Kayakfishing a kajakorybaření

Volná diskuze o rybaření na kajaku, z kajaku a o všem, co s kajakem souvisí. Tunění, tipy, rady, dovoz, obrázky, videa, zkušenosti.

(autor pepa-c, od 30.10.2012 moderuje koubic)
Autor diskuse: koubic - Profil , 26.2.2009 dravci - ostatní
Dále moderují: sliver Profil + mascha Profil

Nmascha - Profil | Pá 30.3.2012 17:29:56

vicx >> ty plovouci obleky jsou dvojiho druhu - suche a mokre. Ten mokry jsem mel loni pujceny od Koubice prave na kajakovani v norsku. Teplota byla vetsinou okolo dvacítky a já ho mel casto nahore na pul rozepnuty. Vedro docela bylo, na ceske brzojarni kajakovani na sllunicku to neni. Ve vode se to chova tek, ze se to naplni vodou, ktera (pry) uz dal necirkuluje a tedy by se mela trochu ohrat. Zkousel jsem se v tom cachtat v cechach v normalni letni vode. Pohyb ve vode to neomezuje vůbec, nacvicoval jsem prevraceni kajaku a nalejzani do nej. Umoznuje pohodlne sedet bez pohybu ve vode a mit ruce nad vodou, treba pro praci s telefonem nebo vysilackou. V ledovy vode to bude pochopitelne o necem uplne jinym.

Druhy druh obleku jsou suche obleky - uz v listopadu jsem mel moznost ho vyzkouset, ale byl jsem backora a nemel jsem chut v nem vlitnout do vody a nechal to na pozdejc. Takze az to nekdy v cervnu cervenci otestuju, podam report. Jinak je to takova tesnejsi kombineza, nez ten mokry norsky oblek, ale zas ne tak tesny jako neopren. Vniknuti vody brani hodne vysoke latexove vrstvy uvnitr rukavu a nohavic, ovsem pochybuju, ze by to bylo stoprocentne suchy jako skafandr. Uvidime.

    Nvicx - Profil | Pá 30.3.2012 0:41:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    .

      Nvicx - Profil | Pá 30.3.2012 0:10:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      pekne pocasie a na vode to zije.

        Nsiri - Profil | So 24.3.2012 13:53:32

        vicx >> Jo, pistalka, to je vynalez! ;) Jinak kdyz nic jinyho, tak ty 'plavaci' (nadlehcujici) obleky ji mivaji uz 'v zakladu' na snurce jako prislusenstvi... Ovsem v ledove vode taky zalezi na kondici jedince, fyzicke i psychicke, na jeho vuli, proste na priprave i na podobnou situaci - a take treba na tom, co mel k snidani. :) Pak je uz tech 30 min., ci jedna hodina jenom cislo, kdyz bude mit slaby srdce nebo to proste vzda, je v riti...

          Nmatch-oun - Profil | St 21.3.2012 21:16:22

          Georgino >> Jako eskymáka dáš, ale ideální to neni a musíš mít ty kolenní popruhy, který pak stejně necháváš na břehu, teda v případě stojáku.
          http://www.youtube.com/watch?v=Bji30N1XFzI

            NGeorgino - Profil | St 21.3.2012 16:05:25

            koubic >> Dokud tam nebude můj kajak, tak jo :-)

              Nkoubic - Profil | St 21.3.2012 16:03:59

              Georgino >> co ti na to mám napsat, to je každýho věc :))
              ta nabídka tý garáže pořád platí? :))

                NGeorgino - Profil | St 21.3.2012 15:59:40

                koubic >> Labe ve špindlu je docela dobrý. Já asi SOT už nechci, to je k ničemu, ani eskymáka na tom neuděláš :-)

                  Npepa-č - Profil | St 21.3.2012 12:45:34

                  vicx >> a co máš za uniformu?

                    Nvicx - Profil | St 21.3.2012 12:43:38

                    koubic >> neviem presne ako funguju tie morske obleky. mam ale pocit, ze nemaju ziadne tesnenia proti vniknutiu vody. nedavno tu bolo video o hypotermii. prezijes mozno aj tu hodinu, lebo hypotermia zacne po 30minutach. ale kvoli tej vode v obleku budes nepohyblivy uz po 5 minutach ak nie skor. mas to miesto vesty, aby si sa neutopil, ale to ta v studenej vode nezachrani. vcera som mal iba zakladnu vrstvu, tj tricko a dlhe trenky pod oblekom a bolo mi fakt horuco. V tom teplom morskom obleku by si uz mal infarkt. Moze to byt dobre do Norska, kde je studene pocasie, ale tu ti to na jar ked je +20 na slnku a ladova voda bude asi nepouzitelne.

                      Nkoubic - Profil | St 21.3.2012 10:24:58

                      vicx >> já myslím, že všichni vědí, co si tím chtěl říct.
                      Ještě bych doplnil, že do studené vody se dá i s plovoucími obleky, co se použivají v Norsku. Někteří výrobci těchto obleků píší i o hodině prodloužení základních životních funkcí ve studené vodě. Ale nikdy jsem to nezkoušel :)

                        Nkoubic - Profil | St 21.3.2012 10:12:23

                        Georgino >> kde bys u nás chtěl jezdit na divoký vodě? pokud nemáš na mysli umělý kanály. To bys musel jedině do Rakouska a dál. Kup si SOT a nepřemýšlej nad kravinama :)

                          NOrion24 - Profil | St 21.3.2012 6:00:26

                          vicx >> vies ako pekny sen pre chlapa....strettnut podobne sahnutu zensku na kajaku v divočine a......:-) a za zachranu....nevrav ze nebola mila :-)

                            Nvicx - Profil | Út 20.3.2012 23:43:48

                            boyscout >> to jak keby som tu hrach na stenu hadzal.... kupte si kajaky a chodte sa utopit :-)

                              Nboyscout - Profil | Út 20.3.2012 23:07:06

                              vicx >> tak hlavně že máš její telefonní číslo :-)

                                Nvicx - Profil | Út 20.3.2012 22:03:31

                                Orion24 >> coho? modre pery a postavene bradavky, alebo ten dementny team co sa jej smial? nejako nebolo casu na fotenie.

                                  NOrion24 - Profil | Út 20.3.2012 21:41:27

                                  vicx >> skoda ze nemas fotky..:-)

                                    Nvicx - Profil | Út 20.3.2012 21:23:29

                                    a este foto z muzea. original stare eskimacke figurky

                                      Nvicx - Profil | Út 20.3.2012 20:57:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Na useku rieky kam som dnes isiel trenuju pravidelne aj zavodne veslice. Prave predomnou vystartovali tri veslice s dievcenskou osadkou plus jedna lod s trenerkou. Radost pozerat. :) Po par desiatkach metrov sa jedna solo rozhorucena veslarka rozhodla vyzliect z tricka. Opat potesenie pre oko. Pokym stala, tak som ju predbehol a uberal sa svojim tempom. Predbehla ma trenerska lod a smerovala k prvym vesliciam, ktore uz mali asi sto metrovy naskok. Chvilu na to som pocul krik, tak som sa obzrel spat a ta solistka bola vo vode a drzala sa prevratenej lode. Pohlad na trenersku lod jasne hovoril, ze ju vobec nepocuju, tak som to stocil a vypalil k nej. Asi 50m som spravil odhadom pod minutu. Bola od brehu asi 20m a netrufala si to preplavat. Bola vo vode odhadom asi dve-tri minuty a uz bola riadne vytvrdnuta. Predpokladam, ze uz mala teplotny sok, lebo zo spoteneho rozohriateho kratkeho tricka islo rovno do studenej vody. Odhadujem tak 6 stupnov. Medzi tym jej trenerka z megafonu kricala, nech pusti lod a plava k brehu. Chudera sa ledva drzala lode, nemohla plavat. Dotlacil som ju aj s lodou ku brehu a ponukol salku tepleho caju. Nasledne preplavali okolo dve muzske stvorveslice s dalsou trenerskou lodou a obsypali tu dievcinu huronskym smiechom.

                                      Vsimol som si niekolko chyb.
                                      1. nevhodne oblecena
                                      2. ziadna plavacia vesta
                                      3. ziadne signalizacne zariadenie
                                      4. neschopny trener aj zvysok tymu
                                      5. neadekvatna priprava na takuto situaciu

                                      Na koniec vsetko dobre dopadlo. Vychadza mi z toho zopar ponauceni aj pre nas kajakarov.
                                      - do studenej vody jedine suchy oblek
                                      - ak nieje vhodne oblecenie, mame asi iba jeden pokus na vystveranie sa na lod. Ak je hore dnom, tak asi ani ten, lebo to nestihneme, stratime pohyblivost. Samozrejme vsetky tuningove drziaky na udice a ine blbosti budu rovno v ceste
                                      - vesta, pistalka, popripade vysielacka je nutnost. ak ideme solo, tak aj suchac je nutnost, lebo nam nikto nepride pomoct
                                      - nespoliehajme sa na kamarata, nemusi nas vidiet, pocut, alebo nemusi vediet co v takej situaci robit. Dostat niekoho ztuhnuteho z vody na nas kajak, alebo jeho kajak moze skoncit tak, ze budu obaja vo vode.

                                      Dufam, ze vam ten zazitok nieco da a dobre si premyslite ci vam to stoji za to. Hlasky o uzasnej stabilite SOT su bezpredmetne, do vody sa da dostat lahko. Je to stale iba kajak.

                                        NGeorgino - Profil | Út 20.3.2012 18:49:45

                                        Tak mám dilema jestli koupit fishingkajak nebo klasickej na divokou vodu, ach jo...

                                          Červené karty: Tomak, evroters