MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Farbenie srsti a peria

Prosím o radu. Čím farbíte srnčiu srsť a čím perie (aký pomer voda - farba), aký druh farby? Ďakujem.

Autor diskuse: zozu ®
Zařazeno do: muškaření - domací dílna, 15.8.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Macosx - ® Po 18.8.2008 21:31:01
RWC: jo jo, bylo to málo octa. V tom je výhoda ořechů, fixace automatická, barva úžadná, jde jen o to odhadnout koncetraci.
N Royale with Cheese - ® Po 18.8.2008 21:20:04
Macosx > asi špatná fixace, nebo nevhodně zvolenej druh barvy. Pštros nemůže pouštět proto, že je to pštros, barví se taky snadno.
N Macosx - ® Po 18.8.2008 17:48:58
Já barvím jen zelenými slupkami ořechů. Mám je na zahradě a dělá to hezký olivový odstín. Barvím tak CDC a bílého pštrosa. Mám doma tři zimní kůže ze siky a tak si vybírám černou ze hřbetu a světlou z boků a ocasu. Zkoušel jsem červenou barvu na látky na pštrosa, ale dost to pouští.
N Royale with Cheese - ® Po 18.8.2008 11:20:35
Barvení srnčí srsti je ošemetná záležitost. Jde o to, čeho vlastně chceš dosáhnout. Osobně občas barvím jen bílé prdele ze siků, jelikož na barvy, které jsem (zatím) nikde nesehnal (konkrétně ostře žluá a tepenná červeň ). Odbarvení přírodní srsti nebo var vždy zásadně mění její vlastnosti.
Peří se barví mnohem snáze. Pokud máš zdroj vetšího množství krocaního marabu případně skalpů, směle do toho. Lepší je barvit ve velkém a podělit kámoše. Dá se toho zkazit jen opravdu málo. Třeba černé marabu, jehož spotřeba je u každého větčinou veliká, se pak vcelku vyplatí. Vařením se kvalita peří, na rozdíl od srsti, zásadně nemění. Iberie obarví cokoli, Duha se dříve lišila v použití na vlnu a hedvábí ( tou neobarvíš srst). Barvit se dá i chemicky ( pár experimentů mám za sebou, kyselina pikrová, eosin apod..., dost jsem toho obarvil argentnitrátem a vývojkou v době, kdy nebylo možné sehnat šedé skalpy) ale není to žádná výhra. Zajímavé je barvení v slupkách z cibule, výsledkem je nádherně opaleskující hnědá barva ( pokud použiješ bílé peří). Jiná přírodní barviva jsem nezkoušel. Top kvalitu získáš použitím barev Veniard, sehnat je je ovšem problém, a bez nich jsi bez šancí na kvalitní fluo barvy.
JInak co se týče barevného marabu, nejlevnějším zdrojem jsou boa koupená v galanterii.
N Pike - ® Pá 15.8.2008 13:17:36
Zozu: Osobně bych se na barvení vykašlal. Srnčí srst koupíš v různých barvách buď na internetu či v slušném rybářském obchodě. Cena za čtverec srsti není nijak závratná, do 50 Kč se vlezeš. Defacto ti stačí přírodní a černá. Můžeš snad chtít i olivovou, zbytek není podle mne nezbytný. To máš 150 Kč a srst ti vydrží hodně dlouho. Barva něco stojí, čas strávený nad barvením též a výsledek není jistý. Může to dopadnout tak, že srst si nabarvíš blbě a máš to. Pěří je to samé. Nabídka je opravdu široká, barvit marabu z krocana na oranžovo je podle mne zbytečné.
N zozu - ® Pá 15.8.2008 13:06:50
ďakujem,.............vyskúšam.
N siri - ® Pá 15.8.2008 10:46:09
Mikulas - zkus batiku... :-P Anebo si holt hraj s fixkou.
N Jirka_K - ® Pá 15.8.2008 10:45:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
barvy Duha. Množství podle odstínu, jaký chceš dostat. Jen pokud chceš opravdu černou, tak barvou nešetři. Pokud toho dáš podle návodu, tak bud mít takový odlesk do modra.
N Mikulas - ® Pá 15.8.2008 10:39:03
a grizzlyho umíte? :)
N siri - ® Pá 15.8.2008 10:30:51
Take kupuji obarvene, pripadne prebarvuji lihovymi fixami - obyc. + na nektere nedostupne odstiny mam nekolik specialnich. Krome CDC, do toho tim lihem sahat nechci...
N medvěd - ® Pá 15.8.2008 9:19:15
Kdysi jsem barvil slepičí skalpy.Koupil jsem bílé a barvil na černou,hnědou.Použil jsem barvy iberia podle návodu a pak dlouho nechal v octové vodě .
N Royal Wulff - ® Pá 15.8.2008 9:15:47
Nefarbim, kupujem uz farebne. Kedysi som farbil - farba na latky Duha, postup podla navodu vyrobcu. Sedy odtien sa da ziskat studenym postupom - fotochemickou cestou ( vyvojka-ustalovac).

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | muškaření | domací dílna ]

Co je nového - muškaření + obecné
Oznámení - muškaření
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - muškaření
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniWFT Gliss Trans 150m

Za 460
Mechanické vlastnosti jsou velmi podobné monofilnímu vlasci. Její pevnost je ale téměř 4 x vyšší než nejpevnější monofil !


akce, rybareniVyužijt až 30% sníženi ceny u výrobků Flajzar

Dodáme do 24 hodin a bez poštovného.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA Worldfishing CA Worldfishing

Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací! Cestovní agentura World Fishing se zabývá zprostředkováním rybářských...