Pytlačení před očima

Co byste dělali, kdyby váš známý nebo někdo z rodiny před váma vytáhl rybu v době hájení (štika, pstruh, sumec, candát apod.) a chtěl by si ji vzít? Rozmluvili byste mu to, nebo byste ani necekli?
Autor diskuse: grufa - Profil , 22.12.2009 všeobecné - ostatní

Co by jste dělali

A) Dali mu přez zuby5%

B) přestali byste sním chodit na ryby44%

C) hodili do vody 7%

D) zavolali na něj RS4%

E) rázně byste zakročili26%

F) rozmluvili mu to 7%

G) nic bych neudělal7%

Od 22.12.2009 hlasovalo 57 čtenářů.

Nskruff - Profil | Út 22.12.2009 16:32:30

držel bych hubu a krok , nejsem porybnej, soudce, ani svatej, tak co bych mu do toho kecal

    Nwomi - Profil | Út 22.12.2009 16:30:07

    To ti možná projde u rodiny,ale nechtěl bych vidět jak se bude tvářit RS.

      NDulf - Profil | Út 22.12.2009 16:21:56

      Turňa >> Taky řešení,i když opačné.Candáta prohlásíš za lína a nemusíš se s nikým z rodiny hádat.

        Nhraji - Profil | Út 22.12.2009 16:10:08

        may >> pokud o zásadách a morálce píše někdo, kdo se stydí se byť jen trochu představit, je to příznačné. Že kolego?

          NChose - Profil | Út 22.12.2009 16:07:25

          Upozorním ho na to,ale když si říct nedá,tak já stím nic jiného neudělám.Více méně jsou situace,kdy rybář zmasí rybu která splňuje vše,ale je třeba v té dané lokalitě tak málo,že jí je ještě více škoda,než nějakého hájeného kusu.To mě pak sere ještě víc.

            NPetr64 - Profil | Út 22.12.2009 15:57:30

            Turňa >> Tenhle už vypadá líp.Mimochodem všiml sis jak dost lidí odběhlo od tématu?

              Nwomi - Profil | Út 22.12.2009 15:52:50

              to je snad zbytečný se na tohle ptát,ne? každej normální rybář by to tomu dotyčnýmu zatrhl!

                NTurňa - Profil | Út 22.12.2009 15:41:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                vydrák >> Je zelenej no.

                  NPetr64 - Profil | Út 22.12.2009 15:34:07

                  Turňa >> To bude asi vegetarian a přežral se sinic

                    Npatlal - Profil | Út 22.12.2009 15:32:21

                    Turňa >> Woe chytl jsi Lína 90+ a pustil jsi ho,měl jsi aspoň udělat pořádnou fotku a dokumentaci to je svěťák jak vyšitý .-))

                      Njarda 2004 - Profil | Út 22.12.2009 15:30:37

                      Turňa >> Chlape jsi frajer zelenej candát to tu ještě nebylo.

                        Nnatas - Profil | Út 22.12.2009 15:23:26

                        Mrknato- a co pak takové kaprodromy, kde čisté peníze vydělávají lovitelné, většinou černé ryby.Co když zloděj okrádá zloděje. Je to smutné, ale rybářská čest by měla vyhrát.

                          Nsodík82 - Profil | Út 22.12.2009 15:11:27

                          to bude asi línej candát :-)))

                            NMrknato - Profil | Út 22.12.2009 15:11:20

                            grufa >> Vzít rybu v době hájení.... to hájení někdo vymyslel, vymyslel to jen pro některé druhy ryb... Já se na to dívám tak, že když může svaz s tichým přihlížením MZe porušovat zákon a vyhlášku, tak proč by tak nemohl postupovat i obyčejný rybář? Není to správná úvaha, ale je racionální. Navíc když většina vysazených druhů ryb se není schopna v revíru následně přirozeně rozmnožovat, jde spíš o omezování úlovků druhů ryb, které uživatel není schopen odchovat a vysazovat ve velikosti jedince, který dospěje.

                              Nnatas - Profil | Út 22.12.2009 15:09:23

                              vydrák- on nám ukazuje na co mu skočil.Bude určitě pokračování....

                                Ndosec - Profil | Út 22.12.2009 15:08:12

                                may >> ta morálka a zásadovost je vidět v celé naší společnosti.Odráží se od spodu,až na samej vrchol a nebo naopak ?

                                  Nnatas - Profil | Út 22.12.2009 15:08:02

                                  Každý rybář by měl mít svoji rybářskou čest. Její meze si stanoví každý sám, ikdyž součástí mohou být rybářská pravidla. V rybářské cti jseš soudcem i souzeným. Záleží tedy na tobě, jak se stavíš k "rybářským hříchům".Nemám rád silná slova o jednoznačnosti jednání. Já bych mu to určitě rozmlouval. Každý si však za svoje jednání ručí sám.

                                    Nvydrák - Profil | Út 22.12.2009 15:04:28

                                    Turňa >> Chceš tvrdit,že na této fotce je candát?

                                      NTurňa - Profil | Út 22.12.2009 15:02:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Kukin1 >> 14. května 2009, candát +90 - vrácen

                                        NKukin1 - Profil | Út 22.12.2009 14:52:01

                                        samé coby, by, já bych, kdybych, ..... otázka na tělo, pravidla jsou od toho, aby se dodržovala - ale :))))
                                        Je to jako všude okolo nás, je jen hrstka těch, kteří pravidla dodržují a ti taky na ně nejvíce doplácejí! Tato otázka není jenom o rybě, ale o postavení celé společnosti a jejím smýšlení. Já osobně bych ho upozornil, že je doba hájení, co, ale znamená pro člověka, který se dostane k vodě 15x za rok odevzdává prázdný sumář a ejhle 15 června píchne na foukačku 80 candáta?? Takovému rybáři bych ho i přál:))) Ale druhý, který ryby chytá bez jakýchkoliv pravidel, podsekává, prodává je do hospod, vybrakuje 100-ky kg ryb, tak tady bych byl zase nekompromisní i kdybych takového parchanta měl v rodině.