Feedrové a pickerové špičky

Ahoj, zdravím všechny příznivce lovu na feeder a picker. Rád bych Vás požádal o pomoc, při založení přehledu o průměrech špiček prutů od jednotlivých firem. Domnívám se , že by to pomohlo začínajícím a hlavně tápajícím rybářům, při hledání náhradních špiček pro své polámané mazlíky. Poděkování za každou třetí značku, nebo průměr, Vás nemine.
Autor diskuse: sven - Profil , 13.12.2008 feeder - náčiní, doplňky
Dále moderuje: sven Profil

NAnýzový dědek - Profil | Pá 18.5.2012 20:37:38

Doganier >> asi tak..o))

    NDoganier - Profil | Pá 18.5.2012 20:35:15

    Anýzový dědek >> Je to šlechtic, tak má pozlacenou i mísu.

      NAnýzový dědek - Profil | Pá 18.5.2012 20:31:50

      princ William >> nechci rejpat, ale u origo špiček máš zlacená očka?
      Osobně jsem o něčem takovém neslyšel, ale nevylučuju tuto možnost.

        Nprinc William - Profil | Pá 18.5.2012 20:28:21

        Zdravim, nevíte někdo kdo vyrábí feeder špičku se zlatými očky? Nějak jsem si neuvědomil, když jsem kupoval feeder se zlatýma očkama (prut Team Dragon-Legend), že budou téměr nesehnatelné. Průměr musí bejt 2,8mm ! Sice je mi jasný, že to je jen malichernost, ale pokud někdo ví, budu jedině rád za info. Díky
        P.S. V RSP je nemaj (prut se už nevyrábí).

          NLejboj - Profil | Po 21.11.2011 17:19:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          mam novyho Byrona CT WP 300 a jeho spicky pasujou do starsiho modelu x12, zkouseno u kamarada, nahradni maj ve Vrsovicich, http://www.rybacentrum.cz/
          Kupoval jsem ty nejtensi do zasoby.

            NSven - Profil | Po 21.11.2011 12:45:15

            MiPo >>
            Kdepak jsem to už viděl ??? :-))) Nevadí, opakování je prý matka moudrosti :-)

              NMiPo - Profil | Po 21.11.2011 12:30:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Sven >> sven - >> Dnes jsem narazil na tuto diskuzi snad to někomu pomůže

              Albastar Partner Feeder 2,6
              Awa-shima Hayari 330 MH 3,45
              Browning D-FLEX 3,2délka 53 cm
              Browning STANDARD 3,6délka 53/63 cm
              Byron TR 10 2,08
              Colmic Valiant 3,9 medium 3,4
              Colmic Progressive 3
              Cormoran Speciland Black MH Feeder 3,3m 3,2
              Esox Poseidon 3,35m 3,3carbon/laminát (glass)
              Garbolino Freestyle,Mayhem,Super-G 2,2karbon
              Garbolino Squad Super Picker 2,8laminát
              Greys G-Tec 3,4
              Jaxon Crystalis winklepicker 2,8
              Mikado T-rex Twin feeder 360/420 3,57
              Mikado Ultraviolet Light 3,6m 4,2
              Milo Deimos Feeder 12´ 3,3starší model
              Milo Deimos Feeder 12´ 2,8novější model
              Milo Pro System Magnum Feeder 3,4
              Mivardi Universum 330,Matrix 20-70,Reactor,Axiom Picker 2,8
              Mivardi Axiom,Universum 360,Universum Tele,Matrix Tele 3,0
              Mivardi Atomium,Imperium,Matrix 40-100 3,2
              Mivardi Optimus,Spectrum,Spectrum Cross 3,5
              Mivardi Professional,Matrix 50-150 3,8
              Sema Z-Force 3,3řada špiček 3900
              Sema Amnesia 3,47řada 3901 Emotion
              Shimano Super Tips AX (xxSD) 2,3typicky light a medium, délka 51 cm
              Shimano Super Tips AX (xxLD) 3,6typicky heavy, délka 63 cm
              Shimano Technium DF Light 3,5laminát
              Spro Precision Hot Feeder
              Sarfix Positive 3,60 HH 3,2
              Trabucco Activa Stream M 3,6 m 3,2
              Trabucco Proxima CTY M 3,6 m 3,4
              Trabucco River M 3,6 m 3,2
              Trabucco Gold Medalist Extra Heavy 2,5
              Trabucco Sygnum 2,2
              VR9 3,5
              Zebco Topic L 3,3 m 3,4

                NSven - Profil | Ne 20.11.2011 22:25:44

                hank >> všechny pickery od Byronu. které mají uvedenou zátěž 3-12g
                mají stejný průměr, tedy 2,08mm a navzájem pasují.
                Zkus se na jejich koupi zeptat tady
                http://www.byron.cz/shop/index.php?p=detail_produkt​&pid=31&id=2443
                Např. já jsem loni koupil sadu tří grafit. špiček za cca 500,- v E-shopu RS Fish.
                I když je neměli v nabídce, dokázali je sehnat

                  Nhank - Profil | Ne 20.11.2011 16:58:26

                  ahoj chtel jsem se zeptat, nevite jaka spicka by pasovala do x12t byron wp? premyslel jsem zkusit spicku z TRka WP. dik za rady

                    NLedňáček (Iceman) - Profil | Út 22.3.2011 19:47:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    mr.B >> pěkná práce, díky.

                      Nmr.B - Profil | Út 22.3.2011 19:45:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      wp byron x12t 2,08 mm
                      wp byron black dynamic senso 2,2mm

                        Npavel68 - Profil | Ne 18.7.2010 14:04:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Sven >> Mno dobrá tedy - mi jedno Garbolino i s těma špícama pošli a já to holt prubnu,když se k tomu nikdo nemá o))))))))))))))

                          Npaia - Profil | Ne 18.7.2010 10:32:51

                          Sven >> to jo, teď ještě, aby to někdo vyzkoušel.

                            NSven - Profil | So 17.7.2010 23:45:05

                            Příznivá zpráva pro majitelé Gábinek:
                            http://www.hanackyrybar.cz/store/default.asp?lngDep​artmentID=24

                              Nsadraj - Profil | So 17.7.2010 20:58:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Sven >> nevim ja to chatil do univerzákly na stolnim soustruhu a na druhej komec kkde koukala špice ven sem nsrazil 20 trubku aby se ten konec nemrskal vzal sme jemnej smirek nalepenej na prkýnku asi 3 hrubosti a na dudý strane do podepčel jehlou za prostredek by se o eohejbalo a při cca 150 orákch nejšív na jednu a pak ne sruhou stranu jem to obropusil aby to bylo kulatý i když jsme mežil ty puvodní a byla stejně trocchu oi vcca 0,05 šmajdaší jakože nebyly kulatý ale ten system s brouskama ke asi taky dobrej to by se dalo použít i u sousdruha spojit dva bspisky a dát je na to roztočený a pomalu dotlačovat až si sednou na ty dorazy o správný slouštce to sinekam poznamenám to me nenapadlo
                              puvodne jse m to chtěl zkusit nožel ale pak sme of toho usopiustil asi by to vatrhávalo ty podelný vlákna i kdby byl sebe ostřejší ale ty brousky vazkouším jakomyslim to roztočit na tech cca 100-150 otaček a pak je rozevřený na to asuout a posouvat aby s nezanašey po dýlvce a rukou je stlačovat k sobě až a doraz a to by se dalo i udelat ty rozperky mezi brousky i konický a udelat tka rovnou konus třeba 1:100 nebo podobnemj ne jedná strane by ta podložka mezi nima byla třeba o desetinku silnejší tedka jao na oboukoncích tech btousku obe jakoby lehce do klínku , no nevchám na příště zase jesm neco chytřejěí díky za radu

                                NSven - Profil | So 17.7.2010 20:41:08

                                sadraj >> nejlepší zkoužka je vsadit špici do prutu a silněji opakovaně zamrskat. Když drží je dobrá, když vyletí, musí se náběh vybrousit víc do ztracena.
                                Když je dobrá, několikrát s ní lehce zamrskám abych zjistil jestli sedí po celé délce.
                                Pokud konec kloktá, je to slyšet. Pak stačí poslední centimetr namočit do epoxy, nechat vytvrdit a znovu přibrousit.
                                Špičky brousím ručně mezi dvěma plochými brousky. Nejprve na hrubších a pak na jemných. Jeden leží a druhý je na konci špičky položený. Špice je tedy mezi nimi.
                                Mezi opačnými konci brousků než na kterých brousím je vložená dřevěná destička o požadované tlouštce špice a brousky stáhnu k sobě několika gumičkami.
                                Na špici si udělám značku kam až budu brousit o otáčím ji mezi prsty.
                                Obroušená plocha je pak rovná. Když to někdo dělá šmirglem, je plocha zvlněná a konec je podbroušený.

                                  Nsadraj - Profil | So 17.7.2010 20:18:52

                                  Sven >> díky zkusime a uvidíme jde to přes pul republiky práve že to nemám na čem vazkoušet tka už si to objednavatel bude muset zaškrabnout osobne já to jen stočil o ta 4 desetinky z 2,8 na 2,31 a zbytek si už dodělá nechtel jsme to delat m=řesne 2,3 aby mu to nekloktalo ale ten jdedn doleco je oridinal tka jenormalne valec 2,8 po celý dylce a je tojen cca 2cm dlouhý ale jemu to prej zalejsá dospodku 4 cm tka nevim , o mám já pickera od DAMU teleskopa tka tam je taky jen valeec ale skoro 4 mm a taky jen asi 1,5 cm douhej asi má nejakej atyp snad mu to pasovat bude a nedo si to trochu přilízne , jen udelat to bez soustruhjh na velou 4 cm dylku by ysi pro nej byl celkme problem u soudruhe je výhoda še se to dýá chytit a kouká zbytem ven skličiclem na druhou stranyu a to v vrtačce nejde ba pak musel ten kouske za kterej by to uchytil nakonec uřiznout aby to mel správný na prumer ,. ael jedna semi zdá jako by byla z jinýho matroše delajl jsme všechny stejně a u jecný jenm z doou kudu udelal prumer o neco mensí a nvim jak je to mžný postup byl stejnej ael zřejme ta tuhost je delaný z nejaký jiný pryckyxřice nebo sily vlákna a ubejvala jinak nežliostatní tka místo 2,3 de mi to povedlo udelat 2,25-2,5 ten kounus snad to držet bude v nejhorším to musi pojistit kalafuna kyž bude nejhuř
                                  aby to vevypadávalo ale na dýlku 40 mm zasunutáí by to vypadávat nemělo si myslím

                                    NSven - Profil | So 17.7.2010 20:09:00

                                    sadraj >>
                                    ahoj. Řekl bych, že ten náběh je příliš prudký a špice bude vypadávat. Chce to přibrousnout víc do ztracena :-)

                                      Nsadraj - Profil | So 17.7.2010 19:55:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      tak jsem je tak nejdk spácvhal snad budou držet nejdou pro mne ale snad se povedlo z pruberu 2,8 sem je brousil na 2,3 udelal jsme jedole 2,3 nebo 2,26 a k hornimu konci se trcpcu konusujou na míru 2,6-2,7 snad tma pujdou a v nejhorsím si majitekl bude muset pohrát s každou zvlast trochu nožikem a přiškrabat
                                      spodni je original 2,8 a horní 4 jsou sbroušený na 2,3 a snad jsme přechod na tech 2,8 udělal dost velkej aby se to v nem nezlomilio uvidíme

                                        Červené karty: Anna7