Profesionalita v rybařských obchodech

Zajimalo by mě, jaké máte zkušenosti s prodavači v rybařských potřebách? Jak hodnotíte profesionalitu, znalost sortimentu a v neposlední řadě schopnost objektivně poradit s výběrem jak začatečníkovi, tak i dlouho lovícímu rybáři? Jestli vám třeba obsluha nenabízela úplně jiné věci, než jste chtěli, nebo ještě horší varianta, nevěděla, co po ní vlastně chcete?
Autor diskuse: Rytíř - Profil , 17.2.2010 všeobecné - náčiní, doplňky
64 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Ntomashr - Profil | St 17.2.2010 21:57:30

gama >> Ono i v prutech se prodá nejvíc teleskopů za 300-500 - ty objemy jsou velké... Nějaké pruty v akci 2000 za dva kusy už jsou většinou brány spíš jako nadprůměr.

    NRytíř - Profil | St 17.2.2010 21:56:01

    tomashr >> v podstatě maš pravdu ale mam i zkušenost s e-shopem,že mě poslali prut misto dvoudil,tak třidil a ještě jinou gramaž a i jinou silu vlasce a nic neřešily,podle tohoto je ten co jsem uvedl,(z řiše snu).

      Ngama - Profil | St 17.2.2010 21:53:39

      Rytíř >> to ti muzu potvrdit nejprodavanejsi navi jsou kolem 450-600kc

        Ntomashr - Profil | St 17.2.2010 21:50:47

        Rytíř >> Jenže právě to co popisuješ právě moc dobré není - pořádný shop má automaticky plně propojený frontend se skladem, tak je jasno co mají, mají pořádný sklad a zmáklé dodavatele, takže vlastně ani moc nekomunikují - vše jde automaticky. K tomu automaticky možnost online platby atd.
        To že s tebou komunikovali je sice dobře, ale objektivně to je tak trochu flikování něčeho, co by mělo fungovat samo od sebe.
        Já jsem taky od většiny shopů v ČR dostal víceméně to, co jsem chtěl v rozumné kvalitě, ale bylo to pořád to samé - "víte, my ten výrobek už nemáme", "jé promiňte, já vám poslal blbou fakturu", atd. Zatím byli naštěstí všichni celkem solidní a nějak jsme se dohodli, ale jak říkám - je to spíš flikování něčeho, co má dost zahraničních shopů (ale i některé české z jiných oborů)řešeno o dost lépe.

        Jinak ať jsem pozitivní - z eshopů jsem byl celkem spokojen s Braunstarem a pak s Tropic Liberec (ani jeden sice nebyl na 100%, ale celkem to ušlo).

          Nroman - Profil | St 17.2.2010 21:49:57

          Florish >> hmm zkus někdy zajet i mimo Kyjov...možná se budeš divit...a propos majitele dobře znám je v poho....je to takový prúměr-dobrý

            NKocháč - Profil | St 17.2.2010 21:45:45

            Rytíř >> prostě je to tak. v nákupkách jsou to halíře. Třeba na shímech uděláš jen 30% :o)

              NRytíř - Profil | St 17.2.2010 21:42:47

              Kocháč >> jo a lidi se nejvic ptaj na naviaky okolo 5kila,kolikrat už jsem to na vlastni oči viděl.

                NRytíř - Profil | St 17.2.2010 21:41:41

                tomashr >> ja zatim kromě jednoho e-shopu,spokojenost,když nebylo přesně co sem chtěl,tak majitel zavolal,co ma momentalně na skladě,jestli si počkam,no a nechaval jsem si posilat boty,volal mi osobně,že maj nějakej kaz a za dva dny dostane nove takže objednavka dorazi o 2 dny dele,což je u mě velmi vysoka uroven co se tyče komunikace se zakaznikem a budovani vlastně nějake budouci klientely.

                  NKocháč - Profil | St 17.2.2010 21:39:20

                  1kolda1 alias CarpStalker >> na těch plastových sračkách je nejlepší vejvar kámo :o)))

                    Ntomashr - Profil | St 17.2.2010 21:37:15

                    Rytíř >> Upřímně řečeno si myslím, že v ČR neexistuje žádný eshop pro rybáře, který by byl opravdu na úrovni - jo, jakž takž fungují, ale proti zahraničí je to sto let za opicemi. Tohle je ale na jinou debatu. Co se týče kamenných krámů, tam je to lepší, nejsou samozřejmě dobré všechny, ale najdou se i některé, jejichž úroveň je poměrně hodně slušná.

                      N1kolda1 alias CarpStalker - Profil | St 17.2.2010 21:34:05

                      Osobně už si myslím, že něco o tom vím a většinou jdu po konkrétních věcech takže od prodavačů si radit radši moc nenchávám. Dneska jsem byl v rybářství a prodavač tam někomu prodával základní výbavu na kapry (vlasec, pruty, navijáky) pruty jim dal nějaký za 600 kus, to bylo ok, proč ne když začínali třeba je to přestane bavit, zarazilo mě ovšem u položky navijáky se jich prodavač zeptal "s volnoběžkou nebo bez" chlapi téměř bez váhání s volnoběžkou, prodavač jestli v lepší cenový relaci a jestli nahazujou nebo vyváží.. říkali že vyvážej 200metrů a víc, tak prodavač projel levný navijáky s volnoběžkou podle kapacity a dal jim tam napůl plastovej navi za asi 600 ... zajímalo by mě, jak dlouho jim vydrží při tý vyvážce

                        Ntomashr - Profil | St 17.2.2010 21:33:54

                        Salmon >> Tohle je dobrá poznámka - katastrofou často bývají právě záskoky. Já si takhle naběhl v jednom pražském obchodě LosCormoran - normálně je to řekněme "běžný mírný podprůměr" - nenadchne, ale ani neurazí, dá se přežít. Jednou jsem tam ale narazil na nějaký záskok a to byl opravdu šok - chlap nevěděl nic, to by ale nevadilo, průser byla sktečně šílená neochota, ten nebyl schopný ani podat to, co jsem si sám vyhlédl :-( No, od té doby mě tam neviděli...

                          NJohnMcE - Profil | St 17.2.2010 21:33:12

                          Rytíř >> je to možné - nevyvracím to. Mám to k nim pár kiláků, takže ten e-shop nevyužívám. I když je pravda, že na e-shopu je cena zboží vždycky o něco nižší. Takže nemohu hodnotit. Ale jako ve všem - nic není ideální...

                            NRytíř - Profil | St 17.2.2010 21:30:44

                            Salmon >> řekl bych nejvhodnějši kombinace,kdy je majitel všestrany rybař,hlavně pro začatečniky neocenitelne a pomuže jim vybrat opravdu to nejlepši s ohledem na jejich rozpočet.

                              NRytíř - Profil | St 17.2.2010 21:28:05

                              JohnMcE >> někde sem tu čet ale ohlasy na jejich e-shop a v drtivé většině špatne.

                                NSalmon - Profil | St 17.2.2010 21:27:25

                                Většina majitelů obchůdků v mém okolí jsou zároveň prodavači a hlavně rybáři. V drtivé většině případů pomůžou a poradí a často tomu i rozumí. Daleko horší je to pak s jejich manželkama a jinou rodinou, která je občas zastupuje. Najdou se výjímky, ale je lepší většinou se neptat a koupit podle sebe nebo odložit nákup na dobu, kdy bude za pultem někdo fundovaný:-)

                                  NToony - Profil | St 17.2.2010 21:24:06

                                  Rytíř >> 100% muzu pochvalit rybarstvi u pana Rehaka v Trutnove! Jak pristup ( kdyz zazvonite ve 13h v sobotu), okamzite pribehne a ochotne proda i jen nejakou malickost.

                                  Na druhou stranu rybarstvi na Hornickem namesti - pani prodavacka by ukecala snad i mrtvolu, proto tam jiz nechodime. A vcelku neochota pri reklamacich ...

                                    NJohnMcE - Profil | St 17.2.2010 21:22:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Navštěvuji rybářské potřeby nejblíž ke svému bydlišti. Větší prodejnu na Mělníku Na Soutoku nejčastěji. Je pravda, že se vždycky kouknu na jejich e-shop, jestli mají, co potřebuji. I když je to někdy zavádějící - ne vždy a všechno na krámu mají. Ale objednají. Prodavačů je tam několik a kolektiv je to mladý. A hlavně - všichni chytaj ryby. Takže každá návštěva tohoto krámu je na hodně dlouho. Vždycky je kromě nákupu čas na diskuzi typu: kde, kdy, na co a co bere. Takže se můžete bavit a poradit o kaprařině, feederu, plavačce, přívlači...
                                    Kupodivu máme krámek i v našem pidiměstě a jeho majitelem je známý a samozřejmě rybář. Je to takový malý krámek, kde si přijdou na své spíš místní bobkaři a krmítkáři, sedící na Labi a okolních tůních a písákách. Ale i takový krámek je potřeba a když něco potřebujete a na krámě to není, objedná se. A tak velký výběr twistrů, kopyt a kopýtek jsem v okolí nenašel...
                                    Podobná prodejnička dvojčat Němečků je ve Veleni. Ochota, dobré rady především k plavačce a přívlači a dobrá zkušenost i s drobnými opravami. Akorát nikdy nepoznám, kdo z kluků je právě na krámku...
                                    No a pak už se občas jen sjedu kouknout do Kobylis k Tomimu. Tak zboží a ochota poradit a obsloužit je skvělá. Velký sortiment je tady určitě asi to nej. Akorát by ten krám měl být asi tak dvakrát či možná i vícekrát větší. Je tam velmi málo prostoru, regály blízko u sebe a dost nepřehledné, rybář typu nebožka Růžičková neprojde.
                                    Takže resumé - ve " svých " rybářských obchodech jsem se " svými " prodavači spokojen!

                                      NFigos - Profil | St 17.2.2010 21:18:58

                                      spinka >> Tak to si děláš pr...,že mu tohle řekla v rybářství.Tak to je síla ,to teda chudák kluk omluvila se mu pak alespoň?

                                        Nspinka - Profil | St 17.2.2010 21:02:59

                                        Kdysi jsem byl svědkem toho,jak mladý rybář chtěl na prodavačce bročky a ta něj dost vyběhla kolik jako že mu je roků,že mu je přece nemůže prodat.Hoch z toho byl dost vyvalenej,tak jsem musel prodavačce vysvětlit,že bročky jsou jako že malá namačkávací olůvka a ne broky do vzduchovky-když jsme v prodejně rybářských potřeb.

                                          NFeedoros - Profil | St 17.2.2010 20:51:31

                                          Chtel jsem smacky a oni mi rekli...Smajliky?

                                            NRytíř - Profil | St 17.2.2010 20:51:02

                                            Lubo >> spro,aqazona.

                                              NLubo - Profil | St 17.2.2010 20:47:29

                                              Rytíř >> co to bylo zač ta firma? Dobrých typů na solidní prodejce není nikdy dost.

                                                NFigos - Profil | St 17.2.2010 20:44:57

                                                Rytíř >> Jo v té drhé prodejně to je bomba.Opravdu samá ochota.Právě že ten první snad nemůže mít tržby k němu skoro nikdo nechodí co vím.A s tým druhým hodíme i na závody i dírky říkám pohoda

                                                  Nrakosníček - Profil | St 17.2.2010 20:42:40

                                                  No hele já si myslím že v těch par obchodech co chodím já tak my většinou poradí…
                                                  Jen co je problém všech obchodu a to ne jen obchodu ale i mezi námi rybáři že každému vyhovuje něco jiného třeba stojan v jednom obchodě to vychválí v druhem řeknou to je hrůza to bych nekoupil….kolikrát ani člověk nepozná jestli mu to chtěj vnutit nebo jen řeknou svůj názor..třeba v jednom obchodě se mi to nesnaží vnutit má v krámě třeba ten stojan a řekne hele to nekupuj je to šmej…tak prostě člověk už mu věří , tomu prodejci.

                                                    NRytíř - Profil | St 17.2.2010 20:27:33

                                                    Lubo >> take jsem jednou reklamoval a vlastně to byla moje vina,bral jsem ve vazce blizko u břehu prut na krev,ten se zlomil a bezproblemova reklamace od firmy i od prodejce,nic nezkoumali a ani nezjištovali,prostě opravily a hotovo.

                                                      NRytíř - Profil | St 17.2.2010 20:22:56

                                                      Figos >> a tak by to mělo vypadat,jako popisuješ v te posledni větě,sam sem v kramech co ja navštěvuji spokojen a ten prvni,no je třeba aby si obchodnik tohoto typu,pořadně natlouk a v neposledni řadě si uvědomil stare zname heslo"Naš zakaznik naš pan"kort v tehle době a v konkurenci obchodu jak kamennych tak internetovych.

                                                        NFigos - Profil | St 17.2.2010 20:12:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                        Ahoj my tady máme taky pár obchoďáku.V jednom jsem kupoval nebo chtěl kupovat angličáky na matchku a když jsem řekl co bych chtěl jestli může poradit nějaký dobrý tak to byl jen vyberte si nějaký teďd nemám čas.A to jsem chtěl jen dva koupit a jít pryč záležitost 5 minut.Ten obchod jsem vymazal ze světa prodávající je i majtel takže je to takovej nafoukanec poznal jsem ho i na dírkách,tak jsem si na to vzpoměl.Jinak u jednoho uplná pohoda poradí stráví stebou tolik času co potřebuješ jen aby jste oba docílili svého já zboží on peněz.

                                                          NLubo - Profil | St 17.2.2010 20:01:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                          Obyčejně, pokud něco potřebuji, vyhledám si na internetu informace, recenze, doporučení atd, a pak jdu do obchodu již pro předem vybranou konkrétní věc. Ale párkrát jsem si jen tak soukromě otestoval obchody v Ostravě a okolí.
                                                          Sema Ostrava: když tenhle obchod předloni u nás nově otevřeli, šel jsem si je tam otestovat. Přesně jsem věděl, jaký konkrétní prut pro svůj styl rybolovu potřebuju. A když jsem jim popsal ten svůj požadavek na prut, doporučili mi právě ten můj vybraný typ. Naopak při koupi zakrmovací rakety mi připadalo, že se tohoto typu potřebovali zbavit. Tento typ rakety nefungoval ani mi, ani dalšímu kolegovi. Takže hodnocení půl na půl (50/50).

                                                          Fishcentrum Ostrava: nevím jak v jiných stylech lovu, ale ve feederu se ten chlapík vyzná. Určitě je sám feederař. Šel jsem si tam (a vyjímečně na slepo) koupit vlasec na feeder a poradil mi perfektně. Taktéž při koupi feederových vidliček. Jeho chování k zákazníkům je na první pohled možná někdy podivné, ale zatím mi poradil vždy výborně a nijak se přitom nevnucuje.

                                                          Kotlář Ostrava: tam to vidím taky 50/50 jako u Semy. Někdy poradil, někdy se vyloženě snažil nabízet tzv. neprodejné ležáky. Má solidní výběr, ale osobně tam chodím pouze pro konkrétní, již předem vybranou věc a pak jsem spokojen. Měj jsem tam i jednu relamaci dva dny po nákupu a i když jsem zapoměl paragon, paní si mě pamatovala a bez problému věc vyměnila (raketa za 70,-Kč).

                                                          Rybářské potřeby Josef Chlebiš Hlučín: Nakupoval jsem tam pouze 3x, ale byl jsem vždy spokojen. Podle mé zkušenosti je ten chlapík rozený obchodník a snažil se mi vždy poradit v rámci svého sortimentu co nejlépe.

                                                          RCM - Rybářské centrum Mošnov: Zatím jeden nákup a jedna reklamace, absolutně bez problému. Reklamovanou věc vyměnili bez zbytečných okolků.

                                                          Ve všech jmenovaných obchodech, přesně pochopili co chci a dané věci rozuměli.


                                                            NPan Podložka - Profil | St 17.2.2010 17:58:55

                                                            Mě se zase stalo(sice je to od věci) že sem šel do potápěčskej ptřeb koupit si šnorchl a ten prodavač na mě co to je? a já sem mu to ukázal a on řekl: joooo, vy chcete tu trubku jo? tak to mě uzemnilo...

                                                              Nsplavek - Profil | St 17.2.2010 17:53:40

                                                              Chodím kupovat k Fish-pro do Mohelnice.Mám to za humny a jsem tam plně spokojen.Mají většinu toho,co potřebuji,zbytek kupuji v Milo Loštice,také to mám relativně za humny.U obou plná spokojenost.
                                                              Několikrát,jsem zabrousil do kšeftů,kde prodávali takovou tu klasickou krmítkařinu a nedej bože chtít něco jiného.Taky jsem si vzpoměl,jak v takovým podobným obchodě jsem byl svědkem toho, jak tam přišel mladý žačínající rybář.Chtěl 0.14 vlasec a malý háčky na plavanou a prodavač,zajisté mistr svého oboru,ho odbyl tím,že na takový věci hytne ho..o a ať si radši koupí pořádnej silon a ty háčky co chce jsou na prd,protože jsou malý a na takový přece nechytne žádnou rybu .Od takovejch ruce pryč.
                                                              Naštěstí mám víc pozitivních zkušeností,než negativních.

                                                                Nzdepa - Profil | St 17.2.2010 17:53:00

                                                                kroupa >> Jo Císař.
                                                                Dobrý obchodník, ale já tento přístup nemám rád. nehledě na cenovou hladinu zboží v jeho obchodě. Ale zase je tam na Pelhřimov široký sortiment.

                                                                  Nkroupa - Profil | St 17.2.2010 17:48:58

                                                                  zdepa >> u kosteliku jsem byl jednou a jen pro rybky na dravou. ale u toho Jet fishe sem teda koukal. kostelik ma Cisar?????

                                                                    NKocháč - Profil | St 17.2.2010 17:37:41

                                                                    Je to jak ve všech ostatních oborech lidské činnosti. Člověk narazí na pitomce, na obchodník, na profíka,..atd.

                                                                      NRytíř - Profil | St 17.2.2010 17:35:24

                                                                      zdepa >> to jsou taky dobra hesla:-)))

                                                                        NRytíř - Profil | St 17.2.2010 17:34:35

                                                                        tomashr >> mam osvědčene obchody kam chodim, jako asi každy,no ale seš třeba někde v jinem městě a ze zvědavosti se deš podivat do kramu co tam asi maj,anebo třeba zapomeneš něco koupit cestou na ryby a shaniš konkretni věc,tak se tam staviš kdyby nahodou to tam měli tak se mě přihodilo to co popisuji.

                                                                          NFlorish - Profil | St 17.2.2010 17:33:52

                                                                          tomashr >> jj vím jak to myslíš, ale není to tak, jak by se na prvni pohled mohlo zdát, chodím tam už dlouho a je to fakt profík ... :)

                                                                            Nzdepa - Profil | St 17.2.2010 17:27:21

                                                                            kroupa >> Jo. Ta slečna (paní) ke své práci přistupuje takto už dost dlouho. Skoro výhoda pro toho, kdo ví co chce. Smůla pro ty ostatní.
                                                                            Jiný přístup je ale v rybářských potřebách v kostelíku.Tam ti zase vnutí skoro cokoliv se slovy "To je vynikající, to tady kupuje každý". Teda pokud tě neznaj :-).

                                                                              Nluft - Profil | St 17.2.2010 17:26:24

                                                                              Dneska je tolik rybářských obchodů, že si každý může najít ten svůj, kde mu to bude vyhovovat.

                                                                                NRytíř - Profil | St 17.2.2010 17:25:37

                                                                                pepa-č >> zřejmě myslel lipno:-)))

                                                                                  NKasura - Profil | St 17.2.2010 17:25:15

                                                                                  Moj názor je že nie je obchod ako obchod,aj u nás v niektorých predajniach sú k zákazníkovi úctivý a snažia sa ponúknuť kvalitný tovar,ale je aj taký obchod kde majiteľ sa snaží predať všetky ležiaky čo má na sklade,krmivo po záručnej dobe a nehovoriac o tom že zákazníka aj oklame.Ale do toho obchodu už roky nechodím a v živote tam nevstúpim!

                                                                                    NVydrýsek - Profil | St 17.2.2010 17:25:15

                                                                                    drda >> jo jo, ale bylo fajn, že se tam třeba v něděli dala sehnat živá :o) a hned jít třeba na S3 :o)

                                                                                      NRytíř - Profil | St 17.2.2010 17:24:48

                                                                                      Ja mam třeba veselou zkušenost,když jsem do jednoho obchodu přišel a zeptal se:Jake mate smačky?No a obsluha na mě vyjeveně koukala se slovy "co to ma byt jako,to se do něcěho namači"?Tak jsem se pousmal a řekl,ne to je gumova nastaha,tak mě bylo řečeno jooo,vidite to mame tady a bylo mě nabidnuto něco jako typu jordan,takova gumova rybka s hačky,určitě hodně z vas vi o čem je řeč,tak jsem odešel se slovy,"hm ja shanim něco jineho" a poděkoval a šel sem,to ja vidim hlavně jako největši problem,když si třeba do obchodu da majitel nějakeho člověka a s tim,že mu teda da co nejmin aby ho to moc nestalo,jestli vlastně kvůli tomu spiše neproděla a neodpudi zakazniky.
                                                                                      No a obchody takove kde třeba tu věc vidim,že ji tam maj a řeknu co chci a vlastně prodavač mě řika,to nemame i když na to koukam,že to tam visi na stěně a potom ja řeknu,no dobra tamhle to mi podejte,to si myslim,že je uplně nejhorši.

                                                                                        NKOLIBŘIK - Profil | St 17.2.2010 17:24:45

                                                                                        Rytíř >> Zdravím.Do prodejen s rybářskými potřebami chodím dost často,nemám jen jednu prodejnu kterou bych navštěvoval pravidelně ale rád to střídám to proto abych měl přehled o novinkách o cenách a je mi v těchto obchodech přijemně.Když to vezmu celoplošně tak se to dá srovnat celkem jako v každém byznyse,vše na co jen pohlédnete nebo oto projevíte zájem vám prodávající doporučí.Nedivím se jejich plat se odvíjí od tržby.Proto je všeobecně známo ,mít vlastní ucelený přehled o co největším množstvý a druzích zboží nenechat se zvyklat a vnucovat zboží lacinné,nepraktické a nekvalitní.Někdy mě také připadá že jsou ty prodavači přímo mistři světa v rybolovné technice ato ve všech discíplýnách a mi jsme pouze povl.Jejich jednání s náma ja tak arogantní,jelikož oni jsou TY co VŠE znají nelépe.Všechno TOP mají doma a hrajou si na těžký rybářský machry.Ale není to zase všude.Já mám osobně za ta léta co chytám celkem dobré zkušenosti a jakmile něco na mě někdo zkouší,tak ho odporoučím do patřičných končin.Zbožího je dnes opravdu tolik,že je vážně dobré mít přehled a řídit se pouze svým instinktem

                                                                                          Ntomashr - Profil | St 17.2.2010 17:24:39

                                                                                          Florish >> Na druhé straně ale to co popisuješ se rozhodně nedá označit jako "profesionalita" - ať se nám to líbí nebo ne, tak prodavač je od toho, aby toho prodal co nejvíc (což se nemusí nijak vylučovat se slušným a korektním chováním). Tebou popsaný příběh trochu zavání situací "mám to na háku", což nemusí být úplně v pořádku.

                                                                                            NAldes - Profil | St 17.2.2010 17:24:14

                                                                                            Čau ja bydlím v Táboře a jsou tu 4 prodejny rybářské jeden Kajman tam to de ale ceny jsou jiné ale co se dá dělat.Jelikož spíš chytáme (pokoušíme se chytat věčí kapříky na řece) tak jedna prodejna je dobrá vede značky KN,CARP RUSH ...... ale jednou jsem su pěkně nálít cca tak 2 roky měl v prodejně zboží od firmy KN oleje,esence,dipy..... tak řikám koupim si olej a nekouk jsem se na datum kdy to prochází a ono to procházelo za dva týdny,a to zboží je už prošle a máho na krámě.Ale vůbec netušim jestli by on to prošlě zboží nemněl dát pryč bo ho sundat aspoń o neco dolů.

                                                                                              Ndrda - Profil | St 17.2.2010 17:23:43

                                                                                              Tude >> Vydrýsek >> taky jsem tam nechodil moc rád.

                                                                                                NRex2 - Profil | St 17.2.2010 17:23:30

                                                                                                tomashr >> tam jsem byl a vím kdo tam prodává, ale to je taky jedna z vyjímek

                                                                                                  NRex2 - Profil | St 17.2.2010 17:23:09

                                                                                                  drda >> jasně tak jsou i vyjímky, ženská která chytá ryby ví o čem mluví.

                                                                                                    NVydrýsek - Profil | St 17.2.2010 17:22:48

                                                                                                    drda >> ano to bude jistě ono, obsluha tam byla hrozná :o)

                                                                                                      Ntomashr - Profil | St 17.2.2010 17:21:35

                                                                                                      Rex2 >> Jsou ovšem výjimky - u nás v Praze na Pankráci taky prodává "ženská", akorát že několikánasobná mistryně ČR v plavané atd. - tam se něco dozvíš... Ostatně na MRKu se vyskytuje i osobně :-)

                                                                                                        Ndrda - Profil | St 17.2.2010 17:21:07

                                                                                                        Rex2 >> pokud chceš změnit názor, zajdi v Brně do MILA ve Vaňkovce.

                                                                                                          Npepa-č - Profil | St 17.2.2010 17:20:54

                                                                                                          Někdy se člověk zasměje: kupoval jsem onehdá 4palcová kopyta a pán za pultem se mě ptal: "Jedete na moře?"

                                                                                                            Ndrda - Profil | St 17.2.2010 17:19:51

                                                                                                            Florish >> a ten už tam asi taky dlouho prodávat nebude :-)

                                                                                                              Nkroupa - Profil | St 17.2.2010 17:19:13

                                                                                                              v pelhrimove jsem se stavil do jet fish minuly tyden. docela mazec nejaka slecna(pani) uplne mimo misu. jen jsem se zeptal na pletenku a bylo hotovo. cituji : poj si za pult nerozumim tomu . treba vyjimka ale prekvapiva zrovna u jetu bych to necekal

                                                                                                                NRex2 - Profil | St 17.2.2010 17:18:13

                                                                                                                Tak záleží jak v kterých. Jakmile je tam ženská jako prodavačka a chci něco speciálního, tak to je hotovo. Většinou odejdu s prázdnou. Jinak je to většinou v pohodě. Taková prodavačka je třeba v táboře v obchodním domě dvořák. Taky mě docela dost naštval prodacač rybářství v Benešově v té pasaží, pro ty kdoví o koho jde. Chtěl jsem jigové hlavičky na mikro twistry. Řekl že nemá a provokativně my začal vyndavat ty největší hlavy co tam měl a povídá: ,, tak si vyber tady".

                                                                                                                  Ndrda - Profil | St 17.2.2010 17:17:51

                                                                                                                  Tude >> Vydrýsek >> to je možná ten důvod, proč už tam není :-)

                                                                                                                    NFlorish - Profil | St 17.2.2010 17:12:40

                                                                                                                    Rytíř >> Ahoj, já nakupuji v rybářství v Kyjově. V lepším obchodě jsem ještě nebyl. Borec co tam prodává je fakt profík a vždy když něco potřebuji mi poradí co by bylo nejlepší. Dokonce mi jednoi řekl, když sem tam byl kupovat jednu věc a to fakt nekecám, že ať se podívám na net že to seženu za lepší cenu než má on, měl to totiš značkové a poradil mi že pro moje účeli mi postačí a levnější zboží. Fakt borec .... :)))

                                                                                                                      NVydrýsek - Profil | St 17.2.2010 17:10:22

                                                                                                                      Jednou jsem jel pro masňáky do jednoho krámu v Brně v Olympii, teď už tam není...

                                                                                                                      jsem se zeptal, jestli maj barevný masňáky a borec mi řekl, že maj jen bílý a ironicky dodal, že pokud chci barevný, že mi dá fixu a můžu si je obarvit, kretén...

                                                                                                                        Nfoxxx - Profil | St 17.2.2010 17:09:56

                                                                                                                        Rytíř >> Ahoj,nemohu si stěžovat,tak kam chodím je obsluha maximálně znalá a ochotná....

                                                                                                                          Ntomashr - Profil | St 17.2.2010 17:08:03

                                                                                                                          Já bych řekl, že to nejde zobecnit. Najdou se absolutní profíci, kteří tomu rozumí a naví umí prodávat, pak se najdou "běžní prodavači", kteří neuchvátí, moc to neumí, ale jinak se chovají naprosto korektně a pokud člověk ví co chce, tak bude celkem v klidu (a pokud neví, tak třeba nekoupí, ale nebude nějak naštvaný), ovšem narazil jsem i na prodavače, které nemohu označit jinak než jako "naprosté hovado".
                                                                                                                          Prostě jak kde - normál...

                                                                                                                            NRytíř - Profil | St 17.2.2010 17:04:55

                                                                                                                            Jirka Klíma >> kaprarK70 >> zkus uvest nějaky přiklad.

                                                                                                                              NkaprarK70 - Profil | St 17.2.2010 17:03:20

                                                                                                                              nevím jak jinde ale v Jihlavě je to tragédie !!!!

                                                                                                                                Ndrda - Profil | St 17.2.2010 17:02:04

                                                                                                                                V drtivé většině případů, které jesem zaznamenal, je na velmi dobré úrovni, kterou jim prodejny jiných komodit mohou jen tiše závidět.