MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Profesionalita v rybařských obchodech

Zajimalo by mě, jaké máte zkušenosti s prodavači v rybařských potřebách? Jak hodnotíte profesionalitu, znalost sortimentu a v neposlední řadě schopnost objektivně poradit s výběrem jak začatečníkovi, tak i dlouho lovícímu rybáři? Jestli vám třeba obsluha nenabízela úplně jiné věci, než jste chtěli, nebo ještě horší varianta, nevěděla, co po ní vlastně chcete?

Autor diskuse: Rytíř ®
Zařazeno do: všeobecné - náčiní, doplňky, 17.2.2010

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N tomashr - ® St 17.2.2010 21:57:30
gama >> Ono i v prutech se prodá nejvíc teleskopů za 300-500 - ty objemy jsou velké... Nějaké pruty v akci 2000 za dva kusy už jsou většinou brány spíš jako nadprůměr.
N Rytíř - ® St 17.2.2010 21:56:01
tomashr >> v podstatě maš pravdu ale mam i zkušenost s e-shopem,že mě poslali prut misto dvoudil,tak třidil a ještě jinou gramaž a i jinou silu vlasce a nic neřešily,podle tohoto je ten co jsem uvedl,(z řiše snu).
N gama - ® St 17.2.2010 21:53:39
Rytíř >> to ti muzu potvrdit nejprodavanejsi navi jsou kolem 450-600kc
N tomashr - ® St 17.2.2010 21:50:47
Rytíř >> Jenže právě to co popisuješ právě moc dobré není - pořádný shop má automaticky plně propojený frontend se skladem, tak je jasno co mají, mají pořádný sklad a zmáklé dodavatele, takže vlastně ani moc nekomunikují - vše jde automaticky. K tomu automaticky možnost online platby atd.
To že s tebou komunikovali je sice dobře, ale objektivně to je tak trochu flikování něčeho, co by mělo fungovat samo od sebe.
Já jsem taky od většiny shopů v ČR dostal víceméně to, co jsem chtěl v rozumné kvalitě, ale bylo to pořád to samé - "víte, my ten výrobek už nemáme", "jé promiňte, já vám poslal blbou fakturu", atd. Zatím byli naštěstí všichni celkem solidní a nějak jsme se dohodli, ale jak říkám - je to spíš flikování něčeho, co má dost zahraničních shopů (ale i některé české z jiných oborů)řešeno o dost lépe.

Jinak ať jsem pozitivní - z eshopů jsem byl celkem spokojen s Braunstarem a pak s Tropic Liberec (ani jeden sice nebyl na 100%, ale celkem to ušlo).
N roman - ® St 17.2.2010 21:49:57
Florish >> hmm zkus někdy zajet i mimo Kyjov...možná se budeš divit...a propos majitele dobře znám je v poho....je to takový prúměr-dobrý
N Kocháč - ® St 17.2.2010 21:45:45
Rytíř >> prostě je to tak. v nákupkách jsou to halíře. Třeba na shímech uděláš jen 30% :o)
N Rytíř - ® St 17.2.2010 21:42:47
Kocháč >> jo a lidi se nejvic ptaj na naviaky okolo 5kila,kolikrat už jsem to na vlastni oči viděl.
N Rytíř - ® St 17.2.2010 21:41:41
tomashr >> ja zatim kromě jednoho e-shopu,spokojenost,když nebylo přesně co sem chtěl,tak majitel zavolal,co ma momentalně na skladě,jestli si počkam,no a nechaval jsem si posilat boty,volal mi osobně,že maj nějakej kaz a za dva dny dostane nove takže objednavka dorazi o 2 dny dele,což je u mě velmi vysoka uroven co se tyče komunikace se zakaznikem a budovani vlastně nějake budouci klientely.
N Kocháč - ® St 17.2.2010 21:39:20
1kolda1 alias CarpStalker >> na těch plastových sračkách je nejlepší vejvar kámo :o)))
N tomashr - ® St 17.2.2010 21:37:15
Rytíř >> Upřímně řečeno si myslím, že v ČR neexistuje žádný eshop pro rybáře, který by byl opravdu na úrovni - jo, jakž takž fungují, ale proti zahraničí je to sto let za opicemi. Tohle je ale na jinou debatu. Co se týče kamenných krámů, tam je to lepší, nejsou samozřejmě dobré všechny, ale najdou se i některé, jejichž úroveň je poměrně hodně slušná.
N 1kolda1 alias CarpStalker - ® St 17.2.2010 21:34:05
Osobně už si myslím, že něco o tom vím a většinou jdu po konkrétních věcech takže od prodavačů si radit radši moc nenchávám. Dneska jsem byl v rybářství a prodavač tam někomu prodával základní výbavu na kapry (vlasec, pruty, navijáky) pruty jim dal nějaký za 600 kus, to bylo ok, proč ne když začínali třeba je to přestane bavit, zarazilo mě ovšem u položky navijáky se jich prodavač zeptal "s volnoběžkou nebo bez" chlapi téměř bez váhání s volnoběžkou, prodavač jestli v lepší cenový relaci a jestli nahazujou nebo vyváží.. říkali že vyvážej 200metrů a víc, tak prodavač projel levný navijáky s volnoběžkou podle kapacity a dal jim tam napůl plastovej navi za asi 600 ... zajímalo by mě, jak dlouho jim vydrží při tý vyvážce
N tomashr - ® St 17.2.2010 21:33:54
Salmon >> Tohle je dobrá poznámka - katastrofou často bývají právě záskoky. Já si takhle naběhl v jednom pražském obchodě LosCormoran - normálně je to řekněme "běžný mírný podprůměr" - nenadchne, ale ani neurazí, dá se přežít. Jednou jsem tam ale narazil na nějaký záskok a to byl opravdu šok - chlap nevěděl nic, to by ale nevadilo, průser byla sktečně šílená neochota, ten nebyl schopný ani podat to, co jsem si sám vyhlédl :-( No, od té doby mě tam neviděli...
N JohnMcE - ® St 17.2.2010 21:33:12
Rytíř >> je to možné - nevyvracím to. Mám to k nim pár kiláků, takže ten e-shop nevyužívám. I když je pravda, že na e-shopu je cena zboží vždycky o něco nižší. Takže nemohu hodnotit. Ale jako ve všem - nic není ideální...
N Rytíř - ® St 17.2.2010 21:30:44
Salmon >> řekl bych nejvhodnějši kombinace,kdy je majitel všestrany rybař,hlavně pro začatečniky neocenitelne a pomuže jim vybrat opravdu to nejlepši s ohledem na jejich rozpočet.
N Rytíř - ® St 17.2.2010 21:28:05
JohnMcE >> někde sem tu čet ale ohlasy na jejich e-shop a v drtivé většině špatne.
N Salmon - ® St 17.2.2010 21:27:25
Většina majitelů obchůdků v mém okolí jsou zároveň prodavači a hlavně rybáři. V drtivé většině případů pomůžou a poradí a často tomu i rozumí. Daleko horší je to pak s jejich manželkama a jinou rodinou, která je občas zastupuje. Najdou se výjímky, ale je lepší většinou se neptat a koupit podle sebe nebo odložit nákup na dobu, kdy bude za pultem někdo fundovaný:-)
N Toony - ® St 17.2.2010 21:24:06
Rytíř >> 100% muzu pochvalit rybarstvi u pana Rehaka v Trutnove! Jak pristup ( kdyz zazvonite ve 13h v sobotu), okamzite pribehne a ochotne proda i jen nejakou malickost.

Na druhou stranu rybarstvi na Hornickem namesti - pani prodavacka by ukecala snad i mrtvolu, proto tam jiz nechodime. A vcelku neochota pri reklamacich ...
N JohnMcE - ® St 17.2.2010 21:22:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Navštěvuji rybářské potřeby nejblíž ke svému bydlišti. Větší prodejnu na Mělníku Na Soutoku nejčastěji. Je pravda, že se vždycky kouknu na jejich e-shop, jestli mají, co potřebuji. I když je to někdy zavádějící - ne vždy a všechno na krámu mají. Ale objednají. Prodavačů je tam několik a kolektiv je to mladý. A hlavně - všichni chytaj ryby. Takže každá návštěva tohoto krámu je na hodně dlouho. Vždycky je kromě nákupu čas na diskuzi typu: kde, kdy, na co a co bere. Takže se můžete bavit a poradit o kaprařině, feederu, plavačce, přívlači...
Kupodivu máme krámek i v našem pidiměstě a jeho majitelem je známý a samozřejmě rybář. Je to takový malý krámek, kde si přijdou na své spíš místní bobkaři a krmítkáři, sedící na Labi a okolních tůních a písákách. Ale i takový krámek je potřeba a když něco potřebujete a na krámě to není, objedná se. A tak velký výběr twistrů, kopyt a kopýtek jsem v okolí nenašel...
Podobná prodejnička dvojčat Němečků je ve Veleni. Ochota, dobré rady především k plavačce a přívlači a dobrá zkušenost i s drobnými opravami. Akorát nikdy nepoznám, kdo z kluků je právě na krámku...
No a pak už se občas jen sjedu kouknout do Kobylis k Tomimu. Tak zboží a ochota poradit a obsloužit je skvělá. Velký sortiment je tady určitě asi to nej. Akorát by ten krám měl být asi tak dvakrát či možná i vícekrát větší. Je tam velmi málo prostoru, regály blízko u sebe a dost nepřehledné, rybář typu nebožka Růžičková neprojde.
Takže resumé - ve " svých " rybářských obchodech jsem se " svými " prodavači spokojen!
N Figos - ® St 17.2.2010 21:18:58
spinka >> Tak to si děláš pr...,že mu tohle řekla v rybářství.Tak to je síla ,to teda chudák kluk omluvila se mu pak alespoň?
N spinka - ® St 17.2.2010 21:02:59
Kdysi jsem byl svědkem toho,jak mladý rybář chtěl na prodavačce bročky a ta něj dost vyběhla kolik jako že mu je roků,že mu je přece nemůže prodat.Hoch z toho byl dost vyvalenej,tak jsem musel prodavačce vysvětlit,že bročky jsou jako že malá namačkávací olůvka a ne broky do vzduchovky-když jsme v prodejně rybářských potřeb.
N Feedoros - ® St 17.2.2010 20:51:31
Chtel jsem smacky a oni mi rekli...Smajliky?
N Rytíř - ® St 17.2.2010 20:51:02
Lubo >> spro,aqazona.
N Lubo - ® St 17.2.2010 20:47:29
Rytíř >> co to bylo zač ta firma? Dobrých typů na solidní prodejce není nikdy dost.
N Figos - ® St 17.2.2010 20:44:57
Rytíř >> Jo v té drhé prodejně to je bomba.Opravdu samá ochota.Právě že ten první snad nemůže mít tržby k němu skoro nikdo nechodí co vím.A s tým druhým hodíme i na závody i dírky říkám pohoda

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | náčiní, doplňky ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNash pouzdro 12 ft Double Rod Skin

Za 2.277
Obal na pruty Nash 12ft Double Rod Skin - Inovované pouzdro na dva pruty, které kvalitou předčí všechnu konkurenci. Praktické a kompaktní pouzdro, které pojme dva kompletně sestavené pruty i s podběrákem, vidličkami a dalším příslušenstvím.

akce, rybareniNash mikina Tracksuit Top

Za 1.676
Pohodlná mikina pro celodenní nošení u vody. * lemovaná kapuce s robustní stahovací šňůrkou * zvýšený límec pro lepší udržení tepla * zip po celé délce * dvě kapsy na zip * stylové logo Nash Materiál: 80% bavlna a 20% polyester Gramáž: 300g/m2

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby JESETER Rybářské potřeby JESETER

Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17