                    ja mam nejvetsi 64cm na morave a musim rict ze vsechny ktere chytnu tak bojuji do vycerpani takze si s nima pohraju i 10 minut je to parada

                                      wendyo - Profil | Po 22.2.2010 16:14:53

                                      83cm něco kolem 20ti vteřin,na Labi v DC.Na tom místě jsem jich vytahal kolem 50ti kusů/za 3roky/a žádná nějak nebojovala,asi jsou tam nějaké líné.Proto se vždy divím jak ostatní tvrdí,že jsou to bojovnice.