Kayakfishing a kajakorybaření

Volná diskuze o rybaření na kajaku, z kajaku a o všem, co s kajakem souvisí. Tunění, tipy, rady, dovoz, obrázky, videa, zkušenosti.

(autor pepa-c, od 30.10.2012 moderuje koubic)
Autor diskuse: koubic - Profil , 26.2.2009 dravci - ostatní
Dále moderují: sliver Profil + mascha Profil

NPredy - Profil | Čt 19.8.2021 11:59:20

Viděl jsem nedávno video, jak dostat kajak na střechu, jen musí být příčníky asi o kousek širší, než střecha. Mezi příčníky připnul kurtu a kajak položil špičkou na kurtu z boku auta a poté nasunul nahoru. Bez molitanů, koberce, bez dotyku střechy.

    Natislav_fishing - Profil | Čt 19.8.2021 10:54:17

    mascha >> V tom se shodnem....to co nezvednu sám na střechu nechci. Kdybych bydlel někde v kanadě nebo státech, kde jsou v každé prdeli sjezdy pro lodě a nepotřebuješ nahánět klíče od závor, tak by mi kajak na vozíku tahat nevadilo. V čr chci mít kajak na střeše a mít ho možnost dotáhnout k vodě kdekoli.... :)

      NHugo Fisher - Profil | Čt 19.8.2021 8:12:32

      Vozim tedy uz par let kajak na aute a vzdy dnem dolu, nikdy naopak. Prislo mi to zcela logicky, neb jsem nejak usoudil, ze dno kajaku je k tomu delany, neb samo o sobe schytava i rany pri jizde v melky vode.. Dva vozim viz foto (tri naraz jsem uz prestal vozit). Mam na pricnicich obracena dve Ucka od Thule jako centralni uchytove body. Od nich vedu vzdy dve naddimenzovany extra dlouhe kurtny, ktere vedou pod hagusy (poucen z teto skupiny, ze mam vazat k hagusum, ne k pricnikum). Za tech nekolik tisic km jsem to vytunil k tomu, ze vazu nejen vertikalni smer, ale i horizontalni. Tedy stredove madlo, co ma muj kajak mi slouzi k upevneni pripadne snahy kajaku pohybovat se vpred/vzad. Kdyby jedna kurtna zdechla po ceste, druha porad udrzi lod tak stabilne, ze zastavim a muzu to resit. Kurtny mam myslim 6 m dlouhy. Vyhovuje mi to k tomu, abych upevnil prave jak kajak na vysku, tak i na sirku. Ke kouli/cumaku auta jsem nikdy nevazal. Do kajaku rveme par veci kdyz jedeme dal (swe) a nevychazi kufr. Ale jen mekke veci, jako spacaky a tak. Pruty mam jednodily, ale predstava ze je dam do te plastove vibrujici rakve se mi prici. :)

        NPredy - Profil | Čt 19.8.2021 7:48:50

        jaka >> mám hagusy, kde lze příčníky celkem libovolně posunovat. Ten Thule K-Guard nevypadá marně, neznal jsem, jen naplněný kajak bude mít asi víc, než 45 Kg. Ale pro kajak zavěšený v garáži nad autem to bude ideální řešení .... kdesi daleko v budoucnosti :-)

          NHonza Veber - Profil | St 18.8.2021 22:25:24

          Orion24 >> Bez zastavky 😀👍

            NKolouš - Profil | St 18.8.2021 21:44:31

            No ja vozim kajaky takto a jezdim teda 90km/h a myslim ze pokud se neutrhnou hagusy ze strechy musi to drzet.. jeden v J-ecku druhy v takovem jinem drzaku..

              Njaka - Profil | St 18.8.2021 21:41:15

              Predy >> To tam normálně naper, kajak klasicky dnem nahoru, víka vem tesa páskou, obtoč kolem kajaku a není problém. Máš ochcávku combi? Takhle mi přesně vychází cuda taky, tak sundám ty plastvoý krytky na hagusech vzadu, abych měl zadní příčník až za držákama, plus získáš pár cm na rozteči příčníků navíc, což není nikdy na škodu. Jezdím takhle na na rodinou dovolenou a takový ty nesmysly jako hračky na písek, vesty, nafukovací kolotoče a podobně se tam krásně uložej. A ještě možná bude na grilovačku :-) Popruhy klasika dva a pro sichr na delší cestu jeden uprostřed.

                NOrion24 - Profil | St 18.8.2021 21:12:30

                Ja....to mam vzdy na priecnikoch...s thule drxiakoch ...ako na vode.....2 gurtne....a v pohode 180 na dialnici.....kludne cez celu republiku ....alebo az do holandu

                  NPredy - Profil | St 18.8.2021 20:46:55

                  pepa-č >> Proto mám pochybnosti a ptal jsem se zde zkušenějších :-)
                  Budu ty víka muset pořádně převázat.

                    Npepa-č - Profil | St 18.8.2021 20:25:54

                    Predy >> nevím jaky mas víka a jak moc to budeš plnit, hrnec s polívkou bych pokličkou dolu nenesl :)

                      Nvicx - Profil | St 18.8.2021 20:21:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      sliver >> už som ticho. 😉

                        NPredy - Profil | St 18.8.2021 19:51:11

                        pepa-č >> jen příčníky, držák nemám. Celem to ale dobře vychází, na přední příčník drážka pro pádlo, o zadní se opírají ram držáky za sedačkou.

                          Nsliver - Profil | St 18.8.2021 19:40:49

                          vicx >> tak sou to kokoti. To si snad každý uvědomí, když se podívá na kajak na střeše, že to není sranda. Kdo ne, bude pykat. Tak to je ale všude, ne.

                            Npepa-č - Profil | St 18.8.2021 19:24:02

                            Predy >>máš U držáky nebo co? vozíš to přímo na příčnících?
                            Já vozím dnem dolů v U držácích.

                              NPredy - Profil | St 18.8.2021 19:18:07

                              pepa-č >> Ano, jelikož rodinné kombi by už nemuselo dojet, jezdíme poslední rok menším autem a na dovolenou bereme střešní box, nyní místo něj kajak. Má tuším 35-38 kg (Cuda 14), tak hadry, dětem věci na plavání a další drobnosti počítám pobere pořád do váhového limitu střechy. Když už třetinu kufru zabere vozík pro dceru ...

                                Npepa-č - Profil | St 18.8.2021 19:07:13

                                Predy >>,pochopil jsem to tak, ze chceš nacpat věci do kajaku na dobu přepravy? Čili vlastně ho použít jako střešní box?

                                  Npepa-č - Profil | St 18.8.2021 19:05:58

                                  I kdyby mi kurtna praskla (jakoze to je skoro nemožný) tak to druhá udrží, než zastavím, to jsem si jist.

                                    NPredy - Profil | St 18.8.2021 19:05:20

                                    díky

                                      Nvicx - Profil | St 18.8.2021 18:56:59

                                      sliver >> kurde, pointa je, že ľudia viažu aj lidlovymi, alebo starými hovadinami. Ne každý sa vyzná.

                                        Nsliver - Profil | St 18.8.2021 18:54:58

                                        vicx >> přes dobré kurtny tu někomu uletěl kajak ? O tom nevím.
                                        A když ho ukotvíš na 4 bodech, může i prasknout.

                                          Červené karty: Tomak, evroters