Nejúčinější pstruhová při vláčení

Rád bych věděl,jaká je vaše nejúčinější nástraha na lov pstruhů při vláčení,jaká je vaše oblíbená a jaké nej ryby jste na ni už zdolali (nejen pstruh)
Autor diskuse: Zydar - Profil , 5.3.2008 dravci - nástrahy, návnady
88 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Ntucnak11 - Profil | Čt 17.9.2009 10:48:08

Delši dobra nastraha mam jeden kus,

    Ntucnak11 - Profil | Čt 17.9.2009 10:47:17

    Smaček 100 procent

      NKnapík - Profil | Čt 17.9.2009 10:23:48

      drozďák 30,42 >> já už na pstruhovky nechodím..., radši.

        Ndrozďák 30,42 - Profil | Čt 17.9.2009 10:22:28

        Knapíku a Jardo, když vás tak čtu, nabývám dojmu že chodím na jiné pstruhovky a vidím jiné vláčkaře...

          NKnapík - Profil | Čt 17.9.2009 10:21:44

          strejka >> nechci se přít, ale většinou to šlo i bez chycení ryby do ruky, ale pár let už na pstruhovky nechodím, naprostá většina ryb byla velikosti do 20cm a takový soupeř pudy lovce moc neuspokojoval :-(( Talentovanej asi nebudu, vláčím už dlouho a rád a nemám tendence zbytečně ryby kurvit.
          Nejhoší na troháku jsou podle mě zranění od nezabodnutých háků ... oči atd !

            Nstrejka - Profil | Čt 17.9.2009 10:17:03

            Jarda Š. >> na pstruhovkách jsem prakticky nevláčel, když už tak twistry, ale z MP a tloušťů a okounů mám prostě zkušenost jinou, další věc je, kolik lidí skutečně uvolňuje ryby tebou uvedeným způsobem, dle mě naprosté minimum...

              NJarda Š. - Profil | Čt 17.9.2009 10:10:49

              strejka >> Na tři háky to má pstruh mělce na kraji tlamy, takže většinou není vůbec potřeba ho vytahovat z vody a brát do ruky, ale stačí povolit vlaswec a dostane se z toho sám.

                Nstrejka - Profil | Čt 17.9.2009 10:02:39

                Knapík >> tomu se zdráhám uvěřit, mám kromě mouchy docela odvláčeno a toto z vlastní zkušenosti minimálně při pověšení na dva nebo tři háky nemůžu potvrdit. Možná jsi mimořádně talentovaný, ale kolik takových rybářů je...

                  NLauri - Profil | Čt 17.9.2009 10:02:35

                  Mojí nejúspěšnější vláčecí nástrahou na pstruhy jsou mikrotwistery, nejlépe fungují v průzračných vodách kde pstruh prokoukne každou lest. Používám je v kombinaci s třináctkou vlascem a prutem do 9 gramů. Záběry jsou razantní a většinou i zásek sedí. Ve většině případů se dá ryba odháčkovat už ve vodě.

                    NKnapík - Profil | Čt 17.9.2009 9:59:55

                    strejka >> při lovu z vody obyčejně žádnou ... (a to i v případě, že nějakou chytím...)

                      Nstrejka - Profil | Čt 17.9.2009 9:53:39

                      Knapík >> kolik procent ryb na trojháku musíš vzít do ruky? a nedělej prosím nechápavého, není to důstojné...

                        NKnapík - Profil | Čt 17.9.2009 7:41:17

                        strejka >> pokud se chováš k rybám tak, jak jsi uvedl, je už jedno jestli mušíš, nebo chytáš na přívlač, zkus přijít na to, že ne každej rybu morduje a neumí ji vyháknout ...

                        Rotačky, wobíky ...

                          NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Čt 17.9.2009 0:11:19

                          Rapala Original ale ve velkosti F-3.

                            NFildas - Profil | St 16.9.2009 20:36:43

                            Gregor >> a jake ryby na to chytas? asi to nic velkyho nebude ze? a chytáš taky boleny ja sem chytil na přivlač 2 a potřeboval bych poradi jak na ně ono to neni uplne lehky prelstit velkeho bolena tak kdo ma vice zkusenosti na poradte

                              NFildas - Profil | St 16.9.2009 20:29:45

                              ja sem teda na přivlač ješte pstruha nechytil ani sem se zatim o to nepokousel ale nejvice ryb mam na rotacku mepps-agli 0 a 1 stříbrné a červené barvy kde je hodně jelců tak se na tyhle rotačky dá skvěle zachytat na štiky je lepší mepps long 1-4 stříbrné barvy

                                NGregor - Profil | St 16.9.2009 17:09:07

                                Moje nejúčinější nástrahy na přívlač, třpytky Mepps Aglia v barvách FT, RT a TR a ve velikostech 0 až 2. Nejlepší je zamáčknout protihroty na trojháčku, u menších třpytek to ušetří problémy spostě ryb :D

                                  Nstrejka - Profil | St 16.9.2009 17:03:50

                                  Jarda Š. >> jako muškaři se mi z tisíců ulovených ryb na jednoháček do žaber zažralo tak do 10 ryb, ve srovnání s nutností brát prakticky všechny na trojhák s protihrotem nebo bez ulovené ryby do ruky a páčit jim je z huby je to zanedbatelný zlomek, když se ryby při odháčkování mrskají, což je velice často, instinktivně ji člověk zmáčne, pak je jen otázka času, kdy s polámanými žebry uhyne, o orvané slizu od podběráku nebo ruky ani nemluvě, poškození trojhákem a protihrotem je už pak jen taková třešínka na dortu. Vláčený bezprotihrotý jednoháček přimeřené velikosti, aby ho nezhltali patnácticentimetroví pstroužci, mi nevadí ani malinko, ale ukájení se na vědomém mordování podměrečných ryb mi vadí převelice...

                                    NJarda Š. - Profil | St 16.9.2009 16:58:56

                                    strejka >> Nejhorší pro rybu je podle mého (vedle nešetrného zacházení) háček v žábrách a tam se pravděpodobnost u trojháčku proti jednoháčku zvyšuje jen o málo.

                                      Nstrejka - Profil | St 16.9.2009 16:50:31

                                      Jarda Š. >> pro mě je každý vláčkař s trojhákama na pstruhovce (nejde-li s velkou nástrahou cíleně na dravce) sobecký dobytek, za nímž zůstávají desítky nechtěně (ale vědomě) mrtvých podměrečných ryb...

                                        Ntench - Profil | St 16.9.2009 16:44:58

                                        Zydar>> mě se nejvíce osvědčila malá rotační třpytka velikosti 0 a1 ve zlaté nebo stříbrné barvě.....

                                          NJarda Š. - Profil | St 16.9.2009 16:40:10

                                          strejka >> Zatuplování podle mého nebývá (rybě) na škodu, protože dva nebo tři hroty se obvykle nezapíchnou tak hluboko jako jeden.

                                            Nstrejka - Profil | St 16.9.2009 16:32:10

                                            jakákoli, ale musí mít trojhák a protihroty, aby se ryba zatuplovala a musela se každá po ulovení vzít do ruky, pěkně zmáčnout (polámat jí žebra), aby se nemrskala, a trojhák se z ní dal pěkně vyrvat...

                                              NFildas - Profil | St 16.9.2009 16:21:29

                                              no z mé zkušenosti je lepsi na wobleru nechat zadní háček protože se ryba chytne temer vzdycky a kdyz je v reviru i stika a chytate bez lanka tak se to vyplati protoze jednou sem oddelal zadni hacek a stika me ukousla woblera jako nic

                                                NCottus - Profil | Pá 14.3.2008 13:14:11

                                                A co takhle velikost háčku? Když už vláčet,tak šetrně....
                                                Jaká je dle vás účinnost(resp. vážnost poranění)při použití jednotlivých velikostí?
                                                Jednoháček bez protihrotu je asi příliš.

                                                  Nj.sladkay - Profil | Út 11.3.2008 16:57:41

                                                  hornet SDR 4, shad rap DR 5 cm, tail dancer 5, medena a zlata meppska-aglia, gumy iba kopyta okolo 4-5cm / zabery prudke, ale premenitelnost zaberov minimalna :( /

                                                    Ntucnak11 - Profil | Út 11.3.2008 15:54:59

                                                    Ja mam nejratši smački a strimry trubičkove je to moje jednička.Ze začatku sezony tak voblery a rotačka.

                                                      NCardinal - Profil | Ne 9.3.2008 15:40:24

                                                      Lepsie je davat dole predny, pre vyvazenie vsak na kruzok namacknite brok

                                                        NLadinek - Profil | Ne 9.3.2008 15:39:22

                                                        Hlavne nezapomente sundat jednu kotvu a zamackat protihroty...kdyz uz vlacet na P vodach tak co nejsetrneji prosim....

                                                          Nčahounek - Profil | Ne 9.3.2008 15:07:17

                                                          Chod se mi nijak nezmenil pri obou variantach,teda u wobleru do 5cm od znacek Rapala a Berkley,muj dojem je ze pstruzi navnadu berou ve vetsine pripadu zezadu,pokud vlacim ze brehu....takze logicky bych nechal koncovy,ale chci se ujistit vasimi zkusenostmi.....diky

                                                            NZydar - Profil | Ne 9.3.2008 14:54:28

                                                            Taky by mě zajímalo,který s trojháčků zdělávat,tak aby se nějak nezměnil chod wobleru a take na který z těch dvou je větší četnost záběrů...

                                                              Nčahounek - Profil | Ne 9.3.2008 14:41:41

                                                              Na soukromaku je uplne jedno co hodis do vody, ma zkusenost je ze s vetsimi nastrahami ubyvala cetnost zaberu,ale sli i po Jointedu 9cm,Shadrapce,proste po vsem ve vode. Jinak pokud musite sundavate radej predni trojhacek z wobleru?Je lepsi asi nechat zadni ze?Dikec za zkusenosti....

                                                                NCardinal - Profil | Ne 9.3.2008 14:08:36

                                                                Zydar: kludne aj 7cm, ved ak sa v teritoriu pstruha nachadzaju rybky aj 5+ a dlhsie nezral, urcite zobere aj vacsiu a zase bude dlhsie travit. Co je lepsie zhanat drobnu potravu, alebo sa nazrat naraz?

                                                                  Npira - Profil | Ne 9.3.2008 13:48:12

                                                                  Zydar : Na soukromaku si na nej troufne bez problemu.....

                                                                    NZydar - Profil | Ne 9.3.2008 13:47:12

                                                                    Na jak velkého woblera si troufne takový pstruh 25-30 (at už duhák či potočák) ? Myslím,že do 5 cm by neměl být problém ne ?

                                                                      NCardinal - Profil | So 8.3.2008 15:37:13

                                                                      pipas: spravne, mas moje synfonie, preco tie chudence pichat na trojo, staci len raz, len aby bolo co

                                                                        Npipas) - Profil | Pá 7.3.2008 21:32:43

                                                                        já si myslím že když chytám pstruhy na twistry(tam je jen jeden háček) tak že je to stejné jak na mušku pač žadný trojháček nepoužívám.

                                                                          NRahim - Profil | Pá 7.3.2008 18:09:07

                                                                          Zdravím všechny
                                                                          Chlapy nebyli ste teď někdy chytat na přívlač na rybníce Velký Přelov?
                                                                          Zajímalo by mě jak to tam jde?

                                                                            NPuntík - Profil | Pá 7.3.2008 14:28:57

                                                                            konásek14: Máme takový revír. Tví oponenti samozřejmě bojují za své. Chytám mušku i vláčku a mohu posoudit. Dobrá myšlenka, ještě lepší výsledky.

                                                                              NPuntík - Profil | Pá 7.3.2008 14:24:51

                                                                              hraji: Dnes si spolu moc nerozumíme. Opět s tebou nesouhlasím. Takovou vodu máme a jdi se tam podívat. Nesrovnatelné!

                                                                                NZydar - Profil | Pá 7.3.2008 13:33:25

                                                                                konásek14 - pokud vláčíš,máš zamášknuté protiháčky a jen jeden trojháček,tak si myslím,že by to ryby měly ustát v pohodě,takže zakázat vláčet na pstruhových vodách je jako kdyby jsi řekl,že z jelit nebudeš jíst prejt,takže pěkná blbost...

                                                                                  NMysho22 - Profil | Pá 7.3.2008 13:03:39

                                                                                  konasek14:U nás sú revíri kde by si s muškárkou asi tažko nahodil koľkokrát mám problémy s 2,1m prutom.A to ,že by si zakázal vláčiť na pstuhových vodách choď hovoriť deťom do školky tie ti to možno budú viacej akceptovať.

                                                                                    Nkonasek14 - Profil | Pá 7.3.2008 12:54:30

                                                                                    No čekal jsem od vás vláčkařů ze pstruhovek větší kamenování.

                                                                                      NCardinal - Profil | Pá 7.3.2008 11:48:44

                                                                                      Nechcem sa nejak chvalit, no toto bola moja naj. tak asi pred 20 rokmi, o gumovych nastrahach sa len zacinalo hovorit a kedze ich bolo malo na trhu - skoro vobec, a neboli ani jigove hacikz,tak som sa raz nastval a tu je moj vytvor, poleny brok a nataveny umelohmotny trup s cervene luzicky-taka fluo. Fakt to pstruhy zrali a bolo ich vela aj 40cm. Takze ja tak kratko

                                                                                        Nschiwa - Profil | Pá 7.3.2008 8:02:35

                                                                                        Háček:???:))))

                                                                                          NHáček - Profil | Pá 7.3.2008 7:59:14

                                                                                          Sory konasek k14

                                                                                            NHáček - Profil | Pá 7.3.2008 7:58:00

                                                                                            schiva - proč?

                                                                                              Nhraji - Profil | Pá 7.3.2008 7:57:32

                                                                                              konasek14: okamžitě mě napadlo kontra, když jsou muškaři úspěšnější, tak jim to zakážeme, protože oni potrhají a pomačkají daleko víc ryb. Hloupost? Promiň. Napsal jsi podobnou.

                                                                                                Nschiwa - Profil | Pá 7.3.2008 7:55:30

                                                                                                konasek14:To by bylo hodně nefér vůči vláčkařům.I když souhlasím s tím, že muškaření je šetrnější způsob lovu vůči rybám.Spíš bych zakázal lov na rostlinou nástrahu, hodně lidí toho zneužívá a na háčku má žížalu nebo rybičku a když vidí jiného rybáře či RZ tak to rychle vytáhne a nandá těsto.Znám takových revírů opravdu hodně.Na revírech, kde se vyskytuje jen Po bych zakázal lov ryb i muškařením od 1.9.

                                                                                                  Nkonasek14 - Profil | Pá 7.3.2008 7:44:04

                                                                                                  Já bych na pstruhovce uplně zakázal vláčení,párkrát jsem to vyzkoušel a ty trojháčky v pstružích tlamkách jsou hrozný.26 let muškařim a podle pokecu s kolegama kteří vláčej jsem asi o dost úspěšnější s mouchou.

                                                                                                    Nulrisak - Profil | Pá 7.3.2008 6:43:02

                                                                                                    dad- aha, tak letos hodně štěstí!
                                                                                                    lord krtek- letos budu taky na pstruhovce testovat smacky, tak jsem zvedav...:) Neporadíš nějaké barvy, velikosti, výrobce?

                                                                                                      Nsaxana - Profil | Pá 7.3.2008 5:59:17

                                                                                                      dad - to si pašák, ja som sa nedostal ani cez 50 :-)

                                                                                                        Ndad - Profil | Čt 6.3.2008 22:09:04

                                                                                                        Ulrisak - bohužiaľ, tá hlavátka nie je moja, nepoznám dokonca ani toho lovca, chcel som sa len pochváliť rybou chytenou koncom roka 2007 u nás, na Slovensku, na rieke Váh. Osobne na hlavátky chodím asi 6 rokov, ale zatiaľ len niečo okolo 60 cm. Snáď tohto roku... :-)

                                                                                                          NLord krtek - Profil | Čt 6.3.2008 21:47:51

                                                                                                          Já jsem zas loni bodoval se smáčkama, když už nic nebralo, tak smáček byl jistotka.:-)) Jinak má oblíbená je zlatá Hammerka vel. 0, se zamáčklými protihroty. A nej na smáčka - potočák 37cm.:-)))

                                                                                                            Npipas) - Profil | Čt 6.3.2008 21:33:23

                                                                                                            minulý rok se mi nejvíce osvědčily na pstruhy obyčejné twistry.šli na ně jak čerstvě vysazení duháci tak staří zkušení potočáci.Velikost mám nejradši od 3 do 5cm,ale pozor na twistry ve tvaru
                                                                                                            žížalky sem měl téměr nulové uspěchy.nejvíce se mi osvědčily twistry ve tvaru rybky.co se barvy týče,záleží hodně na typu revíru takže každý musí vyzkoušet co na tom jeho revíru funguje.Na jedne řece může byt nejůučinější barva hnědá a zas na druhé řece tim vyplašíte všechny možné ryby které tam jsou.takže je to tak trochu věda s tou volbou barvy.Mě se nejvíc osvědčila barva černá,bílá,stříbřitá,hnědá.spíše tmavší odstíny.Vyjímku snad tvoří pouze micro twistry,což je moje tajná zbran a ty jsou zase naopak nejlepší ve tvaru žížalky a nebojím se u nich použít i velmi křiklavou barvu jako např.červenou,není pravda,že se jí pstruzi bojí,spíš bych řekl že je ta červená barva dráždí.hlavně na malých potůčkách jsem díky temto barvam jako je žlutá,červená,oranžová přelstil opravdu velké pstruhy.ale každý musí zkusit sám co proste funguje na jeho revíru.










                                                                                                              Nulrisak - Profil | Čt 6.3.2008 18:37:00

                                                                                                              dad-přesně tak, barva BT je nej. Jinak blahopřeju!

                                                                                                                NTGH - Profil | Čt 6.3.2008 16:46:50

                                                                                                                dad - ® Čt 6.3.2008 14:23:20- si chytal do ruk? bola pod korenom, ze?:o))

                                                                                                                  NTGH - Profil | Čt 6.3.2008 16:46:09

                                                                                                                  favoriti na vlacenie su u mna hracky od firmy meps.

                                                                                                                    NStanley 87 - Profil | Čt 6.3.2008 14:29:11

                                                                                                                    dad - ® to je nastrazni rybka?:-)

                                                                                                                      Ndad - Profil | Čt 6.3.2008 14:23:20

                                                                                                                      Viem, že to tu nepatrí, ale nedá mi to neposlať.

                                                                                                                        Ndad - Profil | Čt 6.3.2008 14:21:34

                                                                                                                        U mňa Salmo Hornet BT, T. Je to veľmi zaujímavé, ale iné farby pstruhy u nás moc nedráždia, BT je takmer tutovka ... :-).

                                                                                                                          NKorda - Profil | Čt 6.3.2008 10:16:46

                                                                                                                          Když jsem kdysi pstruhařil-jen přívlač, tak se mi osvědčila jako nej nástraha -Kohoutí peří-Hand made.Převálcovalo to veškeré třpitky a woblery renomovaných top firem.Byla to ruční práce od jednoho domorodce z Podyjí...

                                                                                                                            NMr.Stick - Profil | Čt 6.3.2008 9:12:09

                                                                                                                            @Maara: Určitě se ozvi, pátek, sobota, neděle bývám doma.

                                                                                                                              NMaara - Profil | Čt 6.3.2008 8:10:09

                                                                                                                              Jinak k tématu... Na pstruhovce sem toho moc nenavláčel, ale těch pár pstruhů, co sem chyt na vláčku, přišlo na malou vaškovku, tušim 0 nebo 1. Ale nebaví mě to, ty trojháky sou fakt svinstvo, a to i bez protihrotu.

                                                                                                                                NMichal - Profil | Čt 6.3.2008 8:08:47

                                                                                                                                schiwa: když už tam máš trojhák, tak si na něm alespoň zamáčkni protihrot, myslím že zrovna pstruzi si trochu ohledu zaslouží, z háčku bez protihrotu ryba nepadá a jde to bez problémů vyprostit bez většího poškození ryby

                                                                                                                                  Nhák - Profil | Čt 6.3.2008 7:59:31

                                                                                                                                  Výborná záležitost SALMO HORNET 3.5cm barva gt,gs,t a z plechu třpytky EMTE 00-1 a MEPPS aglia long 00-1 u všeho mam zamačkaný protihroty,takže malý nenažranci jsou v naprosté pohodě a o to přeci jde :)

                                                                                                                                    NMaara - Profil | Čt 6.3.2008 7:54:58

                                                                                                                                    Mrštík: Jo, to sem sem nemoh nenapsat, když sem tě tu viděl:). Až pojedu na východ, ozval bych se a mohli bychom zajet na nějakou MP, co?

                                                                                                                                      Nulrisak - Profil | Čt 6.3.2008 6:44:00

                                                                                                                                      rotačka black fury, salmo hornet barva T a hlavně BT, hauserovo peří- moje BEST trojka na pstruhy

                                                                                                                                        Nsaxana - Profil | St 5.3.2008 20:48:42

                                                                                                                                        salmo - hornet farba T a D