Kayakfishing a kajakorybaření

Volná diskuze o rybaření na kajaku, z kajaku a o všem, co s kajakem souvisí. Tunění, tipy, rady, dovoz, obrázky, videa, zkušenosti.

(autor pepa-c, od 30.10.2012 moderuje koubic)
Autor diskuse: koubic - Profil , 26.2.2009 dravci - ostatní
Dále moderují: sliver Profil + mascha Profil

NBulda 64 - Profil | Čt 24.6.2021 10:22:12

eskymak Mrakomor >> jedině u Kilroy nebo Halib. ne?

    NHugo Fisher - Profil | Čt 24.6.2021 10:20:12

    mascha >> nemam se svym kajakem obavy, ze bych ho potopil, kdyz se mi naplni vodou. Spis jde o pocit komfortu/diskomfortu. Jinak mam tak ci tak stale spunty a nedam na ne dopustit.

      Neskymak Mrakomor - Profil | Čt 24.6.2021 10:18:46

      mascha >> no nevim nevim....jestli to nic neznamená....když mě zalije vlna a mám kajak plný vody(zašpuntovaný) tak jde stabilita docela do kytek...

        NOrion24 - Profil | Čt 24.6.2021 10:18:22

        mascha >> neprepadla :)

          Nmascha - Profil | Čt 24.6.2021 10:07:15

          Hugo Fisher >> I když budeš mít se špuntama komplet plnou loď vody, tak to nic neznamená.

          Pro Matesa: Ty vylejváky tam mají několik účelů. Jednak je to kvůli odtoku vody, když loď zaleje vlna. Ne kvůli možnému potopení, nebo ztrátě stability, ale prostě aby se člověk a krámy na palubě neráchaly. Druhý důvod je ten, že materiál okolo vylejvací díry výrazně zvětšuje celkovou pevnost korpusu a zamezuje prohýbání podlahy při pohybu na ní. Tajným nedokumentovaným cílem vylejváků je naučit kajakáře nemít na palubě bordel - komu ještě nepropadla dírou jigovka nebo něco jinýho, tak honí dodnes :-D

            NHugo Fisher - Profil | Čt 24.6.2021 8:37:20

            Matess79 >> mam ve vylejvacich gumove spunty a tento jev co popisujes, je pryc. Bez spunti tam proste vytlakem a pohyhem po vode neco natece - bezny jev, nikoli chyba.

            Spunty nechavam i na mori, i kdyz jsou vlny - nikdy jsem nenabral tolik, aby to vzbudilo obavy. Tedy abych nekecal, mozna uz jsem parkrat po vydatnych vlnach vypoustel za jizdy, pro lepsi pocit. :) Ale jinak v CR bych se spuntu vubec nebal. Sedim si pekne v suchu.

            Ps: mely by jit sehnat na ali. Ale nevim, zda kazdy vylejvak ma hodne podobny rozmer a tedy zda sednou.

              NJitkagold - Profil | Čt 24.6.2021 7:43:08

              sliver >> Pavle ty zase perlis ! Srdecne jsem se zasmala,diky:-))))))))))))

                Nvicx - Profil | Čt 24.6.2021 7:38:56

                Matess79 >> existujú jednocestné ventily, ktoré vodu iba vylievajú, ale nepustia späť. Funguje to iba za chodu, podtlakom. Používa sa to na surfsky, takže možno by sa to dalo nejako prispôsobiť aj na diery na kajak. Vyčnieva to mierne pod úroveň dňa,inak by to nefungovalo.

                  Nsliver - Profil | Čt 24.6.2021 6:07:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  já bych to reklamoval. Když píšou v návodu, že vylejvací , tak mají být vylejvací. Si nebudou psát co chcou.

                    Npunkáč - Profil | St 23.6.2021 23:56:01

                    Matess79 >> buď v Klidu,jak píšou kluci trocha vody je tam vždy 😉🤟

                      NMatess79 - Profil | St 23.6.2021 18:18:59

                      mascha >> Já myslel, že princip vylejvacích otvorů (už i podle názvu)je ten, že voda má jít přes ty otvory pryč a ne téct pod nohy😁ale asi je to tak jak tady píšete....

                        Nmascha - Profil | St 23.6.2021 17:14:05

                        Matess79 >> Vylejvákama ti vždycky bude něco týct (víc nebo míň podle modelu a taky podle rozložení zátěže, vln atd.), je to jejich princip. Pokud to chceš eliminovat, kup si špunty nebo je nějak ubastli z něčeho doma.

                          Npepa-č - Profil | St 23.6.2021 16:28:48

                          Matess79 >> na prvním kajaku jsem mel špunty (dva), pak jsem jeden ztratil a už jsem to neřešil. Teď tam mám díru na šlapací mechanismus, že by mi natékalo přes otvory to bych neřekl, ale třeba když nastupuju nebo se zvedám nebo lezu dozadu, tak různě nerovnoměrné zatěžuju a vodu si natlacim, ale nic co bych řešil

                            Nšrot - Profil | St 23.6.2021 16:14:15

                            Matess79 >> myslíš, když seš na klidný vodě, máš rovnoměrně zatíženou přeď i záď, tak tam máš vodu, nebo až když jedeš? při pohybu, nebo na řece je to normální

                              NMatess79 - Profil | St 23.6.2021 15:41:18

                              pepa-č >> Já se ptám,jestli je normální,že tam voda teče přes vylévací otvory?To,že tam voda nacáká já chápu....

                                Npepa-č - Profil | St 23.6.2021 15:19:21

                                Matess79 >> je, trocha vody je v kajaku vždycky, něco tam sákne, neco tam nacákáš ani nevíš, něco si nabereš tu a tam.
                                Plní se to dál a dál, víc a víc? pokud ne, tak bych nechal na horní palubě kapelu hrát (Titanic copyright)

                                  NMatess79 - Profil | St 23.6.2021 15:16:48

                                  Ahoj,chci se zeptat jestli je normální,že mi do kajaku pod nohy nateče voda přes vylévací otvory i když kajak zatěžkám max.do 60% jeho nosnosti díky za odpovědi.

                                    NKudlabajz - Profil | So 19.6.2021 22:15:44

                                    👍 super...díky moc!!!

                                      NStrudla - Profil | Pá 18.6.2021 23:33:59

                                      Kudlabajz >> nech sa ti paci

                                        NKudlabajz - Profil | Pá 18.6.2021 12:43:24

                                        Ahoj všem...
                                        Zkouším všude kde se dá 🙉...kdyby jste kdokoli věděl o někom kdo se chce zbavit kajaku Halibut od Gumotexu dejte prosím vědět...díky L.

                                          Červené karty: Tomak, evroters