Vrták na led

Ahoj lidi,máte zkušenosti s výrobou vrtáku do ledu/Dírky/?Pokud ano dejte rady klidně + fotku
Autor diskuse: Figos - Profil , 26.1.2010 všeobecné - domací dílna

NSven - Profil | Út 26.1.2010 17:41:35

Pvl >> určitě. Možná, že by stačil i rozříznutý a vyhnutý kruh, navařený na trubku :-)

    NVenca888 - Profil | Út 26.1.2010 17:40:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      NSven - Profil | Út 26.1.2010 17:38:29

      Dusej >> zase úspora :-)

        NSven - Profil | Út 26.1.2010 17:37:44

        milos123 >> Z žádné. Stačí na řeznou hranu udělat elektrodou (tvrdokov) návar a vybrousit ostří. Na těch pár děr do ledu ročně, to pár let musí vydržet :-)

          Nmilos123 - Profil | Út 26.1.2010 17:30:49

          Sven >> A z jaké oceli by jsi udělal břity? Nebo se dají někde koupit???

            NDusej - Profil | Út 26.1.2010 17:28:02

            Sven >> to mas pravdu to me nenapadlo a elektrody tvrdokovky mam v poknu

              NPvl - Profil | Út 26.1.2010 17:27:04

              Sven >> Taky bych řekl -- naprostá zbytečnost Hlavně jde asi o to , pod jakým uhelem nabrousit břit . Aby nebyl moc " hladový" nebo naopak .

                NSven - Profil | Út 26.1.2010 17:24:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Figos >> Takový vrták ti udělá každý zámečník s prstem v nose. Ty co se prodávají jsou silně předražené a šroubovice zbytečně dlouhá. Na 20cm led, jaký se tu většinou vyskytuje, stačí v pohodě šroubovice 360° :-)

                  NSven - Profil | Út 26.1.2010 17:20:27

                  Dusej >> radeko je na led zbytečnost. Myslím, že stačí návar tvrdokovem. .-)

                    NVenca888 - Profil | Út 26.1.2010 16:53:14

                    Rachel >> u mně - pošli jméno, adresu, rodný číslo a poplatek 500,-. já ti do dvou měsíců dám vědět, jak to dopadlo...

                      NRachel - Profil | Út 26.1.2010 16:50:17

                      ahojky prosím kde a jak se mohu přihlásit na lov na dírkách v jirčanech?

                        NDusej - Profil | Út 26.1.2010 16:47:38

                        ale i takhle to bralo

                          NDusej - Profil | Út 26.1.2010 16:43:09

                          ještě shanim jednu vec a bude to kompletní.kousek radeka na břit a bude to OK

                            NXXXXXL - Profil | Út 26.1.2010 16:40:13

                            Dusej >> A nefunguje viď?

                              NDusej - Profil | Út 26.1.2010 16:37:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Vase zprava

                                NDusej - Profil | Út 26.1.2010 16:35:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                takhle jsem to udělal já v práci vyrabíme automatické kotle na pelety a jiné topivo.takže šnek je z podavače vždycky pár cm šneka zbejá tak me napadlo tohle.vedení šneku je trubka na které je přivařený hrot z vrtáku to je všechno

                                  NNick Nash - Profil | Út 26.1.2010 16:35:29

                                  Figos >> to bys fakt musel mit poradnou masinu, ktera by dokazala pracovat s materialem na vyrobu vrtaku. rozhodne by to zabralo spoustu casu. muj znami si o pauze v praci udelal za mesic tripod, takze vsechno je mozne :) a pokud by sis ho chtel od nekoho vyrobit, tak si myslim, ze je mnohem lepsi si vrtak koupit a druhy den ho mit doma nez cekat, nevim jak dlouho, nez by tady nekdo udelal

                                    NVenca888 - Profil | Út 26.1.2010 16:34:20

                                    to uděláš skoro stejně jako vývrtku... jen to musí bejt větší...

                                      NFigos - Profil | Út 26.1.2010 16:28:31

                                      Nick Nash >> To já vím jen že někdo je šikovnější než my a udělá si ho třeba v práci když je nuda a tá u nás je velká dělal jsem si už dva stojánky na dírky

                                        NNick Nash - Profil | Út 26.1.2010 16:27:13

                                        Myslim ze je lepsi si ho koupit. ten vrtak by se asi tezko delal.