NLauri - Profil | Po 6.4.2009 7:09:36
Netipa - poslední hrdina MRKu >> Netipa >> já když mám na prutě velkou rybu,tak mám úplně jiné starosti než sledovat jak dlouho ji zdolávám. A neodvážím se to ani odhadnout, protože při zdolávání krásné ryby mi připadá několik minut jako hodina.
P.S. tuhle štiku jsem vodil na vláčák asi deset minut,to bude asi můj ,,vláčecí rekord" tady v čechách.
NWorm - Profil | Po 6.4.2009 7:05:36
Netipa - poslední hrdina MRKu >> Netipa >> CO ti mám říkat, jednou jsem zdolával trofejního hrouzka cca 20 minut(to je přibližně nejdelší doba mé zdolávačky amura 75 na 0,18 v proudu na prut zhotovený z biče, tenkrát jsme takhle vyráběli "bolonézky" bo jiné nebyly dospupné) :O)))
Jo a teď jsem zapátral v paměti a zhruba ta samá doba na závodech v Ronově nad Doubravou.Tolstoj 96 za záda na 0,18 taktéž.
PS:Očekávám děkovačku a ovace před hučícím splavem :O)
NSSR - Profil | Po 6.4.2009 7:05:28
Netipa - poslední hrdina MRKu >> Netipa >> Před 3 lety na Berounce jsem zapřáhl v 23 45 sumce na rybku na 0,20 vlasec... . Po 2 h a 45 min. se mu púodařilo dostat pod pilíře u mostu a tam mi to urval :-(. Bylo mi to moc líto, protože po skoro 3 hodinách boje jsem přišel o svojí životní rybu.
NNetipa - Profil | Ne 5.4.2009 23:45:32
Nějaký nový dlouhý souboje?
Njarda 2004 - Profil | St 17.9.2008 15:38:24
Netipa: Je to tvoje věc co sem napíšeš ale to co máš na fotce ma tak do 80 cm a pokud jsi ho tahal 2,5 hodiny na kaprovej prut a vlasec 0.30 tak mu na ocase vysel sumec cca. 70 Kg. Je tady hodně kolegu tak to zadej jako otázku jestli je tom možný a poznáš reakce opravdu je to moc ale moc dlouho.
Nvydrýsek říční - Profil | Pá 12.9.2008 14:34:23
me se stelo prdloni na berounce že sem měl na rybyčku záběr od sumce cca v 23 45 a odcházel sem od vody ve 3 hodiny když mi to urval hold smůla
NNetipa - Profil | Pá 12.9.2008 14:13:03
jarda 2004 - Všechno se to stalo přesně tak, jak jsem psal. Prostě nepochopitelný akční kapr
Njarda 2004 - Profil | Pá 12.9.2008 9:09:00
Netipa: Chlape uber trochu. Tohle je moc silná káva.
NRADYNEK - Profil | Pá 12.9.2008 8:32:24
sumík 125 cm na vláčku na řece, vlasec 0,18 mm. 2x natvrdo zalehl. Musel jsem vy vykamenovat. 1 hodina
NDeProfundis - Profil | Pá 12.9.2008 7:00:26
Master: chudák sumec :-( jestli ti nejdou blbě hodinky, tak musel vysílením chcípnout! Né že by ta rukavice k něčemu byla, ale po takový době ten sumec nevěděl kde má hlavu, natož aby ho chtěl kousnout:-) Sumík týhle velikosti toho má s takovým cajkem max do půl hodiny dost a nechá se vzít za hubu jako beránek.
Ale abych jen neplácal, tak asi kapr 56 za hřbet s proutkem do 20g, už ani nevím jak dlouho...do 15ti minut. Je to všechno jen o vercajku...
NNat - Profil | Pá 12.9.2008 6:10:59
Tolstolobik 18kg, zdolavany cca 1hod.
NPetrasek - Profil | Čt 11.9.2008 22:47:33
letos zatím kraluje tento šupík 99cm 18kg s délkou zdolávání 70minut, ale co si pamatuji, tak dvakrát už jsem tento čas pokořil jednou lyscem 83cm a loni tolstolobikem 90cm, ale přesné časy si již nepamatuji... toho letošního mám v živé paměti
NCamel - Profil | Čt 11.9.2008 22:12:52
Amur 104 cm, 13,5 kg, zdoláván hodinu a dvacet minut v třiceti stupňovém vedru. Amur úspěšně zdolán a já taky. Zatím moje největší ryba a vedle "životní úlovek" syn Vojta.
Nbambus11 - Profil | Čt 11.9.2008 21:18:18
10 minut jsem tahal nějakýho kapříka nebo amura na feedera na rybníčku a pak se vypnul :( pak ještě štika odhadem 80 na woba, zaseklá u břehu, vyklepala se v půlce řeky(labe) :( všechny největší ryby mi vždycky spadnou
NLádin - Profil | Čt 11.9.2008 21:12:24
Můj jednoznačně nejdelší souboj byl s tímto kapříkem 67cm z letošního srazu MRKu. Zdolán na matchku s 0,16 vlascem. Dobu zdolávání přesně nevim, vážně sem neměl čas to měřit, ale pro mě to bylo nekonečný. Odhadem tak půl až třičtvrtě hodiny?
Nogon - Profil | Čt 11.9.2008 20:59:04
ja asi s parmou neco pod sedesat kdyz me vjela do hlavniho proudu a ja sem se asi deset minut dival jak me mizi dvanactka vlas..pak sem sel po pas do vody a vydal se zani:o)) dobu si nepamatuju ale neco kolem pul hodiny to bylo:)
NMilhauz - Profil | Čt 11.9.2008 20:52:26
Přes dvě a půl hodiny jsem tahal na bolo s 0,14 kmenem/0,12 forpasem mojí životní parmu cca 90-100cm, viděl jsem jen ploutev ale pak mi to urazila o kámen, krve by se ve mně nedořezal, tejden se mnou nebyla řeč :) Jinak nejdelší boj byl s parmou 70cm ale to bylo na feeder na poctivou dvacítku, stejně to trvalo přes půl hodiny
Nsroubek - Profil | Čt 11.9.2008 20:39:04
A to su já, bohužel foto je z Norska, není to naše ryba, ale potěší, Treska tmavá, zdolávana 15min, ale na šňůru 13kg, pěkná ryba u nás doufám přijde
Nsroubek - Profil | Čt 11.9.2008 20:33:35
To je múj dobrý kamarád,chytali sme spolu,najednou záběr na fídr,vlasec 0,16 kapr 10,5kg lysec,zdolávám 28min,pěkný zážitek
NJitkagold - Profil | Čt 11.9.2008 20:05:01
Rex2 - ani nahodou,tahle ryba na sobe ma sice supiny,ale tvori to strasne pevny krunyr. Musi se z krunyre vykostit a chutna jako veprovy steak.
NLuke21 - Profil | Čt 11.9.2008 20:00:30
Kapr 17kg cca 10 minut
NRex2 - Profil | Čt 11.9.2008 19:49:03
Jitkagold-velice zajímavá rybička, štice je to docela podobný postavením ploutví ono to asi bude příbuzný s naší zubaticí.
NJitkagold - Profil | Čt 11.9.2008 19:32:30
Rex2 - je to cesky - kostlin a v USA je to Longnose Gar.
N/-/ary - Profil | Čt 11.9.2008 19:29:56
já měl kapra okolo 30 min na 0.18mm vlasec 83 cm kg nevím =D jinak vedle roští a na druhej straně kořeny 2x roští jednou kořeny =)
NRex2 - Profil | Čt 11.9.2008 19:25:20
Jitkagold- co je to za rybu jak jste s ní na fotce? Štika to neni to poznám.
NRex2 - Profil | Čt 11.9.2008 19:23:51
Já tahal amurka 90 cm 10 kg půl hodinky na 18 vlasec
N1kolda1 - Profil | Čt 11.9.2008 18:33:18
kapr 81cm 10Kg tahal sem ho asi 30min na 0,25 vlasec a 60g proutek kdyz zajizdel do rakosi tak kamos v dobry umyslu aby kapra vyplasil a ten se otocil rek ze tak metr pred nej hodi kamen... rychle vzal kamen a šuuuupp houpakem asi 10m jenze mu to nak ujelo a hodil to asi 20cm za kapra :-D a kapr se opravdu leknul... ale napalil to primo do toho rakosi :-D ale dobry nakonec se vratil zpatky ale jelikoz to byl a je muj osobacek tak sem mel celkem bobky ze mi to urve :-D
NSmetana - Profil | Čt 11.9.2008 16:10:25
Nejdelší souboj jsem zažil na Labi kde jsem po cca 20 minuách vytáhl šupiho 80cm 11,3kg.Na to, že jsem chytal na 3lbs prut a vlasec o d =0,30mm...no byl to slušnej souboj :D
Npjarmil - Profil | Čt 11.9.2008 15:55:49
na teleskop 2.70m a 40gr a 10 let stary jsem s 0.18 vlascem taHAL PRES 3 HODINY TOLstolobika bileho. hohuzel vlasec prasknul diky predreni o ocka.. :-(
Nhexen - Profil | Čt 11.9.2008 15:55:00
To trošku přeháníš s těma hodinama to jste dali prut do vidliček a šli jste ještě na několik pivek ne
My jsme chytli sumce 178cm na 25silon a thali jsme ho odhadem 55minut a to jsem byl dvakrat ve vode uvolnit vlasec z vázky :-)
Npaia - Profil | Čt 11.9.2008 15:48:31
40 minut, 128 cm jeseter za ocas. na starej 3m teleskop s 0,25 vlascem. vždycky, když zamával ocasem, tak vymotal odhadem 15 metrů vlasce. nejhorší ale bylo, že jsme nevěděli, jak ho podebrat, protože podběrák byl fakt malej.
NVaša - Profil | Čt 11.9.2008 15:37:20
Tak já měl nejdelší souboj asi 15 minut na feedera a návazec 16ka.Kapr kolem 65 cm.Nezdolán.
NMuskiehunter - Profil | Čt 11.9.2008 15:22:01
Master : To byl za vocas a v hubě ho měla dvojka ne? :-) Uber.....
Medvěd : Co říct, no nádhera no!
Stick : Jo jo , to je to video co jsem ti posílal co? Ta řádila mrcha :-))
NStanley 87 - Profil | Čt 11.9.2008 14:46:35
Master - ® 4 a půl hodiny s 0,25mm vlascem???To je trošku moc ne?
Nskwor - Profil | Čt 11.9.2008 14:38:54
Master: To je docela extrémní doba, mám sumce 100cm na vlasec 0,18mm a 3-12g prut a souboj trval kolem deseti minut. Shodou okolností to byl asi i ten nejdelší, velký ryby nechytám :-)
NMaster - Profil | Čt 11.9.2008 14:32:11
Můj brácha zdolával v Řeplicích sumce 116cm na vláčku - vlasec 25cítka, neuvěřitelných 4 a půl hodiny!!! moje nejdelší zdolávání je asi jen kolem hodiny kapra 68cm 7.3kg na plavačku na čtrnáctku vlasec.
Nsoulfly - Profil | Čt 11.9.2008 14:16:08
Pár minut, mam na to cajky. :-)
NJitkagold - Profil | Čt 11.9.2008 14:14:33
Tahle dala trosku vic zabrat ale casove zhruba stejne jako predchozi.
NJitkagold - Profil | Čt 11.9.2008 14:10:10
Opravdu nevim presne jak dlouho jsem tuhle rybu zdolavala, muj odhad je kolem 15 minut.
NNetipa - Profil | Čt 11.9.2008 13:49:55
Tak já to tu lehce nakopnu. Tenhle kapra mi dal hodně zabrat. Zcela nepochopitelně na kaprařský prut se silonem 0,30 jsem ho zdolával dvě a půl hodiny. Vůbec se mu nechtělo z vody. Zdolávačka z malého člunu společně s kámošem, kdy počáteční euforii vystřídala nervozita. Začly se projevovat pochybnosti zda to je opravdu kapr. Myšlenky nás zavedly na skutečnost, že by to mohl být větší sumec. Byli jsme skálopevně přesvědčeni, že nikdo z nás mu ruku do huby nedá a proto ho nemáme jak vyndat na naši malou lodičku. Atmosféru celého zdolávání dokreslila ještě oboustraná potřeba akutního močení, kterážto pomalu přecházela v hysterii a následné odhodlání močit do lodi jednou rukou držíc prut a druhou rukou směřovat proud. Nakonec kapr přece jenom polevil. Bylo veliké rozčarování nad jeho váhou a velikostí. Podle boje to byla jasná "dvacítka" ne-li víc :-) Kdyby to urval, tak by bylo o historku s uniklým obřím kaprem postaráno
NMr.Stick - Profil | Čt 11.9.2008 12:20:59
Velkou rybu jsem zatím žádnou nechytl. Nejvíc mě asi potrápila tahle štika 83cm. Dobrých 7-10 minut vzdorovala.
NVokys - Profil | Čt 11.9.2008 12:16:31
Amur 80 cm na feeder s 0,10 forpasem zdolavan asi hodinu a stejnou dobu zdolavan amur 65cm na 13m delicku na labi na 0,08 . /jeste ze to bylo pri chytani jen tak pac s tou delickou jsem chodil 50 m po brehu - pak jsem byl uplne KO/
NHomer - Profil | Čt 11.9.2008 12:11:00
Sumec 116 cm, na matchku, forpas 0,14 mm, háček č.10. Zdoláván něco přes hodinu, úspěšně.
NKnapík - Profil | Čt 11.9.2008 10:59:20
já mám taky 2 hodiny, picker 0,16 + 0,15mm parma kolem 90cm v silně tažný vodě, dvakrát jsem ji dostal z vázky, napotřetí se už vyřízla, byl to mazec. Tohle vyndat, tak jsem masér:-)
NRicci - Profil | Čt 11.9.2008 10:58:12
Netipa: ano, omlouvám se za chybu..
Pavouk: přesně..
NNetipa - Profil | Čt 11.9.2008 10:55:35
Ricci: předpokládám, že návazec 0,067 :-)
NRicci - Profil | Čt 11.9.2008 10:54:06
Cca 2 hodiny v závodě. Kapr odhadem 5 kg, návazec 0,67, kmen tuším 0,10, háček 18 a guma v topu 0,9mm. 5 minut před koncem závodu to nevydržel návazec :-))