Nejúčinější pstruhová při vláčení

Rád bych věděl,jaká je vaše nejúčinější nástraha na lov pstruhů při vláčení,jaká je vaše oblíbená a jaké nej ryby jste na ni už zdolali (nejen pstruh)
Autor diskuse: Zydar - Profil , 5.3.2008 dravci - nástrahy, návnady

Nčahounek - Profil | Ne 9.3.2008 15:07:17

Chod se mi nijak nezmenil pri obou variantach,teda u wobleru do 5cm od znacek Rapala a Berkley,muj dojem je ze pstruzi navnadu berou ve vetsine pripadu zezadu,pokud vlacim ze brehu....takze logicky bych nechal koncovy,ale chci se ujistit vasimi zkusenostmi.....diky

    NZydar - Profil | Ne 9.3.2008 14:54:28

    Taky by mě zajímalo,který s trojháčků zdělávat,tak aby se nějak nezměnil chod wobleru a take na který z těch dvou je větší četnost záběrů...

      Nčahounek - Profil | Ne 9.3.2008 14:41:41

      Na soukromaku je uplne jedno co hodis do vody, ma zkusenost je ze s vetsimi nastrahami ubyvala cetnost zaberu,ale sli i po Jointedu 9cm,Shadrapce,proste po vsem ve vode. Jinak pokud musite sundavate radej predni trojhacek z wobleru?Je lepsi asi nechat zadni ze?Dikec za zkusenosti....

        NCardinal - Profil | Ne 9.3.2008 14:08:36

        Zydar: kludne aj 7cm, ved ak sa v teritoriu pstruha nachadzaju rybky aj 5+ a dlhsie nezral, urcite zobere aj vacsiu a zase bude dlhsie travit. Co je lepsie zhanat drobnu potravu, alebo sa nazrat naraz?

          Npira - Profil | Ne 9.3.2008 13:48:12

          Zydar : Na soukromaku si na nej troufne bez problemu.....

            NZydar - Profil | Ne 9.3.2008 13:47:12

            Na jak velkého woblera si troufne takový pstruh 25-30 (at už duhák či potočák) ? Myslím,že do 5 cm by neměl být problém ne ?

              NCardinal - Profil | So 8.3.2008 15:37:13

              pipas: spravne, mas moje synfonie, preco tie chudence pichat na trojo, staci len raz, len aby bolo co

                Npipas) - Profil | Pá 7.3.2008 21:32:43

                já si myslím že když chytám pstruhy na twistry(tam je jen jeden háček) tak že je to stejné jak na mušku pač žadný trojháček nepoužívám.

                  NRahim - Profil | Pá 7.3.2008 18:09:07

                  Zdravím všechny
                  Chlapy nebyli ste teď někdy chytat na přívlač na rybníce Velký Přelov?
                  Zajímalo by mě jak to tam jde?

                    NPuntík - Profil | Pá 7.3.2008 14:28:57

                    konásek14: Máme takový revír. Tví oponenti samozřejmě bojují za své. Chytám mušku i vláčku a mohu posoudit. Dobrá myšlenka, ještě lepší výsledky.

                      NPuntík - Profil | Pá 7.3.2008 14:24:51

                      hraji: Dnes si spolu moc nerozumíme. Opět s tebou nesouhlasím. Takovou vodu máme a jdi se tam podívat. Nesrovnatelné!

                        NZydar - Profil | Pá 7.3.2008 13:33:25

                        konásek14 - pokud vláčíš,máš zamášknuté protiháčky a jen jeden trojháček,tak si myslím,že by to ryby měly ustát v pohodě,takže zakázat vláčet na pstruhových vodách je jako kdyby jsi řekl,že z jelit nebudeš jíst prejt,takže pěkná blbost...

                          NMysho22 - Profil | Pá 7.3.2008 13:03:39

                          konasek14:U nás sú revíri kde by si s muškárkou asi tažko nahodil koľkokrát mám problémy s 2,1m prutom.A to ,že by si zakázal vláčiť na pstuhových vodách choď hovoriť deťom do školky tie ti to možno budú viacej akceptovať.

                            Nkonasek14 - Profil | Pá 7.3.2008 12:54:30

                            No čekal jsem od vás vláčkařů ze pstruhovek větší kamenování.

                              NCardinal - Profil | Pá 7.3.2008 11:48:44

                              Nechcem sa nejak chvalit, no toto bola moja naj. tak asi pred 20 rokmi, o gumovych nastrahach sa len zacinalo hovorit a kedze ich bolo malo na trhu - skoro vobec, a neboli ani jigove hacikz,tak som sa raz nastval a tu je moj vytvor, poleny brok a nataveny umelohmotny trup s cervene luzicky-taka fluo. Fakt to pstruhy zrali a bolo ich vela aj 40cm. Takze ja tak kratko

                                Nschiwa - Profil | Pá 7.3.2008 8:02:35

                                Háček:???:))))

                                  NHáček - Profil | Pá 7.3.2008 7:59:14

                                  Sory konasek k14

                                    NHáček - Profil | Pá 7.3.2008 7:58:00

                                    schiva - proč?

                                      Nhraji - Profil | Pá 7.3.2008 7:57:32

                                      konasek14: okamžitě mě napadlo kontra, když jsou muškaři úspěšnější, tak jim to zakážeme, protože oni potrhají a pomačkají daleko víc ryb. Hloupost? Promiň. Napsal jsi podobnou.

                                        Nschiwa - Profil | Pá 7.3.2008 7:55:30

                                        konasek14:To by bylo hodně nefér vůči vláčkařům.I když souhlasím s tím, že muškaření je šetrnější způsob lovu vůči rybám.Spíš bych zakázal lov na rostlinou nástrahu, hodně lidí toho zneužívá a na háčku má žížalu nebo rybičku a když vidí jiného rybáře či RZ tak to rychle vytáhne a nandá těsto.Znám takových revírů opravdu hodně.Na revírech, kde se vyskytuje jen Po bych zakázal lov ryb i muškařením od 1.9.