Kayakfishing a kajakorybaření

Volná diskuze o rybaření na kajaku, z kajaku a o všem, co s kajakem souvisí. Tunění, tipy, rady, dovoz, obrázky, videa, zkušenosti.

(autor pepa-c, od 30.10.2012 moderuje koubic)
Autor diskuse: koubic - Profil , 26.2.2009 dravci - ostatní
Dále moderují: sliver Profil + mascha Profil

NMISO* - Profil | Pá 6.4.2012 23:34:23

vicx >> mam OT Guide 160. Musel som posunut a vymenit sedacku, dorobil som si plavaky a uchyt na motor. A potom malickosti ako bednicka na udice a vercajg, kotvy, sonar a pod. V jeseni som to skusal na jazere, musim to trochu vyladit este. Rozmyslal som aj nad kajakom, ale to som zavrhol, kedze mam cez metrak a pri mojej gramblavosti by som bol viac vo vode ako na lodke. Predsalen potrebujem nejake pohodlie ;-)

    NMISO* - Profil | Pá 6.4.2012 23:25:43

    sliver - samolibý vůl >> a cena?

      Nsliver - samolibý vůl - Profil | Pá 6.4.2012 22:27:31

      MISO* >> já znám kanoe skoro 5 m , výška 0,55m , šířka 0,85m nosnost 270kg a váha 20kg. Jsou z lodní překližky, pevné jaxsviňa.

        Nvicx - Profil | Pá 6.4.2012 22:25:45

        MISO* >> ved to tu mas napisane, prelistuj si od zadu. co sa da tunit na canoe?

          NMISO* - Profil | Pá 6.4.2012 20:14:00

          vicx >> krasne drevenne by bolo fajn, ale jednak cena, a jednak vaha...mam Old Town, teda plast. Momentalne som v stadiu tunningu ;-) Kto su ti dvaja?

            Nvicx - Profil | Pá 6.4.2012 20:10:41

            MISO* - 6.4.2012 20:02:05 >> ak by si cital otazku od zaciatku, vedel by si, ze budes treti ak si spominam :-)
            planujes nakup, alebo uz mas nejake krasne drevenne canoe?

              NMISO* - Profil | Pá 6.4.2012 20:02:05

              a co canoefishing? to tu nikto neprevadzkuje? Budem prvy? ;-)

                NSethy - Profil | Pá 6.4.2012 18:24:22

                jiris >> Aj když si na něj stoupneš že :-D

                  NSethy - Profil | Pá 6.4.2012 18:24:04

                  koubic >> tak to už začni trénovat.

                    Nvicx - Profil | Pá 6.4.2012 12:20:38

                    martcv >> dosiel som az na tu poslednu vlnu, ale za nou uz bol spatak jak svina a keby ma to zobralo do toho mlynceku pod vrata, tak uz tu asi nepisem.

                      Npepa-č - Profil | Pá 6.4.2012 12:19:19

                      vicx >> obrázek, jak si uvolňuješ pánev, neposílej :)

                        Npepa-č - Profil | Pá 6.4.2012 12:17:10

                        KAM JDE HLAVA, TAM JDE TĚLO!

                        když udržíš hlavu svisle nad kajakem, tak nevypadneš. když se ti dostane hlava při kymácení, kinklání, houpání kajaku mimo, tak se možná zrácháš.

                        ten obrázek od vicxe je super.

                          Nmartcv - Profil | Pá 6.4.2012 12:16:45

                          vicx >> pěkná fotka.......ale myslím že ty vrata nepodjedeš...:-)))

                            Nkoubic - Profil | Pá 6.4.2012 12:12:10

                            vicx >> já myslím, že si to vysvětlil i nakreslil dobře. jak se říká, trénink dělá mistry.
                            kousek od baráku mám vodní slalom, tak budu trénovat. díky

                              Nkoubic - Profil | Pá 6.4.2012 12:08:10

                              pepa-č >> mají tam i bez fly :)

                                Nvicx - Profil | Pá 6.4.2012 11:37:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                koubic >> tie plavaky su fakt blbost podla mna.
                                dolezite na kajaku je, ze si cely cas pohyblivy v panve, vid na obrazku. ak budes tuhy jak poleno, tak vlna nakloni kajak (ale to uz musi byt velka vlna), tvoje tazisko sa vykloni z kajaku von a vypadnes, alebo sa prevratis. ak mas stale volnu panvu, tak kolisanie kajaku nema ziaden vplyv na tvoje tazisko. dufam, ze som to nakreslil zrozumitelnejsie ako napisal :-)
                                najlepsie je to trenovat vo vlnach, kde ocakavas taku situaciu. ked idem na vodu, tak vzdy ked sadnem na kajak, tak ho rozkyvem na max, aby som si uvolnil boky.

                                  Npepa-č - Profil | Pá 6.4.2012 11:32:34

                                  koubic >> kajak fly? to je jen pro muškaře.

                                    Nkoubic - Profil | Pá 6.4.2012 11:15:25

                                    pokud někdo přemýšlí o suchém obleku, našel jsem celkem slušnou cenu:
                                    http://www.ka-servis.cz/Hi03326-suchy-oblek-kajak-f​ly-s-poklopcem-hiko.html

                                    kdo tu má sucháč, krom slivera a vicx?

                                      Nsiri - Profil | Pá 6.4.2012 9:44:08

                                      pepa-č >> Bidla pouzivaji pruvodci na flats, k tichemu presunu a pak k operativnimu 'ukotveni', resp. zastaveni na fleku, ale solove na kajaku... Holt asi ten majitel nejaky vyuziti pro takovou vec mit bude. ;)

                                        Njiris - Profil | Pá 6.4.2012 9:31:37

                                        koubic >> i ve vzduchu Tě budou hodně zpomalovat. Kajak je sám o sobě stabilní hodně, obzvláště při sezení.

                                          Červené karty: Tomak, evroters