- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
je lepší na kapry do 5kg udelat návazec z vlasce nebo ze šnůry ?
Poraďte z čeho mám uďelat návazec na kapry do 5kg? Ze silónu nebo ze šňůry. předem děkuji
Autor diskuse: zarážka - Profil , 24.1.2009 kaprařina - domací dílna
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NCarpkiller - Profil | Ne 25.1.2009 12:56:22
lepší je asi co nejtenčí vlasec,třeba 0,16-0,18...na to uděláš víc záběrů...a platí pravidlo čim slabší,tím lepší...
NAnýzový dědek - Profil | Ne 25.1.2009 11:11:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jako zacatecnikovi (dle tve otazky tak usuzuji) ti mohu doporucit akorat k prostudovani knihu od Jaromíra Říhy: 1000+1 Rada pro rybáře. Tam se dovís většinu potřebných věcí. A praxe je praxe. Kdo nic nedělá, nic nezkazí a také málokdy něco chytí. Když nezačneš od začátku,tak budeš dělat chyby celou dobu a přestane tě to bavit. Přestaň závidět jiným jejich trofeje a ono se na tebe usměje tzv. rybářské stěstí. Závisti mezi rybáři je víc než se dá snést a z toho prameni i problémy s tím spojené. Kdyz si nebudes vědět rady, zeptej se slusně někoho u vody a myslim, ze ti to ukaze a poradi co a jak. Nechci ti kazat, ale se slusnosti nejdal dojdes. P.S. Prihlas se do ryb.kroužku tam se naucis zaklady-bez nich to nejde!
Npetr12 - Profil | Ne 25.1.2009 0:23:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
zarážka >> nehrň se nikam za výkřiky mody,zústań pěkně u žížal od jara/květen/ a později až nebude fungovat tak různý foukačky atd..taky nachytáš a pochytíš víc rozumu..před boilím zkus rohlíkové a až budeš vědět,že ryby žerou naplno,tak na jeden prut boilis jak jsem psal níž..jako krmení zkus různý sypký mixy do krmítek..koukej se je naučit nejdřív správně namíchat a je ůplně jedno jestli bude za 20 nebo 250kč..a věř tomu co děláš..trochu trpělivosti a ono to přijde.Taky čti a sháněj info dál,jako teď..nedělej u vody brajgl a chovej se jako člověk a ne jak dobytek,vše ti voda vrátí
NPokki - Profil | Ne 25.1.2009 0:21:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Je to dost o vodě, z jara bych se nebál, pokud jde o menší kapříky do 5Kg, kukuřice. Postupem času ale ryby budou srácet zájem a potom bych volil něco masového popř. koření.. (Ale kolikrát masňáci zvítězí nad vším..)
Nzarážka - Profil | Ne 25.1.2009 0:14:26
na jare jsou lepsi masove nastrahy jako jsou cervy a rousnice nebo rostlinneho puvodu jako treba kukurice a foukacky
NPokki - Profil | So 24.1.2009 23:41:35
petr12: Každý začínal.. Já nejraději vzpomínám, když mně učili vázat háček u vody a říkaly mi starší co jsou ty bublinky ve vodě atd.. Ale kolikrát už dnešní ..( nechci říkat děti, protože se mně to ještě taky malinko týká, jen věkově ) mladí rybáři nemají umožněno.. A to chápu..
Npetr12 - Profil | So 24.1.2009 23:37:18
Pokki >> jen a´t začne pěkně od začátku pan zarážka..ono mu to neuškodí ..má vše před sebou a byla by škoda hned začínat s návazcem 360"..by neuměl pak ani navázat háček s lopatkou!!
NPokki - Profil | So 24.1.2009 23:33:39
Osobně si myslím, že určitě se na kapry vyplatí použít i tu nejobyčejnější šnůrku, oproti vlasci...
Myslím si, že má šnůrka lepší vlastnosi na návazce než vlasec.. Větší pravděpodobnost zapíchnutí háčku atd. A nemusí to být Kryston. Navíc jsem přesvědčen, že máš větší pravděpodobnost přelstít většího kapra a mezi námy kdo by ho nechtěl chytit..Pouze vlastní zkušenosti..
Myslím si, že má šnůrka lepší vlastnosi na návazce než vlasec.. Větší pravděpodobnost zapíchnutí háčku atd. A nemusí to být Kryston. Navíc jsem přesvědčen, že máš větší pravděpodobnost přelstít většího kapra a mezi námy kdo by ho nechtěl chytit..Pouze vlastní zkušenosti..
NDejF - Profil | So 24.1.2009 22:59:31
petr12 >> možný to je ... je to prostě alchimie :-))) jdu hnípat, zdár
Npetr12 - Profil | So 24.1.2009 22:57:17
DejF >> tak a jsme doma..já 15-25 metrů...to pak mohla vydržet
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
12:57NATTs hlásiče a ATTx příposlech 527
12:57NKrátkodobá kaprařina x 9910
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:06NLabe fishing store 14
NeNHarrison - vše o této značce 3721
NeNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8051
NeNKyjský rybník, Džbán 50903
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
SoNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 0
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
22.6.🏆 CCAM Brodský léto -...
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.CCAM Hruškov léto
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











