"Můj lov" z řeky Moravy

Zdravím všechny, kteří chodí chytat na tuto krásnou řeku. Chtěl bych vytvořit něco podobného, jako je sekce "Můj lov", ale pouze s fotkami všeho, co se týká této řeky ...
Autor diskuse: ruprd - Profil , 25.9.2008 dravci - ostatní

Moravadream - Profil | Čt 12.3.2009 21:20:28

antony >> na jedenáctce je hlavně na ho.. že je to pořád všude stejný koryto žádná mělčina rychlejší voda nebo tak.

    PLCH - Profil | Čt 12.3.2009 21:12:44

    antony >> Jo no, je to tam asi hodně o zkušenostech a čtení vody.

      antony - Profil | Čt 12.3.2009 21:03:26

      PLCH >> na M11 se dá docela dobře vyhořet, ale stejně dobře i zachytat, ale to platí asi o všech úsecích Moravy. Můj první propadák byl sice na M10, ale ono to asi vyjde nastejno. Přidám ještě foto z M10 s další, hodně chytanou rybou na Moravě.
      hola
      antony

        PLCH - Profil | Čt 12.3.2009 20:53:40

        antony >> S první vycházkou jsem to měl stejné :-)) konktétně na 11ce. Kdybch býval někde u moravy a měl možnost tam chytat častěj to by bylo něco jiného, ale jestli se tam letos dostanu 5krát, budu rád.

          antony - Profil | Čt 12.3.2009 20:42:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          PLCH >> s tím fídrem to u mě bylo takové, že první vycházka na Moravu byla totálně bez záběru a taky bez úlovku, tak jsem si ještě ten den zajel zvednout sebevědomí na jedno z ramen, už ani nevím kam, něco chytit.
          Později, vybaven množstvím teorie, se mi podařilo lovit ryby i z Moravy. Dodnes nevím, co jsem poprvé dělal blbě, protože, dnes, ikdyž pro úlovek neudělám skoro nic, tak snad pokaždé si aspoň nejaký ten cejn příjde pro zašťárání peánem v papuli kvůli uvolnění háčku. Proč to píšu, díky fídru jsem pochytal na Moravě tak bohatou druhovou skladbu ryb, že klasicky na těžko by se mi podařilo asi těžko. A hlavně - nenech se odradit případným prvním neúspěchem, což si myslím, že ti asi ani nehrozí, to se stává jenom mě.
          Na fotce je nejčastější úlovek z Moravy na žížalu a fídr, někdy od konce dubna do podzimu.
          hola
          antony

            PLCH - Profil | Čt 12.3.2009 20:21:03

            gadasnik >> Moc dík, já jsem fídrař začátečník (i co se týká rybařiny). Na 1h rybnících moc zkušeností nenasbírám a morava mě láká jak sviň.... :-)

              gadasnik - Profil | Čt 12.3.2009 19:32:17

              PLCH >> nejsem "fídrař",ale na fídra chytám nejraději.Nepoužívám žádné spešl vychytávky apod,max návazec a kuku pod háček.Důležité je pro mě místo,kde chytám.Neporadím ti,kterou špičku použít,mám to jaxik f oku.Pokud voda táhne moc,tak nejtvrdší,pokud spyťák zdvíhne stavidla a řeka "stojí",tak tu nejjemnější.Dříve mě deptalo,že mi proud ohýbal špičku,ale časem i na drnkajícím olově po dně poznáš záběr.

                PLCH - Profil | Čt 12.3.2009 14:53:12

                Moravadream >> Jenže já na Moravě skoro vůbec nechytám.

                gadasnik: A špičku použít tvrdší, ne? Já na jiné nástrahy než kuku, žížala, rohlík ani nechytám....Díky za odpověd :-)

                  Moravadream - Profil | Čt 12.3.2009 13:24:13

                  gadasnik >> ja taky boiliádu na řece nepouživám bo sem sní nikdy neměl žádnou hitparádu:). kdyby nebyla kuku nevim na co bych chytal:).

                    gadasnik - Profil | Čt 12.3.2009 13:20:41

                    PLCH >> -:)))) ,jak píše Moravadream,jenom já krmítko nepoužívám vůbec,jenom olovo 20-30g,hodně záleží na průtoku.Z lodi provnadím,nejraději chytám jenom na rohlíček,hold su z tý starý školy a takový ty bojlí apod mi moc neříká.Dále pak kukuřička,žížalka,prostě takový ty starý nástrahy. -:))

                      Moravadream - Profil | Čt 12.3.2009 13:03:25

                      PLCH >> uplně stejně jak všude jinde na řece:)

                        PLCH - Profil | Čt 12.3.2009 12:46:31

                        Mám dotaz, jak tam lapete na fídra? Jak tvrdou používáte špičku, jak velké krmítko atd. Chtěl bych si tam letos párkrát zajet :-)) dík...

                          gadasnik - Profil | Čt 12.3.2009 12:29:58

                          Moravadream >> Já nejčastěji čubu "kapří a cejní potěr" na 11ce,nej na fídra.Ale letos mě mladej ukecal i na moravy vejš a níž,než jenom 11ka,tak uvidíme.No v sobotu bych se chtěk qodě mrknout,tak uvidíme.Pokud nebude moravěnka chytatelná,tak skončím asi na napajedelských soukromáčích,no aspoň smočit,posedět a poprvé se letos přivítat s voděnkou.

                            Moravadream - Profil | Čt 12.3.2009 8:45:33

                            gadasnik >> ja myslim že v současne době by už šel najit flek kolem břehu, byl sem i minuly tyden když bylo nejvic vody,poved se jelec,potěšil.

                              gadasnik - Profil | Čt 12.3.2009 8:40:55

                              Zajda >> jj,počkat si počkáme,ale hlavně,ať to netrvá moc dlouho,jaxik ta moravěnka už chybí a absťák se začíná projevovat.

                                Zajda - Profil | St 11.3.2009 18:04:46

                                gadasnik >> Mám neblahý pocit, že si ještě na nějaké zklidnění dlouho počkáme...:-(

                                  gadasnik - Profil | St 11.3.2009 16:13:01

                                  Zajda >> kua,to je na pos***í,huž aby ta voda klesla a zklidnila se,jinak moc dík.V sobotu uvažuji,že zajedu na boudu,tak jsem chtěl letos poprvý smočit proutek,díkes.

                                    Zajda - Profil | St 11.3.2009 15:54:17

                                    gadasnik >> KM - 238, UH - 229

                                      Zajda - Profil | St 11.3.2009 15:53:08

                                      gadasnik >> Teče ještě okolo 200 kubíčků a to je dost...:-(

                                        gadasnik - Profil | St 11.3.2009 15:51:03

                                        to all:pls,jak vypadá prosím moravěnka??Je chytatelná nebo je ještě nadstav??Jedná se mi hlavně o 11-ku.Ď