Kayakfishing a kajakorybaření

Volná diskuze o rybaření na kajaku, z kajaku a o všem, co s kajakem souvisí. Tunění, tipy, rady, dovoz, obrázky, videa, zkušenosti.

(autor pepa-c, od 30.10.2012 moderuje koubic)
Autor diskuse: koubic - Profil , 26.2.2009 dravci - ostatní
Dále moderují: sliver Profil + mascha Profil

Natislav_fishing - Profil | Po 23.8.2021 8:32:13

sliver >> Nezkoušeli jste někdo jestli se vlezou takhle dva vedle sebe na stadnardní příčník?

    Nsliver - Profil | Po 23.8.2021 8:05:01

    mascha >> já sem taky vozil dycky dnem dolů, čouhaly mi různé držáky z paluby. V takovémto držáku drží úplně spolehlivě.

    https://www.vodacke-centrum.cz/aquadesign-v-stresni-nosic/p1493

      Nmascha - Profil | Ne 22.8.2021 21:52:12

      Hugo Fisher >> ja te o nicem neukecavam, voz si to jak chces. Jen to tu obcas ctou novacci, tak povazuju za vhodny dat objektivni fakt vedle subjektivniho dojmu... ;-)

      P.s. fakt jsi vrtal i do dna, ze vis, kolik tam toho je?

        NIza - Profil | Ne 22.8.2021 21:06:51

        Já takové problémy s kajakem nemám, nikde nic nemám prohnuté, nemusím ho nikam kurtovat. Jen když hodně fouká je to oser 😉😂😂😂😂

          Nmvincik - Profil | Ne 22.8.2021 20:59:58

          mascha >> je to tak, dno je rozhodně měkčí…
          I proto já ho mám promáčklé, po tom, co Jeník naše kajaky tím jeho popruhem s ráčnou utáhl moc…povolilo to přesně ve dnu.

            NHugo Fisher - Profil | Ne 22.8.2021 20:44:02

            mascha >> ja do toho kajku - meho - celkem intenzivne vrtal. :) A tak fakt si dovolim rici, ze dokazu posoudit, kde je toho materialu vic a kde min. Dat ho opacne, tedy po tvem, budu z toho mit tak blbej pocit, ze ho dam nakonec zase naopak, tedy po mem. Neodhadnu kolik tisic km uz tak najezdil, ale par jo a funguje mi to. A kdyz mi neco funguje, tak me ani rodice neukecaji, ze by to melo byt jinak. :)

              NJitkagold - Profil | Ne 22.8.2021 14:39:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Neco malo o tom jak se to vyresilo u nas s kajakem. Kdyz me dovezli muj kajak, tak i kdyz mame vena,tak jsme vedeli,ze pri 51kg na strechu urcite nepujde ! Denny se do meho kajaku tak zakoukal, ze si ho objednal take a zacali jsme hledat na netu trailer na tyto kajaky. Bohuzel po 48hodinach jsme nic vhodneho nenasli a tak jsme koupili trailer ktery Denny predelal na tyto lode.

                Nmascha - Profil | Ne 22.8.2021 13:09:00

                Hugo Fisher >> z hlediska technologie vyroby nemuze byt dole ve velke plose vic materialu nez v bortu, kde je to uzke. Technologicky se tam pri rotaci formy bude ukladat vic matrose. O moc ne, ale bude. A fyzika pak take rika, ze bort je tlakove vyrazne odolnejsi nez plocha dna. Ale jestli ti to na strese sedi, pak ok. Nicmene vyrobci asi vedi, proc obecne doporucuji vozit to dnem vzhuru.

                  Natislav_fishing - Profil | Ne 22.8.2021 11:37:27

                  GTdpcfix >> :D

                    NEsox - Profil | So 21.8.2021 21:10:43

                    gregi96 >> jistě, navíc nebude člověk muset jednat s arogantem…

                      Ngregi96 - Profil | So 21.8.2021 10:31:15

                      Esox >> Jo to máš pravdu mají to pod tím napsané + doprava🤭 Otázka je jestli se dá za hranicema sehnat levněji.

                        NHugo Fisher - Profil | So 21.8.2021 7:42:41

                        mascha >> ja to zkusil na zacatku, kdyz jsem hledal jal vubec ten muj kajak vozit a mne to proste na pricnikch dnem vzhuru nesedelo. Pres ty ruzny prolisy, co ten muj kayax ma. Navic i pocitove je rozhodne vice materialu a pevnosti ve spodni polovine lodi, nez v horni. Mne to dno tam pasuje vyrazne lip. Ale nutno dodat, ze muj kajak je tvarem skoro pramice a dnem sedne na tolika mistech, ze jak jsem to zkusil, bylo rozhodnuto.

                          Njosef - Profil | So 21.8.2021 6:38:05

                          Mysho22 >> Zdar, až to prubneš tak podej po čase info jak si spokojenej, uvažují o něčem podobném. Dík.

                            Nmascha - Profil | Pá 20.8.2021 21:17:39

                            Hugo Fisher >> Vozim vzdy dnem vzhuru. Protoze pak je vyrazne vetsi plocha, na kterou kajak doseda na pricniky a roznasi vahu. Kdyz ho dam dnem dolu, tak se kyl dotyka pricniku jen bodove a tlak je v tech mistech velky. Nemluve o tom, ze bort je pro tento ucel specialne zesilen, na rozdil od dna. S drncanim po kamenech to nelze srovnavat.
                            Dale neni na spodni strane zadne misto, do ktereho by se pricnik nejak oprel, naopak na palube takova mista jsou.

                              Nmascha - Profil | Pá 20.8.2021 21:07:16

                              sliver >> uletěl Zoidovi, ale nebylo to přes dobrý kurtny, byl to pravěk a megapunk :-D

                                NMysho22 - Profil | Pá 20.8.2021 20:25:37

                                josef >> zduř.... Bral som cez Aliexpress priamo zo zastúpenia značky a vyšla na cca 117€

                                  Njosef - Profil | Pá 20.8.2021 18:34:07

                                  Mysho22 >> Odkud si objednával a co to koštovalo?

                                    NGTdpcfix - Profil | Pá 20.8.2021 18:27:44

                                    atislav_fishing >> jenže ty máš problém sundat lyže ze střechy to je pak těžký vybrat:D

                                      NMysho22 - Profil | Pá 20.8.2021 15:11:34

                                      Po vyše 3 mesiacoch konečne doma . Môže sa testovat na vode čo to znesie 😆

                                        N1568 - Profil | Pá 20.8.2021 12:08:11

                                        Predy >> Do těch příčníků stačí zasunout mat. odpovídající vnítřnímu průměru,zaaretovat natáhnout kurtu, nandat kajak, odaretovat, vyndat prodloužení příčníku, hodit do kufru a jet

                                          Červené karty: Tomak, evroters