Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

Npepa-č - Profil | Pá 22.2.2019 12:13:38

Pepa z depa >> sím, sím, sím, já vím, pančitelko, souško...já vím, sím...

Plha se hlásí.

    Npepa-č - Profil | Pá 22.2.2019 12:08:58

    Svatá noho! (pepa-č copyright)

      NGekoman - Profil | Pá 22.2.2019 12:08:24

      Pepa z depa >> Já si taky myslím , že poloprázdná cívka bude mít vyšší rychlost při startu, ovšem odtředivá brzda jí bude díky vyšším otáčkám více brzdit a třeba jí tu rychlost dorovná , ale délka náhozu bude proto kratší .

        NPepa z depa - Profil | Pá 22.2.2019 12:00:22

        doktor multiplikator >> ty jo dochtore. přemejšlel sem jestli si děláš prdel a nevím. fakt nevím.
        řeknu ti to dochtorsky - pojedou dvě auta 100km/hod. jednou bude mít obutý 14" kola a druhý 21". budou se otáčet stejně rychle?
        co myslíš. schválně tě nechám si tipnout.

          NGekoman - Profil | Pá 22.2.2019 11:57:27

          doktor multiplikator >> Pokud mají cívky stejnou rychlost tak se , ale bude měnit délka náhozu ne ? Plná/dál poloprázdná/kratší vzdálenost .

            NPepa z depa - Profil | Pá 22.2.2019 11:30:42

            doktor multiplikator >> nemá pravdu.

              Ndoktor multiplikator - Profil | Pá 22.2.2019 11:26:01

              Pepa z depa >> pepo mylis sa.statik ma pravdu.

              Podmotana cievka ma zmysel pri hadzani na kratko

                NPepa z depa - Profil | Pá 22.2.2019 11:06:37

                statik >> tak podívej řeknu ti to polopaticky. menší průměr cívky znamená že na jednu otáčku cívky se odvine mín vlasce. tudíž abys ve stejnej čas letu zvládnul stejnou vzdálenost náhozu tak se musí rozdíl v průměru cívek lišit počtem jejich otáček.
                příště zkus použít svojí energii na vymešlení jinejch bejkoven.

                  Nstatik - Profil | Pá 22.2.2019 10:43:22

                  Pepa z depa >> ty nápovědo,tady máš vzorec i kalkulačku ,tak si spočítej obvodovou rychlost ,dám ti příklad,kdy průměr cívky je 35mm, počet otáček za minutu je např 25000,tak si to spočítej a potom dej průměr cívky,která bude míň navinutá např. 30mm,vynásob to stejným počtem otáček a výsledek tě jistě utvrdí v tom, že nikdy nemůže být rychlost poloprázdné cívky vyšší než u plné a její obvodová rychlost je vždy menší,tudíž je to v rozporu s tím tvým tvrzením.Jak jsem již dříve řekl,nejdřív si něco ověř a potom piš.
                  Je úplně jedno,jestli se jedná o obvodovou rychlost brusného kotouče nebo cívky multíku,vzorec je stejný,to píšu pro případ,že bys měl zase nějaké výhrady,fyziku.Pořád si stojím za mým tvrzením,že cívka se bude točit konstantní rychlostí která byla dána počáteční energií a tato rychlost je přímo úměrná energii,která na ni byla vyvinuta a je proměnná a že poloprázdná cívka nemůže mít vyšší otáčky než plná při stejné energii. Předlož důkaz že tomu tak není,dej si záležet,abys nebyl za hlupáka.
                  Tady jsou ty tvoje tvrzení:
                  Pepa z depa - ® Čt 21.2.2019 13:00:07
                  Diskuse: Privlac s multiplikatorom
                  statik - 21.2.2019 12:50:32 >> při stejnejch otáčkách je odstředivá síla u plný i poloprázdný cívky stejná. jenže pleteš se v jednom - poloprázdná cívka má při náhozu vyšší otáčky. vzorec si sestav/dosad a spočítej. chytrej si na to dost (si myslíš)..

                  tak a ted se zamysli nad sebou a zopakuj si učivo fyziky druhýho stupně - protože poloprázdná cívka bude mít vždy vyšší otáčky (nejen) při náhozu než plná cívka.
                  takže o tý tvý jednoduchosti platí to co sem napsal.

                  https://www.gent.cz/obvodova-rychlost-a-otacky-pro-​diamantove-nastroje/

                    NPepa z depa - Profil | Čt 21.2.2019 21:40:24

                    P!F >> tak to sme oba dva povolaní a na svejch místech. rozebrat - složit. rybu chytnout a ještě pokecat s dochtorem.

                      NP!F - Profil | Čt 21.2.2019 21:37:01

                      Pepa z depa >> ja som na prd kapacita, viem akurat rozobrat a zlozit. A ryby chytat.

                        NPepa z depa - Profil | Čt 21.2.2019 21:32:04

                        P!F >> dyt už sme taky nějaký zdejší kapacity. samozřejmě po dochtorovi. :-)))

                          Ndoktor multiplikator - Profil | Čt 21.2.2019 21:29:37

                          P!F >> koniec hlasenia. dnes skorej slaby dekoder

                            NP!F - Profil | Čt 21.2.2019 21:27:12

                            doktor multiplikator >> Pepa z depa evidentne rozkodoval, ja som dnes slaby koder.

                              Ndoktor multiplikator - Profil | Čt 21.2.2019 21:25:40

                              P!F >> nejdem rozvadzat a idem chrnet

                                NP!F - Profil | Čt 21.2.2019 21:23:55

                                Pepa z depa >> jasne, chapeme sa.

                                  NPepa z depa - Profil | Čt 21.2.2019 21:23:51

                                  doktor multiplikator >> sem celej zaseklej. jako bys mě neznal. horší by bylo kdybych se zacyklil.....

                                    NP!F - Profil | Čt 21.2.2019 21:23:37

                                    doktor multiplikator >> huh?

                                      Ndoktor multiplikator - Profil | Čt 21.2.2019 21:22:17

                                      Pepa z depa >> zasekol si sa a preto nevidis, co nevidi. vsjo

                                        NPepa z depa - Profil | Čt 21.2.2019 21:20:44

                                        P!F >> složitý to není. když jenom spouštíš nástrahu dolů pod sebe tak je jasný že budeš mít jiný požadavky na multík. o řadiči víš a určitě si vzpomínáš jak sme to tady onehdy řešili.
                                        zdolávací brzda je u všech kvalitních multíků zvládnutá dobře. no a pokud máš brzdový lamely uhlíkový tak nemusíš už nic řešit. u teflonovejch který mám u některejch multíků je důležitý aby lamely byly suchý. jinak brzda cuká. taková je moje zkušenost.