- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nejde vám někdy rozebrat prut?
Určitě se vám někdy stalo, že vám na konci rybolovu nešel rozložit prut. Zoufalé tahání kroucení, snaha nepoškodit prut a neutrhnout očka ve chvíli, kdy už jste plánovali odchod od vody (jako vždy na poslední chvíli) a spěcháte třeba na vlak - to je docela velké trauma. Jak ho řešíte? Máte nějaký zaručený fígl? Nebo šikovnou prevenci?
Autor diskuse: Brix - Profil , 2.5.2008 všeobecné - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Ntrafikant - Profil | Ne 8.6.2014 15:17:40
Stačí spojku prutu konec trnu namazat grafitovou tužkou a je to v pohodě.
NRybkin - Profil | Ne 8.6.2014 12:36:53
Spojku stačí dát na chvíli pod vodu.Jak zchladne jde normálně rozebrat
Nbart.bm - Profil | Ne 8.6.2014 12:14:21
dave-76 >> tenhle ti poradí nejlépe je přímo z oboru http://www.mrk.cz/clen.php3?id=21074&kw=alda pisni mu SZ
NRatatan - Profil | Ne 8.6.2014 12:07:17
Taky se mi to stalo na fidru u shima,nesla ani za boha vytahnout spicka at jsem delal co jsem delal ale jelikoz jsem nekdy vzteklina,tak zustala spicka bez ocek a ja bez jedny spicky:-) :-) ale vytahl jsem ji.
Nxvasikp - Profil | Ne 8.6.2014 11:50:59
Měl jsem tenhle problém...ruce jsem mohl nechat na prutu..pak jsem dostal dobrou radu a na spoje mázl špetku lék.vazeliny. Od té doby pohodička :-)
Nderata - Profil | Ne 8.6.2014 11:32:12
Mi se to teda stává hlavně v létě, takže prut namočím na chvili do vody aby schladnul a pak uplně bez problému rozeberu. Jen mi je líto ho strkat do nějaké zelene vody ale lepší než to ukroutit. Takže s sebou nosím hadřík kterým ho pak setřu.
Ntuzemak - Profil | Ne 8.6.2014 11:29:28
poldeci >> fotka mě nešla načíst,jen šedý políčko....beru zpět,sorry..
Npoldeci - Profil | Ne 8.6.2014 11:28:01
tuzemak >> vidíš na fotke že mu vyliezla tŕňová spojka-čo by si s tým robil ty,poistil to krížom klincom?
Ntuzemak - Profil | Ne 8.6.2014 11:18:33
dave-76 >> epoxid?pokud dobře čtu,tak máš problém prut rozložit,né zněj udělat jeden kus????
Ndave-76 - Profil | Ne 8.6.2014 11:15:32
Díky, nad epoxidem jsem uvažoval ihned, ale chtěl jsem se ujistit.
Tu vazelínu vynechám a zkusím příště to rozkmitání.
Tu vazelínu vynechám a zkusím příště to rozkmitání.
NSlavíček - Profil | Ne 8.6.2014 11:07:26
Figl je jednoduchy rozkmitat a zaroven tahnout od sebe je to vyzkouseny . Kroucenim clovek akorad muze znicit prut nic jineho
Npoldeci - Profil | Ne 8.6.2014 11:05:47
dave-76 >> očistiť-odmastiť,trocha zdrsniť,napatlať epoxidovým lepidlom,nasunúť,dočistiť lepidlo a nechať zaschnúť
NAnýzový dědek - Profil | Ne 8.6.2014 11:04:20
dave-76 >> Žádnou vazelínu, ale použij obyčejnou měkkou tužku a nebo tuhu (grafit).
na vazelínu se ti nachytá svinstvo a pak působí jako brusná pasta a a při zatuhnutí to nerozděláš jedině násilím.
na vazelínu se ti nachytá svinstvo a pak působí jako brusná pasta a a při zatuhnutí to nerozděláš jedině násilím.
Ndave-76 - Profil | Ne 8.6.2014 10:57:15
Čau lidi, stalo se mi, že mi při rozebírání děliček povolil uhlíkový váleček, který drží jednotlivé díly děliček (viz. foto). Zasunout jde zptáky, ale musím ho nějak zalepit. Můžete mi poradit, jaké lepidlo nejlépe použít ?
Stalo se to asi proto, že jsem nemazal, jak uvádíte v diskuzi (grafitovou vazelínou)...
* jinak mě docela překvapilo, že je váleček zcela dutý (na přední části je pouze záslepka, aby do něj nešla voda)
Stalo se to asi proto, že jsem nemazal, jak uvádíte v diskuzi (grafitovou vazelínou)...
* jinak mě docela překvapilo, že je váleček zcela dutý (na přední části je pouze záslepka, aby do něj nešla voda)
Njaka - Profil | Čt 22.3.2012 20:02:17
Plavačkářům se to stává u děliček poměrně často. Fígl na to samozřejmě je, ale bohužel jsou na to potřeba tři. Dva drží zaseklé díly, každý jeden, při tom je lehce tahají od sebe a točí díly proti sobě opět lehce. Třetí drží spoj a provadí jemný krouživý pohyb. Funguje to samozřejmě i u "normálních" prutů.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic













