MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

zápis do úlovkového lístku

zdravím, chtěl jsem se zeptat někoho zasvěcenýho, jak je to s tím že nemůzu mít napsaný dva kapry v ulovkovým lístku na jednom rádku. konkrétně: datum-revír-podrevír-druh ryby-kusy-hmotnost-cm dnes mě kontrolovala ryb. stráž a nelíbylo se mu to , že co kapr tak řádek. jak to teny je?

Autor diskuse: tonda ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 4.5.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N tonda - ® Út 6.5.2008 8:51:28
Lesak - to co ty tady cituješ je přepis z RŘ, ale nikde není nic o tom že to nesmí být na jednom řádku, nebo zase naopak, že to musí bejt rozdělený na dva
N Dalimil - ® Út 6.5.2008 7:12:06
Marillion -- protože ani RS neví, co je druh...:-)))
N jojokill - ® Út 6.5.2008 7:10:24
lesak hele takze podle toho co ty jsi napsal tak ja jsi muzu vzit od vody treba 3 amury kdyz nepresahnou 7 kg
N Marillion - ® Út 6.5.2008 7:09:13
Dalimil - opakuji svou poslední větu:
Na toto mi zatim nikdy žádná (z těch mála kontrol) RS neřekla.
N Dalimil - ® Út 6.5.2008 7:02:07
Marillion -- opravím Tě: druh - kapr obecný... pokud napíšeš jen kapr, je to rod a ne druh...
N Marillion - ® Út 6.5.2008 6:54:22
Chytnu kapra:
druh - Kapr
počet kusů - udělám čárku
délka - napíšu délku

pokuď chytnu druhého kapra, udělám do počtu kusů další čárku, napíšu délu.

Na toto mi zatim nikdy žádná (z těch mála kontrol) RS neřekla.
N Lesak - ® Út 6.5.2008 1:10:49
Co takhle si přečíst RŘ, je to tam jasně napsané:

(2) V mimopstruhovém rybářském revíru si může osoba provádějící lov přisvojit v jednom dnu, i když loví na více rybářských revírech, nejvýše 7 kg všech druhů ryb. V tomto úlovku smí být nejvýše dva kusy kapra, štiky, candáta, bolena, sumce nebo jejich kombinace. Byla-li si osobou provádějící lov přisvojena ryba, kterou celková hmotnost úlovku přesáhla 7 kg, končí jejím přisvojením denní lov.
(3) Vyskytují-li se v mimopstruhovém rybářském revíru také ryby lososovité, může si osoba provádějící lov vedle úlovku uvedeného v odstavci 2 přisvojit jen 3 ks ryb lososovitých, pokud celková hmotnost denního úlovku nepřesáhne 7 kg. Síh maréna a síh peleď se nepovažují v úlovcích za ryby lososovité.
(4) Přisvojené ryby osoba provádějící lov zapisuje nesmazatelným způsobem do povolenky k lovu, do které uvede datum, číslo revíru, druh ryby, její délku a hmotnost. Přisvojené druhy ryb uvedené v odstavcích 2 a 3 zapisuje osoba provádějící lov bezprostředně po jejich ulovení. Ostatní druhy ryb zapisuje po skončení nebo přerušení lovu před odchodem od vody.

N Jovánek - ® Po 5.5.2008 23:08:14
Clapci,o co jde? Zapisujte každou ponechanou rybu zvlášť na každý řádek a nemáš s tím problémy.Ale stejně:Chytnu rybu,zapíšu druh(kapr),váhu a míru.Kolik jsem jich tedy chytil? ...jen jednoho kapra.Tak to tam napíšu.To je to tak složitý?!
N tonda - ® Po 5.5.2008 12:20:42
MRKnato - to není problém, do teď se to tak zapisovalo a nikdy to nikomu nevadilo. přišel jsi v vodě, zapsal datum a revír, chytil jsi kapra, zapsal jsi kapr a napsal cm. když se zadařilo a chytil jsi druhýho dopsal jsi kusy dva a součtovou hmotnost. celý roky to upakují na výročních schůzích pořád dokola.
N MRKnato - ® Po 5.5.2008 10:05:55
tonda, pokud jsi z ČRS, tak jak by jsi ty dva kapry prakticky do jednoho řádku zapsal? Mě dělá problém dostat tam údaje jen o jedné rybě. V případě úlovku tří pstruhů by jsi je nacpal také do jednoho řádku?
N schiwa - ® Po 5.5.2008 9:44:45
Dalimil:Sem si to myslel,proč dělat věci jednoduše,když to jde složitě..
N kakr - ® Po 5.5.2008 9:40:05
dovolím si kolegy upozornit, že se zde směšují dvě různé "evidence úlovků a docházek. Je mezi nimi dost podstatný rozdíl. MRS jak uvádí hraji má kolonku délka/cm rozdělenu na dva chlívečky, ČRS má jen kolonku cm. Navíc v MRS je na docházku povolen jen 1ks kapra i když se najdou tací, co si ponechají dva a hrdě to v evidenci uvedou.

V ČRS je nutné každého ponechaného kapra napsat na samostatný řádek.
Sumář úlovků a docházek je v ČRS spolu s povolenkou na jednom formuláři.

MRS má zvlášť sumář úlovků a docházek. Povolenka k lovu a evidence docházek a úlovků s vylepenou povolenkovou známkou je samostatná. V MRS se vrací tedy dva formuláře v ČRS jeden.
Patřím asi mezi 0.1% , kteří kontrolují oba dokumenty, divili by jste se, co si dokáží někteří "rybáři "do sumáře vymyslet.
N HP - ® Po 5.5.2008 9:38:17
hraji: Právě sem byl usvědčen z toho že ja krajskou nemám. Prostě ji nějak nedokážu využít, a tak se spokojuji s místní a závodama.
N hraji - ® Po 5.5.2008 9:34:17
HP: nevím jak ČRS, ale v MRS máme právě proto dvě kolonky pro zapsání míry vedle sebe. Jak jsem se právě přesvědčil, vy v ČRS máte kolonku pro míru jen jednu, zato tam máte kolonku kg, do které by šlo vepsat asi tak 6 číslic, tedy úlovek v tisících likolgramech. Prostě inovace. :-))
N Dalimil - ® Po 5.5.2008 9:32:32
schiwa -- musíš pořád psát dokola, tak to je...
N schiwa - ® Po 5.5.2008 9:26:04
Taky bych se chtěl na něco zeptat:Chytám na hranici revíru,který dělí jez,začnu chytat pod ním zapíšu si,potom jdu chytat nad ním a znova si zapíšu.Když chci lovit znova pod jezem musím si první zápis proškrtnout a zapsat tak znova stejné datum a revír nebo když vím,že se tam vrátím tak to proškrtávat nemusím a platí mi první zápis??
N HP - ® Po 5.5.2008 9:16:08
hraji: tak jsem aspon o něco chtřejší. Stejně ale jak si vzpomínám tak v povolence nebylo moc místa v těchto kolonkách, možná právě proto, aby se to psalo pod sebe. Přeci jen mělo byto být přehlednější.
N hraji - ® Po 5.5.2008 9:13:56
tonda: tvrzení o jedné rybě na řádek je asi dost nepřesná interpretace, protože o nějaké přehlednosti pro svaz nemůže být ani řeči, na svaz se dostane pouze sumář a ten nikdo z 99.9 % nekontroluje s úlovkovým lístkem. Tedy kec nějakého chytrého. Nikde není napsáno, že se musí každá ponechaná ryba zapsat na zvláštní řádek. Navíc pojem "ušlechtilá ryba" již neexistuje, tedy další nesmysl
N HP - ® Po 5.5.2008 9:09:33
Jedna ušlechtilá ryba jeden řádek, max 2 deně to je jasná matika, nehledal bych v tom složitosti.
N tonda - ® Po 5.5.2008 8:54:21
hraji - no právě takhle tvrdím že to tak je, ale ten blb včera tvrdil že se každá ušlechtilá ryba musí zapsat zvlášt na řádek, že prej kvuli přehlednosti pro svaz.
N hraji - ® Po 5.5.2008 7:56:09
je to naprosto jednoduché, do kolonky druh zapíšeš kapr, do první kolonky délka zapíšeš délku ponechaného kapra v cm, když ulovíš a ponecháš si druhého, do druhé kolonky délka zapíšeš délku té druhé ponechané ryby. Při odchodu zapíšeš celkovou (součtovou) hmotnost obou ryb
N boby - ® Ne 4.5.2008 22:36:51
Akorát chci dodat,že nejsem zasvěcenej,ale masař a důchodce.
N boby - ® Ne 4.5.2008 22:34:05
Nedávno o tom psali v časopisu Rybářství. Nechce se mi to teď jít hledat,Ale logicky podle řádu ušlechtilou rybu zapisuješ hned.Ostatní po ukončení lovu.To spíš nelogický je ,že máš zapsat ihned i váhu,ale váhu nemáš v povinné výbavě a nějaké tabulky.To je scifi.
N Rváč - ® Ne 4.5.2008 22:05:23
Kazdou uslechtilou rybu musis zapsat zvlast
N Jovánek - ® Ne 4.5.2008 22:04:22
Jestliže chytíš kapra,zapíšeš si ho.Včetně kusů. A zapíšeš vždy jen jednoho.Nebo si je chytil v úplně stejnou chvíli? To asi ne.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Zemřel Josef Janošík

Za nás vsetínské si dovoluji oznámit, že nás ve věku 70 let opustil dlouholetý porybný, který nás, co by pytlačící děcka, často a vytrvale odháněl od vody.

S postupem doby se tento...

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSportex polokošile - AKCE

Za 199
Černá polokošile s vyšitým logem Sportex, 100% bavlna.


akce, rybareniCukk Kukuřice

Za 55
Kukuřice Cukk velmi oblíbená nástraha na kapry, ale i ostatní nedravé ryby, potřebujete nástrahu na Method Feeder nebo jen tak na klasické krmítko tak tato kukuřice je to pravé.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Gammarus -Žďár nad Sázavou Gammarus -Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou, Nádražní 464