Kayakfishing a kajakorybaření

Volná diskuze o rybaření na kajaku, z kajaku a o všem, co s kajakem souvisí. Tunění, tipy, rady, dovoz, obrázky, videa, zkušenosti.

(autor pepa-c, od 30.10.2012 moderuje koubic)
Autor diskuse: koubic - Profil , 26.2.2009 dravci - ostatní
Dále moderují: sliver Profil + mascha Profil

Sethy - Profil | Po 2.4.2012 12:55:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

sliver - samolibý vůl >> Aj tu jsem tě ještě našel, ale zas je tam ten rušivý element.

    Sethy - Profil | Po 2.4.2012 12:52:27

    koubic >> Já po nich skákal, tak možná na to :-D

      sliver - samolibý vůl - Profil | Po 2.4.2012 12:30:04

      koubic >> jak píše mečoun, dřel bych o dno.

        sliver - samolibý vůl - Profil | Po 2.4.2012 12:25:19

        Sethy >> akorát ten muškař to tam ruší.

          match-oun - Profil | Po 2.4.2012 11:25:57

          koubic >> Nejspíš sliver postupně odhazoval zátěž, jak se mu plnil kajak mořákama.

            koubic - Profil | Po 2.4.2012 11:24:01

            sliver - samolibý vůl >> na co tam byly ty skruže?

              Sethy - Profil | Po 2.4.2012 10:47:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              sliver - samolibý vůl >> Hele tu si taky :)

                Sethy - Profil | Po 2.4.2012 10:44:24

                Zedusak >> Né moc, spíš vůbec :-D

                  match-oun - Profil | Po 2.4.2012 10:01:27

                  Pěkný fotky. Akorát se bojím zeptat, odkud jsou. Prej je to tajný a nesmí se to vyslovit nahlas, něco jako candyman, nebo beatlejuice, nebo jako ve čtyřlístku, kde Fifinka zkameněla, ale to jsem odbočil...
                  Každopádně akce se zřejmě vydařila, což vám přeju.

                    Zedusak - Profil | So 31.3.2012 20:47:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Ve dvou to na marineru to moc nešlo, což sem čekal že bude ok. :-(

                      vicx - Profil | So 31.3.2012 19:59:54

                      pre uplnost este treba uviest, ze su aj tzv. polosuche obleky, co vyzeraju ako suche. rozdiel je prave v manzetach.

                      tu je vidno rozdiel v teste.
                      http://www.youtube.com/watch?v=aQo8QMg8spY

                        vicx - Profil | So 31.3.2012 19:56:23

                        mascha >> je jedno kde je zimna sezona. ci tu, alebo v norsku. ak ma voda raz 4 stupne, tak ma 4 stupne.

                        Riziko padu do vody z lode s vysokymi stranami a zabradlim je mizive oproti kajaku. mas tam XY ludi, co ta hned vytiahnu spat, takze dolezitejsie ako cas straveny vo vode schopnost plavat. nakolko rybari nechcu nosit vesty na velkej lodi, robia sa tie obleky.

                        ak by som tu ten rybarsky oblek mal, normalne by som v nom skoncil do studenej vody, aby bol jasny vysledok. vyskusaj to na sebe, ale nie v teplej vode. potom sem napis ako sa ti darilo. Pretoze to co tu pises je velmi nezodpovedne voci ludom co tu hladaju informacie na kajakarcenie. To nieje iba teoria, aky prut komu poradis a ked je na hovno, tak sa kupi dalsi. Tu ta niekto zoberie za slovo a moze skoncit velmi zle, ak nie aj hore brkom.

                        Propagujes tu vo velkom kajaky a taketo neoverene informacie pustas. Par rokov sa zucastnujem kajakarskych internetovych for rybarskych, aj kajakarskych vyrobcov a zatial nikdy som nikoho nevidel tie obleky pouzivat a ani odporucat. asi teda na to nieco bude...

                          sliver - samolibý vůl - Profil | So 31.3.2012 14:19:46

                          Zedusak >> super, už jsem si udělal výřez taky do rámečku, hihi.

                            Zedusak - Profil | So 31.3.2012 14:14:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            sliver - samolibý vůl >> Kurňa fakt hezká fotka na telefon. Hele tady seš taky. :D

                              sliver - samolibý vůl - Profil | So 31.3.2012 13:49:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              hele, světoznámý fotograf jentak ledabyle vytáhl mobil, když šel náhodou kolem a já mám památku za rámeček. Vidíte na tom obleku ty vodotěsné ponožky ?

                                sliver - samolibý vůl - Profil | So 31.3.2012 12:20:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                mascha >> prosímtě nestraš tady lidi. Základ je , koupit ten sucháč pro naše potřeby hlavně s ponožkou napevno spojenou s oblekem. Při rybaření se nevyhneš občasnému vlezení do vody a nepropustné ponožky jsou základ. Jinak ty obleky jsou (pokud vybereš kvalitu) z goretexu a mají absolutně nepropustné švy , zipy a manžety. Jediný zádrhel může být krční manžeta, ale ta se dá poopravit a přizpůsobit. Vysoká prodyšnost těchto obleků umožňuje jejich použití ve třech sezonách , ovšem ve spojení s kvalitním spodním prádlem. I v zimě jsem na prádlo přidal pouze fleecku 200g. Samotné obleky nehřejou. Je velký rozdíl mezi pohybem na kajaku a nehybným sezením v lodi.
                                Právě ty plovoucí obleky o kterých píšeš, jsou vhodné na loď, ale ne na kajak. Právě z důvodu zalití vodou, protože na problém ti stačí půl litru ledové vody na těle. Do těchto obleků se při pádu dostane najednou tolik vody, že to mnohým lidem stačí na šok a je hotovo.
                                Jinak lidi jsou různě vnímaví a různě trénovaní. Osobně mi třeba do vody 10-12 °C stačí aqashell a sandále naboso. Jiný by z takové vody dostal šok. Každý si musí vyzkoušet a stanovit hranice a přizpůsobit tomu výstroj, jinak bude při každém poryvu větru nervozní a chytačka bude stát za prd.
                                Ale přes ty plovoucí norské obleky opravdu cesta nevede.

                                  mascha - Profil | So 31.3.2012 10:59:49

                                  vicx >> vicx - 30.3.2012 22:38:23 >> Nemyslím, že by byl ten mokrý oblek v naší zimní sezóně úplně nepoužitelný, kdyby byl k ničemu, tak by ho tolik lidí v norsku nepoužívalo. Imho lepší varianta než normální oblečení a vesta.
                                  Co se týče suchého obleku, věřím, že když mácháš rukávy ve vodě, že se tam mokro nedostane, ale nejsem si jistý, že když se někdo dostane do vody celý, že je to absolutně nepropustný.
                                  Neplánuju v červnu sucháč normálně používat, ale právě otestovat to nezatejkání, když s tim celej vlezu do vody. Dřív mně pod hladinu nikdo nedostane.

                                    vicx - Profil | Pá 30.3.2012 22:38:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    mascha >> dik za info. to len potvrdzuje co som si myslel, ze plavajuci je na kajak do zimi nevhodny a do tepla zbytocny.
                                    mam suchy aj mokry (kratase). suchy nieje tesny, sije sa volnejsi, aby si pod neho mohol vrstvit oblecenie. manzety sa robia z roznych materialov, niektore su identicke s potapacskymi oblekmi, takze su 100% tesne. preto sa volaju suche. mam to z casti odskusane,pravidelne mavam ruky pod vodou a tesnenie nepustilo ani kvapku.
                                    v cervnu si uz nedavaj suchac, sa uvaris. voda uz je dost tepla na plavanie, tak ho nepotrebujes. staci vesta.

                                      match-oun - Profil | Pá 30.3.2012 21:09:58

                                      Mám pouze oblek neplovoucí. Tmavě modrý s decentním proužkem. A jelikož jsem přibral přes pupek, je mi trochu těsný v ramenou, to je logický...

                                        sliver - samolibý vůl - Profil | Pá 30.3.2012 20:12:48

                                        mascha >> tak o tom nepochybuj, já ten sucháč mám i vicx.

                                          Červené karty: Tomak, evroters