Extremismus v chování rybářů

Poslední dobou při pročítání diskuzí narážím na extremistické chování ve smyslu "chyť a pusť" a "chyť a sežer", zajímal by mě váš názor na tyto dvě záležitosti, případné možné řešení, jak "usmířit" tyto dvě skupiny, aby spolu mohly normálně diskutovat aniž by se vzájemně napadaly.
Autor diskuse: Efis9 - Profil , 3.1.2010 všeobecné - ostatní

Co preferujete

A) Chyť a pusť33%

B) Chyť a ponechej7%

C) Jak kdy60%

Od 3.1.2010 hlasovalo 341 čtenářů.

Venca888 - Profil | Ne 3.1.2010 12:13:29

Efis9 >> já pořád nevim, co řešíš... dvě naprosto odlišný filozofie se neshodnou, to je jedna věc. A druhá věc je ta, že primitiv z jedný skupiny ani nemá zájem se dohodnout s kymkoliv z druhý skupiny a bude jeho názory apriori torpédovat. S rozumnym člověkem se rád pobavim, i když má opačnej názor, primitiv ať mi vleze na záda. A ryb si budu brát kolik uznám za vhodný já, pokud mě situace, čas anebo zastánce jedný či druhý skupiny nepřesvědčí o tom, abych to svoje chování změnil.

    petr b. - Profil | Ne 3.1.2010 12:13:05

    Efis9 >> podle mne nijak - jak píšeš, pokud jde o zastánce extremistického chování jak té či té skupiny, těžko extremisty nějak smířit. Spíše usilovat o to, aby mezi námi bylo extremistů co nejméně ....

      Paul van Drax - Profil | Ne 3.1.2010 12:11:23

      Efis9 >> To je pravda. Kdo z nás je schopný obětovat svůj čas třeba na vedení ryb. kroužku? A přitom tam by se dal udělat kus práce - vychovávat mladé rybáře od mala ke slušnému chování u vody atd. Když je to budou učit strýcové, dědové ap., tak dostanem znovu jen malé verze svých předchůdců, proti nimž se snažíme (alespoň tady na internetu, kde se nemají možnost bránit) bojovat.

        Mrknato - Profil | Ne 3.1.2010 12:10:47

        packa >> a co by jsi na členské schůzi chtěl řešit ohledně změny hospodaření as BP? Ani vy ve Stč. ÚS to v MO s dekrety udělat nemůžete, jelikož jste vázáni statutem úz. hospodaření.....

          Ladinek - Profil | Ne 3.1.2010 12:10:29

          Mrknato >> kam se ztratilo 260000 povolenek ? Myslim, ze v penezich problem neni. Jestli si to nekdo dovolit nemuze tak ma holt smulu. Ja si taky nemuzu dovolit permit na 8tis. horu ac bych chtel, ale plno lidi muze pac ty prachy maj. Tak je to s kazdym konickem.

          Nehlede na to, ze z tech 300tis. By si treba 200tis koupilo CaR povolenku a 100tis jeste masarskou znakmu k tomu. Lidi co chtej chodit NA ryby je klidne budou poustet, ale lidi co chtej chodit PRO ryby holt budou platit...

            Efis9 - Profil | Ne 3.1.2010 12:09:27

            Ladinek >> Je potreba mit jasny cil, jasny navrh a vrhnout se jim po krku. Bud ustoupej vetsine, nebo je tu riziko ze to ve svym veku neprezijou. Taky reseni ne :-))))))

              foxxx - Profil | Ne 3.1.2010 12:09:16

              Efis9 >> Pokud je nikdo extremista,tak dohoda není možná.To je jako kdyby chtěli jít např.fotbalový fanoušci Sparty s hooliguns Baník Ostrava na pivo....skončí to totální melou!:-))

                rybomil - Profil | Ne 3.1.2010 12:09:11

                Venca888 >> Kontrola, kontrola, kontrola, chybí zejména kontrola.
                Vloni 94 vycházek, na 16 revírech.Světe div se, až 2 kontroly, z toho 1 v Chotěboři, kde zůstali po MS muskaření juniorů na stojáku tisice tescodravců, takže jet tam, znamenalo čekat RS téměr jistě.Vloni 1, předloni 1 , předtím 3 roky nic, počet docházek a revírů cca stejný nebo vyšší.
                Nemyslím, že by se masař, co něco nedodrží měl nějak moc obávat.

                  BrulaKO - Profil | Ne 3.1.2010 12:08:06

                  Paul van Drax >> víš proč se tam nežene, protože ten systém mladý člověk není schopen pochopit, zorientovat se, přijmout!!!Přece se nebudu podílet na tom o čem sem přesvědčen, že nemá smysl, budoucnost, je zastaralé, nejde z dobou, odporuje logice, zdravému rozumu!!!

                    Efis9 - Profil | Ne 3.1.2010 12:06:32

                    packa >> Problem je ze se nemuzeme dohodnout ani my.... chyt a pust a nebo chyt a sezer. Napdame se. Ale kolik z nas je schopno se vzajemne tolerovat, vyhledat nejaky kompromis a ten zkusit "nekde" prosazovat? Nejen ze se tedy nedohodneme, ale rozhodne nikam nepujdeme (ani na tu clenskou schuzi) abychom neco udelali, nebot si vetsina z nas rekne ...a co je to zbytecny stejne s tim nic nenadelam. Tak s timhle se fakt nic neudela. Bohuzel, je to smutny ale je to tak.

                      Proki - Profil | Ne 3.1.2010 12:05:32

                      packa >> Ti mladí na to právě serrou, protože s těma stařsíma se asi nedá bavit, jak někdo už psal, jsou to starý zatvrzelí bolševici, co tam sedí 50let, zkus se do nich trochu opřít, pohádat se s nima..

                        Ladinek - Profil | Ne 3.1.2010 12:04:44

                        Efis9 >> copak o to, my spolecnou rec najdeme snadno. Problem je ta sebranka na svazu ktera si do niceho nenecha kecat...

                          packa - Profil | Ne 3.1.2010 12:03:23

                          Proki-vim ze to je utopie ale zacit by se melo od clenske zakladny bohuzel kdyz prijdes na clenskou schuzi tak prevahu maji prave ti kterym soucasny stav vyhovuje a ti kazdy navrh shodi ze stolu-priklad- lonska clenska schuze zakladna 170 clenu pritomno 35 holt ta starsi generace ma to schuzovani v krvi nebo mladi na to ........?

                            Proki - Profil | Ne 3.1.2010 12:03:11

                            rybomil >> Tjn, ale těch rukou by to chtělo víc

                              Mrknato - Profil | Ne 3.1.2010 12:03:06

                              Ladinek >> Problém je to, co naznačil Rybomil a to je suma peněz na povinné zarybnění všech revírů svazu, z čehož až moc vykukují stojáky. Je to o celkové sumě a to, zda-li ji složit z např. z 40000 x 5000,-Kč za povolenku, nebo 300000 x 900,-Kč za povolenku. Zatím vítězí ta druhá varianta.

                                Venca888 - Profil | Ne 3.1.2010 12:02:26

                                osobak >> na elektrickej proud ještě větší...

                                  rybomil - Profil | Ne 3.1.2010 12:02:05

                                  Proki >> Lejno zapůsobit boží vůle nebo sv. Petr. Zapůsobit musí tvrdá ruka RS nebo vedle lovícího.

                                    Paul van Drax - Profil | Ne 3.1.2010 12:01:39

                                    Ladinek >> Jenže takových lidí taky není zrovna moc. Nevím, jak u vás, ale u nás se nikdo mladý do výboru dvakrát nehrne. Všichni nadávají, ale nikdo s tím nic nedělá (včetně mě, musím přiznat).

                                      Venca888 - Profil | Ne 3.1.2010 12:00:57

                                      rybomil >> tak to může švindlovat i teď... takhle se nad tim nedá uvažovat. legislativní záměr nemůže zohledňovat formu jeho dodržování... to je na kontrolnim systému. to bych taky mohl říct, že je zbytečný vydávat povolenky, protože lidi můžou chytat načerno...

                                        Efis9 - Profil | Ne 3.1.2010 12:00:36

                                        Ladinek >> Ano delat zmeny, ale pro ty zmeny musime najit spolecnou rec, coz se nám zatim moc nedari. Bohuzel :-(

                                          Červené karty: XAXAP, drozďák 30,42