- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
jak vyuzit nacini
chci se zeptat jako zacatecnik zda mi bude stacit kombinace 3m teleskopu a navijáku velikosti 3000 s kapacitou 200m/0,25mm na běžnou rybařinu na menších vodách, kde by náhozy neměly být nevím jak dlouhé. Podotykam ze pujdu k vode zcela poprve a nemam spadeno zatim na zadne velke kapry apod.
A jako druhou me zajima kombinace 2,4m teleskopu s navijákem velikosti 2000 a kapacitou cívky 250m/0,20mm. Tento prut je určen pro devitiletou dcerku cili take na lehke rybarenicko, s tim ze bych ho teda rad vyuzil i ja.
Jde o pruty Byron Tri fibre a navijaky Byron Cecile 3000 a Byron Akita 2000SX.
Chapu ze to neni pro spoustu zde zkusenych rybaru asi to nej zbozi, ale zajima me vas nazor a myslim ze ho snesu.
Pripadne by mne zajimalo k cemu budou tyto pruty nejvhodnejsi. Doufam ze se nedozvim ze k nicemu Alespon bychom se s dcecrkou s nimi radi naucili zaklady rybareni a pote bysme pokrocili dale
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NVítek - Profil | St 17.2.2010 7:54:51
NDokturek - Profil | St 17.2.2010 7:50:14
Jen bych se mozna zeptal ohledne tech hacku a silonu. mam dvoje hacky vcelku malinke (pry ted na jare je dobry mensi hacek) a silony byron O,22 a O,25mm. Cekame teprve s kamarady kurz navazovani takze zatim moc nevim jake hacky apod.
A jeste jednou bych se chtel zeptat zda se da uz na nejakem mimopstruhovem reviru neco lapit pripadne kde, abych to nejak mohl jet zajet :-)
NBejmák - Profil | Út 16.2.2010 19:07:09
Nkroupa - Profil | Út 16.2.2010 17:06:26
NTomK78 - Profil | Út 16.2.2010 16:59:36
Ndandeo - Profil | Út 16.2.2010 16:36:40
S tím feedrem bych možná chvilku počkal, naučil se ovládat ten tvůj teleskop a pak teprv bych přešel do "druhého kola".
Když jsem já začínal s feedrem tak to bylo úplně něco jinýho než klasická položená. Musíš prut furt sledovat a to nevím zda teď na začátku a s tvojí dcerkou půjde. Uvidíš.
Až budeš kupovat druhý prut tak ho určitě kupuj podle tvého současného navijáku a na tenhle si kup větší 4000 a ani bych se nebál 5000.
Jinak zde bylo vše řečeno, přeju ti pořád ohnutý klacky a potom se pochlub s úlovky
NAcrewmog - Profil | Út 16.2.2010 16:32:34
NTomK78 - Profil | Út 16.2.2010 16:27:36
NTomK78 - Profil | Út 16.2.2010 16:26:29
Máš ale pravdu, že je to individuální. Jestli je prut dobrý nebo ne, poznáš až po několika dnech chytání.
Nejdůležitější ale je, co tady zmíněno nebylo - pořádný háček a pořádný vlasec. Na tom nešetři, je to klíčová věc na sestavě. Na prutu a navijáku až tak nezáleží...
NDokturek - Profil | Út 16.2.2010 16:14:55
Ale ne pravda je takova ze nejdriv se naucim navazovat hacky a pak resit dalsi :-)
NIgo. - Profil | Út 16.2.2010 16:07:31
NTomK78 - Profil | Út 16.2.2010 16:02:26
Nhakin - Profil | Út 16.2.2010 16:01:19
NDokturek - Profil | Út 16.2.2010 15:59:41
a jeste jedna vec...kdyz chci jit na plavanou tak si mam poridit taky jiny prut? Nejde to s teleskopem? Doufal sem ze mala bude chytat hlavne se spalvkem a ja si to chtel taky na ricce nekde zkusit. Na to se tydle pruty nedaji vyuzit?
co se ryb tyce, je to presne tak ze si chci zachytat a ne cekat na nejakeho mega kapra.....mam docela strach ze na polozenou to nebude moc akcni, a tak sem chtel ten feeder kde jsem se docetl ze je to zabavnejsi :-) tzesim se na souboj s kazdou plotici a spis mam obavy ze zapasu s vetsim kaprem.
Chytat chci na rybnickach i na rekach, proste kde to pujde a hlavne kde se potkam s nejakou tou rybkou .-)
Jinak diky vsem!
Nkroupa - Profil | Út 16.2.2010 15:55:54
NIgo. - Profil | Út 16.2.2010 15:45:27
Ndvorák - Profil | Út 16.2.2010 15:44:51
Ndvorák - Profil | Út 16.2.2010 15:36:35
NDokturek - Profil | Út 16.2.2010 15:32:57
NSamoMo - Profil | Út 16.2.2010 13:47:04
kukni na shimana a mas to ok mas tam catana4000 nexave 4000 a vyssie,..
NFlorish - Profil | Út 16.2.2010 13:40:58
Nšmudla - Profil | Út 16.2.2010 13:33:25
Hlavně neudělej chybu a nauč se ryb krmit( kdo nekrmí ten nechytá).
Pruty 2,5-3 metry stačí, navijáky taky velikost 25-35 je tak akorát.
Radši si kup kvalitnější vlasec co vydrží a měň ho co dva roky (aby jsi kůli nadřenýmu silonu neurval velkou rybu).
A pro začátky: ve vodě neplavou jenom kapři, ale spousta jiných dalších zajímavých druhů ryb. Pro každou rybu existuje nějaký optimální období roku a místa kde se zdržujou a kde si zachytáš- až ty místa a časy najdeš tak si zachytáš téměř vždy a všude.
NJarda Š. - Profil | Út 16.2.2010 13:29:57
NDokturek - Profil | Út 16.2.2010 13:19:03
Kazdopadne diky vsem za reakce.
NJarda Š. - Profil | Út 16.2.2010 12:56:04
Nkroupa - Profil | Út 16.2.2010 12:54:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ndvorák - Profil | Út 16.2.2010 12:52:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NHamon - Profil | Út 16.2.2010 12:41:08
NHamon - Profil | Út 16.2.2010 12:40:27
Kde to žije - všechna témata
PáNLov pod jezem v letních vedrech? 31
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáN🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáNRybářský kniho - koutek 143
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....











