Kayakfishing a kajakorybaření

Volná diskuze o rybaření na kajaku, z kajaku a o všem, co s kajakem souvisí. Tunění, tipy, rady, dovoz, obrázky, videa, zkušenosti.

(autor pepa-c, od 30.10.2012 moderuje koubic)
Autor diskuse: koubic - Profil , 26.2.2009 dravci - ostatní
Dále moderují: sliver Profil + mascha Profil

NBoris - Profil | Út 17.8.2021 23:39:19

gregi96 >> ten loomis by som rad zas skúsil ja 😁. Chytám väčšinou so st croix Legend elite 66 M a je to na tie zubáče paráda, ten Tvoj loomis je skôr na ľahšie jigy do 8-10g, nie?

    NBoris - Profil | Út 17.8.2021 23:35:29

    gregi96 >> amici mi písali, že 14-ka je naopak možno trochu rýchlejšia, ale hlavne lepšie drží smer. Ťažšia je cca o 8kg myslím, teda tých 65kg je naložená aj s pohonom.
    Hej, vozím ho na streche (v štátoch vozia niektorí na streche aj tie 14-ky). Musí Ti ten predný priečnik na streche trochu vytŕčať do boku, aby si oň mohol pri nakladaní oprieť kajak+ koberec cez bok zahradky, aby si neodrel auto. Vozík je urcite lepší, zvlášť, keď tam máš aj úložný priestor na veci a máš to tak nachystané rovno na ryby, ale ja nemám ten priestor (snáď v budúcnosti)

      Ngregi96 - Profil | Út 17.8.2021 23:15:22

      Boris >> Ahoj.. děkuji moc za odezvu. Ty vozíš teda toho PA 12-360 na střeše auta? Ta 14 mi je jasný, že bude asi pomalejší hůře se sní bude manévrovat za to bude mít větší stabilitu. Ta váha jsem koukal něco kolem 65kg bez věci samozřejmě. Chci si kajak vyzkoušet. Je to sice drahý kajak ale vím jak jsem to měl s prutama taky jsem chytával pruty od savage gearu a ted si nemohu vynachválit G´loomis.

        NBoris - Profil | Út 17.8.2021 22:51:22

        Rasto. >> skôr by som povedal, že Fero Zderka to ma vymakané a urobil mi tam základné montáže ako trolejku, sonar s baterkou, ukázal mi ako to dať na strechu auta a dole, kúpil som u neho hneď kolečká, bedňu a nakúpil som veci, ktoré naozaj používam a minimum toho, čo nepoužívam. Proste takto som obišiel kopu omylov a blúdenia. Je to veľmi drahý rybársky kajak a keby som ho prostredníctvom kamaráta nezískal tak výhodne, nekúpil by som si ho. Teraz však viem, že by som prišiel o veľa zážitkov. Rád som chytával s člnu, dokonca mám rad na rybách spoločnosť- kajak ma však baví ešte iným spôsobom- teraz keď mám možnosť, chytám z kajaku 🤷

          NRasto. - Profil | Út 17.8.2021 17:11:09

          Boris >> vymakal si to. Parada

            NBoris - Profil | Út 17.8.2021 16:51:11

            gregi96 >> 14-ka má jedinú nevýhodu je fakt veľká a ťažká. Tá moja 12-ka ma tuším 48kg bez nákladu. Na FB je skupina Hobie PA 360 (sú tam najmä amici) a tam je o tom diskusií veľa a ľudí, čo jazdia a chytajú veľa a vyskúšalo veľa kajakov, ale málokto (by) menil za iný kajak

              NBoris - Profil | Út 17.8.2021 16:42:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              To je fotka predvčerom

                NBoris - Profil | Út 17.8.2021 16:38:29

                gregi96 >> ja mám 12 360. Je to môj prvý kajak, manévrovateľnosť je vynikajúca- tichučko sa dostaneš kam potrebujes, nielen vycuvas, ale aj do boku to ide, úžasná stabilita- dá sa s tým hádzať v stoji s muskarkou (len si musíš zakryť pedále, aby sa Ti nemotala šnúra (14-ka je vraj ešte stabilnejšia)), kreslo pohodlné, rýchlosťou 6km/hod ideš na kludnej vode dlho v pohode, máš tam tu zasúvaciu vec naspodu na sondu sonaru, pomerne veľa odkladacieho priestoru. Ja na tom chytám veľmi rad (a zatiaľ celkom úspešne)

                  NEsox - Profil | Út 17.8.2021 12:33:16

                  gregi96 >> pokud vím, tak 360° ku má David Maixner, ale jinak jich v ČR asi moc nebude, vsaˇk to stojí skoro jako auto :-)

                    Ngregi96 - Profil | Út 17.8.2021 12:00:18

                    Nevlastníte někdo Hobie Mirage Pro Angler 360.Po zeptání mi odpověděl pan Malý z AdventureCentrum tak snad si ho budu moc vyzkoušet.

                      Nwwwhack - Profil | Ne 15.8.2021 19:29:21

                      1568 >> Pravda, složitej je, ale já jsem vytrvalej a vždycky alespoň toho bolena urvu 😆 Ale máš pravdu, spokojenej bejt nemůžu, trofejní ryby se mi vyhýbají, snad jen ti okouni se dají s přivřenejma očima označit za trofejní. A ten sumec už mě tahal ve stejný zátoce, na stejný prut i nástrahu druhý rok po sobě, vloni to bylo na kánoi. Nedivil bych se, kdyby to byl ten samý. Příští rok už si na něj vezmu výbavu a půjde ven parchant 😁

                        Nsliver - Profil | Ne 15.8.2021 19:11:40

                        marw_84 >> to já bych se ti ozval předem, něco bysme spáchali.

                          Nmarw_84 - Profil | Ne 15.8.2021 19:07:11

                          sliver >> pak dej vědět jak si dopadl.

                            Nsliver - Profil | Ne 15.8.2021 19:06:00

                            marw_84 >> OK

                              Nmarw_84 - Profil | Ne 15.8.2021 19:05:01

                              sliver >> jo, ale jenom elektromotor nebo vesla

                                N1568 - Profil | Ne 15.8.2021 18:33:19

                                wwwhack >> Nikdy neřikej, že jseš spokojenej:-) Orlas je složitá voda, jeden den chytáš jako pánbůh, druhej den jdeš domu se slzama v očích:-)

                                  Nsliver - Profil | Ne 15.8.2021 18:19:51

                                  marw_84 >> díky za nabídku. Teď nemám kajak, lodě tam můžou ?

                                    Nwwwhack - Profil | Ne 15.8.2021 18:17:36

                                    1568 >> Tak to jo, to jsem byl já😃 Máš pravdu, tam mi přišla jen štička a pak vzadu ze břehu malí okounci a slušnej bolen. Já ty candáty stejně nějak neumím, budu se na ně muset zaměřit. Letos mám prvně kajak a stejně tak jsem začal s gumama, ono se to poddá 😆 Na to, že chytám vesměs s dost velkejma nástrahama a všechny jsou Čína (i když poctivě vybraná) tak musím konstatovat, že jsem s úlovkama spokojenej, kór když slyším od profíků, jak choděj z celodenní vycházky s čistou nulou.

                                      N1568 - Profil | Ne 15.8.2021 9:14:13

                                      wwwhack >> Píšu Vír, myslim Vystrkov! :-) Byl jsem tam s velkou lodí.

                                        Nwwwhack - Profil | So 14.8.2021 21:38:50

                                        1568 >> Předevčírem jsem zahlédl někoho s Feel free, naproti Radavě, to jsi byl ty? 😀

                                          Červené karty: Tomak, evroters