Privlac s multiplikatorom

Ak mate niekto nejake skusenosti, alebo konkretne typy multiplikatorov vhodne na sumciu privlac ... tak napiste ... dakujem
Autor diskuse: sillurus - Profil , 27.2.2008 dravci - náčiní, doplňky
Dále moderují: Sethy Profil + minatrix Profil + Abyss Profil + Iza Profil

NDenny - Profil | St 21.1.2009 23:08:11

Piscicapus >> ja mam u multiku take problem s malyma az prtavyma nastrahama,odhodit treba jednicku rotacku na dostatecnou vzdalenost je pro me problem,fakt to neumim.Kdyz to leti 15 metru je to nahoda ale je to mozna dane i tim jake pouzivam pruty,proste to neumim,Zato ty vetsi,ty z toho litaj jak z praku :-))

    Nvicx - Profil | St 21.1.2009 23:07:10

    sliver - samolibý vůl >> sliver >> podla situacie. preco nie? mal som jednu vychadzku s adom a on take hovado fakt vlacil :)))))) Skor by som to ale myslel ako v lete druhy prut, ked budem chytat ine ryby.

      NPiscicapus - Profil | St 21.1.2009 23:03:22

      vicx: nejde jen o prut, ale i o MP. Mám MP a lehké věci z něho létají lépe než z UC!
      Vážně nepoužíváš MP na drobnosti do 10cm?
      To bude štik, co? Makrela je makrela…

        Nvicx - Profil | St 21.1.2009 22:55:47

        Piscicapus >> multi mam stale, ale iba na tazke nastrahy, tam kam patri. na male prditka do 10cm to je fakt o nervy. a ide hlavne o prut. ten na lahke nastrahy nemam. tento rok ale multi dostane opat trosku zabrat. budem macat 40cm makrely vo vode :) Tam sa uz navijak nechyta. a kaprarske golemi netolerujem.

          NDenny - Profil | St 21.1.2009 22:52:05

          vicx >> ja se s tema lehkejma potvorama tak natrapil,ze jsem si opravdu koupil to Shimano pod prut :-)))

            Nvicx - Profil | St 21.1.2009 22:46:31

            Piscicapus >> asi to tak bude, kedysi som na lahke nastrahy aj ja pouzival vsetky 4 piny. teraz pouzivam navijak :)))))))))))

              NPiscicapus - Profil | St 21.1.2009 22:44:38

              vicx: počáteční rychlost je stejná.
              Přesně jsi to napsal: "samozrejme logiku vidim aj v tom, ze lahka nastraha sa musi svihnut prudko aby niekam doletela a sama nema vahu aby potiahla hod a preto to treba viac brzdit..."
              Na co fyzik, vystačíme si samy.

              :-) :-)

                NPepaČadek - Profil | St 21.1.2009 22:43:45

                sliver - samolibý vůl >> sliver >> malajský se zadní brzdou!

                  Nsliver - Profil | St 21.1.2009 22:43:05

                  pepa-č >> PepaČadek >> já vím, ale piscimu by se hodil třeba nexave.

                    NPepaČadek - Profil | St 21.1.2009 22:40:53

                    sliver - samolibý vůl >> sliver >> já mám obojí :-) nejlepší o obého světa. Shimo pod prut, ABU nad prut.

                      Nsliver - Profil | St 21.1.2009 22:39:17

                      kupte si smekáč ( nejlépe šimano ) a máte to. Chvilku mi jede skorokomp, tak to musím využít.

                        Nvicx - Profil | St 21.1.2009 22:33:29

                        Piscicapus >> nechcem sa vam miesat do debaty, ale...
                        nieje to nahodou tak, ze pri tazkych nastrahach je ta odhozova rychlost vacsia, a preto to treba viac brzdit = viac pinov?
                        samozrejme logiku vidim aj v tom, ze lahka nastraha sa musi svihnut prudko aby niekam doletela a sama nema vahu aby potiahla hod a preto to treba viac brzdit...
                        to by chcelo nejakeho technologa, alebo fyzika... :))))

                          NPiscicapus - Profil | St 21.1.2009 22:28:39

                          PepaČadek: od jisté doby dávají do všech šestipinovou. Dříve se používala dvou a u jediného přívlačového čtyř (byl jím UC). Jinak u řady 7000 až 10 000 byla vždy čtyřpinová.

                            NPepaČadek - Profil | St 21.1.2009 22:23:19

                            Piscicapus >> a proč tedy dávají to jerkového 5601C-JB šestipinovou odstředivku?

                              NPiscicapus - Profil | St 21.1.2009 22:19:15

                              PepaČadek: ano, tak by to dle mých zkušeností mělo být. Pak odpadá i z větší části zbytečné brzdění cívky palcem.
                              Samozřejmě, pokud chci korigovat nához, je palec často nezbytný.

                                NPepaČadek - Profil | St 21.1.2009 22:16:19

                                Piscicapus >> že by to mělo být obráceně? "těžší" nastavení pinů na odstředivce pro lehčí nástrahy?

                                  NPiscicapus - Profil | St 21.1.2009 22:12:54

                                  PepaČadek: teď nevím kam tím míříš. Stále k odstředivé brzdě, nebo jsme u magnetické?

                                  ;-) ;-)

                                    NPepaČadek - Profil | St 21.1.2009 22:10:50

                                    Piscicapus >> ano chápu, ale nevím kam míříš?

                                      NPiscicapus - Profil | St 21.1.2009 22:06:40

                                      PepaČadek: ano, každý máme svůj styl nahazování.
                                      Dobře, dejme tomu, že při náhozu špička prutu opíše část kružnice určitou rychlostí… Stejnou rychlost udělím i nástraze, a ta? No? A stlačování blanku a jeho narovnání? V mém případě nepřipadá moc v úvahu. Samozřejmě vyjma velmi lehké přívlače. Ale i tak se jedná o zanedbatelný faktor.

                                        NPepaČadek - Profil | St 21.1.2009 21:58:46

                                        Piscicapus >> mně se takhle hází líp, než s "plnou" brzdou.
                                        A nevím jestli uděluju stejný zrychlení. Spíš stejnou sílu, a protože hmotnost je jiná, tak vyleze zrychlení jiné. (a ta síla taky není úplně pravda, protože na jinou hmotnost reaguje prut jinou kompresí a narovnáním blanku).