"Můj lov" z řeky Moravy

Zdravím všechny, kteří chodí chytat na tuto krásnou řeku. Chtěl bych vytvořit něco podobného, jako je sekce "Můj lov", ale pouze s fotkami všeho, co se týká této řeky ...
Autor diskuse: ruprd - Profil , 25.9.2008 dravci - ostatní

Nšmudla - Profil | Čt 8.1.2009 14:08:41

Na M18tce to letos moc nešlo, nějací ti jelci zjara, jedna štika 53cm, bolen 46cm, ostroretky 39 a 42cm, jediná parmička cca +-40cm, zopár ouklejí a na vláčku když záběr tak malý tlouštík nebo okounek.

Vloni to byla taky jedna štička 52cm, dvě zapřáhnuté a utržené parmy, trošku víc tloušťů a na podzim ve městě u Envelopy nad jezem dobrá chytačka na kapříky(6-15 za večer na rohlíček ze dna, vláčák do ruky a jak se zatřepal tak tam visel kapřík).

    Ngadasnik - Profil | St 7.1.2009 22:45:55

    Moravadream >> 11ku mám protáhlou se stopětatřicítkou lowrancí,hloubka na středu 4-5 m,dají se najít hodně zajímavé místa i co se týče počtu ryb na jednom místě,a to už několik let po sobě.Už kolikrát jsme si plánovali s mladým chytání přímo z lodě,ale mimo vábla jsme to ještě nikdy neprubli.Snad letos,plány jsou velké,ale aby na ně došlo.

      NMoravadream - Profil | St 7.1.2009 22:33:40

      gadasnik >> A jak to funguje ten echo na moravě?,poměrně malá hloubka,ikdyž nemám žádné zkušenosti s ním. Jakou používáš na moravě sondu? myslím jaký úhel, nebo vubec jaký typ?

      Já sem se o tom bavil s jednim chlápkem co tam pry jezdi leta s bandou a řikal že rok od roku horši. že ted už jen tak karas a cejn ale vlastní zkušenost nemám.. někdo rád mlží...

        Ngadasnik - Profil | St 7.1.2009 22:23:29

        Moravadream >> nevím,jak jsem koupil,tak prodávám,nikdy jsem tam nechytal a ani to nemám projeté s echem.Ale letos to tam stopro prubnu.

          NMoravadream - Profil | St 7.1.2009 21:21:16

          gadasnik >> já sem zase z dolslechu slyšel že tam nad tim jezem nic neni:).

            Ngadasnik - Profil | St 7.1.2009 16:38:54

            Je pravdou, že to jde poslední dobou na moravěnce z kopce, ale ještě furt to jde, slizounek nej 1,68.Na váblo taky celkem slušně reagovali, ale už to nejni to, co to bývalo.Kaprům se moc nevěnuju, ale jsou na řece pěkní, ale pořád to jde.
            Skaličku nevím, dírkám se nevěnuju, spíš jsem byl proti dírkaření, ale poslední dobou zjišťuji, že bych se tomu neměl bránit a zkusit to.Jestli mi to v sobotu vyjde, chtěl bych tam jet jenom na čumendu.
            Na 12 mě dost dráždí ten jez, loni jsem tam byl poprvé a to tam x let hned vedle jezdím pomalu víkend co víkend.Takže špekuluju, jak tam chytat.I nad tím jezem je to snad zajímavé, to zatím jenom z doslechu.

              Nruprd - Profil | St 7.1.2009 15:24:34

              Letos na M12 slabota, pouze jeden mník, velká štika, která mi překousla pletenku a jeden opatrný záběr, po kterém z nástražní rybky moc nezústalo...

                NMoravadream - Profil | St 7.1.2009 15:18:07

                čtverda >> čtverec >> na M11 A 12 to bylo dost slabé. Nevim z loňska o ničem co by stálo za řeč..

                  Nčtverec - Profil | St 7.1.2009 13:56:49

                  Gadasnik: jak šli letos Fúsatí na M11, M12 povedl se nějaký větší?
                  Chci se tě ještě zeptat když jseš od Hranic, jestli nevíš jak to vypadá na Skaličce jaká je tam dírkovačka? Chceme se tam o víkendu mrknout, nefakčí nám Jestřabice:((((((

                    Nčtverec - Profil | St 7.1.2009 13:46:58

                    MartinII: právě proto tam radši jen pádluju:))))
                    Gadasnik: Jsem se rozhodoval mezi ním a minnkotou od rhina mě většina lidí zrazovala, ale hlavně když to jede :)

                      NMartin II. - Profil | St 7.1.2009 13:28:05

                      čtverda >> čtverec >> mám to nekolikrat projete tak vim kde se jaka hloubka, ale i tak by to chtelo vzit si nahradni :-). Nekde se da stredem Moravy i 200m a vodu budes mit po kolena.....

                        Ngadasnik - Profil | St 7.1.2009 13:10:45

                        Martin II. >> Nejvíc M11+M12,ale letos bych chtěl víc na čumendu i po okolních M
                        čtverec:mám ho +-5 let a bez jediné krpy,asi by bylo načase ho trapet zkontrolovat.Toho plecháče už dávno nemám,kua to přenášení,to byla vždycky fuška.Teď mám tohodle pidíka.

                          Nčtverec - Profil | St 7.1.2009 13:01:41

                          Gadasnik: jak dlouho už máš to rhino, nejsou s ním nějaké trable? To máš pramici jak kráva na zavážku :)..
                          MartinII: Na M6 potom bacha na vrtuli...v horních partiích je docela mělko

                            NMartin II. - Profil | St 7.1.2009 12:55:32

                            gadasnik >> na kterem useky rybaris? Ja jak uz sem psal vetsinou na M7 - klidnejsi hlubsi voda kde by s elektoromotorem nemel byt problem, a potom na M6 kde uz je proud silnejsi(ne vsude). Tady uz bych mel celkem obavu jestli by nebylo lepsi zaprahnout lod a radsi s ni plavat sam :-).

                              Ngadasnik - Profil | St 7.1.2009 12:47:36

                              Martin II. >> jelikož jezdím i na stojákách, kde není spalovák dovolený, tak volba byla el.motor.Ta 54 byla tehdy nejsilnější, ale teď mají tuším i 74, ale ttd-éčka nevím.Před plastovkou jsem měl plecháče, šest rybářů+výbava a fičeli jsme.Sice nám to čepice neodneslo, ale celkem to mazalo.

                                NMartin II. - Profil | St 7.1.2009 12:34:36

                                gadasnik >> o rychlost me ani tak nejde, spis o to, aby motor uvezl cca 400kg - tj.clun, dva rybari a nejake vybaveni..... Uvazoval sem nad motorem 50lbs a vic.
                                čtverec - samozrejme ze by na Moravu byl spalovaci nejlepsi, ale jak sem psal, ne vsude se muze pouzivat, proto bych radsi Elektromotor. Pouzival bych ho hlavne na M6 a M7.

                                  Ngadasnik - Profil | St 7.1.2009 11:51:21

                                  Na Moravěnce mám na minilaminátce rhino 54,80ka gelovka a víceméně ji používám jenom na zavážení,poslední dobou i chytačka ve dvojku.Určo to není o rychlosti,ale v poho.

                                    Nčtverec - Profil | St 7.1.2009 11:27:06

                                    MartinII. vzdálenost 4km je docela dálka to bude chtít pořádnou baterku, výkonostně na gumák by ti měla stačit 36minnkota, ale i tak budeš rychlý jako šnek :) ty silnější motůrky dost žerou baterku... Na tu Moravu bych dal určitě spalovák sám zrovna jeden zháním, bych potřeboval nějaký 2,3hp neprodáte někdo?...

                                      NMartin II. - Profil | St 7.1.2009 10:42:41

                                      čtverda >> čtverec >> zacal sem se poohlizet po nejakem nafukovacim clunu a elektoromotoru. Elek. mot. kvuli tomu ze bych ho mohl pouzivat i jinde nez na Morave (napr. na Palave).
                                      Zajimalo by me jak silny motor je potreba, aby se s nim dalo v pohode cestovat po Morave (i proti proudu - vzdalenosti kolem 4km). Mozna je to kravina a na Moravu je potreba fakt spalovaci motor, proto se ptam at nekoupim neco co me bude vlastne na ho..o.

                                        Nčtverec - Profil | St 7.1.2009 10:34:59

                                        Jasně, ale na co slabý elektromotor když můžeš se spalovákem...