- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Ako otvorit oci zacinajucemu rybarovi?Ako mu vysvetlit "zmysel" rybacky?
Zapne televizor,internet, kupi si casopis.....zacnu ho krmit tym aka znacka je najlepsia, aky sposob rybolovu je najlepsi kolko toho vsetkeho potrebuje a hlavne kde to kupi.Zisti ze uslachtile je jedine chyt a pust, haky bez protihrotu ,osetrenie rany ,podlozky a vsakovake vymozenosti. Samozrejme ze to vsetko nejde bez navijaku s prednou brzdou ci bojovkou,super rychlou udicou,tripodom,digivahou,musi mat snuru,znackove maskacove oblecenie a hlavne kazdu sezonu naradie obmienat lebo len ten kto ma najlepsie, najnovsie naradie nachyta najviac ryb.Musi zabudnut na kukuricu,rohlik ci rybku ako nastrahu Dolezite je aby ulovene ryby boli velke aby selektoval len tie uslachtile.K takemuto lovu potrebuje nevyhnutne zrkadlovku,kameru a stativ.
Moja otazka znie..... Co by ste vy poradili mlademu zacinajucemu uchu?Akym smerom sa ma ubrat?Co je ta spravna cesta?Co dava celej tejto saskarni ZMYSEL?
Piste prosim len ked si myslite ze ta cesta je uplne opacna od tej ktoru som sem uviedol.
Dakujem
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nwinx - Profil | St 27.1.2010 11:50:53
NXAXAP - Profil | St 27.1.2010 11:44:41
NRasto. - Profil | St 27.1.2010 11:37:06
NPvl - Profil | St 27.1.2010 11:35:36
NRasto. - Profil | St 27.1.2010 11:31:10
Ja nehovorim ze moznost vyberu je to zle.Ja hovorim a ty sam vies ako funguje SR a RRR ....ze masirovanie hlav z ich strany je ucelove a jednostranne (biznisovo) zamerane.Niet divu aj tu ide o prachy.Ale preco by prave prachy mali diktovat akym smerom sa ma uberat nieco take prirodzene ako je rybacka? Je naivne si mysliet ze to bude inac .To je mi jasne...Mozno prave rybarske kruzky maju buducnost.......ak budu mat aku taku uroven mozno to bude ta spravna cesta pre zacinajucich.
NKec2 - Profil | St 27.1.2010 11:30:50
Njarda 2004 - Profil | St 27.1.2010 11:30:43
NXAXAP - Profil | St 27.1.2010 11:29:29
NRasto. - Profil | St 27.1.2010 11:23:11
Njarda 2004 - Profil | St 27.1.2010 11:21:29
NXAXAP - Profil | St 27.1.2010 11:18:52
Má-li proběhnout funkční stimulace, nesmí obsahovat tlak. Tlak je akcí přirozeně vyvolávající protiakci obrany. Z tvého příspěvku jsou cítitelné charakteristické projevy argumentačního tlaku.
Nikdo ti nezabrání myslet si, že máš pravdu a jednáš správně. Já si troufnu říct, že jdeš cestou velmi neefektivní, kterážto u tebe rezultuje ve velkou tenzi mezi osobnostní dynamikou a radikálně ukotveným ráciem. To způsobuje frustraci, kterážto už teď je pozorovatelná.
Uzavřu-li kolečko, frustrace není katalyzátorem úspěšné stimulace.
Už je to srozumitelné?
Nhofi - Profil | St 27.1.2010 11:11:09
Preto som ti to napísal, že každý si musí vybrať to, čo chce a čo ho zaujme. Tie informácie ktoré kolujú sú neni iba čierne, ako ich ty neustále vidíš. Ja neviem, ale netreba byť taký zaujatý a vidieť všetko iba čierno. Zober si napríklad naše časáky SR a RRR. Ja si myslím že tam aj mladý začínajúci rybár nájde množstvo informácií a všetkého druhu. Či je to plavačka , feeer, muškárenie, kaprarina, prívlač ,sumce. Rovnako to je rozdelené do tém napríklad aj tu na MRK. Každý tu má možnosť voľby . To že je kaprárov viac ako napríklad, vláčkarov ťa môže akurát tak tešiť a nie znepokojovať :-)) A že majú dnešný mladý možnosť takého výberu, že sa nevedia rozhodnúť čo si majú kúpiť? Vývoj ide dopredu a časy kedy si mal na výber Rex alebo Roen, sú už preč. Keď si chceš kúpiť v dnešnej dobe novú TV, kameru foták alebo novú práčku, hneď ideš do obchodu a vieš čo máš kúpiť? Tiež musíš mať s toho chaos. Možnosti sú v dnešnej dobe iné a preto sa nečuduj takým otázkam ktoré tu mládenci dávajú. Aj keď tebe ako ,,starému psovi,, môžu prísť hlúpe a zbytočné. Zober si iné fóra. Napríklad o fotákoch. Tam sa tiež ľudia dookola vypytujú aký je najlepší a čo si má kúpiť...
A že občas chytávaš na boilies? Ani sa nečudujem keď chceš ,,kapra z vody ven,, :-))))
NRasto. - Profil | St 27.1.2010 11:08:59
NXAXAP - Profil | St 27.1.2010 10:53:39
NRasto. - Profil | St 27.1.2010 10:34:02
NRasto. - Profil | St 27.1.2010 10:31:22
- za prve niesom proti kaprarom a kaprom aj ked uznavam ze ich mozgy su najviac masirovane.....
- kaper z vody ven som uviedol...rovnako ako duhak z vody ven atd...chap to tak.....nenasadzame ich na ukor ostatnych ryb...alebo chces popriet vytvaranie monokultur lebo masa si to ziada?
- moj drobec je este krpec...ja tu nehovorim o nom.Ja tu hovorim o teenedzeroch co prispievaju aj na Mrk...staci si precitat par prispevkov...aky navijak,aku palicu,aku nastrahu na co beru najlepsie.... z tych odpovedi by sa jeden p.sral.Je to ako teleshoping...
- to ci je ta moja cesta spravna alebo nie neviem.Preto sa pytam tuto otazku ...tudom? :-) Ja si z toho zaver spravim tak ako si kazdy svoj zaver urobi sam
- virenie vody? Ano.Preco nie? Tu je na to priestor..........
- ja som zacinal na karasoch tiez.....ale pravych,nasich....o slnecniciach som vtedy ani nepocul.
- dnesny teenedzer nevie este do 5 napocitat ale uz vie aku ma mat vybavu ,ze kapor do 5 kil je kaprik ,ze pleskac je nechcena ryba na lovnom mieste,ze len lov na suchu je pure,ze len chyt a pust je ten spravny hrdinsky lov a koli nasej zabave rybarcenie vzniklo.
Nhofi - Profil | St 27.1.2010 9:44:44
Čt 14.1.2010 11:15:06 poldeci >> kaper z vody ven :-) /zabudol si čo píšeš? :-)) /
Rasťo, že sa ti pri slove boilies a kapor ježia všetky chlpy, sa dá vydedukovať z tvojich predchádzajúcich príspevkov a názorov, ktoré si tu prezentuješ :-)))) /to hádam nepopieraš /
Keď niekto čítal tvoju ,, otázku,, je mu hneď zrejmé, že je to mierené proti kaprárom. Píšeš tam: o hákoch bez protihrotu, ošetrovaní rán, podložke, tripode... /je rovnako jasné, že tieto veci plavačkári, prívlačisti a muškári nepoužívajú /
Nechápem keď píšeš, že ty si nemal prístup k informáciám a musel si sa cez všetko prekúsať sám. Teraz je prístup k informáciám dostatočný a je to podľa teba zlá cesta a chlapec sa nevie rozhodnúť a nevie selektovať. Píšeš, že toho chlapca vychovávaš . /to sú všetko tvoje slová / Neviem, ale asi ťa štve, že chlapec vidí v časopisoch ,TV a na internete asi aj niečo iné, čo sa mu ty snažíš vtlačiť do hlavy :-)))
Ani sa mu nečudujem, keď mladému začínajúcemu rybárovi povieš, že kapor,karas, amur, slnečnica... a neviem čo všetko do našej vody nepatria. Ibaže vody plné šťúk, zubáčov, boleňov a sumcov byť nemôžu. Viem že si bojovník za ,, pôvodné druhy rýb,, /ešte že nie aj za pôvodné obyvateľstvo :-)) / A ako prosím ťa vieš, že práve tá ,,tvoja cesta,, /ako to ty nazývaš/ je tá správna?
Nezatváraj chlapcovi oči pred tým čo vidí v TV v časákoch a na internete. Všade je množstvo informácii a nie iba o pípakoch, tripodoch a podložkách.../ako to vidíš ty/ Nechaj chlapca nech sa rozkuká a hlavne nech si vyskúša všetky možnosti, ktoré rybolov ponúka. Rovnako nech si vyskúša lov všetkých druhov rýb. Každá technika a druh ryby má svoje čaro. Ja tiež nechytám ryby druhú sezónu a rovnako som si prešiel kadečím. A nemám problém popri kaprarine zabrúsiť do prívlče, či plavačky a tiež neodsudzujem rybárov, ktorý nelovia iba kapry. Ja som ako malí chlapec začínal práve lovom slnečníc a karasíkov a tento lov mi učaroval a spomínam si na to dodnes. Sú to ryby, ktoré ty chceš tomuto začínajúcemu rybárovi odoprieť!
Chceš mi povedať ,že keby ,,tvojmu ,, chlapcovi učaroval taký lov amura, nebola by to pre neho tá správna cesta? A prečo nie? Iba preto, že amur /podľa teba/ ,,nepatrí,, do našich vôd? Myslím že je to trošku na zamyslenie a nie si presadzovať za každú cenu svoj názor a určovať niekomu ,,tú správnu cestu,, lebo takýmto štýlom je to iba vírenie vody a ďalšie zbytočné šarvátky na tomto fóre, ktorých sa tu nájde aj bez toho dosť....
NeRko - Profil | St 27.1.2010 9:44:31
Njarda 2004 - Profil | St 27.1.2010 9:43:24
Kde to žije - všechna témata
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
14:26NRybáři a vinařství 927
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme cestovku
Penzion Soroya
Poskytujeme ubytovanie a člny pre morsky a sladkovodny rybolov, turistiku na ostrove Soroya v mestečku Sorvaer v...











