- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zaseknutý díl u teleskopu
Prosím o radu, jak zatáhnout u teleskopu díl, který se mi zasekl? :(
Dnes jsem byl na rybách a když jsem vytahoval prut, tak se mi složil jeden díl. Tak jsem ho trošku víc povytáhl a když jsem pak balil věci, seklo se to a nejde to složit. Ani silou, aji jsem to namokřil a nic. Poraďte prosím, kdo s tím má zkušenost. Děkuju.
Dnes jsem byl na rybách a když jsem vytahoval prut, tak se mi složil jeden díl. Tak jsem ho trošku víc povytáhl a když jsem pak balil věci, seklo se to a nejde to složit. Ani silou, aji jsem to namokřil a nic. Poraďte prosím, kdo s tím má zkušenost. Děkuju.
Autor diskuse: kukkYn_ - Profil , 17.9.2008 všeobecné - ostatní
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
1kolda1 - Profil | St 17.9.2008 20:19:31
no kamos ma kaprovej teleskop a jednou chytal celi odpoledne na slunicku a uz asi rok ma ten prut pernamentne rozlozenej (1 dil) a jeste se mu to nepovedlo nijak slozit
hraji - Profil | St 17.9.2008 20:19:20
Kouzla se zahříváním a chlazením jsou hezká, ale ne vždy vedou k cíli, protože přestup tepla mezi díly nedovolí vytvořit dostatečný teplotní spád a tím i rozdílnou roztažnost. Teleskopy již léta nepoužívám, ale pokud se pamatuji, nejlepším způsobem bylo odstrojení prutu (sundání oček na zaseknutých dílech), vyjmutí zaseklých dílů spodním koncem prutu a poté jsem nechal ty dva díly padnout volným pádem na tvrdý povrch (betonová podlaha) spodním koncem. Díl musí dopadnout kolmo. V případě potřeby je nutno pád opakovat. Tento ráz způsobí, že se díly uvolní.
kukkYn_ - Profil | St 17.9.2008 20:17:10
skusim to tam dat jeste na hodinu ale vubec se stim neda hnout a je to novej prut prave jinak by me to bylo jedno...
1kolda1 - Profil | St 17.9.2008 20:13:21
pockej az tak zase ne snad ... tak to tam zkus nechat dyl hlavne at ti ten prut nezamrzne at neni treba mokrej :-D jak rikam me to pomohlo a nebo zkus jak tu rikali kluci spodni dil zahrat a horni schladit ale nevim jak to realizujes kdyz sou ty dily pres sebe :-))
1kolda1 - Profil | St 17.9.2008 20:08:51
flip- podle ceho soudis? jo takhleeeeeee jako ze mam velkej mrazak jo? :-DD no to zrovna ne ale jako mrazak mame hodne prostornej asi 130cm na dylku :-))) problem je v tom ze ted je az po viko narvanej boruvkama pac mama pres prazdniny nazbirala 400l boruvek :-DD
Ponty - Profil | St 17.9.2008 19:36:19
brach- nemá to bejt obráceně? Teplem roztahuješ a zimou stahuješ. Když to uděláš jak píšeš, tak horní konec teplem roztáhneš v tom spodním a spodní ještě víc smrštíš.
1kolda1 - Profil | St 17.9.2008 19:26:44
kukkyn to uz si presne nepamatuju ale tak kolem pul hodky :-) asi tak nak no
1kolda1 - Profil | St 17.9.2008 19:00:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
zkus strcit prut do mrazaku... ja sem to takhle udelal taky u sekliho teleskopu a pomohlo to
brach - Profil | St 17.9.2008 18:56:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Občas se nám to stávalo na teleskopech Sona na Rozkoši při velkých vedrech. Stačilo prut krátce ponořit do vody - tedy schladit - a pak to šlo. Myslím, že když vrchní díl zahřeješ a spodní schladíš, podaří se ti to. Vrchní zahřej fénem a na spodní pak dej led.
Zachy - Profil | St 17.9.2008 18:41:49
To já naposledy tohle řešil u boloňky..tak sem tlačil ty 2 díli proti sobě a samozřejmně že mi to ruplo.
kukkYn_ - Profil | St 17.9.2008 18:41:18
A čím stačil by fén nebo horkovzdušnou pistolí jinak díky. :-)
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
SoRybáři a vinařství 930
SoATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoBoilies TB baits- chytací řada 47
SoKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
So🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoRybářský kniho - koutek 145
So471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17










