Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

Nstatik - Profil | Čt 21.2.2019 12:50:32

Siven Polní >> tahle teorie není ale ničím podložena,je na to nějaký vzorec?,přece brzda pracuje v závislosti otáček cívky při náhozu ,odstředivá síla která tlačí piny je stejná u plné i u poloprázdné cívky,čím menší otáčky tím menší přítlak, u magnetické brzdy je to dané nastavením magnetu a u digitálu jakbysmet. Možná se plná cívka točí trošku déle díky setrvačnosti v obvodové rychlosti ale to je asi tak vše.Jestli se mýlím,vyveď mě z mé neznalosti,házel jsem s plnou i popoprázdnou cívkou a neviděl jsem zásadní rozdíl.

    NPete - Profil | Čt 21.2.2019 12:41:24

    jinak mam jeste ze sumcariny WFT BC kinga, kdyz tak nad tim premyslim, mozna konecne vyuziju i tu nahradni civku :-)

      NPepa z depa - Profil | Čt 21.2.2019 12:29:53

      Siven Polní >> kromě jinýho.

        NSiven Polní - Profil | Čt 21.2.2019 12:13:03

        minatrix >> Míň návinu = zpomalení (nižší převod) + nižší účinnost brzdy ;)

          NPepa z depa - Profil | Čt 21.2.2019 12:10:37

          minatrix >> podle mě je velikost návinu o kompromisech. navíjím pár mm od okraje cívky. na některejch cívkach je značka.

            Nminatrix - Profil | Čt 21.2.2019 12:07:32

            Pepa z depa >> neříkám tam navinout pár metrů vlasce.. . U multíku to nesvítí tolik, jako u smekáče.

              NPepa z depa - Profil | Čt 21.2.2019 12:03:50

              minatrix >> právě ta cena. ještě že chytám na vlasec a jeho větší průměry. na lehký věci mám smekáč a sem vysmátej.

                Nminatrix - Profil | Čt 21.2.2019 12:01:47

                Pepa z depa >> si můžeš koupit Custom mělkou cívku. Ale ta cena... .

                  NPepa z depa - Profil | Čt 21.2.2019 11:58:18

                  minatrix >> to chápu že čím lehčí cívka tím snazší odhoz. ale řešit to tím že navinu mín vlasce je zvláštní. možná to má smysl v případě větší blbuvzdornosti při nepovedenejch náhozech. na lehčí nástrahy bych radějc zvolil menší kapacitu cívky. čili menší kapacita = lehčí cívka.

                    NPepa z depa - Profil | Čt 21.2.2019 11:55:52

                    Pete >> to se tam vejde v pohodě ale ted přemejšlím nad šestkovou řadou. měl bys větší zásobu a když bys měl třeba chut na větší průměr vlasce tak by to byla pohoda. na multíku mám jenom vlasec a sem spokojenej.

                      Nminatrix - Profil | Čt 21.2.2019 11:40:31

                      .. když čekáš na oběd :-))

                        Nminatrix - Profil | Čt 21.2.2019 11:36:22

                        Pepa z depa >> čím lehčí cívka... . Občas se mi povolil pár smyček pod maximálním dohozem...

                          NPete - Profil | Čt 21.2.2019 11:19:08

                          Pepa z depa >> no pravdou je, ze mne se tohle stalo jen u pletenky. Jestli se na tu 5kovou velikost vejde te 0,40 aspon 100-120 m tak by to melo byt OK

                            Nstatik - Profil | Čt 21.2.2019 11:15:12

                            minatrix >> taky si to myslím,už jen z toho důvodu,že u délky hodu multiplikátorem je rozhodující váha cívky & váha nástrahy, důležité je mít vlasec nejlépe bez tvarové paměti a je taky rozdíl jestli je cívka deep nebo shalow.

                              NPepa z depa - Profil | Čt 21.2.2019 11:11:11

                              Pete >> u tak velkýho průměru vlasce bych se toho zařezávání nebál. nikdy se mi to nestalo.

                                NPete - Profil | Čt 21.2.2019 11:08:28

                                Pepa z depa >> no taky sem nad tim hloubal, ale jedine co mne napadlo je, ze u vetsiho navinu se vlasec bude na civku pri tahani tezkych nastrah zarezavat..

                                  NPepa z depa - Profil | Čt 21.2.2019 11:02:04

                                  minatrix >> proč je s mín vlascem lehčí nahazování?

                                    NPete - Profil | Čt 21.2.2019 9:41:43

                                    minatrix >> do ted jsem multiky pouzival jen na vertikal, takze s tim nemam zkusenost. Taky se priklanim k 5 kove rade.

                                      Nminatrix - Profil | Čt 21.2.2019 9:37:45

                                      Pete >> já už dávno neřeším, zda se tam vejde 100 či 200m. V našich podmínkách.... . Nezapomeň, že čím méně vlasce, tím lehčí nahazování

                                        Npunkáč - Profil | Čt 21.2.2019 9:37:08

                                        Pete >> ja ted daval novej navin 0,22-0,24 přesně nevím šňůry a odhadem 180m cca