Kayakfishing a kajakorybaření

Volná diskuze o rybaření na kajaku, z kajaku a o všem, co s kajakem souvisí. Tunění, tipy, rady, dovoz, obrázky, videa, zkušenosti.

(autor pepa-c, od 30.10.2012 moderuje koubic)
Autor diskuse: koubic - Profil , 26.2.2009 dravci - ostatní
Dále moderují: sliver Profil + mascha Profil

Nvicx - Profil | St 18.8.2021 18:51:50

sliver >> už sa to tu sto krát riešilo a boli ste tu dvaja - traja, čo vedeli o čom to je. A tiež tu boli ľudia, čo im kajak uletel na diaľnici. Rátaj, že nie každý to má z prvej ruky v práci.

    Nsliver - Profil | St 18.8.2021 18:44:18

    vicx >> jaké prdne ? Nic takového nelze připustit a nesmí se stát. Pevná předimenzovaná kurtna, správně uložený kajak, kurtny protažené pod hagusy. Pokud dodržíš nosnost střechy, neprojedeš tornádem nebo nespěcháš 240, tak se nic nemůže stát. Trvám na tom, že poutat to ještě za špicu a řiť je kokotina.

      Nvicx - Profil | St 18.8.2021 18:26:31

      sliver >> áno ale.. . . Ak máš kajak na jednej, alebo dvoch gurtniach, a ti to prdne, tak ti to aspoň ostane na aute a neodletí. Bavím sa o dlhých, alebo ťažkých kajakoch.

        Nšrot - Profil | St 18.8.2021 17:01:50

        mascha >> já bych to bral spíš podle pohonu, kanoe má pádlo, kajak má dvoupádlo a hobik má šlapky tak je to šlapadlo

          Nmascha - Profil | St 18.8.2021 16:19:59

          atislav_fishing >> "loď je loď a kajak je kajak" ... no, něco, co nezvednu nad hlavu, bych fakt kajakem nenazýval :-D

            Nsliver - Profil | St 18.8.2021 16:09:55

            Predy >> myslím, že pokud máš kajak upevněný k příčníkům, není dobré dávat ještě kurtny ke kouli a vpředu za oko. On na tu délku vibruje, jednak při vyšších rychlostech a taky na dírách. Spolehlivě na příčníkách stačí.

              NEsox - Profil | St 18.8.2021 12:56:44

              Predy >> na delší cesty výrobci doporučují vozit dnem vzhůru, pokud pojedeš “kousek” tak je to v podstatě jedno

                Natislav_fishing - Profil | St 18.8.2021 10:29:43

                Predy >> Určitě dnem nahoru, víka nějak zajisti.

                  NPredy - Profil | St 18.8.2021 10:14:15

                  Zdravím zkušenější, měl bych jeden dotaz. Pojedeme na rodinou dovolenou, plus kajak. Věcí hodně, místa málo, tak budou věci v kajaku a trochu vě mě hlodá, jak dát kajak na střechu. Dnem nahoru a zajistit nějak přední a zadní víka do vnitra kajaku, nebo dnem dolů, za cenu horší stability? Přeci jen dnem vzhůru mě sedí příčný prolis na pádlo přímo na příčníku. S uchycením v zadu ke kouli a ve předu k tažnému oku počítám.

                    NRadim F. - Profil | St 18.8.2021 9:40:35

                    Bobo >> Já to vyřešil nalepovací základnou + držákem sondy i sonaru od Boriky, jak zmiňuje Esox a spokojenost

                      NEsox - Profil | St 18.8.2021 9:31:19

                      Bobo >> pokud se nepletu, tak Borika Fasten (mozna ne jen ona) delaji nalepovaci zakladnu, do ktere si pak das prislusenstvi dle libosti

                        NBobo - Profil | St 18.8.2021 9:28:23

                        Chalani potrebujem nejak pripevnit sondu sonaru na nafukovacku. Nejaky napad ako by sa to dalo? Nepotrebujem rady ze si mam kupit pevny to mi netreba. Nafukovacku viem hodit do skrine a da sa na nej aj postavit lebo ma vyskotlaku podlahu ked potrebujem.
                        https://www.decathlon.sk/nafukovaci-kajak-x100-2-osoby-id_8511866.html

                          NRasto. - Profil | St 18.8.2021 8:17:35

                          Boris >> kajak ma urcite svoje vyhody aj nevyhody. Co by mi vyhovovalo je moznost vozit na streche a pristupne vody aj tam kde sa len tak s clnom nedostanes. Cln prepravovat uz je vopruz. Ten moj ma len 65kil cca a uz to je problem ked ho vyberam sam na breh.

                          Budem vas pozorne sledovat kajakari. Mozno neskor ked nebudem vediet co s peniazmi 😀

                            NEsox - Profil | St 18.8.2021 7:52:06

                            gregi96 >> no nechci ti do toho kecat, ale pokud jsi nedostal nějakou slevu, tak cena u nás rozhodně není 162, jelikož sice je na stránkách cena 162990, ale musíš připočíst ještě náklady na dopravu kajaku do obchodu a to je pěkných pár tisíc…

                              Ngregi96 - Profil | St 18.8.2021 7:51:11

                              Bulda 64 >> doprcat Lipno aha letos jsem tam byl na zahájení cca 10 prutuhodin. A pak 4x večer celkem 22 hodin. Pokud ti někdo pije krev tak si to vyřiď s ním. A na nějaký jiný diskuzi. Díky

                                Natislav_fishing - Profil | St 18.8.2021 7:47:02

                                gregi96 >> Když se nad tím zamyslíš tak tu loď vlastně za to nepořídíš. Protože jen za baterky a přídák a hlavní motor, který by měl vlastně nahradit šlapací pohon dáš skoro stejnou částku :))) Samozřejmě loď je loď a kajak je kajak....

                                  Ngregi96 - Profil | St 18.8.2021 7:36:53

                                  Bulda 64 >> ahoj co to má znamenat ten komentář ? Nějak jsem to nepochopil co ti kdo provedl, že si to vylejváš tady na mě?

                                    NBulda 64 - Profil | St 18.8.2021 7:34:22

                                    gregi96 >> prut už máš, kajak taky nejlepší na světě.. i cenu teď všichni víme, no a že se rádi předvádíte s kolegou to taky všichni ví...
                                    To bude všude fotek a keců jak zachraňujete svět a rybí populaci;((
                                    Můžeš doprcat Lipno teď, kamarád už začal ;((( mám z vás trochu strach a je mi z toho smutno....

                                      Ngregi96 - Profil | St 18.8.2021 0:11:17

                                      Boris >> Samozřejmě to bych řešil později nejdřiv bych třeba zkoušel vozit na střeše poté pořidil vozík. Ta cena tady u nás v ČR je 162 000kč. Mnoho lidí mi řekne, že za to se dá pořidit už slušnější loď. Já si furt myslím, že přece jen těch lodí je všude s motorama už dost.😀

                                        Ngregi96 - Profil | St 18.8.2021 0:08:49

                                        Boris >> ten muj prut je spíš 3-7g jig ideálni. Je to NRX 802s JWR je to od nich ta nejemnějši gramáž. Opravdu s tím prutem si užívám každou chvíli. Na zubáče je nekompromisní.

                                          Červené karty: Tomak, evroters