NOrion24 - Profil | Čt 24.6.2021 15:12:05
Bulk >> no a to je cislo...otazka ci realne......
NBulk - Profil | Čt 24.6.2021 15:10:52
marw_84 >> Dart ma nosnost 150kg.
Ale trochu me zarazi, skutecnost, ze sis poridil kajak, u ktereho si myslis, ze jeho nosnost prevysujes svoji vahou.
Nmarw_84 - Profil | Čt 24.6.2021 14:53:58
Hugo Fisher >> to že mě jednou převrátila vlna znamená, že na tom dělám koniny? To že mám někdy vodu na palubě to je proste fakt. Jestli se o víkendu dostanu na vodu tak ti to vyfotím. Nepamatuju si kolik byla psána jeho nosnost, ale určitě jí přesahuju už svojí váhou. To moje převrácení bylo jediné po sezóně kdy jsem neměl ani náznak, že bych mohl mít nějaký karambol. Když sem dotáhul kajak ke břehu tak sem z podpalubí vylil spoustu vody. Nevím jestli tam byla už před převrácením nebo tam natekla až pak. Já si myslím, že tam musel být už předtím, protože ta lehkost s jakou mě ta vlna otočila to jsem fakt koukal. Ten přední dekl moc netěsní a ten kajak ty vlny neumí moc řezat a všude to stříká a po těch hodinách na vodě se tam klidně pár litrů dostat mohlo.
Natislav_fishing - Profil | Čt 24.6.2021 14:21:49
Hugo Fisher >> Já jsem poměrně nezkušený kajakář jen píšu své skromné krátké zkušenosti. Tohle je myslím má 3. sezóna jestli se nepletu a teprve teď jsem doladil věci do téměř dokonalosti k obrazu svému. Je podle mě i rozdíl se do nějaké nepříjemné situace dostat jako zkušený kajakář nebo člověk co je první rok na kajaku. Já mám v 99% taky palubu suchou, ale víš jak se dokážou rychle změnit podmínky na větší vodě. Já celou palubu vodou nezkoušel plnit a nevím co to dokáže udělat, ale doufám v to že to utopit nejde jak píšeš :)
NHugo Fisher - Profil | Čt 24.6.2021 14:14:46
atislav_fishing >> Pokud se vratime ke spuntum, tak jak jsem jiz psal - v CR je to pro drtivou vetsinu situaci genialni vec, protoze mam proste v kajaku bezprecedentni sucho. Pokud jedu nekam kde hrozi slozitejsi situace - za me ke to to svedske pobrezni more - tak i tam drandim/kotvim se spunty. Jak tu uz zaznelo - kajak naplneny vodou v ramci paluby neutopim tak jako tak. Jen je to hnusna neprijmenost. Asi je to proste vse o selskem rozumu.
Natislav_fishing - Profil | Čt 24.6.2021 14:11:18
Hugo Fisher >> Jo dá se všechno, zároveň každý tu svou komfortní zónu má někde jinde. Druhá věc já kdyby mi tekly ty špunty tak jsem asi stejně v řiti jak on. Mě se právě stalo tak dva roky zpět ve větších vlnách že jsem byl zakotvený zády k větru a nevšiml jsem si že mám ten zadek už poměrně dost zalitý vodou. Řekl jsem si cajk to odšpuntuju a to se vylije a těžce jsem se přepočítal...nic takového se nestalo a musel jsem ke břehu a vylít. EDIT: jen podotknu že tehda jsem vážil o 12kg víc než teď :D
NHugo Fisher - Profil | Čt 24.6.2021 14:07:51
atislav_fishing >> kolega Bulk to uz napsal nize - zatizily jsme Darty pri nekolikadennim tripu ma mori, kde jsme si vezli vse, vcetne vody. Dali jsme to bez jakekoli ujmy. Jasne, sedne si to. Jasne, je potreba se podle toho chovat a na te vode podle toho premyslet. A jasne, Dart neni kajak na extra zatez jako jone vetsi lode. Ale porad me to vraci zpet k tomu, ze moc nechapu, co s timto konkretnim kajakem ten kolega dela, ze s nim ma takove potize.
Natislav_fishing - Profil | Čt 24.6.2021 14:03:18
Hugo Fisher >> Hele ono je to jen o tom co na tom kajaku ještě máš za věci. Váha rybáře je podstatná ale někdo je schopnej na kajak naložit dálších 45kg tak pak už si prostě jasně za hranou toho na co je dělaný. Já když jsem kajak naložil tak že jsem přiblížil k nějaké hraně nosnosti už byl třeba o 5cm níž než když jedu nalehko a pak když ti příjde vlnka 30cm tak už přeskočí bok. Stačí zakotvit zadkem k vlnám a chvíli si nedáváš pozor a máš to zachvíli plné aniž by sis toho všiml. Letos jsem zhubl a jezdím víc nalehko a jde to teda hodně poznat. Zároven jsem tedˇ na tom dal výpravu kdy jsem do auqa naložil 100kg+ (já + věci) a pořád jsem byl v pohodě, ale jsou vlny a jsou vlny a v prosinci někde na velké vodě bych si přetíženej kajak nelajznul. Chyby na vodě se nevyplácejí. Pro druhého kolegu: napiš adamovi do kayaxu a kup si u něj nový špunty určitě ten rozdíl poznáš. :)
NBulk - Profil | Čt 24.6.2021 14:01:24
marw_84 >> Byli jsme s Dartama v Karlskrone na 5dennim vyletu. Takze vse v kajaku. Voda,pivo, stan, spacak, jidlo a dalsi veci. A vse v poho. Pravda jednou nas tam chytli vetsi vlny a vodu jsme trochu nabrali. Nicmene zadny extrem.
NHugo Fisher - Profil | Čt 24.6.2021 13:55:45
marw_84 >> byl jsem s Darty opakove v swe. S otcem jsme jednou proti nasi vuli sjeli strasny vlny (oba na Dartu, otec nejakych 90 kg). Nevim no. Asi bych te musel videt na vode, co za koniny s tim delas.
Ty jsi ten, ktery si na Dartu i zaplaval? Nebo to byl nekdo jiny?
Nmarw_84 - Profil | Čt 24.6.2021 13:53:07
Hugo Fisher >> já bych s Dartem na moře ani nejel. Já ten kajak koupil už používanej a možná ty špunty dřív těsnili. Když stojím nebo jedu jenom v driftu tak tam taky vodu nemám, ale při jízdě skoro vždy. Loni v létě sem měl 92kg a to bylo fakt hodně znát.
NHugo Fisher - Profil | Čt 24.6.2021 13:37:52
marw_84 >> hele, chlubit se tim verejne nechci, ale mam ted taky neco nad 80 kg (coz me sere) a na Dartu mam najezdeny stovky hodin (naposledy vcera jsem na nem sedel 14 hodin). Spunty mi tesni dokonale. Palubu mam totalne suchou. A to mam jeden spunt rozkrojenej, proroze skrz nej vede kabel sondy echolotu. Nevim nevim, co s tim Dartem delas, ale tebe bych si s sebou do Svedska na brakticky more nevzal, neb ty bys dam zustal evidentne jako pomnicek…
Natislav_fishing - Profil | Čt 24.6.2021 12:53:27
Bulk >> No minimálně špunty. Ty origoš špunty od kayaxu mi vživotě vodu dovnitř nepustili a ani kamarádům co maj jiné kayax modely. Voda se mi dovnitř dostane jen velkýma vlnama.
NBulk - Profil | Čt 24.6.2021 12:38:43
marw_84 >> Neuraz se kolego, ale pak delas zrejme neco spatne. Mam stejny typ kajaku, stejnou hmotnost a vody mam v kajaku minimum.
Natislav_fishing - Profil | Čt 24.6.2021 12:30:55
marw_84 >> Tyhle "menší" kajaky jsou na tohle náchylné. Zkoušel jsem oddělávat špunty na mém (kayax aqua) a je to nereálné jezdit bez nich, leda že bych vážil 50kg což nevážím. Letos jsem dal 6kg dolů a jde to poznat jako kráva. Nedávno jsme s kamarády sjížděli 40km řeky a všechno jsme brali s sebou (spaní, jídlo na 3 noci) a taky pěkná zkušenost. Šlo to, ale bez špuntů by mě už hledali potápěči. :)
Nmarw_84 - Profil | Čt 24.6.2021 11:58:51
Já mám u Darta vodu na palubě skoro pořád. Mám 87kg a to je na tenhle kajak už hodně. Když tam dám špunty tak stejně netěsní dost aby se tam ta voda nedostala. Pokud bych měl ve vlnách plnou palubu vody tak bych se asi bál převrácení a rychle bych ty špunty tahal ven.
NDredaty - Profil | Čt 24.6.2021 11:19:31
Matess79 >> špunty se dají vystruohat nebo vyseknou kusem trubky z nějaké pěnovky. Případně jde i vyrobit jednocestný špunt z membrány třeba z respirátorů.
Ale já osobně nešpuntuju. Max když už je fakt kosa. Ale vyjde to skoro na stejno, stejně si tam semtam šplouchneš... Bez špuntů se ta voda ale drží jen kolem vylejváků.
Neskymak Mrakomor - Profil | Čt 24.6.2021 10:56:43
Bulda 64 >> u darta.. Ale voda v kajaku jsou kilogramy navíc které u každého kajaku víc či míň tu stabilitu musí narušit. Záleží jak je kdo těžký a jak to má zatížené celkově.
NOrion24 - Profil | Čt 24.6.2021 10:23:46
eskymak Mrakomor >> aky mas kajak?
NOrion24 - Profil | Čt 24.6.2021 10:23:09
Matess79 >> kupoval som manzelke kajak.....na mojom viac menej to co pises nepoznam aj ked taham sumce 2metre plus :), vzdy tam mam vodu len v extreme a vzdy zmizne....aj ked je dost zatazeny.....ale u nej ked sedim ja....sa mi zda ze tej vody je zbytocne vela.....a to som hodne dalekood max zatazenia.....tuto vec kajaku aj v testoch vycitali...ja si myslim ze to je chyba.....a nemalo by tak byt....maju to zle "vyratane"......mne by v zime ta voda vadila....daj si tam tie zatky....v pripade nutnosti vytiahnes.....aj keby si bol plny vody neponoris :) to sa zas neboj
Červené karty: Tomak, evroters