Kayakfishing a kajakorybaření

Volná diskuze o rybaření na kajaku, z kajaku a o všem, co s kajakem souvisí. Tunění, tipy, rady, dovoz, obrázky, videa, zkušenosti.

(autor pepa-c, od 30.10.2012 moderuje koubic)
Autor diskuse: koubic - Profil , 26.2.2009 dravci - ostatní
Dále moderují: sliver Profil + mascha Profil

Nmascha - Profil | Čt 22.7.2021 19:15:48

Orion24 >> Ano. Jestli je to SI nebo větším počtem prutohodin a talentu to nevím, ale tipuji, že i to SI výrazně přispívá k tomu, že vědí, co dělají.

    Npunkáč - Profil | Čt 22.7.2021 18:27:17

    Orion24 >> tahle má 17aph

      NOrion24 - Profil | Čt 22.7.2021 17:41:21

      punkáč >> v lete...zima pride :)....ja viem...mensi jas atd ale sporis :)..je dost velky skok v baterke 5 a 7....kolko amper hodin?

        NOrion24 - Profil | Čt 22.7.2021 17:39:30

        mascha >> chytaju ti kluci viac?....tym ze msju SI?....

          NOrion24 - Profil | Čt 22.7.2021 17:38:33

          mascha >> ano cez cely...max dva...zvecsenie dna a klasik..Si priamo pri love?....a naco...max vyhladat rychlo flek na velkej vode a rychlom presuvani...kde to poznas zbytocne...mozno velku rieku kde po povodni sa to meni.....ja to hovorim preto bo kopu ludi si kupi brutsl stroj a potom to pouzivaju ako mikrovlnku na ohrev jedla....a zbytocne.....ine to je na clne s vykonnym motorom......

            Npunkáč - Profil | Čt 22.7.2021 15:27:27

            atislav_fishing >> den to dá určitě teďka v létě, výhodou je že si uspíšit echo po najetí místa když chceš,tím posetríš energii,na podzim budu vozit ještě menší do zásoby pro zichr

              Natislav_fishing - Profil | Čt 22.7.2021 15:19:08

              punkáč >> Tome kolikátku k tomu máš baterku ? a myslíš 1,5-2 dny jako od rána do večera?

                Npunkáč - Profil | Čt 22.7.2021 15:13:02

                Já používal 7 let obyčejný černobýlí Condor,letos jsem vyměnil za modernější,má vše co jsem chtěl,DI,Si,2D,3D,GPS, mapování a myslím že poměr cena výkon je pro mne optimální.
                https://www.chytapust.cz/Echoloty-na-lod/Lowrance-Echolot-Hook-Reveal-7-se-Sondou-Tripleshot-baterie-nabijecka-ZDARMA-43667?
                Mám 7"obrazovku,a beterie v klidu 1,5-2 dny
                Cenu jsem měl přes známého něco nižší
                Můžu si přepínat na co chci, možnost až 3mapy na obrazovce, ovládání intuitivní

                  Nmascha - Profil | Čt 22.7.2021 14:25:42

                  Orion24 >> Jakej konkrétně je důvod při vláčce na kajaku nevyužít SI ? Já sám ho nemám, ale celkem lituju. Vidím, že kluci, co ho mají, mají mnohem lepší představu o tom, co je okolo, já vidim jen pod sebe. Až budu kupovat novej, tak rozhodně s SI.

                    Nmascha - Profil | Čt 22.7.2021 14:18:31

                    Orion24 >> mám celkem obyč. sonar, ale používám při pohybu sloučený paprsek a mapu. A při vertikálu bez pohybu dva paprsky na samostatných obrazovkách. Kdybych měl nějaký side, budu ho taky chtít vidět bez častého přepínání.

                    Když máš víc možností zobrazení, tak si mezi nima přepínáš, ale jinak máš každej přes celý display?

                      Npepa-č - Profil | Čt 22.7.2021 13:56:05

                      Navrc >> já bych, kdybych si kupoval nový, už to SI dal taky. prozatímní řešení jsou vždy nejdražší. SI je něco, co ti nechybí, když to nemáš, ale pak....pak to budeš kupovat za pár let zase.

                        NNavrc - Profil | Čt 22.7.2021 13:50:35

                        mascha >> Dotaz nebyl na cenu, ale na vybavení sonaru. Velikost displeje chci 7. Co jsem se díval na lowrance a garmin, tak podobné parametry mají téměř ve stejné ceně. Proto mě zajímá ten SI. Protože jestli se na kajaku nevyužije, tak je zbytečný za něj připlatit.

                          Natislav_fishing - Profil | Čt 22.7.2021 13:45:22

                          mascha >> Na to mě spoustu lidí upozornovala, ale na moje chytání by to stačit mělo. Většinou používám opravdu jen jako hloubkoměr/ hejnoměr a při driftování chci vidět mapu s vrstevnicema at vím kde jsem..... Nevím jakej rozdíl ve spotřebě bude reálně ta 5" vs 7" - máte někdo zkušenost?

                            NOrion24 - Profil | Čt 22.7.2021 13:37:13

                            Je nejsky realny dovod mat viac veci na obravovke (casty argument)...

                              Nmascha - Profil | Čt 22.7.2021 13:18:07

                              atislav_fishing >> sedm je cajk. pokud budeš chtít víc věcí na jedný obrazovce, tak pětka ti stačit nebude.

                                Nmascha - Profil | Čt 22.7.2021 13:16:58

                                Navrc >> Když budeš mít desítku, tak prostě na některý věci můžeš zapomenout rovnou, to je celý. Jinak velikost displaye je něco, co při výběru sonaru na kajak považuju ze velmi důležitý kvůli prostoru a spotřebě elektriky, nikoli kvůli ceně.

                                  Natislav_fishing - Profil | Čt 22.7.2021 13:16:29

                                  Navrc >> Mám to teď podobně. Chci vyměnit starý sonar za něco lepšího, ale zároveň se chci vyvarovat 7" nebo 9" obrazovce kvůli baterce. U mě je skrz revíry na které jezdím a moje potřeby podmínka GPS a DI. Mám vyhlídnutý Hummin 5x DI GPS.

                                    Npepa-č - Profil | Čt 22.7.2021 13:13:50

                                    Navrc >> no cenová relace je důležitá, abys věděl, jestli si to můžeš nebo nemůžeš koupit. ale nechci radit, to je jenom moje zkušenost s nákupem čehokoli.

                                      NNavrc - Profil | Čt 22.7.2021 13:12:07

                                      Mysho22 >> Pro co je důležitá cenová relace? Napřed chci vědět, co má smysl na sonaru mít a cena je pak většinou ovlivněna velikostí displeje.

                                        NOrion24 - Profil | Čt 22.7.2021 12:32:43

                                        Navrc >> tak je to uhol pohladu..s tym SI...podla mna na kajaku moc nie....ja osobne to vyuzivam najmenej.....mozno velke vodne plochy a rychlu orientaciu pri rychlych presunoch ...ale to skor cln...a na kaprarinu...ale viem si pri vlacke predstavit aj sonar bez

                                          Červené karty: Tomak, evroters