Kayakfishing a kajakorybaření

Volná diskuze o rybaření na kajaku, z kajaku a o všem, co s kajakem souvisí. Tunění, tipy, rady, dovoz, obrázky, videa, zkušenosti.

(autor pepa-c, od 30.10.2012 moderuje koubic)
Autor diskuse: koubic - Profil , 26.2.2009 dravci - ostatní
Dále moderují: sliver Profil + mascha Profil

Nmatch-oun - Profil | So 28.4.2012 23:38:47

amateur >> Čistě náhodou, čtvrtek ,V2 nebyl sis zapádlovat?

    Namateur - Profil | So 28.4.2012 23:34:46

    sliver - samolibý vůl >> Já se dneska cvaknul tak 10x; poprvé jsem zkoušel kanál v Tróji; naštěstí jsem si na to půjčil odpovídající loď; i tak, voda moc teplá nebyla

      Nsliver - samolibý vůl - Profil | So 28.4.2012 20:27:15

      match-oun >> otáčel jsem se a bílý kůň nebo spíš hříbě, mě nakoplpěkně zboku, ani jsem se nedivil.

        Nmatch-oun - Profil | So 28.4.2012 19:59:21

        sliver - samolibý vůl >> Chápu. A ty ses do toho trochu víc položil, to je hned.

          Nsliver - samolibý vůl - Profil | So 28.4.2012 19:25:13

          match-oun >> sportoval, ne. Holý kajak s pádlem. A pěkné vlny, tak 40 cm.

            Nmatch-oun - Profil | So 28.4.2012 19:22:11

            sliver - samolibý vůl >> To věřím...Nechci rejpat, ale cos jako dělal??

              Nsliver - samolibý vůl - Profil | So 28.4.2012 18:57:40

              dneska jsem se cvakl 100 m od břehu jen v aqašelových trenkách a bez vesty. 10 - 12°C, příjemné osvěžení.

                Namateur - Profil | Pá 27.4.2012 22:43:34

                koubic >> mám tu vestu od Prijona, co tu na ní dával odkaz minatrix a spokojenost. Vejde se tam spoustu věcí a nijak zvlášť tě neomezuje v pádlování. Na stojáku tě nad vodou udrží, pod jez bych s ní ale neskákal... Cena je přijatelná.

                  Nkoubic - Profil | Čt 26.4.2012 9:25:08

                  vicx >> a minatrix - díky chlapci za názor a tipy.

                    Nvicx - Profil | Čt 26.4.2012 1:31:20

                    koubic >> mam s velkymi vreckami a nezavadzaju. zalezi ale od stylu padlovania. ak chces padlovat ako vacsina rybarov na kajaku (nehybny trup a hybu iba rukami), tak ti budu velke vrecka asi zavadzat. na zaciatku videa je ukazka co myslim.
                    http://www.youtube.com/watch?v=W3sPqaGNw2s

                    ak sa budes snazit mat techniku podobnu ako je normalna kajakarska (ruky sa takmer nehybu v lakti a trup ano), tak ti zavadzat urcite nebudu. toto video je extrem, iba na ukazku co myslim.
                    http://www.youtube.com/watch?v=KGATHwnvIFs

                    tak isto zalezi na kajaku co mas. na kratkom a sirokom asi nema zmysel moc riesit techniku. ty mas tusim P13, ze? to je uz normalny kajak aj na seriozne padlovanie na vacsie vzdialenosti, ak mas zaujem o kondicne padlovanie, urcite by si sa na to mal pozriet. z vlastnej skusenosti a pokusov mozem povedat, ze vplyv pouzitej techniky na vzdialenost ktoru si schopny prepadlovat je drasticky.

                    Edit: alebo si kup bombickovu a mas pokoj.

                      Nkoubic - Profil | St 25.4.2012 14:09:49

                      Doporučtě mi nějakou vestu na kajak. Pročítal jsem historii a nevím jakou zvolit. Jestli s kapsami nebo bez (překáží při pádlování?), velikost (střih) vesty - asi co nejmenší, aby co nejmíň zavazela.
                      co třeba tato? http://www.vodacky-obchod.cz/langer/langer-gravity.​html
                      díky

                        NMISO* - Profil | Út 24.4.2012 19:30:39

                        vicx >> take uz som videl davno, aj ine, krasne

                          Nvicx - Profil | Út 24.4.2012 4:08:53

                          MISO* >> nasiel som nieco pre teba. dufam, ze do leta to budes mat nacvicene ako ta pani.
                          http://www.youtube.com/watch?v=fMyTTjKV-1U&feature=​related

                            NNorthwolf - Profil | So 21.4.2012 19:17:31

                            Zdravím všechny kapitány kayaků, přelouskat celé téma mi zabralo nějakej čas, ale stálo to za to, pokud jsem se někde nepřekouknul, tak jsem tu neviděl odkaz na tohle líbivé video: http://www.youtube.com/watch?v=mGCcRl_MIJE

                            2 vicx - jo bohužel, spousta věcí na ČT4 není mimo území dostupná, kvůli územně definovaným vysílacím právům, myslím si že pro internet je to dost nešťastné řešení, takže na expedici na kayaku nebo finále extraligy se v reálném čase bohužel nepodíváme.

                              Nvicx - Profil | Pá 20.4.2012 16:33:20

                              minatrix >> Zvolený pořad lze přehrávat pouze na území ČR. :-(

                                Nminatrix - Profil | Pá 20.4.2012 16:29:59

                                ČT4 Sport - teď ... Expedice Keňa na kajaku

                                  Nvicx - Profil | St 18.4.2012 0:39:42

                                  ja som so svojim kajakom viac ako spokojny. dlho som vyberal a urcite by som nemenil. teda iba sedacku by som vymenil, aj to iba pri urcitej situacii.
                                  ak by som chcel lod iba na ryby, tak by som bral ten PA12.

                                  edit: inak problem sedaciek je bezny na SOT kajakoch. vsetci chcu sediet pohodlnejsie a dlhsie. a ten komu sa paci mat bolavy zadok, tak nech si to uziva ake je to 'fajn'. kazdemu co jeho je. :-)

                                    Npepa-č - Profil | Út 17.4.2012 17:58:55

                                    ja nerikam ze je to blba lod. Vubec ne. Svoje zakazniky si to najde a ti s tim budou desne stastny a asi pravem.

                                    Ja jen rikam, ze ja bych to nechtel a to pro duvody co jsem psal. Pro jinyho to jsou prave duvody proc nema klasicky kajak nebo nad tim vaha. A tohle mu to vyresi a poskytne idealni kompromis.

                                    Napr boyscout co tu psal. Asi je zvykly na prostor a batozinove moznosti jeho gumaku a tady by se moc uskrpmnovat nemusel a bude s tim max spokojenej.

                                    Nemuze byt univerzal pro vsechny, a to je dobre. Kazdy hleda trochu neco jinyho.

                                    Jak jsem psal, za me ne. Nekdo s tim bude bezpochyby naprosto happy. To je normal.

                                      Npepa-č - Profil | Út 17.4.2012 17:52:53

                                      vicx >> ne. Ale me neboli zadek ani zada ani po 180km na kole. Ja jsu jinej ;)

                                        Červené karty: Tomak, evroters