Kayakfishing a kajakorybaření

Volná diskuze o rybaření na kajaku, z kajaku a o všem, co s kajakem souvisí. Tunění, tipy, rady, dovoz, obrázky, videa, zkušenosti.

(autor pepa-c, od 30.10.2012 moderuje koubic)
Autor diskuse: koubic - Profil , 26.2.2009 dravci - ostatní
Dále moderují: sliver Profil + mascha Profil

Nboyscout - Profil | Út 17.4.2012 15:46:53

Zedusak >> máš pravdu :-)

    Nj.sladkay - Profil | Út 17.4.2012 11:10:52

    Zedusak >> kek je to angler seria tak je jasne, ze uzitkove vlastnosti budu nastavene pre rybara

      NZedusak - Profil | Út 17.4.2012 11:06:17

      doktor multiplikator >> j.sladkay - 17.4.2012 11:01:09 >> To by ses divil jak je to na vodě obratný tyhle ty šlapací potvory, ono je to neohrabaný na břehu, ale jak se to dostane na vodu tak je to dobrý. Jako nějakou malou říčku bych s tím ale nesjížděl, na to to není stavěný.

        NZedusak - Profil | Út 17.4.2012 11:03:59

        Že by se tu rodil nový kult kajakářů? Kdo má kajak kam se nevlezou pruty a nástrahy a bolí ho záda a prdel, tak je pravý kajakář? Mě osobně jde o chytání ryb jak o kajakaření a proč si nedopřát nějaký ten luxus na plavidle. Když by mě zajímalo kajakaření tak bych si koupil kajak na to, což možná časem taky dopadne. :-)

          Nj.sladkay - Profil | Út 17.4.2012 11:01:09

          pepa-č >> neobratna krava to asi je, ale ked ides na 2-3 dni a potrebujes veci na prespanie jedlo vodu. tak nejaky ulozak sa zide.

            Nmatch-oun - Profil | Út 17.4.2012 10:16:43

            vicx >> Občas člověk musí obětovat trochu toho pohodlí, jinak to nesmrdí dobrodružstvím...;-) Motto "keep it simple" je větší krok vpřed naž 10 rachtajících Plano-boxů pod zadkem, taková je moje subjektivní zkušenost.

              Nvicx - Profil | Út 17.4.2012 10:05:52

              pepa-č >> este sa ti nestalo, ze ta po celom dni bolel chrbat, alebo zadok?

                Npepa-č - Profil | Út 17.4.2012 8:36:31

                mne se teda nelibi.

                Obtloustla svine. A to kreslo? Copak jsem kaprar? Tam uz chybi jen kapropodlozka a bivak. :)
                sedet na hladine se mi na kajaku libi, tohle je jak empajr pro tenisovyho rozhodciho.
                A vsechny ty uchyty, prichyty, komory, drzaky jdou proti tomu, co se mi na kajaku libi, ze se musim prozpusobit a vzit a usporad si jen to podstatne.

                Tohle umoznuje a tudiz i indukuje tahani a pouzivani tuny hovadin, 6prutu, 15 krabic s woblery, tohle tamto, misto na to je, atd. A lup jsem tezkotonaznik s harampadim jak na invazi do Normandie.

                Za me ne.

                  NZedusak - Profil | Po 16.4.2012 20:50:03

                  vicx >> Hmmm, chtělo by se mě říct, že je to naprd a moje je lepší, ale nemůžu, ta sedačka bude bomba.

                    Nvicx - Profil | Po 16.4.2012 20:44:09

                    Zedusak >> pozri na toto. parada.
                    http://www.youtube.com/watch?v=y34MsIUVWAY

                      NZedusak - Profil | Po 16.4.2012 20:35:53

                      vicx >> Já vím, ale třeba když sem hledal kajaky, tak jsem je výrazně levnější nenašel po celé eu. Já jinak v UK nakupuju celkem normálně. :-)

                        Nvicx - Profil | Po 16.4.2012 20:34:31

                        Zedusak >> to je mozne. ale to mas to iste ako s navijakmi. ak si ich kupujes v cechach, musis byt extra bohaty. inak by si si ich kupil v uk ako ostatni.

                          NZedusak - Profil | Po 16.4.2012 20:30:39

                          vicx >> No to si nemyslím. Možná u vás v UK, ale ani tak ne. To bude ještě plus doprava a cla a dph. Takže bude cena tak 80 tisíc Kč. :-)

                            Nvicx - Profil | Po 16.4.2012 20:23:08

                            Zedusak >> pisu tam $2549. predpokladam, ze to bude podobne cena v eurach.

                              NZedusak - Profil | Po 16.4.2012 20:19:47

                              vicx >> No vychytávky tam si budou lepší. Kolik za to vlastně chtějí?

                                Nvicx - Profil | Po 16.4.2012 20:14:27

                                Orion24 >> da sa to normalne hodit na strechu. nevidim v tom problem.
                                http://www.youtube.com/watch?v=hjDHxgA2BJI
                                ten novy je o 8kg lahsi a 60cm kratsi ako to co je na videu.

                                moj kajak je jeden z najtazsich (okolo 40kg) a najdlhsich a bez problemu ide na strechu za 15min vratane montovania zahradky a komplet nalozenia vsetkeho co beriem na ryby. samotne nalozenie je mozno 30sekund.

                                  Nvicx - Profil | Po 16.4.2012 20:06:22

                                  match-oun >> neni to kajak, je to JRP (jednomiestne rybarske plavidlo), presne ako si napisal. Z tych par modelov co su na trhu, je to podla mna najlepsi. Funkciami, doplnkami, rozlozenim aj pohonom. obojstranne riadenie by sa mi hodilo aj na kajaku. Je mensi a lahsi ako povodny PA. ak ti anglictina nerobi problem, tu to popisuju. http://vimeo.com/40395058

                                  Zedusak - no Mariner ma svoje specificke vyhody, ktore sa ale pri klasickom rybolove nedaju vyuzit. Myslim teraz hlavne zadnu plosinu. Voci nemu sa mi zda novy PA urcite lepsie rieseny co sa tyka paluby. http://www.kayakfishingmagazine.net/gear-guide/90-n​ew-fishing-kayaks/1470-hobie-introduces-the-pro-ang​ler-12.html

                                  ak by som chcel plavidlo iba na ryby na stojatu, alebo pomaly tecucu vodu, urcite by som ho chcel. pravda ale je, ze kajak je o mnoho univerzalnejsi na vylety v prirode, viacdenne expedicie, kondicne cvicenia atd, takze ak nevyhram lotto, tak PA12 nebude :-)

                                    NOrion24 - Profil | Po 16.4.2012 20:02:13

                                    doktor multiplikator >> j.sladkay - 16.4.2012 20:00:01 >> skusal si dvihat niečo sam?...zo strechy auta?..45kg?...:-), celu zimu mam sportovu sezonu..a makam statocne :-)

                                      Nj.sladkay - Profil | Po 16.4.2012 20:00:01

                                      Orion24 >> fajnovka, co si robil celu zimu ? posilka a lufty

                                        NOrion24 - Profil | Po 16.4.2012 19:55:26

                                        MISO* >> ako majitel rybarskeho kajaka...myslim aj na obsluhu a manevrovatelnost...mam 25kg..a je to na hrane......toto je prasa tluste......nato treba vozik...alebo ho mat na velkej vode hned niekde na chate pri brehu...inak to bude stat v garazi :-)

                                          Červené karty: Tomak, evroters