Extremismus v chování rybářů

Poslední dobou při pročítání diskuzí narážím na extremistické chování ve smyslu "chyť a pusť" a "chyť a sežer", zajímal by mě váš názor na tyto dvě záležitosti, případné možné řešení, jak "usmířit" tyto dvě skupiny, aby spolu mohly normálně diskutovat aniž by se vzájemně napadaly.
Autor diskuse: Efis9 - Profil , 3.1.2010 všeobecné - ostatní

Co preferujete

A) Chyť a pusť33%

B) Chyť a ponechej7%

C) Jak kdy60%

Od 3.1.2010 hlasovalo 341 čtenářů.

Nosobak - Profil | Ne 3.1.2010 11:59:02

Ladinek >> na živou je vetsi sance

    NLadinek - Profil | Ne 3.1.2010 11:58:49

    rybomil >> vic penez by melo vezt k profesionalni RS....svindl = treba 10let bez ryb. Jen to chce chtit delat zmeny a ne sedet na prdeli a plkat jak to nejde :( A zacal bych defenestraci na CRS.

      NBrulaKO - Profil | Ne 3.1.2010 11:57:02

      Ladinek >> tudy by se mohla ubírat cesta ČRS, povolenka na chyť a pusť a když si chceš odnést pár ryb tak koupit známku k povolence.To je polde mě bezkonkurenční systém.Bylo by i jasné a průhledné financování v ČRS, cena povolenky jako plat za služby a ceny známky jako zdroj peněz pro novou násadu.

        NLadinek - Profil | Ne 3.1.2010 11:56:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Mrknato >> no prave, chce to celkovou zmenu, vyhazet ty bolseviky co tam sedej 50let, dosadit mlady lidi co maj chut delat zmeny a co je nejdulzeitejsi, hlavne se musime zmenit my....

          Nrybomil - Profil | Ne 3.1.2010 11:56:14

          Ladinek >> No a zase jseš u ceny povolenky. Čili bude masař ochoten dát za to svý masaření 2x, 3x, Xkrát víc ? Spíš si zaplatí tu normál, nebo za 2x vyšší cenu bude chtít 4x víc odnést ???
          Čili bude se snažit švindlovat, pardon co to píšu.... uplatnit všelidový český národní um a sport.

            NProki - Profil | Ne 3.1.2010 11:55:58

            Paul van Drax >> Já bych byl rád, že bych vůbec takoví množství nachytal, a oni to ještě zmasej. Zde by měla zapůsobit boží vůle repektive sv. Petr :))

              Nladikxxx - Profil | Ne 3.1.2010 11:53:49

              Usama >> Bravo! Líp bych to nenapsal.100% pravda

                NLadinek - Profil | Ne 3.1.2010 11:53:44

                osobak >> Lov na zive rybky by se mel imho taky zakazat. Je to prezitek a kazda civilizovana zeme uz od tohoto lovu upustila. Mrtvy ? Proc ne, ty se daj koupit mrazeny v kazdym obchode. Ale chytat na zivy rybky je hnus...dyt existuje plno veci jako pelety, ruzny barevny koule a ja nevim co vsechno...a my jeste musime zabijet ostatni ryby :((

                  NPaul van Drax - Profil | Ne 3.1.2010 11:53:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Proki >> Jak říkáš. Mně osobně vůbec netrhá žíly, když si někdo vezme semtam rybu na jídlo. Spousta kamarádů, se kterýma chodím na ryby, si rybu vezme. Já jim to nevymlouvám (I když považuju za úspěch, že se během nějaké doby pár z nich změnilo z "beru cokoli" na "jednoho kapra mám v mrazáku, tak tohohle můžu pustit".) a oni mně to moje pouštění taky ne. Dokáže mi ale zvednout tlak, když se podívám na statistiky naší MO a najdu tam lidi, co si odvezou za rok od vody 170kg ryb.

                    NProki - Profil | Ne 3.1.2010 11:52:27

                    osobak >> tak ať se ti tento rok daří víc :))

                      NLOZNAFOSNA - Profil | Ne 3.1.2010 11:52:11

                      Je to jako porovnávat dobro a zlo.....

                        NMrknato - Profil | Ne 3.1.2010 11:51:30

                        Ladinek : v ameru nemají MO... kde by se jim ztráceli penízky za ryby....

                          NBabouk - Profil | Ne 3.1.2010 11:51:01

                          to all: Tak mě napadlo, že ta anketa nahoře je beztak neodpovídající, pač většina dědulů asi nebrouzdá po netu a právě oni jsou málokdy schopni rybu pustit... Neříkám, že všichni! Prostě mi to tak přijde...

                            Nosobak - Profil | Ne 3.1.2010 11:50:37

                            Proki >> ja sumce chytam zatim tak max 2krat za rok tak v poho a stiku taky vetsinou chytam na prívlac letos jsem na kacenu chytal 2 krat

                              NUsama - Profil | Ne 3.1.2010 11:49:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Sám jsem zastáncem metody chyť a pusť . To ale neznamená že nikomu nepřeju aby si vzal rybu . Ostatně ryby se každý rok vysazují k tomuto účelu . Jenom si myslím že na vybraných lokalitách by měla platit horní míra . Navíc bych zavedl množství které si může rybář odnést za celý rok od vody . Někteří lidé a vidím to často si z krátká myslí že když dají 2000 za povolenku tak musí za každou cenu získat vložený náklady a nejlépe ještě vydělat . Nedokážu pochopit když někdo má na lístků třeba i 400 kg ryb . Co s tím dělá to nedokážeme sníst jako rodina ani v jiných druzích masa . To snad tyhle lidí jedí ryby k snídani k obědu a večeři ? To nemluvím o jedincich kteří co chytnou prodávají do restauraci a podobně . Podle mě rybářina je hlavně koníček zábava a nechodím tam pro maso ale odpočinout si nabrat nové síly na další otravný týden v práci .

                                Nbaitruner2 - Profil | Ne 3.1.2010 11:48:54

                                To asi neklapne?!Si teda myslim.

                                  NProki - Profil | Ne 3.1.2010 11:48:38

                                  osobak >> Já sumce nechytam, štiky na přívlač, takže u mě těch nástražních rybek je min. jen mníky a okyše.

                                    NProki - Profil | Ne 3.1.2010 11:47:17

                                    brukev >> Si borec, napsal si to nejlíp, jaks mohl. Jinak sohlasím s tou tvou poslední skupinou.

                                      Nosobak - Profil | Ne 3.1.2010 11:46:48

                                      Proki >> no vidis ja beru jen nastrazni rybky na sumce a na stiku

                                        NEfis9 - Profil | Ne 3.1.2010 11:46:39

                                        osobak >> a mas problem s tim kdyz si rybu nekdo od vody odnese?

                                          Červené karty: XAXAP, drozďák 30,42