- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Sběratelé a srdcaři - historické rybářské potřeby
Zdravím.
Jsem sběratel historického rybářského nářadí a hledám zde stejně potrefené kolegy , ale i jiné srdcaře , kteří tyto relikvie schranují a opatrují, aby je uchvali pro další generace rybářů.pokud cokoliv vlastníte pochlubte se zde.Hledám také věci a fotky těchto věcí z kterých chci vytvořit katalog historických rybářských potřeb pro široký okruh rybářů a sběratelů.Moc děkuji za všechny příspěvky.
Jsem sběratel historického rybářského nářadí a hledám zde stejně potrefené kolegy , ale i jiné srdcaře , kteří tyto relikvie schranují a opatrují, aby je uchvali pro další generace rybářů.pokud cokoliv vlastníte pochlubte se zde.Hledám také věci a fotky těchto věcí z kterých chci vytvořit katalog historických rybářských potřeb pro široký okruh rybářů a sběratelů.Moc děkuji za všechny příspěvky.
Autor diskuse: jarohardy - Profil , 19.4.2009 všeobecné - náčiní, doplňky
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
45x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Káceč - Profil | So 25.4.2009 23:05:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
jarohardy >> Kontaktoval jsi JKL ohledně toho perka do překlápěče?
Káceč - Profil | So 25.4.2009 23:01:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
jarohardy >> Jo viděl a ne jednou.Super film.Rajčata od babi byly dobrý,ale radši bych ten prut a vrátit čas.
jarohardy - Profil | So 25.4.2009 22:47:58
Káceč >> když koukneš na starý fotky tak je měli vcelku a stály u baráku viděl jsi zlatý uhoře??kde měl pan prošek pruty a prdelka??
Káceč - Profil | So 25.4.2009 22:43:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
jarohardy >> Ještě dnes mám před očima dědův bambusový bič pět nebo šest metrů.Byl jednodílnej nebo už nešel rozložit.To nevím.Ale vím jak skončil.Byl opřen v rohu zahrady,nevyužit a babička byla vášnivá zahradkářka.Asi nemusím pokračovat.
jarohardy - Profil | So 25.4.2009 22:33:31
Káceč >> tak to byla chyba ale víč kolik věcí takhle skončilo a to nejenom rybařiny???nikdo si toho nevážil tak to šlo pryč pamatuju na chalupě v rokli naházený starý motorky jako kluci jsme je zkoušeli opravit nebo jsme jezdili a když nejela tak šla ......
Káceč - Profil | So 25.4.2009 22:30:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
solmann >> Ahoj.Bohužel nejsem sběratel jako Ty.S tím jsem měl začít tak v osmi letech,když se děda a strejcové zbavovali cajků a kupovali novej.Všecho mi dali a já vůl to hodil do sklepa a šetřil na svůj první teleskop.Mladej a blbej.V současné době se snažím udržet v chodu historickou zemědělskou techniku.Orám a seju s koňma.
jarohardy - Profil | So 25.4.2009 22:12:55
tak to jsi viděl asi tak desetinu věcí a ještě zkopírovanejch z mojí asbírky,co tohle koukni na triplex A
Raketýr - Profil | So 25.4.2009 22:09:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
jarohardy >> Díky za fotky, je to nádhera!
Já jsem získal jakž takž přehled o československých navijácích do roku 1950 tady:
http://www.rybarske-stranky.cz/stranka/historicke-navijaky
Já jsem získal jakž takž přehled o československých navijácích do roku 1950 tady:
http://www.rybarske-stranky.cz/stranka/historicke-navijaky
solmann - Profil | Čt 23.4.2009 17:39:16
Káceč >> zdary.omlouvám se že jsem včera neodepsal ale byl jsem v plbě otázek a ještě jsem řešil dvě aukce.náš klub se jmenuje První český klub rybářské historie a je oficiálně zaregistrován u MvČr.je v něm 14 členů.většinou sběratelé ale i stavěči prutů.o vstupu nového člena hlasují všichni členové a nebývá to žádný problém.taky sbíráš?písni bud sem nebo na email fishingclub@centrum.cz.dík jarda plzen
Káceč - Profil | St 22.4.2009 23:33:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Právě jsem vylezl ze sklepa a ani jsem se tam nebál.Jeden dvoudílný štípaný bambus cca 2.40m,očka barvy českého granatu,vazání lehce roztřepené,druhý prut je hliník cca 2.10m pouze koncové očko jinak ok.Díky za tuto otázku,právě prožívám nostalgický orgasmus.
Čtenáři této diskuse také sledují
Rybářský retro bazar.16777
Retro ...50707
Retrománie a krásy našich sbírek31154
Fóry59871
Tokoz - firma co nejde posbírat :-)2367
Foto historických navijáků287
Chytání na bambusové i laminátové pruty a navijáky od prvopočáku rybaření1710
Stavba prutov a restaurovanie.9569
Rybářské odznáčky ...546
Udírny a uzení51142
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
0:14Lov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtRybáři vs ochránci přirody 86
ČtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ČtStaré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic





















