- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jáhly upadly v zapomnění?
Zdravím.Dostalo se mi do rukou několik sáčků jahel.Vzhledem k tomu,že jsem o nich nenašel na MRKu ani zmínku,tak se ptám,jestli vůbec někdo na ně ještě chytá.Jak je nejlépe připravit,čím a jak je ochutit atd.Je tady někdo na jáhly chytajíc a ochoten poradit?Děkuji předem.
Autor diskuse: Káceč - Profil , 16.11.2009 všeobecné - nástrahy, návnady
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
2x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
hraji - Profil | Po 16.11.2009 19:52:52
JKL >> http://cs.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1hly
takže je to jasné, jáhly = pšeno
takže je to jasné, jáhly = pšeno
Káceč - Profil | Po 16.11.2009 19:52:12
antony >> Jo to je z té knížky,ale je to moc obecný.Takové nějaké teoretické.Já bych raději,jestli někdo nemá praktické zkušenosti.Jak se pustím do experimentů sám,tak je riziko,že to sežeru dřív,než dojdu k vodě:-))).Ale snahu je třeba ocenit.Díkec následuje....
JKL - Profil | Po 16.11.2009 19:50:43
antony >> Měl narazit na mne - já před sebou úplně jasně vidím ten talíř, krásně žlutá hladinka, pobryndaný sirupem a vprostředku trochu kopotu. :-)) Vypadalo to krásně ale pozřít jsem to nedokázal. :-))
hraji - Profil | Po 16.11.2009 19:50:27
MrCement >> ahoj představiteli mladé generace, ty nějak nestíháš v poslední době, zelená není destilát, ale míchanina, něco tak hrozného se snad ani vydestilovat nedá ;-)
JKL - Profil | Po 16.11.2009 19:48:50
MrCement >> Dík - tak tos mne překvapil. Ale proč je tam to "pšeno" ?? Není to nějaká směs?
antony - Profil | Po 16.11.2009 19:47:23
Zrovna nedávno mě oslovil nějaký člověk ze Slovenska u nás v Kauflandu, držel v ruce sáček s jáhlami a ptal se co to je. Žádná jiná vzpomínka, než na knížku 1000+1 rada pro rxbáře ve mě není, tak jsem mu moc neporadil.
hola
antony
hola
antony
JKL - Profil | Po 16.11.2009 19:47:20
Káceč >> Já je už leta letoucí neviděl. Uvidíme - začnu se pídit. :-)
MrCement - Profil | Po 16.11.2009 19:46:17
JKL >> to víš, že se to dá sehnat ..... je to taková zelená mezi destiláty :-)
A jí je i mladá generace (Já :-) )
A jí je i mladá generace (Já :-) )
Káceč - Profil | Po 16.11.2009 19:44:29
JKL >> Koupit se daj asi všude.Někde vedle hrachu,pohanky atd.Možná je rozvařit na těsto.Otázkou ovšem zůstává jak,aby to drželo na háčku.
JKL - Profil | Po 16.11.2009 19:43:39
hraji >> No nazdar - v těhle kšeftech fakt nevědí co za tyhle věci chtít. Popídím se u krmivářů. Kácedlo mi nasadil brouka do hlavy. :-))
hraji - Profil | Po 16.11.2009 19:41:48
JKL >> koupit se to dá, v prodejnách zdravé výživy a je to nekřesťansky drahé.
Káceč - Profil | Po 16.11.2009 19:41:31
hraji >> Já je taky dostal pro slepice,bo je prošlá DMT.Těm je můžu hodit kdykoliv.Ale vzpomněl jsem si,že jsem o nich četl v 1000+1 rada...Ale nikdy jsem na ně nechytal a ani nikoho neviděl je používat,byť jako partikl.Hořkost se prý odstraní,když se několikrát ty jáhly spaří horkou vodou.
JKL - Profil | Po 16.11.2009 19:39:43
Káceč >> Asi jo. A jeds jahelník? Mně to děsně nechutnalo. Ale mělo to krásnou barvu.
hraji má asi recht - jako partikl by to mohlo fungovat. Možná i na jemnej háček - na plavku nebo feeder. Dá se to vůbec koupit? Ony nejsou nějak k mání ani trhané krupky.
hraji má asi recht - jako partikl by to mohlo fungovat. Možná i na jemnej háček - na plavku nebo feeder. Dá se to vůbec koupit? Ony nejsou nějak k mání ani trhané krupky.
Káceč - Profil | Po 16.11.2009 19:35:50
JKL >> Předpokládám,že zkušenosti bude mít asi jen starší generace a ta jistě ví co jsou to jáhly...Mlaďoši se jistě rádi poučej a doufám,že to i vyzkoušej.
hraji - Profil | Po 16.11.2009 19:27:33
Osobně vím, jak jáhly vypadají, dokonce vím, jak chutnají. Doma jsem je nejvíc používali jako krmení pro malá kuřata. Jáhlová kaše byla taky dříve docela běžným jídlem, i když ne moc oblíbeným, protože jáhly jsou dost často hořké. Při lovu ryb si dokážu představit použití jahel jako partiklu do vnadicí směsi. Asi bych je předem povařil.
Živě na MRK.cz
Stav vody v okolí
| Praha - Nusle (Botič) | 22.2 °C | 46 cm | 0.12 m³/s |
| Praha - Výtoň (Vltava) | 83 cm | ||
| Praha - Na Františku (Vltava) | 247 cm |
Kde to žije - všechna témata
SoRybáři a vinařství 930
SoATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoBoilies TB baits- chytací řada 47
SoKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
So🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoRybářský kniho - koutek 145
So471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73












