- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Muj lov - aneb trocha ucty by neskodila
uz delsi dobu si pohravam s myslenkou zeptat se lidi, co je vede k tomu aby verejne prezentovali fotografie ulovku bez jakykoliv ucty a esteticky stranky. Jakou hodnotu maj fotky ryb v koupelnach nebo obejvacich, od bahna ci pisku, fotky ryb ktery jsou hajeny nebo ani nemaj miru. A v posledni dobe tomu vsemu nasazujou korunu fotky mrtvejch duhaku z direk...
Ja nemam nic proti hezky fotce a je mi vcelku jedno jestli si dotycnej rybu pak vezme nebo jestli ji pusti. Co ovsem nechapu jsou vyse zminene fotky. To mame opravdu takovou potrebu se chlubit podobnym hnusem ??
Nemela by mit sekce muj lov jeste moralni pravidlo na co se chceme divat a na co ne ? Precejen pokud si mladej zacinajici rybar prohlidne fotky ostrilenejch pardalu ktery k rybe nemaj vubec zadnou uctu tak jak to bude vypadat az se i z nej stane onen ostrilenej pardal....
Vadi mi zakrvaveny, zabahneny a jinak hnusne vyfoceny fotky v Muj Lov ?
A) Nevadi, mam rad krev12%
B) Vadi, ale nezblaznim se kvuli tomu64%
C) Vadi a prime me to vytaci19%
D) Muj lov uz radsi nesleduji4%
E) nevim, zajimaj me pouze fotky kapru1%
Od 4.2.2010 hlasovalo 228 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NLadinek - Profil | So 24.4.2010 12:28:52
Nmalamut - Profil | Po 19.4.2010 16:36:40
Nmeteor - Profil | Po 19.4.2010 14:32:12
A doporučuji ti si nastudovat státosprávu - hlavně přerozdělovací funkci - abys neměl pocit, že "živíš" příživníky :-) a jen pro jistotu: nepracuji ve státní správě.
Nsumec83 - Profil | Po 19.4.2010 14:17:45
NLauri - Profil | Po 19.4.2010 14:06:12
NSlaughter Maniak - Profil | Ne 18.4.2010 15:10:13
Nmalamut - Profil | Ne 18.4.2010 13:44:30
NSlaughter Maniak - Profil | Ne 18.4.2010 13:41:19
Nb.gun - Profil | Ne 18.4.2010 13:34:31
A poznámku o živení někoho přecházím, sama o sobě svědčí mnohé především o tobě ...
NMarian22 - Profil | Ne 18.4.2010 13:27:30
Nmalamut - Profil | Ne 18.4.2010 13:25:54
NSlaughter Maniak - Profil | Ne 18.4.2010 13:23:48
Nmalamut - Profil | Ne 18.4.2010 13:20:21
Nb.gun - Profil | Ne 18.4.2010 12:59:10
Nfoxxx - Profil | Ne 18.4.2010 12:51:09
NSlaughter Maniak - Profil | Ne 18.4.2010 12:44:28
VII. Zacházení s ulovenými rybami
Při vylovování ryby je osoba provádějící lov povinna zacházet s ní šetrně. Rybu, která se vrací zpět do vody, je potřeba uvolnit z háčku bez zbytečné manipulace, pokud možno ve vodě. Pokud vězí háček hluboko v jícnu ryby, je nutno jej odstřihnout (odříznout). Za hrubé porušení tohoto ustanovení bude považováno vytahování ulovené ryby po břehu nebo její nešetrné vracení zpět do vody.
považuji všechny fotky ne kterých je objetí s rybou a přívlastek "vrácena vodě" za důkaz o porušení rybářského řádu....samozřejmě měření a vážení pouštěných ryb rovněž... Skupina jistých lovců "Egařů" zřejmě nechápe význam slov : bez zbytečné manipulace...... Přijde mi dost zvrácené považovat někoho, kdo ani není schopen dodržovat RŘ, za jakousi kapacitu či snad elitu potažmo objahovat jeho prohřešky pomyslnou "úctou k rybám"
NDetreux - Profil | Ne 18.4.2010 12:34:40
NSlaughter Maniak - Profil | So 6.2.2010 15:36:55
NSanti - Profil | So 6.2.2010 15:16:12
NAndrew - Profil | Pá 5.2.2010 21:25:57
Nsmisa 3! - Profil | Pá 5.2.2010 19:51:30
NVenca888 - Profil | Pá 5.2.2010 19:39:35
Od pěknejch fotek jsou tu estéti, který držej kapra osum hodin v saku, v "lepšim" případě maj sumce uvázanýho lanem za skřele, aby ho mohli vyfotit živý v překrásný scenérii ozářený slunečnim svitem. Pak ještě připíšou "ryba vrácena voda" a krátkozraký tleskaj. Tomu říkám úcta k rybě
NJarmil Koloušek - Profil | Pá 5.2.2010 19:33:14
máte pravdu s tím, že nelibé zacházení byť s mrtvou rybou ničí neposkvrněného ducha rybařiny, avšak to se nedá nic dělat. Já se s tímto chováním neztotožňuji a nesouhlasím s ním, avšak bohužel takový je trend (samozřejmě jen u některých vybraných rybářů) a v rámci akceptování vkusu jiných mi nezbývá, než mlčky přihlížet, co někteří rybáři vyfotografují. Mě osobně myšlenka této diskuse přijde ušlechtilá, leč špatně prezentována, neboť se snaží moralizovat jedince, kteří na svém jednání nevidí nic nemorálního. Jediné, co nám zbývá, je vyjádřit zde svůj názor, avšak s pokorou uznat, že každý má právo se vyjádřit. Profesionalita rybářského serveru nelze v tomto případě brát v potaz, jelikož, přiznejme si to, se zde diskutuje jak ve velmi neprofesionální rovině, tak i mnohdy na téma věru nerybářské. Já jsem rád, že my dva spolu s pár jedinci sdílíme podobný názor na fotografie, avšak bohužel nemůžeme své myšlenky a cit pro onu krásu přírody násilně vnucovat méně esteticky a romanticky založeným jedincům.
s pozdravem Jarmil Koloušek
Nseredan - Profil | Pá 5.2.2010 19:31:36
Nvydrák - Profil | Pá 5.2.2010 19:26:56
Nsmisa 3! - Profil | Pá 5.2.2010 19:26:05
NKOLIBŘIK - Profil | Pá 5.2.2010 19:23:28
NVenca888 - Profil | Pá 5.2.2010 19:18:07
Proč bych měl stahovat ocas? Kvůli tomu, žes mě nazval zasranym komunistou? Kdepak chlapče... na mně nadávky neplatěj... to si zkoušej u vás v hospodě, případně doma v obýváku... :-)
Nvydrák - Profil | Pá 5.2.2010 19:15:43
NKOLIBŘIK - Profil | Pá 5.2.2010 19:09:26
Nvydrák - Profil | Pá 5.2.2010 19:09:05
NJarmil Koloušek - Profil | Pá 5.2.2010 18:56:05
Nuže moralizování bylo patrně dost a nyní k tématu. Já mohu říci toto: Fotografie ryb kdekoliv jinde než v přírodě se mi opravdu nelíbí, jelikož toto posléze zcela degraduje onu poetičnost daného úlovku, tedy nádhernou krajinu v pozadí ze které dýchá krása okamžiku. Pokud vidím fotografii úlovku v obýváku, žádnou poetiku v tom nevidím. Další věcí je fotografování mrtvých ryb (v dnešních dnech převážně pstruhů duhových na ledu). V tomto případě tuto fotografii beru pouze v informační rovině, tedy že poskytuje obraz lovcova úlovku. Vzhledem k tomu, že nezastávám fanantický názor chyť a pusť, tak fotografie mrtvých ryb mi nevadí. Neříkám, že mi z nich srdce plesá radostí, avšak nikterak se mi neeklují. Víte ono je těžké sjednotit vkus všech lidí. Každému se líbí něco jiného a co jeden považuje za naprosto nechutné (s tím, že se domnívá, že to musí připadat nechutné i všem ostatním slušným lidem), jinému připadá zajímavé, popřípadě se k fotografii staví neutrálně. Víte ono nelze někomu vnucovat svůj názor, neřkuli přímo pohled na určitou konkrétní věc. Každý jsme jedinečný a každému se líbí něco jiného a my si to musíme přiznat, a přestat se začít chovat subjektivně-sobecky.
s pozdravem Jarmil Koloušek
NVenca888 - Profil | Pá 5.2.2010 18:52:57
Chovas se slusne a s pokorou? Presto jsi me stihnul za cca hodinu nazvat "starym buzerantem", "zasranym komunistou" a "vsi". A to vsechno jen diky tomu,ze jsem nesouhlasil s nazorem,ze ucta neni otazkou starejch ci novejch casu,nybrz problemem jednotlivce.
Nvydrák - Profil | Pá 5.2.2010 18:44:37
Nvydrák - Profil | Pá 5.2.2010 18:37:19
NKOLIBŘIK - Profil | Pá 5.2.2010 18:35:35
NBosanac - Profil | Pá 5.2.2010 18:34:49
Nvydrák - Profil | Pá 5.2.2010 18:31:35
NBosanac - Profil | Pá 5.2.2010 18:28:23
NVenca888 - Profil | Pá 5.2.2010 18:28:07
se totiz stane,ze nekdo ma jinej nazor.
NRytíř - Profil | Pá 5.2.2010 18:22:33
NSven - Profil | Pá 5.2.2010 18:20:22
Tu tendenční poznámku o krvi k této volbě přidal autor úmyslně aby mohl prudit !!!!!!!
Nmatch-oun - Profil | Pá 5.2.2010 18:19:23
Nvydrák - Profil | Pá 5.2.2010 18:16:40
NVenca888 - Profil | Pá 5.2.2010 18:15:54
Nvydrák - Profil | Pá 5.2.2010 18:15:45
Nmatch-oun - Profil | Pá 5.2.2010 18:14:48
Pointa = Kážeš vodu, piješ víno - a proto jsi směšný. Chápeš?
NNetipa - Profil | Pá 5.2.2010 18:11:51
Co se týče těch kaprů na záchodě, tak už jsem tě několikrát seznamoval s pojmen modern photostating a tedy novým pojetím fotografování ryb. Já už opravdu nevím, jak jinak ti to vysvětlit
Nvydrák - Profil | Pá 5.2.2010 18:11:14
Nvydrák - Profil | Pá 5.2.2010 18:08:18
NKOLIBŘIK - Profil | Pá 5.2.2010 18:07:31
Nmatch-oun - Profil | Pá 5.2.2010 18:05:47
Jinak myslim, že mrtvý rybě je fakt jedno, kde a jak se s ní vyfotíš. Důležitější je zacházení s živými rybami a já netvrdím, že jsem nikdy v tomhle neudělal nic, co by nešlo udělat líp.
NNetipa - Profil | Pá 5.2.2010 18:05:44
Nvydrák - Profil | Pá 5.2.2010 17:59:12
Nvydrák - Profil | Pá 5.2.2010 17:57:18
Nmatch-oun - Profil | Pá 5.2.2010 17:57:00
"match-oun >> Co to meleš o okounovi s pohmožděnou břišní dutinou ty blázne.Jseš jeden z provokatérů?To mi říct do očí,tak ti udělám uzel na krku,to si piš.Je vidět,že jsi ještě mladej nevychovanej utřinos..."
NKOLIBŘIK - Profil | Pá 5.2.2010 17:55:39
NVenca888 - Profil | Pá 5.2.2010 17:55:01
Kde to žije - všechna témata
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
10:56NRybářský kniho - koutek 145
10:41NLov pod jezem v letních vedrech? 42
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáN🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
NOVINKA - Spacák 5 Season Luxury Sleeping BagZa 2.330 Kč
Vysoce kvalitní spací pytel, který byl pečlivě vyvíjen a jeho vnitřní vrstva kombinuje, jemný microfleece a delší vlas, který imituje hřejivou ovčí srst.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...













