Daiwa Morethan Branzino 3000

Nemáte někdo prosím nějaké zkušenosti s tímto nádherným navijákem? Stále tu narážím na srovnávání Shimano stella a Daiwa Steez a na tohoto krasavce jako by se zapomnělo. Přitom na Steez jsem koukal na ebay a byl tam nový od 8500 Kč, to Stellu 4000 jsem pod 13000 Kč nesehnal, tak bych ho rovnal spíš k Twin Poweru (alespoň podle ceny). Tak nevím, Stella nebo Branzino ...?
Autor diskuse: vagusoid - Profil , 23.10.2009 dravci - náčiní, doplňky

Kdyby jste neřešili peníze koupili by jste si?

A) a) Shimano Stellu 40%

B) b) Daiwu Morethan branzino53%

C) c) Jsou i lepší navijáky od jiných značek7%

Od 7.4.2010 hlasovalo 111 čtenářů.

NPiscicapus - Profil | Po 26.10.2009 22:49:42

anakonda >> také děkuji. Jak jsem včera psal, vydal jsem se jen jedním směrem a téměř veškeré mé příspěvky to potvrzují. Výjimku tvoří pouze rýpance, protože si občas rád rýpnu.
Těším se na další naše diskuze, které jistě přijdou.
Také mne těšilo a buď zdráv!

    Nanakonda - Profil | Po 26.10.2009 20:21:55

    Zagor >> Ano.Tak by to mělo být.Ten přepočet je správný,ale je vidět,že neodpovídá u všech výrobců.

      NZagor - Profil | Po 26.10.2009 20:18:43

      Shimano
      750
      1000 24
      2500 31
      3000 34
      4000 40
      5000 46
      6000 53
      8000 60
      10000 69
      12000
      18000 85
      20000 95

        NZagor - Profil | Po 26.10.2009 20:18:30

        Daiwa
        1000
        1500 24
        2000 29
        2500 35
        3000 41
        3500 44
        4000 54
        4500 59
        5000 67
        5500 74
        6000 85
        6500

          NZagor - Profil | Po 26.10.2009 20:17:53

          Ja oznacujem kapacitu podla toho, kolko sa tam zmesti 100metrov Xmm vlasca. Napr 40ka je cievka, kde sa zmesti 100metrov z 0,4mm vlasca, 50ka je cievka, kde sa zmesti 100metrov z 0,5mm vlasca atd. Tu je neaka tabulka pre daiwu a shimano, udaje su priblizne, podla toho ako udava vyrobca.

          Daiwa Shimano
          1000 750
          1500 24 1000 24
          2000 29 2500 31
          2500 35 3000 34
          3000 41 4000 40
          3500 44 5000 46
          4000 54 6000 53
          4500 59 8000 60
          5000 67 10000 69
          5500 74 12000
          6000 85 18000 85
          6500 20000 95

            Nanakonda - Profil | Po 26.10.2009 20:13:47

            David. >> Tak potom ber skutečně jen velikost 2500.Úplně stačí,je to skutečně větší než u Shimana,díval jsem se do katalogů.

              Nanakonda - Profil | Po 26.10.2009 20:12:08

              Zagor >> Máš pravdu! Nyní jsem se díval do katalogů Daiwy i Shimana a na Cívku Twin pover 40 se vejde 185m/0,30 a na Caldii 3000 180m/030.Je to nelogické,ale je to tak.

                NZagor - Profil | Po 26.10.2009 20:06:58

                Anakonda, David : Je to tak, tj daiwa 3000 je velka ako shimano 4000

                  Nanakonda - Profil | Po 26.10.2009 19:56:18

                  David. >> Velikost cívky navijáku se označuje množstvím vlasce,který se na něj vejde.Není tedy možné aby se lišilo Shimano od Daiwy o jednu celou velikost.Může se to lišit o pár metrů a záleží na tom,kdo tam ten vlasec navijí,jak ho utahuje a kolik ho na cívku natočí -k hraně nebo ještě nad hranu.Jestliže jsi mi napsal,že chytáš převážně na nástrahy 8-15g tak bych volil prut v délce 270cm -300cm s vrhacím rozmezí 5-20g.To je lehký proutek na který by úplně stačila velikost 2500.Ta 3000 je už o něco větší než 2500 a na lehoučké prutu by to nebylo vyvážené.Dnes se vláčí na pletenky,které při velmi malém průměru mají ohromnou pevnost v tahum,já používám 0,08 nebo max.0,10.Té se potom vejde i na malý naviják obrovské množství.Není nutné vyplnit celý naviják pletenkou.Stačí 100-150m a podmotat starým vlascem.
                  Já mám na prutu 270cm dlouhém 5-20g také naviják 2500 a je to akorát.4000 používám na těžkou přívlač se silnou pletenkou 0,30mm.Tím ale nahazuji 80g nástrahy.

                    NDavid. - Profil | Po 26.10.2009 19:23:17

                    anakonda >> Chytám převážně na wobby do 8cm a cca8-15gr. a rotačky max.do č.3.

                      NDavid. - Profil | Po 26.10.2009 19:21:50

                      anakonda >> Myslíš že na chytání na přehradě bude stačit ta velikost 2500?Já jen že jsem párkrát tady četl že např vel.3000 u Daiwy je u Shimana vel.4000.

                        Nanakonda - Profil | Po 26.10.2009 19:15:47

                        David. >> Naviják je to velmi dobrý a praktický,precizně udělaný.Pepa Čadek ho dokáže sehnat přes UK podstatně lépe než zde.

                          NDavid. - Profil | Po 26.10.2009 19:12:18

                          anakonda >> My jsme se bavili zatím jen o ceně té Caldie X.Jsem si jist že je to super naviják a určitě se budu chtít dohodnout s P.Čadkem.Je to člověk na správném místě.Né že bych mu chtěl pochlebovat kvůli lepší ceně:-)On má skvělé ceny i tak.

                            NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Po 26.10.2009 15:48:26

                            Hugo Fisher >> jj :-)

                              NHugo Fisher - Profil | Po 26.10.2009 15:19:06

                              WhatWouldGeezesCatch >> az prijde a nafotis ho, sdelis pocity a reknes, at nevaham

                              vezmu ho pak taky :)

                                NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Po 26.10.2009 15:17:26

                                Hugo Fisher >> ano 3000 som zobral.

                                  NHugo Fisher - Profil | Po 26.10.2009 14:08:28

                                  WhatWouldGeezesCatch >> na sve twiny mam nahradni civky za 220 kc :)

                                  je to fakt neprimerene dost

                                  presto ti tedy prijde? vzal jsi velikost 3000?

                                    NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Po 26.10.2009 14:06:10

                                    Hugo Fisher >> to je hodne, Abu-cko mi poslalo na Sorona 40, nahradnu cievku za 6 Eur ! :-)

                                      NHugo Fisher - Profil | Po 26.10.2009 13:54:51

                                      WhatWouldGeezesCatch >> pulka navijaku

                                      to je dost :)

                                        NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Po 26.10.2009 13:52:04

                                        Hugo Fisher >> 55 Eur aj s postovnym.