Kayakfishing a kajakorybaření

Volná diskuze o rybaření na kajaku, z kajaku a o všem, co s kajakem souvisí. Tunění, tipy, rady, dovoz, obrázky, videa, zkušenosti.

(autor pepa-c, od 30.10.2012 moderuje koubic)
Autor diskuse: koubic - Profil , 26.2.2009 dravci - ostatní
Dále moderují: sliver Profil + mascha Profil

Natislav_fishing - Profil | Po 23.8.2021 11:59:53

sliver >> Neměl by si někde fotku jak to máš pak přikurtované pro inspiraci? Docela by mě zajímalo jak to v kombinaci s tím držákem upevnuješ.

    NHugo Fisher - Profil | Po 23.8.2021 11:42:54

    mascha >> kdyz vezu dva (vozil jsem i tri), beru prioritu to, abych mel jako ridic dobry pocit z uchyceni, z toho ze to fakt drzi fest. “Pocity” kajaku beru jako druhotny. :) Protoze mam na pricnicich centralni thule oblouky, ke kterym lode stahuji, tak je tohle - opet za me - nej reseni. Jen proste jeden pak vyjde sikmo na vysku. Sendvicovy skladani - ac je videt na fotkach na netu docela casto - jsem nikdy nezkousel. Vzdy mi prislo slozity, ze si to tam bude podivne k sobe sedat a o to vic mit chut cestovat. Ja kdyz je privazu, jak jsem psal, tak v horizontalnim a vertikalnim smeru, tak drzej fest a krasne. Ten na vysku je jen idealni vazat kdyz je studenej. :) Kdyz je zahratej, dal by se dotahovat donekonecna :)

      Nmascha - Profil | Po 23.8.2021 11:37:00

      Hugo Fisher >> Treba klapne listopadová slezina na Orlasu. Muzete prijet a muzeme to spolecne omrknout a probrat.

        Nmascha - Profil | Po 23.8.2021 11:35:27

        Hugo Fisher >> a neni lesi je posadit na sebe? Nam cudy i coosy na sebe celkem slusne pasujou. Ale to by na dno toho spodniho byl jeste vetsi tlak...

          NHugo Fisher - Profil | Po 23.8.2021 11:33:21

          mascha >> techniku vyroby neznam. Flekatej je po cele plose, ale cerny casti na me proste pusobi festovneji, nez tyrkysove. Myslim ze cela vec je zakopana jinde - ja nemam tak vyrazny kyl jako treba tady kolega s fotkou na aute pode mnou. Mne proste to dno sedne lip na pricniky, nez vrsek, ktery nemel tak pekne vyvazene a ucelene dosedaci plochy. Dnem to sedne jako prdelka na hrnecek. Tudiz pro me jasna volna. Druhy kajak prevazim na “vysku”, protoze na sirku se mi dva poradne nevejdou. Tam je to uz horsi, tam stahuji do boku lode a neni to uplne idealka. Ale kde se trochu prohne, tak se zase za chvili teplem narovna.

            Nsliver - Profil | Po 23.8.2021 11:24:15

            mascha >> nojo, buď zvednout výš, ale lepší je prodloužit příčník, opřít o něj špicu, zvednout do držáku záď a špicu pak dát taky do držáku. Jednoduché, bez námahy.

              Nmascha - Profil | Po 23.8.2021 11:16:37

              Hugo Fisher >> aha, takže ty máš tedy svařovanej ze dvou dílů, pak to dává smysl. My ostatní máme vesměs celokomorovky, který se vyrábí rotačním odléváním v duté formě, tam prostě nemůže technologicky být dno silnější.

                Nmascha - Profil | Po 23.8.2021 11:12:57

                HonzaV >> dvě vrstvy jsou úplně v poho...

                  Nmascha - Profil | Po 23.8.2021 11:11:31

                  sliver >> V tom máš samozřejmě pravdu, tohle tu váhu určitým způsobem roznese. Pokud někdo nechce sundávat verky z paluby, může to být řešení.
                  Jak to funguje? Musíš ten kajak zvednout ještě o tohle výš a posadit do toho, nebo se to tam nějak přiondí až když je kajak nasazenej na příčníku?

                    NHugo Fisher - Profil | Po 23.8.2021 10:52:46

                    mascha >> na to nemusim vrtat do dna, staci to zkusit rukou, aby bylo jasny, jak festovne pusobi dno a jak proti tomu vrsek. Ktery jak uz jsem psal, ma nekolik prolisu, ze to na pricnicich nesedi ke spokojenosti. Dnem ale ano. A vrtal jsem na nekolika mistech a cim niz jsem sel, tim vic materialu tam bylo. Mam dvoubarevny kajak a dokonce bych rekl, ze tyrkysovy plast je mekci a poddajnejsi, nez cerny zbytek. A dno mam vic z cerneho, vrsek z tyrkysu. Ale klidne prijed k nam, muzeme to zkouset opakovane, ktere reseni je lepsi. :) Se zacatecniky to myslim nikak nesouvisi. Proste jsem si dosel do faze, ze muj kajak se takto rozhodne prevazi lepe. Jit na to dogmaticky, jak pises ty, tak si utahuji kajak na pricnicich tak, ze se mi prohyba a nesedi. Tecka. :)

                      Npepa-č - Profil | Po 23.8.2021 10:52:15

                      atislav_fishing >> chápu

                        Natislav_fishing - Profil | Po 23.8.2021 10:51:33

                        pepa-č >> Upevněný musí držet stejně dobře, ale chci se vyvarovat deformaci kajaku nebo zničení....Je rozdíl když pojedu hodinu nebo to takhle bude 20 hodin, nebo možná nebude, ale neměl bych z toho dobrý pocit.

                          Npepa-č - Profil | Po 23.8.2021 10:31:59

                          Jinak za sebe si myslím, že kajak musí držet stejně 500m od garáže jako 500km od garáže. Pokud se upevnění v čase mění, děláte něco blbě. Argumentu na tuhle cestu to stačí, na delší to dělám jinak, moc nerozumím. Tedy spíš vůbec.

                            Npepa-č - Profil | Po 23.8.2021 10:24:40

                            no jo, ono taky tenhle kajak s trojúhelníkovým profilem má kýl jako USS Nimitz. on každý vše hodnotí jen podle toho svýho. což je asi normální.

                              Natislav_fishing - Profil | Po 23.8.2021 9:50:11

                              HonzaV >> když jedem jedním autem tak je vozíme prostě takhle ale ideální to není. Například do švédska bych takhle nejel. Jezdíme tak max do 150km. Když jedu sám, tak dávám vždycky dnem nahoru. Lépe to drží.

                                NMRyb - Profil | Po 23.8.2021 9:45:44

                                mvincik >> Na youtube bylo nějaký video, kde týpek uzavřel kajak jako komoru, dal ho na sluníčko ohřát, kompresorem do toho pral vzduch, a lokálně v místě prohnutí zahříval kajak horkovzduškou, a krásně se to srovnalo. Potom nechal vychladnout. Byl to kajak od Hobbie. Třeba by ti to šlo taky srovnat. Bez záruky :)

                                  NHonzaV - Profil | Po 23.8.2021 9:32:34

                                  mascha >> taky vozím dnem vzhůru, kromě všech důvodů co tu padly, mi to tak přijde lepší i z pohledu aerodynamiky...
                                  Osobně moc nemusím to převážení nakloněných kajaků, nebo rovnou ve dvou vrstvách, protože jsem přesvědčený, že takový náklad na střeše by měl mít těžiště co možná nejníž.

                                    Natislav_fishing - Profil | Po 23.8.2021 8:44:40

                                    sliver >> super, díky za info. :)

                                      Nsliver - Profil | Po 23.8.2021 8:41:18

                                      atislav_fishing >> na dodávky vpoho, kombíky asi jak které kajaky a jak které kombíky. Ale spíš ne. Tam ale druhý můžeš dát na držáky, které ho drží nakloněný.

                                      https://www.vodacke-centrum.cz/palm-j-stresni-nosic/p869

                                        NMysho22 - Profil | Po 23.8.2021 8:34:02

                                        A to mi len pripomína ,že stále som nenatrel predlžku Čadkovku ktorú mám na vyhadzovanie kajaka na strechu :D

                                          Červené karty: Tomak, evroters