Boilí ne kuku ano

Ahoj mám prosbu může mi někdo Vás dát odpověď ne můj problémek ? Jezdím na stále stejný místo a na kuku lovím kapry 80+ a když dám koule dojdou max 60 prostě ti větší je nechtějí . Vyzkoušený boilí od tří výrobců v různých velikostech a příchutích .
Domnívám se že by moh být problém v montáži .
Díky za každou užitečnou radu .
Autor diskuse: Ped - Profil , 9.3.2009 všeobecné - techniky lovu
28 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NKubajz - Profil | Út 10.3.2009 20:48:21

Asi se budeš muset tomu revíru věnovat delší dobu,jak po stránce častějších návštěv,tak délce výprav.Jednou za měsíc přes jednu noc toho moc o největších rybách nezjistíš.A používal bych boilie z rybích mouček bez esencí,jenom z atraktorama.

    NCarpMaster - Profil | Út 10.3.2009 20:21:08

    mik UTD >> trpce nabitá zkušenost. Cukrátka lákají všechny kapříky, ale smrady jen ty "velke". Rad chytam na cuákrátka pokud mám jen pár hodin, ale jinak to nemá pro mě moc smysl.

      Nmik UTD - Profil | Út 10.3.2009 16:57:03

      CarpMaster >> Jestli myslíš že sladké není cesta tak i dnes velice dobře funguje na velké když to smrdí jahodou :-))))

        NAnýzový dědek - Profil | Po 9.3.2009 16:07:38

        Nemohl by byt problem v tom, cim se tam prevazne krmi? U nas na stojaku se krmi prevazne srotem a lidi, kteri chytaji a krmi boilies nemaji uspech.

          NAnýzový dědek - Profil | Po 9.3.2009 16:07:33

          Nemohl by byt problem v tom, cim se tam prevazne krmi? U nas na stojaku se krmi prevazne srotem a lidi, kteri chytaji a krmi boilies nemaji uspech.

            NCarpMaster - Profil | Po 9.3.2009 12:33:39

            mik UTD >> Ono já jsem spíše zastáncem masa a smradů, ale je fakt, že pokud si chci rychle, dobře a hodně zachytat, tak cestou jsou cukrátka. Ať už je základem kuku, nebo nějakej fogl zob i mléčné deriváty. To jsou takové správné rychlo bobule na jeden den max. na víkend. Každopádně domácí vaření je klidnější a bez rozvratů rodin :o))), ale nevěřím, že je to cesta k velké rybě. No co náhoda je blbec :o)))

              Nmik UTD - Profil | Po 9.3.2009 12:16:48

              CarpMaster >> Přesně tak!! Zkusil bych něco na této bázy (csl) A nebál bych se zkusit bolie střeba scopex....banán. Nebo kukuřičné boile.(Vše světlejsí barvy) A hlavně bych šel od malého průměru a podle záběru ho zvětšoval

                NImothep - Profil | Po 9.3.2009 12:09:58

                Zdarec,zkus jim dat boilie v jinem tvaru,kdyz nechtej koule. Ja to loni udelal na Sazave a dal jim kostky a to byl cvrkot. Slozeni bylo naprosto stejny,ale koule brali jen tlousti.

                  NImothep - Profil | Po 9.3.2009 12:09:58

                  Zdarec,zkus jim dat boilie v jinem tvaru,kdyz nechtej koule. Ja to loni udelal na Sazave a dal jim kostky a to byl cvrkot. Slozeni bylo naprosto stejny,ale koule brali jen tlousti.

                    NCarpMaster - Profil | Po 9.3.2009 12:03:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Ped >> Svou situaci vidím opačně. Na kuku chytám menší. To je jednoznačně dané selektivitou. Boilies je určitě věc na delší běh, ale i tak se dá nachytat za pár hodin na bobule, ale jsou dvě možnosti bu´d předkrmovat což jak píšeš je nereálné. Takže spíš bych zkusil našouklet bobule na bázi kukuřice a CSL . A příchuť na sladko ...

                      NPed - Profil | Po 9.3.2009 11:46:47

                      Netipa - poslední hrdina MRKu >> Netipa >> s dlouhodobým krmením to u mě nepřichází v úvahu jelikož to mám 60 km od domu a na kuku mám od tam 82, 84 , jde mi taky o princip co dělám špatně , protože není možný aby ho odmítali a je jasný že chci zjistit kolik tam může být nej .

                        Njarda 2004 - Profil | Po 9.3.2009 11:45:31

                        Tenhle problém jsem řešil v otázce tak před 3 měsíci. Jezdím na vodu kde kapři šlapali na koule velmi dobře ale poslední dva roky je boilies nezajímavá nástraha a bonduelka jede jek Pendolíno a moc krásné ryby dlouho jsem se snažil tenhle problém vyřešit ale na konec jsem to vzdal a neřeším na co kapři jdou ale jak se pobavím a jaké krasavce nachytám.

                          NNetipa - Profil | Po 9.3.2009 11:37:09

                          Ped >> Mno tak pokud ti jde o to aby žraly koule, tak tam jima dlouhodobě krm. Jinak pokud chytáš na kuku kapry přes 80, tak by mě zajímalo jaký ryby chceš ještě vyselektovávat boiliesem

                            NPed - Profil | Po 9.3.2009 11:33:45

                            Netipa - poslední hrdina MRKu >> Netipa >> Mě nejde o to jestli je to moderní nebo ne jde o to že určitě jsou tam větší a o vyselektování těch menších myslím 60 a taky o důvod proč to nechtějí

                              NNetipa - Profil | Po 9.3.2009 11:28:29

                              A proč si stěžuješ? Buď rád, že ti jdou na kuku takový hezký kapři. Chytej na kukuřici a ušetříš. Není třeba chytat pořád na boilie jenom proto, že to je moderní

                                NPed - Profil | Po 9.3.2009 11:23:19

                                Martin... >> ono zakrmovat dva fleky je dost nereálný jelikož jejich cesta je tak 1,5 mezi pařezy jedině s těch míst je klep ale zkusím letos naplánovat několik výprav v kratších intervalech a jen s boilím

                                  NPed - Profil | Po 9.3.2009 11:17:56

                                  Mafi >> Díky za tip i toto by mohla být cesta je možný že příchuť sladká kuku by jim mohla sedět já spíš vždy šel do mušle atd jelikož je tam poměrně hodně této přirozené potravy

                                    NMartin... - Profil | Po 9.3.2009 11:17:19

                                    Lajnator >> Max má mraženky

                                      NLajnator - Profil | Po 9.3.2009 11:15:57

                                      předpokládám, že máš sušený hotovky, plný konzervačníc hlátek atd...zkus mraženky od Nikla nebo Mikbaits a uvidíš, jak to pofrčí...nekteré na bazi CSL

                                        NMartin... - Profil | Po 9.3.2009 11:13:59

                                        Ped >> nebo to tak choď nějak pravidelně zakrmovat a hlavně zkus dávat na jedno místo jen boilies a na druhé úplně jinak jen tu kuku a uvidíš

                                          NPed - Profil | Po 9.3.2009 11:12:11

                                          Martin... >> díky budu muset letos nějak to zkusit naplánovat

                                            NMafi - Profil | Po 9.3.2009 11:10:42

                                            Ped >> zkus koule od CDB - příchuť sladká kukuřice.

                                              NMartin... - Profil | Po 9.3.2009 11:08:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                              Ped >> no tak to bych zvolil určitě delší dobu a uvidíš že by pak boilie chytalo.....Max je dobrej ale chce to na něj delší výpravy

                                                NPed - Profil | Po 9.3.2009 11:06:32

                                                Martin... >> jedná se o málo navštěvovaný revír a cíleně kapry tam skoro nikdo neloví a jezdím tam tak 20 za sezonu vždy na dva dny a tuším že se tam vyskytují i větší je tam poměrně dost vázek ale jejich cesty už mám zmapovaný

                                                  NMartin... - Profil | Po 9.3.2009 11:00:14

                                                  Ped >> a na jak dlouho jezdíš? ono je to taky tím že kuku chytá dříve než boilies a kdyby si tam byl déle tak by se situace určitě obrátila

                                                    Npatlal - Profil | Po 9.3.2009 10:57:51

                                                    Když to jde na kuku tak to boilie prostě nechytej,je to jednoduché.

                                                      NPed - Profil | Po 9.3.2009 10:57:42

                                                      Martin... >> právě že na boilí moc nešetřím loni jsem zkoušel i Max Carp amazonia a A1 Roll a většínou jednu udici dávám na kuku a druhou na boilí prostě nedokážu pochopit důvody proč je nechtějí

                                                        NMartin... - Profil | Po 9.3.2009 10:48:25

                                                        záleží jaké máš boilie...pokud tam jdeš s něčím obyčejným jako 50/50 tak asi neuspěješ....montáž je možná taky stůjcem tvýho neštěstí ale určo používáš stějné jak na kuku tak i na boilie....a ještě to může být doba po kterou lovíš