Prosba o radu Sumcařům

Zdravím Vás kolegové. Mám otázku,prosbu. Potřeboval bych poradit nad jednou pro mě zapeklitou věcí. Na jednom revíru kam chodím je velký fousáč. Odhadem okolo 1.8-2.0m a tak 60kg cca. Jenže to je natolik blbá voda,že nevím jak na to. Ze břehu a možné je chytat jen s jednoho druhý nepřichází v úvahu-množství vázek nehodím s větší rybou. Zajímalo by mě jakou techniku by jste doporučili? Jestli trhačku,nebo podvodní splávek? Je tam základní problém,že ho nemůžu pustit ani o metr...2x se mi podařilo ho zapřáhnout na zdechlou rybku ze dna na candáta plotice cca 15cm a silon 0.35mm prut 4.10m štikový a jakmile jsem ho zapřáhl tak byl ve vázkách a ujeb....mi to. Ted mám sumcový prut i s pletenkou na 70kg,ale nevím tu správnou taktiku popř. nástrahu. Poradíte někdo?Díky moc a pro orientaci přikládám obrázek jak to shruba vypadá
Autor diskuse: Neznaboh:-D - Profil , 25.3.2009 všeobecné - techniky lovu

NNeznaboh:-D - Profil | St 25.3.2009 14:47:08

Ládes >> ládes >> že není 16.6. :-D

    Nládes - Profil | St 25.3.2009 12:59:29

    Neznaboh:-D >> No vidíš,tak v čem je problém? :-)))))

      NNeznaboh:-D - Profil | St 25.3.2009 12:57:50

      A pro upřesnění loví okolo 5 až 5:30 ráno,to je vidět jak lítají z vody kapři od 40-50cm... A zase večer veme na chcíplou rybku,ale musí být tak dva dny odleželá...

        Nládes - Profil | St 25.3.2009 10:34:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Neznaboh:-D >> Pokud to máš na druhej břeh 20m, tak tam v pohodě dohodíš z podvodním splávkem, i klasicky na položenou jen s olůvkem.Vyzkoušej to na rousnice... jednohák použij 7/0 až 10/0 a na něj napíchni 10 rousnic.Nejlépe je nastražit až za tmy, aby ti to neožíraly malé ryby a okouni.Můžeš použít místo rousnic i rybu kolem 20cm.Tady jsou nějaké montáže at víš jak to navázat. http://www.mrk.cz/montaze.php?id=409 http://www.mrk.cz/montaze.php?id=410

          NVenca888 - Profil | St 25.3.2009 10:31:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          nevidim důvod, proč něco měnit, pokud už dvakrát zabral... jen prostě silnější vercajk a ten už máš...

            NPed - Profil | St 25.3.2009 10:16:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Neznaboh:-D >> Jestli vzdálenost 20m do protějšího břebu tak určitě bych ho zkusil od tam na boji silnější silon nebo pletynku a nepustit ho on si dá říct ale volil bych boji není nutný tam cpát ryby 40cm vezme i menší . Odhozové boje se prodávají ale dá se vcelku udělat i doma .

              NNeznaboh:-D - Profil | St 25.3.2009 10:08:57

              Ped >> No ta vzdálenost tak 18-20m více ne,ale s bojkou nemám vůbec zkušenosti...

                NPed - Profil | St 25.3.2009 10:03:44

                Neznaboh:-D >> Určitě bych se ho snažil dost z druhého břehu (neznám vzdálenost ) přes to pásmo ho neprotáhneš ani auto lanem a osobně bych volil odhozovou boji s jednoduchým háčkem a to z důvodů že je dost pravděpodobný že ho ztratíš a sešitý dvěma trojháky v pařezech či stromech tak dost pochybuji že by to dál rozdýchal

                  NLorenc1 - Profil | St 25.3.2009 9:58:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Jistě pokut to fungovalo předtím tak bude zas,nehledej v to vědu v jednoduchosti je síla.

                    NNat - Profil | St 25.3.2009 9:57:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Neznaboh:-D >> tak doplaviek alebo to risknúť. kebyže dokážeš prehodiť krížom vodu nejakou 0,25 mono a prejst na druhú stranu tak si tú trhačku jednoducho pritiahneš tam kam chceš. Ale ideálne je keď sú nato dvaja

                      NNeznaboh:-D - Profil | St 25.3.2009 9:52:02

                      Nat >> A když to tam není povolené?

                        NNat - Profil | St 25.3.2009 9:49:41

                        Neznaboh:-D >> loďkou

                          NNeznaboh:-D - Profil | St 25.3.2009 9:48:19

                          Lorenc1 >> Takže rybu na dno,už hezky vonavou a na býka...

                            NLorenc1 - Profil | St 25.3.2009 9:46:49

                            Neznaboh:-D Udělej to uplně stejně jako předtím jen stím že s použitím pořádnýho cajku se povede rybu udržet a dostat z vody.Pokut je hodně vázek tak použí jednoduchou monáž s jedním nebo dvěma jednoháky.

                              NNeznaboh:-D - Profil | St 25.3.2009 9:43:24

                              Nat >> Zdar, zatím mám zkušenosti na podvodní splávek,jak bych tam měl tu trhačku dostat?

                                NNat - Profil | St 25.3.2009 9:40:16

                                trhačku, brzda na doraz a potom kto z koho

                                  NNeznaboh:-D - Profil | St 25.3.2009 9:38:46

                                  Maroš3310 >> Tak tam dám karasa aby mě rádi měli:-D

                                    NMaroš3310 - Profil | St 25.3.2009 9:28:37

                                    Sumce nějak extra nechytám,ale mázl bych tam podvodní splávek. 2 pořádný trojháky a na ně lína. Za toho lína mě asi někdo nebude mít rád.

                                      NNeznaboh:-D - Profil | St 25.3.2009 9:19:52

                                      tu je

                                        NNeznaboh:-D - Profil | St 25.3.2009 9:09:20

                                        Jak ta voda asi vypadá a ten velikán vyjíždí s levé strany,má tam díru a jede okolo pásu vázek