kde se smí chytat

zdravim poraďte mi v soupisech bývalo napsáno že se nesmí chytat pod jezem a nad jezem nějaké metry teď už se smí asi chytat pod a nad jezem ale , teď je tam napsáno že se nesmí chytat u hrázového tělesa , chtěl bych se zeptat co znamená hrázové těleso
Autor diskuse: pavel.1 - Profil , 12.8.2009 všeobecné - RŘ, MO, svazy
10 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Npaia - Profil | Út 18.8.2009 11:20:52

kakr >> a proto bych rád, pokud by zde mohl někdo nahodit, jak takový rybí přechod může vypadat. pár jsem jich už viděl, většinou byly krásně rozpoznatelné, ale u některých velkých jezů na Moravě mám trochu obavy, jestli není rybí přechod realizován nějak přímo v nich, případně, zda se nějaké obtokové rameno kolem jezu (typickým příkladem je jez Templ u Litovle) bere jako rybí přechod.

    Nkolemjdoucí - Profil | St 12.8.2009 21:25:25

    kakr >> plně s tebou souhlasím

      Nkakr - Profil | St 12.8.2009 21:22:31

      kolemjdoucí >>
      Závorku jsem nepřehlédl, jen jsem si dovolil upozornit, že rybí přechody bývají na jezech a potom se z nich lovit nesmí. Mnozí rybáři nikdy žádný rybí přechod neviděli....

        Nkolemjdoucí - Profil | St 12.8.2009 21:18:21

        kakr >> ano,mám to tam napsáno v závorce,ale vždy je to uvedeno v soupise revírů

          Nkakr - Profil | St 12.8.2009 21:13:53

          kolemjdoucí >>
          Vyčerpávající odpověď, jen malé upozornění týkající se rybách přechodů. Bývají umístěny převážně na jezech a potom platí zákaz rybolovu v přechodu a 50m nad a pod přechodem.

            Nkolemjdoucí - Profil | St 12.8.2009 21:06:28

            Za hrázové těleso je považováno těleso přehradní nádrže,tam je vzdálenost 100 metrů jasná,jinak ty jezy kdysi v BP bývaly,ale dnes už ne.Takže tam,kde není vyloženě v soupisu revírů napsáno,že je v určité vzdálenosti od jezu zakázáno chytat (obecný zájem,rybí přechod),tak můžeš chytat klidně i z jezu.Ale chodí sem dost členů RS,tak by se mohli vyjádřit.

              Nfoxxx - Profil | St 12.8.2009 20:56:09

              Ranunculus >> Asi ano...možná že u vodních elektráren to platí stále,mělo by to asi i své opodstatnění! Na takovém místě jsem ještě nechytal,tak jsem to zatím ani nemusel řešit..:-)

                NRanunculus - Profil | St 12.8.2009 20:50:43

                Původním úmyslem zákonodárce bylo ochránit turbiny vodních elektráren před poškozením navinutím utrhaných vlasců, a tak zakazoval lov 200 metrů od turbiny proti proudu. Rybářské organizace to špatně pochopily a zakazovaly obvykle lov 200 m pod jezem. Současný stav se zřejmě liší v různých krajích ...

                  NFrc - Profil | St 12.8.2009 20:49:09

                  jj,je to betonová hráz

                    Nfoxxx - Profil | St 12.8.2009 20:45:02

                    pavel.1 >> Já si pod pojmem hrázové těleso představuji betonovou hráz přehrady...o tom,že se nesmí chytat pod jezem nebo nad jezem jsem zákaz v řádu nikde nečetl,naopak v takových místech chytám hodně rád a problém s rybářskou stráží jsem kvůli tomu nikdy nikde neměl!Občas se v řádu objevila nějaká vyjímka zákazu chytání pod jezem z důvodu"obecného zájmu"...