- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nejúčinější pstruhová při vláčení
Rád bych věděl,jaká je vaše nejúčinější nástraha na lov pstruhů při vláčení,jaká je vaše oblíbená a jaké nej ryby jste na ni už zdolali (nejen pstruh)
Autor diskuse: Zydar - Profil , 5.3.2008 dravci - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nkonasek14 - Profil | Pá 7.3.2008 7:44:04
Já bych na pstruhovce uplně zakázal vláčení,párkrát jsem to vyzkoušel a ty trojháčky v pstružích tlamkách jsou hrozný.26 let muškařim a podle pokecu s kolegama kteří vláčej jsem asi o dost úspěšnější s mouchou.
Nulrisak - Profil | Pá 7.3.2008 6:43:02
dad- aha, tak letos hodně štěstí!
lord krtek- letos budu taky na pstruhovce testovat smacky, tak jsem zvedav...:) Neporadíš nějaké barvy, velikosti, výrobce?
lord krtek- letos budu taky na pstruhovce testovat smacky, tak jsem zvedav...:) Neporadíš nějaké barvy, velikosti, výrobce?
Ndad - Profil | Čt 6.3.2008 22:09:04
Ulrisak - bohužiaľ, tá hlavátka nie je moja, nepoznám dokonca ani toho lovca, chcel som sa len pochváliť rybou chytenou koncom roka 2007 u nás, na Slovensku, na rieke Váh. Osobne na hlavátky chodím asi 6 rokov, ale zatiaľ len niečo okolo 60 cm. Snáď tohto roku... :-)
NLord krtek - Profil | Čt 6.3.2008 21:47:51
Já jsem zas loni bodoval se smáčkama, když už nic nebralo, tak smáček byl jistotka.:-)) Jinak má oblíbená je zlatá Hammerka vel. 0, se zamáčklými protihroty. A nej na smáčka - potočák 37cm.:-)))
Npipas) - Profil | Čt 6.3.2008 21:33:23
minulý rok se mi nejvíce osvědčily na pstruhy obyčejné twistry.šli na ně jak čerstvě vysazení duháci tak staří zkušení potočáci.Velikost mám nejradši od 3 do 5cm,ale pozor na twistry ve tvaru
žížalky sem měl téměr nulové uspěchy.nejvíce se mi osvědčily twistry ve tvaru rybky.co se barvy týče,záleží hodně na typu revíru takže každý musí vyzkoušet co na tom jeho revíru funguje.Na jedne řece může byt nejůučinější barva hnědá a zas na druhé řece tim vyplašíte všechny možné ryby které tam jsou.takže je to tak trochu věda s tou volbou barvy.Mě se nejvíc osvědčila barva černá,bílá,stříbřitá,hnědá.spíše tmavší odstíny.Vyjímku snad tvoří pouze micro twistry,což je moje tajná zbran a ty jsou zase naopak nejlepší ve tvaru žížalky a nebojím se u nich použít i velmi křiklavou barvu jako např.červenou,není pravda,že se jí pstruzi bojí,spíš bych řekl že je ta červená barva dráždí.hlavně na malých potůčkách jsem díky temto barvam jako je žlutá,červená,oranžová přelstil opravdu velké pstruhy.ale každý musí zkusit sám co proste funguje na jeho revíru.
žížalky sem měl téměr nulové uspěchy.nejvíce se mi osvědčily twistry ve tvaru rybky.co se barvy týče,záleží hodně na typu revíru takže každý musí vyzkoušet co na tom jeho revíru funguje.Na jedne řece může byt nejůučinější barva hnědá a zas na druhé řece tim vyplašíte všechny možné ryby které tam jsou.takže je to tak trochu věda s tou volbou barvy.Mě se nejvíc osvědčila barva černá,bílá,stříbřitá,hnědá.spíše tmavší odstíny.Vyjímku snad tvoří pouze micro twistry,což je moje tajná zbran a ty jsou zase naopak nejlepší ve tvaru žížalky a nebojím se u nich použít i velmi křiklavou barvu jako např.červenou,není pravda,že se jí pstruzi bojí,spíš bych řekl že je ta červená barva dráždí.hlavně na malých potůčkách jsem díky temto barvam jako je žlutá,červená,oranžová přelstil opravdu velké pstruhy.ale každý musí zkusit sám co proste funguje na jeho revíru.
NTGH - Profil | Čt 6.3.2008 16:46:50
dad - ® Čt 6.3.2008 14:23:20- si chytal do ruk? bola pod korenom, ze?:o))
Ndad - Profil | Čt 6.3.2008 14:21:34
U mňa Salmo Hornet BT, T. Je to veľmi zaujímavé, ale iné farby pstruhy u nás moc nedráždia, BT je takmer tutovka ... :-).
NKorda - Profil | Čt 6.3.2008 10:16:46
Když jsem kdysi pstruhařil-jen přívlač, tak se mi osvědčila jako nej nástraha -Kohoutí peří-Hand made.Převálcovalo to veškeré třpitky a woblery renomovaných top firem.Byla to ruční práce od jednoho domorodce z Podyjí...
NMaara - Profil | Čt 6.3.2008 8:10:09
Jinak k tématu... Na pstruhovce sem toho moc nenavláčel, ale těch pár pstruhů, co sem chyt na vláčku, přišlo na malou vaškovku, tušim 0 nebo 1. Ale nebaví mě to, ty trojháky sou fakt svinstvo, a to i bez protihrotu.
NMichal - Profil | Čt 6.3.2008 8:08:47
schiwa: když už tam máš trojhák, tak si na něm alespoň zamáčkni protihrot, myslím že zrovna pstruzi si trochu ohledu zaslouží, z háčku bez protihrotu ryba nepadá a jde to bez problémů vyprostit bez většího poškození ryby
Nhák - Profil | Čt 6.3.2008 7:59:31
Výborná záležitost SALMO HORNET 3.5cm barva gt,gs,t a z plechu třpytky EMTE 00-1 a MEPPS aglia long 00-1 u všeho mam zamačkaný protihroty,takže malý nenažranci jsou v naprosté pohodě a o to přeci jde :)
NMaara - Profil | Čt 6.3.2008 7:54:58
Mrštík: Jo, to sem sem nemoh nenapsat, když sem tě tu viděl:). Až pojedu na východ, ozval bych se a mohli bychom zajet na nějakou MP, co?
Nulrisak - Profil | Čt 6.3.2008 6:44:00
rotačka black fury, salmo hornet barva T a hlavně BT, hauserovo peří- moje BEST trojka na pstruhy
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33408
NFotky ryb pouze na přívlač107179
NStraty a nalezy woblerov a inych nastrah na privlac1596
NVýroba woblerů31008
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NPrivlac s multiplikatorom31598
NLodě a jejich úprava1035
NVláčenie z člnu27208
NSlapy - Dravci2009
NTuning přívlačového vybavení536
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
StNBurza na přívlačové nástrahy 33409
StNBleskovky: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru 1
StNFotky ryb pouze na přívlač 107179
StNPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












